ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)

eswrgewrtewrtw

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #30 kdy: 27. 01. 2014, 11:15:03 »
Proč bych měl poslouchat tu křehkou tatranku nacpanou do úzkých disko riflí? Jak to souvisí s tématem? Pochop, že se nechci bavit o tom jakou muziku poslouchám, ale snažím si udělat jasno v mé budoucnosti. Vlastně se poohlížím po spolubidlících. Nemám náladu řešit tu s tebou bobra.

No to, jakou muziku člověk poslouchá je při hledání spolubydlících celkem zásadní. Taky je poměrně důležité, jak je člověk urážlivý. Na kolejích bývá docela ponorka a člověk má se spolubydlícíma často intimnější vztah, než se sourozenci (přece jen bývá kolejní pokoj menší než byt a člověk nemůže utéct z obýváku do kuchyně, nebo se zavřít na 2 hodiny v koupelně). Takže doufám, že si zdejší případní zájemci uvědomí povahové kvality/nekvality dotazovatele.

dokonce se pry devcatum co jsou spolu dlouhodobeji na pokoji sesynchronizuje menstruace, ze to maji ve stejnem obdobi.


Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #31 kdy: 27. 01. 2014, 11:56:02 »
Díky moc "6" za vysvětlení situace. Zkusím tedy prvně FIT, a když by to na mě náhodou bylo velké sousto, záchrana mi bude VŠE. ;)

mr.rubik

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #32 kdy: 27. 01. 2014, 12:55:33 »
Strahov má svoje výhody: spousta FIŤáků, studovny, zájmové místnosti, posilovny, hospody, kluby, ale co hlavně - spousta nadšenců do IT. Můžeš se tam klidně i zapojit. Například v C++ akademii jako lektor, jako registrátor, člen síťové skupinky, je tam CISCO akademie atd.

Má taky ale svoje nevýhody: V noci je tam bordel, který dělají povětšinou primitivové, frustrovaní neúspěchy studia anebo flákači, co sotva proplouvají. Ve vyšších patrech už to tak hrozné není. Luxus taky není nic moc, ale dá se to, osobně si myslím, že je lepší bydlet ve dvou a s kámošem. Je pak menší pravděpodobnost, že někdo ze spolubydlů bude kretén. Co se cen týče, na normálním dvoulůžáku platíš zhruba 2500/měsíc. Na bloku 8, který je zrekonstruovaný platíš asi 3500 za buňku.

Někdo tu psal, že cvičící na FITu jsou amatéři, co opisují z taháku. Absolutní nesmysl, ten člověk tam buď nebyl, nebo tam byl semestr a je uraženej... Zrovna diskrétku učí doktorandi z jaderky a řekl bych, že jsou to jedni z nejlepších cvičích. Samozřejmě i na FITu jsou kantoři flákači, ale ty bych napočítal na prstech jedné ruky a většinou učí nedůležité předměty.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #33 kdy: 27. 01. 2014, 16:27:13 »
Myslím, že CISCO a spolustudenty obětuji za klid na Bubenečské koleji. ;)
A zkusím FIT, když mi bude dělat velké problémy, tak přejdu na VŠE no.

Úplně super jste mi pomohli a udělali mi v tom jasno. Mockrát Vám děkuji všem zúčastněným. Teď už asi zbývá jen najít toho třetího studenta, co by šel s námi na Bubenečskou kolej. ;)

Jj

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #34 kdy: 27. 01. 2014, 16:48:44 »
dokonce se pry devcatum co jsou spolu dlouhodobeji na pokoji sesynchronizuje menstruace, ze to maji ve stejnem obdobi.

Tak tohle už dávno neplatí, když mají cyklus pevně daný hormonální antikoncepcí.


mr.rubik

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #35 kdy: 27. 01. 2014, 17:12:37 »
FIT ti nebude dělat problémy, když v prvním semestru budeš poctivě vypracovávat progtesty a učit se na ZMA a UOS. Konec konců to zas taková zabíračka není, ale bez soustavné přípravy to nejde.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #36 kdy: 27. 01. 2014, 17:43:13 »
IT sa da robit na kazdej koleji, kazda kolej ma svoj klub a ten zastresuje pocitacovu siet spolu so sluzbami. Staci dat najavo aktivitu a velmi radi ta vezmu do teamu ( Na Bubenci je myslim i celkom nedostatok adminov :) ) + zaroven sa dostanes do kontaktu i s adminmi z ostatnych koleji kedze spolupraca medzi klubmi je na velmi dobrej urovni..

SB

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #37 kdy: 30. 01. 2014, 08:31:45 »
No nevim, Strahovu bych se obloukem vyhybal, vydrzel jsem tam rok a castokrat jsem uvazoval ze skocim sipku z okna kdyz kokoti ve 4 rano na chodbe chlastali (skupina asi 12lidi) a ja mel v 7 rano psat rozhodujici test z UOS. Vazne na Strahove neni zadnej klid, samej kokot, jdi kamkoli jinam pokud to myslis se studiem vazne, pokud nemas finance jdi na Sinkuleho, pokud mas, tak Masarykova kolej nebo Orlik.

Jo proste Strahov je takhle spatnej z duvodu ze tam jsou siroky chodby (bylo to staveno kvuli spartakiadam aby se tam mohly delat nastupy) jo a ty omezeny studentiky to svadi na tech chodbach poradat chlastacky a delat bordel. Na jinych kolejich z vlastni zkusenosti se to nedeje.

