Kam v Praze chodit pracovat?

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #15 kdy: 01. 11. 2023, 09:48:30 »
K tvojí otázce, zpět. Záleží jak často chceš coworking využívat, pokud třeba 1-2x do měsíce, tak se to nevyplatí a je lepší si najít dobrou kavárnu, většina minimálních členství je á 1.000 Kč měsíčně a jsou omezeny 9-17 hod., všední dny, a pokud už chceš nějaké členství které stojí za to (přístup i mimo pracovní hodiny, skříňka), tak je to většinou >5.000 Kč měsíčně, a v obdobných částkách se už lze s někým domluvit na sdílení menší privátní kanceláře.

Kavárny bych obecně doporučoval nejvíc, sice v tom moc práce neuděláš, ale občas změníš prostředí, a to je hlavní pointa, že nesedíš furt doma, stačí třeba 1x týdně jít dopoledne do kavárny, a ono to zvedne morálku.

Další věc je, třeba zaplatit si členství v nějakém fitku se saunou, a před/po práci si zajít, nebo nějaké ranní procházky, ať člověk nedřepí furt doma.

Další otázka je, pokud má člověk rodinu, možná bych pak zvážil opravdu soukromou kancelář a sdílet jí třeba s jedním člověkem. Co mě na coworkingu vadilo je, že ty prostory jsou většinou hodně malé na počet lidí, kterým prodají členství, chybějí nějaké relax / chillout zóny, a místnosti na privátní práci jsou moc malé, obecně jsem coworkingové kultuře asi nepropadnul.


Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #16 kdy: 01. 11. 2023, 16:30:16 »
Hodne stesti s takovym nesmyslnym zivotem. Je to vyborna vec pro tzv. "busice", ale realne hodnoty se vytvari jinak a jinde ;D dokud tohle lidi nepochopi, budem montovna (nebo v tomto pripade spis vytukavarna).

paneboze ... co maju vsetci s tymi hodnotami? :D Mojich 300k CZK mesacne z domu v slipoch mi doda vela hodnot :D Nevidim absolutne ziadny zmysel trepat sa kazdy den do korporatu a predstierat tam pracu a pracovat na HODNOTACH.

Je to trol, nekrmme ho  ;)

Já ho chápu... Ne každý je schopný pracovat doma, je potřebný self management a motivace. Jsou lidi, kteří doma akorát prokrastinujou a nejsou schopní práce, asi to bude jeho případ.

Mi se na práci z domu právě líbí ten self management. Když nemám náladu tak si dám třeba film a podívám se na práci večer. Když jsem ještě neměl děti a přítelkyně byla doma, tak jsme mohli dělat odpo i jiné věci místo práce, někdy :) Já fakt vidím jen výhody :)

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #17 kdy: 01. 11. 2023, 22:29:23 »
Zdravim,

pekne je to v NTK, clovek tam muze okukovat studentky, zajit si na obed do menzy, automat na kafe tam take je a kdyz se bude nudit, tak si muze listovat nejaka pekna skripta.

alex6bbc

  • *****
  • 1 627
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #18 kdy: 01. 11. 2023, 23:05:55 »
je tu aspon jeden clovek, co by s notasem zasel do normalni hospody, treba na zizkov, kousnul by par piv, pokecal o programovani, nejakou praci by udelal u piva?

pokud je tu aspon jeden takovy, tak se s nim rad sejdu u piva, notasy s sebou a pokec je zarucen :-)
podle me 100x lepsi nez sterilni coworking.

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #19 kdy: 02. 11. 2023, 12:04:14 »
V hospodě bych se na práci (programování) soustředit nedokázal - to jedině tak nějaký vzdálený support nebo pohotovost.
A pamatuju si, když jsme kdysi v hospodě na stole jednomu kamarádovi notebook opravovali - vyměnili záložní CR2032 baterii na boardu, kvůli které se celý musel rozebrat.  :)


alex6bbc

  • *****
  • 1 627
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #20 kdy: 02. 11. 2023, 12:12:31 »
V hospodě bych se na práci (programování) soustředit nedokázal - to jedině tak nějaký vzdálený support nebo pohotovost.
A pamatuju si, když jsme kdysi v hospodě na stole jednomu kamarádovi notebook opravovali - vyměnili záložní CR2032 baterii na boardu, kvůli které se celý musel rozebrat.  :)

v hospode se da vyuzit ballmeruv peak a nejaky kod si rozepsat a prijit na nove myslenky.
a pak v klidu to dolestit.

https://xkcd.com/323/

xyz

  • ***
  • 236
    • Zobrazit profil
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #21 kdy: 02. 11. 2023, 16:46:53 »
Hodne stesti s takovym nesmyslnym zivotem. Je to vyborna vec pro tzv. "busice", ale realne hodnoty se vytvari jinak a jinde ;D dokud tohle lidi nepochopi, budem montovna (nebo v tomto pripade spis vytukavarna).

paneboze ... co maju vsetci s tymi hodnotami? :D Mojich 300k CZK mesacne z domu v slipoch mi doda vela hodnot :D Nevidim absolutne ziadny zmysel trepat sa kazdy den do korporatu a predstierat tam pracu a pracovat na HODNOTACH.

