iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« kdy: 06. 11. 2023, 10:02:04 »
Ku ktorej moznosti by ste sa viac priklonili? Teraz ma manzelka nejaky stary Xiaomi 9 a vravim, ze ci nechce vyskusat iphone, kde je dlha podpora, stabilita aj kvalita, akurat ze je to model z roku 2020. Zaujala ma ale nedavna novinka Xiaomi 13T, ktora ma kvalitny fotak, je to vyssia trieda, slubena podpora 5 rokov, a velke ulozisko.
« Poslední změna: 06. 11. 2023, 10:04:02 od Petr Krčmář »


Karmelos

  • *****
  • 1 022
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #1 kdy: 06. 11. 2023, 10:15:09 »
Nikdy bych si osobně nekoupil žádný iphone, to je podle mě jen pro ovce. A pokud doma nemáte prostředí pro aple produkty (macy, další iphony) a neplatíte si cloud tak kupovat to maželce je imho nesmysl. Peklo s datama, fotkama, účtem obecně za to nestojí.
 
Pokud to však máte a vy, nebo ostatní v rodině iphone/macy používají, smysl to může mít.
Gréta je nejlepší.

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #2 kdy: 06. 11. 2023, 10:25:26 »
ja iphone mam, ostatni maju android. ja som si ho kupoval hlavne kvoli podpore, nechcelo sa mi riesit na androide, ze nedostanem podporu o 2 roky. ale napr poslat niekomu fotku cez BT nie je vobec mozne, co je dost smutne

RDa

  • *****
  • 2 620
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #3 kdy: 06. 11. 2023, 10:56:31 »
ja iphone mam, ostatni maju android. ja som si ho kupoval hlavne kvoli podpore, nechcelo sa mi riesit na androide, ze nedostanem podporu o 2 roky. ale napr poslat niekomu fotku cez BT nie je vobec mozne, co je dost smutne

Kup ji iPhone a muzete si posilat fotky navzajem (AirDrop).

Ja bych se rozhodl v tomto pripade pro Apple, protoze nechci podporovat cinskej nastroj masove datove kolekce.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #4 kdy: 06. 11. 2023, 11:21:10 »
Od Xaomi milovejma krokama pryc, pokud ji chces nechat android Tak sahnu po necem s cistym os jako Motorola, a nebo to co se smi nakupovat do korporatu, a to Samsung.

Z tech dvou moznosti je Jabko jasna volba...


Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #5 kdy: 06. 11. 2023, 11:31:47 »
Xiaomi jsem měl přes 6 let (Redmi 4X) a byl jsem spokojený, kdyby už na něm nepřestala chodit bankovní aplikace, měl bych ho dál.
Nový už jsem ale nekoupil, protože Xiaomi v rozumné cenové kategorii dnes vyrábí jen pádla.
Takže mám 2 měsíce Motorolu (Edge 30 Neo) a jsem zase spokojený - vše funguje, je rychlý, baterka vydrží i týden mého používání, nabitý je za půl hodiny (68W).  :)
Snad jediné, co se mi nelíbí, je ten foťákový hrb na zádech, ale to mají dneska skoro všechny mobily. A senzor otisků prstů na zádech mi také přišel takový přirozenější než na displeji.
« Poslední změna: 06. 11. 2023, 11:37:34 od Tomas-T »

alex6bbc

  • *****
  • 1 616
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #6 kdy: 06. 11. 2023, 11:36:02 »
v rodine vsecky zenske od dcery po tchyni maji iphony a jsou spokojene, ze si muzou posilat jednoduse fotky.
ja mam normalni android telefon a taky jsem spokojen a svagr to ma na haku a funguje s tlacitkovym aligatorem :-)

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #7 kdy: 06. 11. 2023, 11:53:57 »
Pokud měl někdo Xiaomi a je tedy zvyklý na Android, tak mu vnucovat iPhone je úplně mimo, notabene když je to člověk, který se v těchto technologiích neorientuje. To pak bude obnášet nonstop podporu ze strany tazatele, když mu dotyčná začne spílat, jak to nebo ono nefunguje (nebo funguje jinak, než byla zvyklá).

Osobně bych vzal Xiaomi Redmi Note 12 Pro 5G (8/256 GB) se 6,67" Amoled 120 Hz displejem, baterií 5000 mAh a 67 W nabíjením, co mají teď všude pod 7000 Kč (https://mobilni-telefony.heureka.cz/xiaomi-redmi-note-12-pro-5g-8gb-256gb/#prehled/) a nic dalšího neřešil.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #8 kdy: 06. 11. 2023, 12:43:58 »
Co se týče základního ovládání telefonu (čistě telefonu k telefonování, SMS atd!), iOS je v jiné lize oproti Androidu.
Tak to prostě je. Pokud ale potřebuješ něco navíc, speciálního, tak to asi narazíš.

