Co se stalo s Lamer.cz ?

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #15 kdy: 02. 11. 2023, 15:16:08 »
Jo lamera jsem na střední hodně četl, dokonce jsem tam i něco přidal a myslím že jedna moje hláška tam byla v top 10-20.
Bohužel je už jiná doba. Komunikace se přesunula z různých společných chatů na messenger/whatsap/... a obecně z různých fór na facebook. A na ten youtube atd

škoda, ten "dřívější svět" kolem roku 2000-2010 byla podle mě TOP doba na internetu. ...a nemyslím si, že to bylo tím, že jsme byli mladší - zase to není tak dávno. Různá fóra, kde se dalo komunikovat v relativně učesaných vláknech atd...teď máte sice zájmovou skupinu na facebooku (v několika jsem), ale držet tam přehledně nějaké téma/thread je šílenost. Úplně to vybízí tam prostě "vyblejt" otázku/diskuzi na nějaké téma, aniž by člověk prošel starší témata co tam už jsou. Na to ten FB vůbec není dobrej, zobrazuje to "jen vybrané komentáře" a podobný chujoviny.  No, škoda, tady ten internetový svět šel dost do hnoje z mýho pohledu...


alex6bbc

  • *****
  • 1 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #16 kdy: 02. 11. 2023, 15:18:51 »
a nelinuxovy kompost a vesjolyje kartinki creative apod. :-)

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #17 kdy: 02. 11. 2023, 15:42:33 »
https://thedailywtf.com/ nastesti funguje porad :)

kate

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #18 kdy: 02. 11. 2023, 16:23:55 »
Jo lamera jsem na střední hodně četl, dokonce jsem tam i něco přidal a myslím že jedna moje hláška tam byla v top 10-20.
Bohužel je už jiná doba. Komunikace se přesunula z různých společných chatů na messenger/whatsap/... a obecně z různých fór na facebook. A na ten youtube atd

škoda, ten "dřívější svět" kolem roku 2000-2010 byla podle mě TOP doba na internetu. ...a nemyslím si, že to bylo tím, že jsme byli mladší - zase to není tak dávno. Různá fóra, kde se dalo komunikovat v relativně učesaných vláknech atd...teď máte sice zájmovou skupinu na facebooku (v několika jsem), ale držet tam přehledně nějaké téma/thread je šílenost. Úplně to vybízí tam prostě "vyblejt" otázku/diskuzi na nějaké téma, aniž by člověk prošel starší témata co tam už jsou. Na to ten FB vůbec není dobrej, zobrazuje to "jen vybrané komentáře" a podobný chujoviny.  No, škoda, tady ten internetový svět šel dost do hnoje z mýho pohledu...

Cory Doctorow měl na to téma dost trefný panel na Defconu. https://youtu.be/rimtaSgGz_4

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #19 kdy: 02. 11. 2023, 17:21:38 »
Co se stalo s lamer.cz? Stratil se jako para dejin.
Tahle doba je pryc. "Se s tim smir".


Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #20 kdy: 02. 11. 2023, 18:37:46 »
Je to jen přímomínka toho, jak je vše pomíjivé a dočasné. Věci přicházejí a odcházejí. Bude to reálně někomu chybět? Většina hlášek byli gumídci a odpad. Zbytek stejně si myslím zlidověl, nebo naopak zastaral tak, že už to nikomu vtipné nepřijde.

Generace, která zabíjela čas na lameru už má jiné starosti, a nová generace už je jinde.

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #21 kdy: 03. 11. 2023, 15:28:47 »
Myslím, že chodil Flajíčku. Chodil po celém českém Internetu. Jeho stíny jej však často kopírovaly.

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #22 kdy: 03. 11. 2023, 18:38:48 »
K linkům na mrtvé weby, nebo v těžkém komatu, bych přidal ještě soom.cz.


Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #23 kdy: 03. 11. 2023, 19:19:39 »
Honza1Ubuntu: Neplanujes nekam hodit alespon ty TOP hlasky? Obcas jsem se tam podival a zasmal, bohuzel to dobre dneska mizi.


