Windows SSH program s tabmi

petersveter

Windows SSH program s tabmi
« kdy: 15. 04. 2024, 20:29:56 »
Neviete o nejakom freeware na Windows ktory umoznuje vzdialene pripajanie cez ssh a zaroven podporuje zalozky, takze clovek moze mat aktivnych viacero spojeni? Jedine co som nasiel je solar-putty od solarwinds a aj ho aktualne pouzivam, ale nie som s tym uplne spokojny, lebo je to tak nejak podivne zbastlene ze to na pozadi otvare len obycajne windowsacke putty(na kazde spojenie vidim v systray instanciu) a len to routuje vstup a vustup zo stdout/stdin. Ma to reklamny baner a casto treba zmenit velkost okna lebo nespravne renderuje konzolu, takze proste celkovo nic moc a zatial som teda nic ine nenasiel.


Jose D

  • *****
  • 888
    • Zobrazit profil
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #1 kdy: 15. 04. 2024, 20:36:22 »
nezkoušels MobaXterm?
Kdysi jsem s ním byl poměrně dost spokojený.

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #2 kdy: 15. 04. 2024, 20:51:44 »
Nejsem zadnej velkej Windowsak, ale co takhle Gitbash? A pokud jsi na nejake nove verzi, tak nejde pouzivat uz dneska nejak hezky WSL?

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #3 kdy: 15. 04. 2024, 21:07:33 »
Nejsem zadnej velkej Windowsak, ale co takhle Gitbash? A pokud jsi na nejake nove verzi, tak nejde pouzivat uz dneska nejak hezky WSL?

git bash pro windows mam nejradsi pro git, bash+ssh na windows.

Bugsa

  • ***
  • 123
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #4 kdy: 15. 04. 2024, 21:14:59 »
Windows terminal https://github.com/microsoft/terminal
PowerShell už má SSH clienta, není třeba používat Putty apod.


petersveter

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #5 kdy: 15. 04. 2024, 22:03:59 »
nezkoušels MobaXterm?
Kdysi jsem s ním byl poměrně dost spokojený.

Home edicia pise ze podporuje 12 sessions ale len 2x ssh, takze to je mi na nic ak potrebujem 8-10 okien...teda ak si spravne vykladam to co maju napisane na webe.

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #6 kdy: 15. 04. 2024, 22:34:21 »
Windows terminal https://github.com/microsoft/terminal
PowerShell už má SSH clienta, není třeba používat Putty apod.
+1
Na většinu potřeb už dneska stačí nativní aplikace ve Windows: openssh klient, scp, ssh-agent servis, Terminal.

oss

  • ***
  • 244
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #7 kdy: 16. 04. 2024, 07:24:26 »
Proste pouzi Windows Terminal, ma to tabov kolko chces, vies si to customizovat a je to nativne vo Windowse.

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #8 kdy: 16. 04. 2024, 08:22:46 »
Jak píšou ostatní, Windows Terminal a v něm OpenSSH klient, který je integrovaný ve Windows a už funguje dobře.

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #9 kdy: 16. 04. 2024, 08:25:17 »
Jak uz tu bylo zmineno

Pokud za to nechci paltit tak Terminal, jedna z veci co je od MS povedena, pokud si tam nastavis jacho vychozi, ps7 tak se stim pracuje pekne.

Pokud ti nevadi to zaplatit tak sahni po MobaXterm https://mobaxterm.mobatek.net/. Moba je skvela, protoze zvlada krom ssh, i rdp, tunelovani atd... Ale v te free verzi je to takove jako jalove...
Kdybych mel volit nastroj ciste na ssh, tak bych asi zvolil terminus https://termius.com/

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #10 kdy: 16. 04. 2024, 08:30:12 »
tabby.sh ?

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #11 kdy: 16. 04. 2024, 09:09:22 »

petersveter

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #12 kdy: 16. 04. 2024, 10:19:29 »
terminal je fajn, posobi moderne oproti nativnemu, ale nema ziadnu spravu ssh uctov takze je mi to na nic.

terminus - vyzaduje sparovanie instancie s uctom, nemam zaujem.

tabby - je ok, ale pride mi dost neprehladny, nastavenie temy konzoly vobec nefunguje, vytvorit ssh ucet je "skarede". taky tipicky linuxovy softver.

mremoteng - sa blizi tomu co chcem najviac. i ked ma take old school windowsacke ui a filozofiu ale zatial asi najlepsi z toho co com skusal.

keby bolo nieco ako filezilla pre terminal tak to by bol ideal. proste si nahodit par uctov a mat len niekde rychly zoznam na pripojenie + zalozky pre aktivne spojenia. nic viac mi netreba.

popravde ten solar-putty je zatial najlepsi(naj-jednoduchsi, naj-prehladnejsi, robi len jednu vec ktoru presne chcem)

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #13 kdy: 16. 04. 2024, 10:24:30 »
terminal je fajn, posobi moderne oproti nativnemu, ale nema ziadnu spravu ssh uctov takze je mi to na nic.
Protože správa SSH účtů není věcí terminálu, ale shellu nebo jiné aplikace. Jakou správu SSH účtů byste si představoval?

Re:Windows SSH program s tabmi
« Odpověď #14 kdy: 16. 04. 2024, 10:38:28 »