Je to trol, nekrmme ho  ;)

Já ho chápu... Ne každý je schopný pracovat doma, je potřebný self management a motivace. Jsou lidi, kteří doma akorát prokrastinujou a nejsou schopní práce, asi to bude jeho případ.

Mi se na práci z domu právě líbí ten self management. Když nemám náladu tak si dám třeba film a podívám se na práci večer. Když jsem ještě neměl děti a přítelkyně byla doma, tak jsme mohli dělat odpo i jiné věci místo práce, někdy :) Já fakt vidím jen výhody :)
Co kdyz pak vecer zjistis, ze zase nemas naladu na praci? :))

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #22 kdy: 02. 11. 2023, 23:03:30 »
Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a zítra máš volný den.  ;D

L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #23 kdy: 03. 11. 2023, 09:45:36 »
Co neuděláš dnes, odlož na pozítří a zítra máš volný den.  ;D

A pak se lidi diví, že se firmy homeoffice brání...

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #24 kdy: 03. 11. 2023, 10:24:51 »
Ono to v kanclu funguje jinak? Nebo tam snad někdo s bičem hlídá, zda lidí pracují?

martyd420

  • ***
  • 213
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #25 kdy: 03. 11. 2023, 11:24:16 »
A pak se lidi diví, že se firmy homeoffice brání...
To je o lidech, ne o tom, na kterém místě pracujou. Spousta lidí s tím vyjebává i v kanclu.

Já jsem zkusil docházet do kanclu naposled tak před rokem.
Když se zadaří, tak 40minut cesta tam a 40 zpátky, 30 minut oběd, když budu velmi mírný, tak dalších 20 min nějaké to kafe, návštěva kuchyňky pro odměnu v podobě jabka a kávy z instantní kapsle omg, atd. Když se zadaří a stihne se vše rychle, tak to jsou 2 hodiny naprosto zbytečně zahozeného času denně.
Efektivita práce tam taky prudce klesá - hluk kolem, z každého kanclu jiné rádio, v 9 se na standup callu přeřvává jedna skupinka, v 10 druhá, jednou týdně společný standup - hodina naprosto k ničemu.
Když se to sečte kolem a kolem, dá to přes 11 hodin zabitého času každý týden.
Denně jsem 9 hodin pryč z bytu, z toho při troše štěstí 6 se pracuje, 5 možná jakš takš efektivně.
Chápu, že prodavačka prostě do té prodejny dojít musí, lékaři těžko budou pracovat z domu, atd. Ale 99% práce v IT je mnohem efektivnější dělat doma. Za 4-5 hodin udělám to stejné, co bez homeoffice za 9.
Já si prostě svého času vážím víc, než abych polovinu "pracovního" času jen tak pro nic zahodil a dotoval to soukromím.
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #26 kdy: 03. 11. 2023, 11:26:38 »
Hodne stesti s takovym nesmyslnym zivotem. Je to vyborna vec pro tzv. "busice", ale realne hodnoty se vytvari jinak a jinde ;D dokud tohle lidi nepochopi, budem montovna (nebo v tomto pripade spis vytukavarna).

paneboze ... co maju vsetci s tymi hodnotami? :D Mojich 300k CZK mesacne z domu v slipoch mi doda vela hodnot :D Nevidim absolutne ziadny zmysel trepat sa kazdy den do korporatu a predstierat tam pracu a pracovat na HODNOTACH.

Je to trol, nekrmme ho  ;)

Já ho chápu... Ne každý je schopný pracovat doma, je potřebný self management a motivace. Jsou lidi, kteří doma akorát prokrastinujou a nejsou schopní práce, asi to bude jeho případ.

Mi se na práci z domu právě líbí ten self management. Když nemám náladu tak si dám třeba film a podívám se na práci večer. Když jsem ještě neměl děti a přítelkyně byla doma, tak jsme mohli dělat odpo i jiné věci místo práce, někdy :) Já fakt vidím jen výhody :)
Co kdyz pak vecer zjistis, ze zase nemas naladu na praci? :))

Tak to je ale o tom self managementu ne? Pokud děláš z domu a máš výsledky, tak je úplně jedno jestli proložíš práci filmem nebo jinou aktivitou, třeba se jít jen tak projít.

Někdy se nedaří a někdy zase jo.

