3-D Secure pro online platby

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #75 kdy: 06. 05. 2021, 12:13:13 »
Dnes jsem narazil na zajímavý článek a vypadá to že se banky začínají vydávat správným směrem.
Dobře zabezpečit platební karty umí tři banky. Fio je první
Tj. je tam v rámci nastavení parametrů karty mimojiné možnost zablokovat Platby na internetu bez 3D Secure - Platby na internetových platebních branách bez ověření push notifikací v mobilní aplikaci (biometrií nebo PIN) nebo SMS kódem.
Což bych řekl že je odpověď na původní otázku.


hknmtt

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #76 kdy: 22. 01. 2023, 12:48:31 »
Dnes jsem narazil na zajímavý článek a vypadá to že se banky začínají vydávat správným směrem.
Dobře zabezpečit platební karty umí tři banky. Fio je první
Tj. je tam v rámci nastavení parametrů karty mimojiné možnost zablokovat Platby na internetu bez 3D Secure - Platby na internetových platebních branách bez ověření push notifikací v mobilní aplikaci (biometrií nebo PIN) nebo SMS kódem.
Což bych řekl že je odpověď na původní otázku.

Tak zrovna pri fiu cz sa mi stalo ze mi presla platba bez 3d secure a zaroven paradoxne islo o podvodny eshop(moj prvy, wuhuu). 3 MESIACE som ich musel zjebavat aby mi vybavili reklamaciu. Cely cas na mna jebali a vyhovarali sa a totalne nulovy zaujem riesit cokolvek. Takze od vtedy uz fio kartu nepouzivam vobec, i ked som dovtedy nemal roky problem. Za druhe, aj podla ich vlastnych slov platby prejdu aj bez 3d secure, i ked su na karte nastavene.

Re:3-D Secure pro online platby
« Odpověď #77 kdy: 23. 01. 2023, 09:26:29 »
Zrovna nedávno mne zinkasoval "facebook" postupně po tisícovce do výše limitu. (No, přestal jsem být ostražitý a nechal měsíc otevřenou kartu.) U FB nemám ani účet, takže jsem mu nikdy nic neplatil.
O peníze nejde, Raiffka mi je hned druhý den vrátila (po měsíci to ale ještě není zcela uzavřeno). Jde ale o čas, zabralo to půl dne. Výslech v bance - milá slečna. Výslech na MO policie - ostrá paní. Výslech na kriminálce - příjemná paní, od které jsem se i něco dověděl o bankovních podvodech.
Karta zablokovaná a musel jsem čekat na novou.