Předesílám, že neznám konkrétně Mint, ale zkusím obecně..
Opravdu jsem už hodně dlouho neviděl, zvlášť s příchodem UEFI bootování, že by samotná instalace, nebo upgrade nějaké Linuxové distribuce odstranila nebo poškodila bootloader Windows. Ano se staršími systémy a BIOS bootováním se mohlo stát to, že vám to přepsalo těch 446 bajtů na začátku disku (prim. boot loader, který v podstatě jen přesměruje zavádění dál na začátek oddílu s Windows, kde už to pokračuje), at to jen pokud to byly oba systémy na stejném fyzickém disku a dalo se to relativně snadno obnovit. Na jiné fyz. disky, třeba USB, to nemělo důvod vůbec sahat.
Co se stane daleko spíš je to, že ten boot loader z nějakých důvodů přestane Linux detekovat, nevidí oddíly s Windows atp.
Tzn. když se pak aktualizuje menu do GRUBu po instalaci nebo upgrade, tak nevytvoří záznam pro Windows.
Jak už jste si mohl všimnout jak v configu GRUBu, tak i tom článku, tak tu detekci ostatních operačních systémů, které se pak přidají do nabídky má na starosti nástroj, co se jmenuje os-prober. Ten musí být v systému funkční, když se sestavuje nabídka. Také bývá typicky potřeba mít balíček ntfs-3g, aby systém "viděl" NTFS oddíly z Windows.
Můžete si jednoduše ověřit, jestli to funguje u vás.
Pod rootem (se sudo) spusťte příkaz os-prober a mělo by vám to vypsat i umístění Windows bootloaderu. Jestli ne, tak to vysvětluje, proč pak není v nabídce GRUBu.
Ověřil bych si, že je v systému ntfs-3g balíček, kdyby ne, nainstaloval bych jej, cvičně zkusil připojit v Linuxu NTFS oddíl se systémem Windows a jsou na něm vidět data. Pak bych oddíl odpojil, a případně zkusil spustit os-prober znovu.
Když pak tohle všechno projde, měl by se dát spustit znova update-grub, který už by měl správně přidat i položku s bootem Windows.