Nefunkční torrenty v Deluge

Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Odpověď #15 kdy: 21. 10. 2024, 17:34:00 »
měl jsem nějaký čas systém Debian Buster , zcela jsem minul Bullseye a až při změně hardware jsem povyšoval systém na Bookworm při zachování všeho software, jen jsem měnil jádro , manipuloval se zavaděčem a systemd , týká se to také ale Deluge . Zřejmě při vyšší verzi systému se změnily jména některých balíčků závislostí , zjistil jsem např že v systému nemám knihovnu libtorrent a python3-libtorrent. Program Deluge zdánlivě funguje gui gtk nicméně bude tam nějaký nedostatek v závislostech. Přidávám balíčky a uvidíme.


Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Odpověď #16 kdy: 21. 10. 2024, 21:26:38 »
problém stále přetrvává

přidal jsem závislosti jako libtorrent a python3-libtorrent ale nic se nemění

Re:Nefunkční torrenty v Deluge
« Odpověď #17 kdy: 21. 10. 2024, 22:50:21 »
Závislostmi to nebude, to je blbost. Pokud by vám chyběla nějaká knihovna, tak se Deluge ani nespustí a při pokusu o spuštění z terminálu by to rovnou vysypalo hromadu chyb.
Jestli je to, jak píšete a opravdu máte teď skutečně veřejnou IP adresu bez dalšího NATu u providera, tak to musí být nějaká blbost po cestě.

Zkusil bych tedy postupně vylučovat možné problémy a začal jednoduchým mapováním TCP portu.
- zavřel bych všechny instance Deluge
- vlezl bych přes web. rozhraní do konfigurace vašeho routeru/modemu a ručně povolil port mapping z nějakého libovolného vysokého portu na LAN IP vašeho počítače.
Např. 61200 -> 192.168.1.20
Neznám váš modem/router, bývá to obvykle v nastavení NATu nebo někde ve WAN sekci.
- v Debianu bych nainstaloval balíček netcat, jestli už ho nemáte (apt install netcat, který by měl nainstalovat netcat-openbsd)
- v terminálu bych si spustil příkaz:
nc -vl 61200 (nebo jakýkoliv vámi zvolený port)
Mělo by to napsat, že to poslouchá na 0.0.0.0 a tom TCP portu
- kdybych neměl nějaký svůj volný server v internetu, tak bych si otevřel stránku, kde se dají jednoduše testovat otevřené porty. Bude jich asi víc, já znám:
https://www.yougetsignal.com/tools/open-ports nebo https://canyouseeme.org
- napsal bych tam tu vaší veřejnou adresu (pokud se vám nedoplní sama) s číslem portu, na kterém poslouchá netcat, a dal otestovat spojení.
- pokud se to povede, tak netcat oznámí, že přijal spojení a skončí

Jestli tohle nebude fungovat, tak se musí najít, co to blokuje. To může být například lokální firewall na vašem počítači, což by se mělo dát zjistit přes "sudo nft list ruleset", pokud je tam třeba zapnutá nadstavba pro firewall ufw (obvyklá na Debianu/Ubuntu), tak ji můžete pro test stopnout pomocí "sudo systemctl stop ufw". A pak případně zopakovat postup.
Pokud to ani pak nebude fungovat, tak se podívat do routeru, jestli tam není zapnutý ještě nějaký další filtr, i když ve většině případu, jakmile se přidá port mapping, tak to automaticky povolí příchozí komunikaci.

Když tenhle pokus s netcatem klapne, tak bych nastavil zmíněný a otestovaný port jako incoming v Deluge. Měl by stačit jeden port, rozsah není nezbytně nutný a zároveň bych s tímhle manuálním mapováním vypnul dynamické UPnP (resp. NAT-PMP). Občas také ty vestavěné testery v klientech můžou blbnout, počkal bych chvíli, až se připojíte k trackeru, jestli budete normálně seedovat.
Pokud by tohle neklaplo, tak bych cvičně zkusil jiný torrent klient se stejným nastavením (např. QBittorent).