McFly

  • *****
  • 588
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #25 kdy: 03. 11. 2023, 21:01:35 »
NoxNox: https://web.archive.org/web/20230209094525/https://lamer.cz/quote/best

Tak jsem si po letech přečetl top  příspěvky a i po letech to má grády. Byla by škoda, kdyby to bylo zapomenuto. Ještě, že ten Archive.org máme.

alex6bbc

  • *****
  • 1 622
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #26 kdy: 03. 11. 2023, 21:15:17 »
panove dekuji.
skoda, ze uz doba neumoznuje neco jako kompost.cz

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #27 kdy: 04. 11. 2023, 15:30:41 »

Tak jsem si po letech přečetl top  příspěvky a i po letech to má grády. Byla by škoda, kdyby to bylo zapomenuto. Ještě, že ten Archive.org máme.
Já si to teď taky prošel a čéče mám z toho rozporuplný pocity. Na jednu stranu něco mi přijde zajímavý, ale hodně věcí mi přijde naprosto nudných/trapných. Tak nevím jestli je to tím, že
A) jsem to už slyšel před těma 15rokama a pořád si to nějak podvědomě pamatuju a už mi to nepřijde zajímavý
B) bylo to hlavně zajímavý v kontextu doby
C) nebo jsem fakt už starej na takový blbosti...

Třeba ten první TOP mi přijde fajn, ikdyž v kontextu doby...když si teď vezmu Bluetooth LE (teploměry, trackery...), tak ano, přes zeď a 15metrů na zahradu bez problému projde :D

<TeXaN> jakej ma maximalni dosah BT? v idealnich podminkach
<TeXaN> resp projde mi skrz zed a jeste 15m na zahradu?
<Unimatrix325> pokud BT znamena bitevni tank, pak ano


Ale třeba tohle mi nepřijde zajímavý vůbec..
10:15 <Zoe4ever> Mozem sa nieco spytat?
13:40 <oceans@progamingshop> Ano
13:40 <Zoe4ever> U vas sa vzdy tak dlho caka na odpoved?
17:23 <oceans@progamingshop> Ano
« Poslední změna: 04. 11. 2023, 15:35:54 od czAtlantis »

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #28 kdy: 04. 11. 2023, 21:00:16 »
B) bylo to hlavně zajímavý v kontextu doby

V kontextu doby a lidí. Ono to hodně utrpělo, když to přestalo být copy/paste typicky někde z IRC, ale začalo se to anonymizovat na <a>,, ... .

Re:Co se stalo s Lamer.cz ?
« Odpověď #29 kdy: 05. 11. 2023, 18:52:30 »
MalyTomi
Tak od zacatku 21. stoleti se Anglickina ve vekovych kategoriich 20-50+ let urcite zlepsila, prakticky pro kazdou vekovou uroven se Anglictina lepsi. Lide narozeni po roce cca 1985 zazili ve skole intenzivni vyuku. Linux uz je vyladeny a napr. Ubuntu zvladne pouzivat uzivatel jiz s minimalnimi znalostmi, dokonce je to i jednoduzsi nez Windows. Ale prirucky pro vyvoj, nebo k pouzivani programu, fora, to se hodi vzdy.

Ono je to problem celeho internetu. Driv byly male lokalni weby, blogy, emaily, IM, vsechno nejak bezelo vlastnim zivotem. Hlavne v 90. let pouzivali internet lide IT vice znali. Dneska uz nebezi zadne bloggy, nebo soukrome weby, lokalni fora. Temer veskera aktivita se rozdeluje mezi par globalnich korporaci, Petr Krcmar u o tom i psal pred lety clanek - Globalni Internet unira, ritime se do propasti obrich CDN. Ono tak ani nejde o CDN, ale o to, ze naprostou vetsinu internetovych aktivit si rozdeli par globalnich korporaci (a tim padem i zisk z bysnisu je odvaden ven z Ceska). A navic drive se skutecne diskutovalo, tvorilo, psalo. Dnes prevazuje zdileni nesmyslnych videi a soutez o co nejvetsi sledovanost, pasivni konzum. Kultivovanost upada.

anonacct
Uchylaci, spammeri a trollove na foru, to byl-je problem porad. Vetsinou to moderatori nejak usmerni, problemove prispevky smazou, problemove uzivatele zabanujou, pri registraci funguje CAPTCHA ci schvalovani. Ale tam, kde se na to moderatori vykaslou (neni cas), ten web pak zapleveli spam a konci. A nebo prestanou schvalovat prispevky, ci registrace novych uzivatelu, aktivita vymira. abclinuxu.cz jeste jakztak funguje a root.cz se drzi.