Problém asi budes tím, že se dneska všechno sype na cloudy.
Tak jestli už máte cloud od Googlu, tak si to musíš nějak namyslet.
Musíš brát v potaz, že některé základní věci Iphonu se ukládají a vlezou do těch 5GB základního limitu zdarma. Zbytek budeš muset případně přesměrovat na ty cloudy, co používáš, poud nebudeš chtít platit více za iCloud.
 iCloud je 5Gb zdarma a další porce je za 25Kč/měsíčně atd.
Rozšířená podpora iOS je myslím 5 let a bezpečností 7 let. iOS má v základu sandboxing aplikací už delší dobu. Další oblast, kde se zatím Android nechytá.

Pokud by všichni měli Iphony, tak je to ideální situace, protože máš "SMS" zprávy zdarma a přes SMS i posíláš obří ultraHD videa a další, nic neřešíš. Což ale nebude tvůj případ, jinak by ses tu neptal.
« Poslední změna: 06. 11. 2023, 12:47:58 od Rovano _ »

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #9 kdy: 06. 11. 2023, 13:17:22 »
manzelka nie je narocny pouzivatel. tej vystaci telefonovat, messenger, fb appka, instagram, pinterest, internetovy prehliadac a to je vsetko :D mozno by mohlo zacat konecne pouzivat mobil aj na platenie, co si osobne myslim, ze iphone by mohol byt bezpecnejsi.

.

  • *****
  • 618
    • Zobrazit profil
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #10 kdy: 06. 11. 2023, 14:54:16 »
Bezpečnost při placení je úplně stejná u Androidu jako v iOS. Ale ty zjevně potřebuješ nějaký neochvějný názor, proč koupit iPhone a ne nic jiného, že? Tak ho kup a přinejhorším ti ho žena omlátí o hlavu a budeš ho mít jako rezervní :D

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #11 kdy: 06. 11. 2023, 15:09:52 »
to nie, praveze som bol donedavna rozhodnuty pre iphone, ale ked som uvidel ten xiaomi, tak ma milo prekvapil a preto teraz zvazujem. manzelkinym kriteriom je este aj dobry fotak, myslim, ze tam ma ten xiaomi dost navrchu, nakolko je to v spolupraci Leica

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #12 kdy: 06. 11. 2023, 15:51:25 »
Pouzivam Xioami Mi 10T - tedy starsi model. Z hlediska vykonu, pameti a kvality fotek - naprosta spokojenost. Mam ho zhruba rok a kousicek. Neni treba nic menit. Xiaomi jsem mel i pred tim (uz nevim jaky model). A pristi telefon bude opet Xiaomi. U me doma ma hodne lidi Xiaomi (drazsi modely, ty levne opravdu nemaji smysl) a vsichni maximalne spokojeni. Chvilku jsem mel samsung (pritelkyne) - hruza, i kdyz byl take s cenovkou 10 tisic. Rozhodne doporucuji Xiaomi.

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #13 kdy: 07. 11. 2023, 04:52:44 »
Co se týče základního ovládání telefonu (čistě telefonu k telefonování, SMS atd!), iOS je v jiné lize oproti Androidu.
Tak to prostě je. Pokud ale potřebuješ něco navíc, speciálního, tak to asi narazíš.

Hahaha, dobrej vtip. Mlada ma iphone a zrovna nedavno jsme resili situaci, kdy ji nekdo volal a ona si cislo neulozila. O dva mesice pozdeji jsem tomu cloveku potreboval zavolat, tak mlady rikam at dohleda v historii jeho cislo (pamatoval jsem si presne den, protoze jsem ten den nekam letel). A ona na to, ze to cislo nemuze dohledat, ze v historii ma priblizne jen posledni dva mesice! A pak clovek vygoogli, ze iphone uklada historii volani jen 100 poslednich hovoru! Jako WTF? Tak vlezu do svyho androidu a vidim tam historii za x tisic volani za poslednich nekolik let. Nerikam, ze tu historii volani poteebuju nejak casto, ale uz se mi parkeat stalo, ze jsem potreboval neco dohledat. A tohle je jen jedna z mnoha podobnych story o iphonu, ty "jina ligo"..

Re:iPhone 12 vs. Xiaomi 13T pre manželku
« Odpověď #14 kdy: 07. 11. 2023, 08:16:41 »
JurajP preco mam pocit ze hladas argumenty preco jablko? Mi pripominas kamosa co kupoval este stary macbook alebo co. Cena ako prasa a porovnaval to s Dellom. Jasne ze del bol naslapany a 3/4 ceny Applu a tak som nieako po 10 minutach vycitil ze on hlada vlastne ospravedlnenie preco vyssia cena a nizsi vykon a uz ho kupil. Len nieako ho 3 s 3 poslaly do matere ze radsej ten Dell a tak dufal ze najde dakoho kto sa tomu trosku rozumie a povie mu. Super kupa za tie peniaze.
Tiez mal take myslenie. Osobne si myslim ze Apple je bezpecnejsi. Preco? Neviem. Osobne si myslim ze apple ma lepsie obrazovky. (nevie rozoznat farby). Osobne si myslim ze ta "nova butterfly" klavesnica je najlepsia na trhu. A hej skusal si aj ine mechanicke klavesnice? Nikdy mal som staru od roku pana.. A tak dalej.