Já to mám tak, že když řeším nějaký problém tak chci klid, a nechci aby mě někdo rušil. Toto ale např. v nějakém typickém open space fakt nejde. Takže možnost se 100% soustředit je třeba pro mě důležitá. Ale podle mě je práce i to, že půjdu ven a budu hodinu přemýšlet o něčem. Ono se to nezdá ale mozek prostě pracuje i tak, a kolikrát se stane, že se ráno vzbudím a vím jak něco udělat, nad čím jsem si lámal hlavu.

Ale taky záleží na typu práce. Já jsem třeba nikdy neměl práci, ve které bych musel udělat 10 commitů denně, aby někdo jiný viděl, že něco dělám.
« Poslední změna: 03. 11. 2023, 11:28:43 od anonacct »

L..

  • ****
  • 310
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #27 kdy: 03. 11. 2023, 13:51:15 »
Ono to v kanclu funguje jinak? Nebo tam snad někdo s bičem hlídá, zda lidí pracují?

S bičem ne, ale když někdo vysvětluje, že ten task co měl mít hotový včera ještě nemá, protože narazil na hrozné a těžko překonatelné komplikace a strávil s jejich řešením celý den a ty víš, že se u svého počítače celý den ani neukázal, tak je celkem jasný, že ti kecá. Zato když by dělal z domu, tak nevíš, jestli fakt byl problém, nebo jestli se na to vybodnul a šel na výlet, protože bylo hezky. Nejde o to, že by se v práci nedalo vůbec flákat, ale flákat se příjemným způsobem tak, aby si toho ostatní nevšimli je mnohem těžší, než doma.

... 30 minut oběd, když budu velmi mírný, tak dalších 20 min nějaké to kafe, návštěva kuchyňky pro odměnu v podobě jabka a kávy z instantní kapsle omg, atd.

Zato doma sedneš v devět k počítači a vstaneš v pět, žádný oběd, žádné kafe, žádná sváča? To asi těžko...

Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #28 kdy: 03. 11. 2023, 15:02:07 »
Citace
... 30 minut oběd, když budu velmi mírný, tak dalších 20 min nějaké to kafe, návštěva kuchyňky pro odměnu v podobě jabka a kávy z instantní kapsle omg, atd.

Zato doma sedneš v devět k počítači a vstaneš v pět, žádný oběd, žádné kafe, žádná sváča? To asi těžko...

Na home office udělám mnohem víc práce, mám i vyšší efektivitu. To mi před několika lety sdělil také můj nadřízený.
Můj obor není IT, dělám elektro k projektům v sales fázi - připraví se nabídka, která se předloží zákazníkovi k posouzení a podpisu. Práce musí být hotová včas a pokud není, jde to vždy vidět.

Už tu psali přede mnou, je to o self managementu. K tomu mám domluvenou pevnou pracovní dobu podobně, jako kdybych byl v kanceláři. Home office není o tom dělat od nevidím do nevidím.

martyd420

  • ***
  • 213
  • K U B U N T U
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Kam v Praze chodit pracovat?
« Odpověď #29 kdy: 03. 11. 2023, 15:20:46 »
... 30 minut oběd, když budu velmi mírný, tak dalších 20 min nějaké to kafe, návštěva kuchyňky pro odměnu v podobě jabka a kávy z instantní kapsle omg, atd.

Zato doma sedneš v devět k počítači a vstaneš v pět, žádný oběd, žádné kafe, žádná sváča? To asi těžko...
Doma nestrávím hodinu cestou do kanclu. Do kuchyně pro oběd to nemám hodinu, atd.
A ne, nedělám od 9 do 5, v tom je to kouzlo, že doma za poloviční čas udělám stejně práce, jako v tom kanclu, ale pravděpodobně kvalitněji, právě proto, že si ten čas umím naplánovat a nedělám nesmysly, abych z ničeho nic v 11:30 vypnul komp a na hodinu zmizel z kanclu do hospody na oběd. I to přerušování produktivitu snižuje.
btw. osobně upřednostňuji vstát kolem 4-5, nejpozději od 5 pracuju a mezi 10-11 mám hotovo, takže obědvám až po práci a pak už mám volno. (resp. stejně se většinou věnuju vývoji, nebo hacktheboxu :) ale princip je v tom, že zatímco z kanclu přijedu v 6 a je konec dne, tak v tomto případě si od poledne dělám co chci a práci jsem pravděpodobně odvedl lépe, než v hlučné společné kanceláři pro 5-50 lidí)
Představa, že ráno čekám do 9 než jakože dojedu do kanclu a v 5 se vydám domů, abych přijel kolem půl šesté a od 6 měl jakš takš svůj volný čas je v tomto oboru naprosto šílená.
« Poslední změna: 03. 11. 2023, 15:22:46 od martyd420 »
T_PAAMAYIM_NEKUDOTAYIM