Přesně tak, na Strahov pozor, sice jsem tam nebydlel, ale občas tam chodil a jednou spal - UKRUTNÝ bordel, všude někdo řve, lítá, velký provoz, na těch chodbách se to rozléhá jak prase... Na spartakiádu supr, jako kolej nouzovka. Jestli chceš studium prochlastat, pak Strahov, jestli se chceš učit a máš rád klid, jinam! Byl jsem v Podolí (nevím, zda jsou tam studenti z FIT), ticho, minimální provoz, nic tam nejde slyšet. Pozor, staré bloky C-F jsou (bývaly?) jak čínská ubytovna, člověk tam nesmí stoupnout na zem, aby mu to neužralo nohy, ale když se dostanete na nový blok (A, B) do buňky a nebudete mít za spolubydliče nějakého pičuse nebo arabáša (taky se tam stalo), tak je to tam skvělé.

pepík

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #38 kdy: 30. 01. 2014, 19:20:55 »
Na Strahově je prý většina FIťáků, ale taky skvadra skvoterů a nervalců. Nechce se mi být mezi takovou spodinou, stačí, když sem viděl fotky na internetu, které vypadali celkem věrohodně.

Ty kokos, ja vubec nechapu kde lidi berou ty zpravy o tom ze Strahov je dira, kde je na chodbach furt randal a bydli tu squateri a socky. To je proste strasnej kec. Bydlel jsem na ruznych kolejich a nejdele na Strahove a muzu rict ze vsude se chlasta a vsude je bordel na chodbach atd,. to je proste normalni. Ale neni to kazdej den. A nikdy mi neprislo ze by to bylo tak extremni, na Strahove zrovna zalezi na patrech,. cim niz tim hur (krom sklepa ten je vyjimka a je fakt super :D) No a vyhoda Strahova je ze si tu zivot zaridite tak jak vy sami chcete,.. A pokud s tim ma nekdo problem tak at jde na privat, tam bude mit hlucne sousedy a no to je proste vsude stejne,..

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #39 kdy: 30. 01. 2014, 19:57:01 »
Na sklepu mi přijde super akorát to, že bydlení tam je za hubičku. Nechápu, proč všichni říkají, že čím nižší patro, tím tam jsou horší podmínky na klid. Víceméně je mi to jedno. Spíš než s kolejí budu mít problém s učivem, všechno to nějak přechroupat. :D

M.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #40 kdy: 31. 01. 2014, 14:51:07 »
Nechápu, proč všichni říkají, že čím nižší patro, tím tam jsou horší podmínky na klid.
Protože studenti ubytovaní celoročně (i přes prázdniny) bydlí ve vyšších patrech, jelikož z těch nižších je o prázdninách hostel. Celoročně na koleji bydlí studenti z vyšších ročníku, kteří už se uklidnili oproti prvákům. Aspoň co se Strahova týče.

Milhaus

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #41 kdy: 31. 01. 2014, 20:41:54 »
Tak to tu procitam a nevim proc tolik negativnich nazoru na Strahov.
Mel jsem to moznost bydlet na Karlaku na Hlavkove koleji, predtim 10ti luzkac v suterenu na SH a pak v 5. patre na SH a nakonec v bloku 2 a 2.patro. Tam jsem byl nejdyl a nevymenil bych za nic na svete. Je super ze je to blizko na BUS, coz kdyz po ranu pospichas, tak bezet pres cely SH je opruz. Ramus obcas byl, obcas jsme ho asi vytvareli i my, ale osobne si myslim, ze bez toho by to preci nebylo studium na VS. Sice jsem byl na FEL a "jen" biomedicina, ale ke konci studia si clovek tak nejak otoci to kdy spi a kdy se uci a pracuje, takze misto snidane vstava na obed. V prvaku to vadi a kdyz dva roky clovek vydrzi a ma stesti na rozvrh tak se prizpusobi.
A navic do zivota te nepripravi nic vic lepe jak takove podminky. 4 semestry u nas spal kamarad na karimatce na cerno a u pres obcasnou ponorku na cele to vzpominam v dobre.
A poznamka na zaver. Resit jakou kolej si chces vybrat mi pro studium prijde fakt jako totalni zhyralost. Ja skoro mesic dojizdel denne 100km tam a zpatky a pak byl nejstastnejsi i za 10ti luzkach v suterenu (mimochodem na to mam jedny z nejzabavnejsich vzpominek).
Takze CVUT zdar a uroven bydleni se vy.... :-)

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #42 kdy: 31. 01. 2014, 21:56:46 »
No jak říkáš, na bydlení já přece víceméně se... jde mi o to, že hledáme spolubydlícího.... :D

davkol

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #43 kdy: 01. 02. 2014, 00:32:40 »
A poznamka na zaver. Resit jakou kolej si chces vybrat mi pro studium prijde fakt jako totalni zhyralost.

Něco takového bych si netroufal tvrdit... a to 17. listopadu, kde jsem bydlel, rozhodně nepatří mezi špatné koleje. Kdybych tehdy byl býval byť jen tušil to, co vím dneska, šel bych rovnou na některou menší kolej ve městě a ušetřil bych si dvě stěhování.

Re:ČVUT - FIT - Hledám spolubydlící(ho)
« Odpověď #44 kdy: 01. 02. 2014, 06:44:13 »
jde mi o to, že hledáme spolubydlícího.... :D

tři  ::)
Bible Kralická, přísloví 26

3 Bič na koně, uzda na osla, a kyj na hřbet blázna.
7 Jakož nejednostejní jsou hnátové kulhavého, tak řeč v ústech bláznů.
14 Dvéře se obracejí na stežejích svých, a lenoch na lůži svém.
27 Kdo jámu kopá, do ní upadá, a kdo valí kámen, na něj se obrací.

Krleš!