Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?

nikdonic

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #30 kdy: 05. 10. 2016, 08:58:27 »
Češtinu ... .


Ivan Nový

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #31 kdy: 05. 10. 2016, 09:15:28 »
Češtinu ... .
A pak angličtinu

tdvorak

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #32 kdy: 05. 10. 2016, 12:07:57 »
Češtinu ... .
A pak angličtinu

Já bych nepodceňoval ani němčinu. Pracovních příležitostí v Německu|Rakousku|Švýcarsku je víc, než dost. A se znalostí němčiny šance na dobrou práci značně stoupají.

balki

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #33 kdy: 05. 10. 2016, 18:17:10 »
Češtinu ... .
A pak angličtinu

Já bych nepodceňoval ani němčinu. Pracovních příležitostí v Německu|Rakousku|Švýcarsku je víc, než dost. A se znalostí němčiny šance na dobrou práci značně stoupají.

Pracovnym jazykom byva v nemecky hovoriacich krajinach v IT anglictina. Nemcinu sa zide vediet, aby na cloveka nepozerali cez prsty.

iwtu

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #34 kdy: 05. 10. 2016, 18:22:39 »
Sú dva typu ľudí. Jedni Ti rozumejú a chápu, že treba čím skôr zarábať, lebo tiež takí boli a budovali si kariéru do začiatku.
Potom sú ľudia, ktorí ti nerozumejú, lebo v Tvojom veku sa chceli čo najviac naučiť, čím viac vecí pochopiť a v dúfali v budúce dobre uplatnenie bez praxe. Teda poctivo študovali pre seba. Cieľom bola pre nich informatika a to je že dobre platená bolo pre nich iba vždy bonus.. Ja som v tej druhej skupiny, teda nerozumiem tomu, že chceš ísť na výšku a riešiť kariéru.


balki

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #35 kdy: 05. 10. 2016, 18:41:57 »
Sú dva typu ľudí. Jedni Ti rozumejú a chápu, že treba čím skôr zarábať, lebo tiež takí boli a budovali si kariéru do začiatku.
Potom sú ľudia, ktorí ti nerozumejú, lebo v Tvojom veku sa chceli čo najviac naučiť, čím viac vecí pochopiť a v dúfali v budúce dobre uplatnenie bez praxe. Teda poctivo študovali pre seba. Cieľom bola pre nich informatika a to je že dobre platená bolo pre nich iba vždy bonus.. Ja som v tej druhej skupiny, teda nerozumiem tomu, že chceš ísť na výšku a riešiť kariéru.

Ono sa to da riesit naraz aj vysoka skola aj kariera. Ja som to tak riesil, na skole som kodil v jave, v robote som robil UML :)  Teraz sa zivim ako javista.

omelkes

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #36 kdy: 05. 10. 2016, 19:49:51 »
Jak moc jsou pro tebe důležité peníze? Potřebuješ vydělávat abys měl na jídlo a nějakou zábavu, nebo to pro tebe není důležité?

trolling hard

Re:Aky programovaci jazyk sa mam naucit pre nastartovanie kariery?
« Odpověď #37 kdy: 28. 10. 2016, 18:33:44 »
Napr na VUT FIT sa pracuje vacsinou s C/C++, cize ak planujes ist tam, tak vedomosti zo SŠ sa ti zidu. Java/C# su v podstate povine volitelne alebo len volitelne, hlavne prim hra C. Ak ta bavia webove veci, tak skus napr aspn.net mvc, alebo angular, typescript. Mna moc webove veci za srdce nechytili :)

Kdyz jsem mohl jit na vejsku tak vsude byla primarne Java, coz byl presne ten duvod proc tam nejit .... tedka trochu lituju, mel jsem se vydat cestou assambleru, je to rehole, ale zaroven poradnej hardcore =)

Jinak uchazec ma dve moznosti "zapadnout jako vcelicka do roje" s tema vsema phpkama, javama atp. nebo si ba naopak vybrat neco hodne minoritniho (lisp...) a umet v tom, protoze po par letech clovek v tech jazycich vidi rozdily i duvody proc se na neco hodi to a na neco ono, gro je stejny nebo hodne podobny obcas je vsak trochu schiza, kdyz pisete v jednom a nejdnou se pristihnete jak jste zacal psat v druhym :D Nehci tim rict, ze by mel chlapec zacit zrovna lispem ! :)

javaman ((

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #38 kdy: 28. 10. 2016, 18:48:31 »
Java je tam proto, protože je nejlepší. A dobře jsi udělal, že jsi raději šel prodávat. VŠ není pro každého. Assembler každý vývojář stejně umí, takže není potřeba v něm dělat.

Určitě, bude na každý projekt používat jiný jazyk :D Tebe bych chtěl v týmu...

Kit

Re:Aky programovaci jazyk sa mam naucit pre nastartovanie kariery?
« Odpověď #39 kdy: 28. 10. 2016, 18:56:43 »
Jinak uchazec ma dve moznosti "zapadnout jako vcelicka do roje" s tema vsema phpkama, javama atp. nebo si ba naopak vybrat neco hodne minoritniho (lisp...) a umet v tom, protoze po par letech clovek v tech jazycich vidi rozdily i duvody proc se na neco hodi to a na neco ono, gro je stejny nebo hodne podobny obcas je vsak trochu schiza, kdyz pisete v jednom a nejdnou se pristihnete jak jste zacal psat v druhym :D Nehci tim rict, ze by mel chlapec zacit zrovna lispem ! :)

On ten Lisp není zas tak minoritní, jak se na první pohled zdá. Vždyť na něm běhají i roboti a vesmírné sondy. Dá se na něm postavit web, fakturační systém i real-time aplikace.

javaman ((

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #40 kdy: 28. 10. 2016, 19:02:34 »
A proč bys to dělal, když máš Javu? Taky můžu psát velký SW v Pythonu, ale nikdo to dělat nebude, že jo.

peter pan

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #41 kdy: 28. 10. 2016, 19:05:48 »
Javaman, vis co znamena kokot? To jsi ty

javaman ((

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #42 kdy: 28. 10. 2016, 19:30:06 »
Nevím.

Kit

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #43 kdy: 28. 10. 2016, 19:34:11 »
A proč bys to dělal, když máš Javu? Taky můžu psát velký SW v Pythonu, ale nikdo to dělat nebude, že jo.

Lisp toho umí přece jen víc než Java a Python dohromady. Navíc je to nativně vícevláknový jazyk, což Java ani Python nejsou. Lisp má certifikaci i na ty vesmírné projekty...

javaman ((

Re:Jaký jazyk se mám naučit pro start kariéry?
« Odpověď #44 kdy: 28. 10. 2016, 19:42:13 »
Proto je tak rozšířenej :D Jako fantazii máš super, teď ještě trochu doladit logiku ;)