Headset se špičkovým mikrofonem

Re:Headset se špičkovým mikrofonem
« Odpověď #15 kdy: 09. 10. 2024, 20:53:32 »
Ak by niekto riesil do buducna, tak podla nejakeho yt video testu mi prislo ze tieto sluchadla maju naozaj dobry mikrofon:
1. beyerdynamic mmx 200
2. BlackShark V2 Pro (2023)
3. Corsair HS80 RGB Wireless

S tym ze ten Corsair nema filter okoliteho ruchu, ale stoji okolo 130€, takze to je zatial pre mna najvhodnejsia volba.


Re:Headset se špičkovým mikrofonem
« Odpověď #16 kdy: 09. 10. 2024, 23:15:03 »
Možná kdybyste fakt rovnou napsal na co to potřebujete a kam to chcete zapojovat, bylo by to jednodušší.

Vykopnete dvoje různě vybavená drátová profi sluchátka, která mají odpovídající zapojení (XLR s fantomem a 6,5 mm jack), pak nahodíte Phila Collinse (který používal drátový kondenzátorový AKG 311 za uši) a pak to uzavřete třemi herními BT headsety (primárně tedy teamspeak, srozumitelnost..).

BT sety moc neznám, resp. na nějaký kvalitnější záznam (pokud o to jde, např. youtube, tutoriály) mi to nepřišlo úplně vhodné, co jsem to měl možnost slyšet. Z drátových pro normální počítače (tzn. TRRS jack, nebo dvojice jacků, kde vstup do PC dává plug-in power napájení) mi přišly Beyerdynamic MMX 300 Pro jako docela dost dobře použitelné, má to za mě za tu cenu velice dobrý kondenzátorový (back electret) mikrofon. Když si vyladíte vzdálenost (sykavky, proximity efekt), případně přidáte ještě v počítači po cestě low-cut, zní to hezky. Nový MMX 330 Pro je jen variace s otevřenými sluchátky.
Tam si zas musíte říct, jestli pro vás má větší benefit izolace (uzavřené, ale většinou trochu klaustrofobické podání prostoru) nebo příjmnější poslech (otevřená).. Podobně jako např. u sluchátkových řad DT 770 a 990, z které ty headsety budou nejspíš vycházet.
Řada 300 vs 200 je Německo vs Čína, 200 jsem neslyšel, přičemž počítám, že půjde i o kvalitnější měniče a u té první bude výhoda dostupnosti náhradních dílů jako u jejich normálních sluchátek.

AKG HSC 271 mají taky podle mě dobrý kond. mikrofon, ale mají dva aspekty - samotná sluchátka jsou v podstatě normální AKG 271, která jsou pohodlná, ale podáním spíš středové (mají dobrou srozumitelnost a ukáží spoustu chyb, ale na muziku to nejspíš moc neoceníte) a druhý je pak to, že potřebujete zvukovku z XLR a fantomem.

Ale třeba střílím mimo a benefit bezdrátových sluchátek pro vás bude větší výhoda, záznam neřešíte a budete chodit po místnosti a mít boss voice na Teamsech nebo na Discordu.