VDSL PPPoE přes MikroTik

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #15 kdy: 16. 06. 2015, 12:21:47 »
ja uz tapam a skusam vsetko mozne ked to nejde..
ja som to urobil podla toho navodu:
http://comtrend.michnzee.net/#bridge
tu ma typek vdsl a ma to zaskrtnute tak uz skusam aj ja co sa len da a posielam screeny nech sa nam tu lepsie najde chyba ze preco to nejde...


plivous

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #16 kdy: 16. 06. 2015, 12:52:23 »
možná by někdo poradil, kdybys poslal výpis příkazu export z mikrotiku.

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #17 kdy: 16. 06. 2015, 13:33:24 »
možná by někdo poradil, kdybys poslal výpis příkazu export z mikrotiku.

nech sa libi:
pedro4444.tym.sk/zaloha-export.rsc

plivous

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #18 kdy: 17. 06. 2015, 09:57:11 »
to je vše? Co je ten eoip tunel? Adresa rozhraní net3-tunel, které není definováno? Nebo adresa ether4-sice tedy disablovaná.Chybí NAT?
co je to za mikrotik a jak je zapojen, co má být účelem těch tunelů?
Řešením by mohl být reset mikrotiku do výchozího nastavení a postupovat dle návodu.
Asi by měl poradit někdo fundovanější než já..

Lol Phirae

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #19 kdy: 17. 06. 2015, 13:14:01 »
No krom toho na tom PPPoE vidím nastavenou nějakou fixní IPinu... WTF.


Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #20 kdy: 18. 06. 2015, 11:33:57 »
to som si tam skusal aj eoip tunel.
Ale v poriadku cele som to vymazal a nechal uplne prazdnu 941
a nastavil som len vlan1 na eth4
ppoe vytacanie na vlan1

eth4 ako som uz pisal ide do zyxelu eth1

a ja som tam pripojeny cez eth2

tu je export
pedro4444.tym.sk/zaloha-export.rsc

stale nevytaca... uz som skusal hhadam neviem ake varianti... co este myslite???

M.

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #21 kdy: 18. 06. 2015, 12:17:56 »
Máš tam ROS6.25, zkus aktualizovat (poslední je 6.29.1), byla tam dříve chyba, že blbo PPPoE nad VLAN.
Dále ti to už chvíli fungovalo, aspoň dle toho pedro4444.tym.sk/sniffer2.png to vypadá, že se PPPoE klient spojil a získal adresu.
Pro takovýto export na chlubení je nejlépe používat něco jako "/export file=neco.rsc hide-sensitive compact".

Máš blbě tu VLAN a její MTU, čekal bych:
/interface vlan add interface=ether4 mtu=1500 name=vlan1 vlan-id=2510
a ne to 1480, které ti koliduje s 1480 u PPPoE (po čem jde PPPoE, tak to musí mít MTU o 8 větší, než nastavené MTU uvnitř PPPoE).

V definici toho PPPoE klienta si můžeš dát max-mru=1492 max-mtu=1492, ale na vytočneí by to nemělo mít vliv.

Máš blbě tu maškarádu, IP provoz neodchází přes ether4, ale přes to PPPoE, takže:
/ip firewall nat add action=masquerade chain=srcnat out-interface=pppoe-out1
Ale na vytočneí by to nemělo vliv, spíše následný provoz.
Pozor, někteří ISPíci dělají, že při spojeních na bází PPP, když jim do linky pošleš i byť jediný paket, kde zdrojová IP je jiná, než tobě přidělená, tak ti spojení shodí (a jiní na to zase zcela kašlou a pustí všechen bordel ven). To by mohlo vysvětlovat to neustálé odpojování při tom prvním oživení, pokud jsi měl blbě tu maškarádu.

Pokud to stále nepojede, je možno si zapnout debug log a dívat se v logu, zda se to o něco snaží:
/system logging add topics=debug,pppoe

M.

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #22 kdy: 18. 06. 2015, 12:38:02 »
Dále ti to už chvíli fungovalo, aspoň dle toho pedro4444.tym.sk/sniffer2.png to vypadá, že se PPPoE klient spojil a získal adresu.

Aha, nefungovalo, měl jsi tam zapnutou tu blbost dial on demand. Ale ten sniffer aspoň ukazuje, že se snažil PPPoE klient najít server (pakety pppoe-discovery) a šlo to skrz správný port/VLAN.

Co se v tom modemu stane, když nezvolíš tu volbu allow VLAN on lan side? Ve starší verzi modemu to bylo tak, že se u bridge nastavovala VLAN, kterou to mělo používat pro PPPoE na WAN straně, ale po přehození na LAN stranu už to bylo bez VLAN tagu, takže se v modemu nastavilo používat WAN VLAN č. 2510  (respektive 848 u O2) a na LAN v mikrotiku by blyo jen PPPoE přímo nad ether4 a nemastila se do Mikrotiku VLANa.

plivous

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #23 kdy: 18. 06. 2015, 13:32:42 »
jak už jsem zmiňoval dříve VLAN s patřičným id mám nastavenu na modemu, nikoliv na mikrotiku.
souhlas s tou maškarádou má být na pppoe-out1

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #24 kdy: 25. 06. 2015, 13:19:49 »
takze upgradoval som tu 941 na 6291

M
diki za tvoje postrehy skusil som vsetko a bezbyznamne:
to nat mi je jasne ale to nemozem mat vplyv aby sa to nevytocilo ale budis nove nastavenie:
http://pedro4444.tym.sk/neco.rsc

a dal som aj vlan1 zmenil tu mtu na 1500 a pri ppoe nechat 1480 a nic..
potom co som teda dal do konfigu bolo len ako je zyxel nastaveny:
pedro4444.tym.sk\zyxel.png
vytacal teda ppoe priamo na eth4 ziadnu vlan tiez neuspesne..

uz som z toho zufaly napada este niekoho co by mohlo byt zle alebo nemyslite zeby to orange mohol nejako blokovat???
skusil som aj iny zyxel a tne tiez v pohode vytocil cez ppoe takze na zariadenie to nemaju ...
niekde inde chyba bud este nieco v tom bridge v tom zyxeli alebo nieco mi este v mk chyba co mysliste, pretoze sa mi nezda zeby to nejako zakazlovali vsak tym ich nijak klien neobmedzuje on len proste chce vytacat cez mk a nie cez ich zyxel...

Re:VDSL PPPoE přes MikroTik
« Odpověď #25 kdy: 25. 06. 2015, 13:20:44 »
jak už jsem zmiňoval dříve VLAN s patřičným id mám nastavenu na modemu, nikoliv na mikrotiku.
souhlas s tou maškarádou má být na pppoe-out1

teraz to tak mam a tiez nic..
vedel by si mi pls poslat screen z modemu kde mas ten bridge nastaveny

a potom config z mk ??

nech to mozem porovnat???

diki..