Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?

JurajP

  • ****
  • 338
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #15 kdy: 21. 08. 2024, 10:46:57 »
ja takto fungujem uz 4.ty rok a akoze zvykol som si. obcas zajdem do kanclu, ale vynimocne. Akoze ked porovnam rusive vplyvy v kancelarii a doma, tak v tej kancelarii je asi toho viacej, kedze tam clovek pokeca, alebo kecaju ini, potom sa ide spolocne na kavu/obed a na konci dna clovek zisti, ze spravil toho menej, ako ked je doma :D. Ten HO je super, ale vravim, ze niekedy sa stane, ze ked niekto 3x behom hodiny vbehne do pracovne, tak ma to vie vytocit. Nebyva to pravidelne, ale stane sa.


Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #16 kdy: 21. 08. 2024, 10:49:39 »
Vyhrazená pracovna je málo. Základ je mít pracovnu minimálně v jiném patře a optimálně v úplně jiné stavbě. (To je nejen moje zkušenost.) Žena se mě nerušit celkem naučila ale trvalo to roky a optimální to stejně není. A o malých dětech ani nemluvě.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #17 kdy: 21. 08. 2024, 10:52:09 »
ja takto fungujem uz 4.ty rok a akoze zvykol som si. obcas zajdem do kanclu, ale vynimocne. Akoze ked porovnam rusive vplyvy v kancelarii a doma, tak v tej kancelarii je asi toho viacej, kedze tam clovek pokeca, alebo kecaju ini, potom sa ide spolocne na kavu/obed a na konci dna clovek zisti, ze spravil toho menej, ako ked je doma :D

To je asi dost individuální. Já na obědy s kolegy nechodím roky s poukazem na to, že v kanceláři jsem proto, abych pracoval a ten proobědvaný čas ten oběd docela fest prodražuje a aby člověk neprokecal pracovní dobu já osobně tedy uregulovat dovedu celkem v pohodě. Děti ale narozdíl od toho fakt nevypnu.

r443

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #18 kdy: 21. 08. 2024, 11:04:05 »
Základem je mít dedikovanou místnost jako pracovnu a na začátku si s ostatními členy rodiny vyjasnit, že ačkoliv nejezdím nikam pryč, že jsem prostě v práci a že se jim mimo řekněme půlhodiny u společného oběda přes den prostě věnovat nemůžu. Po skončení pracovního času naopak opouštím pracovnu a už se věnuji pouze jim.

Funguje to parádně už několik let. Ale v malém bytě někde s notebookem na klíně v obýváku si to tedy představit moc nedovedu.

Do kanceláře jezdím jednou za týden až za dva, povyměňovat neformálně informace s kolegy, domluvit se na dalším postupu a podobně, ale tu samotnou práci pak většinou udělám až v klidu doma. Je to daleko efektivnější, když si vzpomenu, jak jsem kdysi seděl pět dní v týdnu v kanceláři a každou chvíli za mnou někdo chodil, vyrušoval mě ze soustředění, že na mě začal mluvit, aniž by sám věděl co vlastně chce a já tak reálně začínal pracovat až pozdě odpoledne...

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #19 kdy: 21. 08. 2024, 11:10:51 »
Základem je mít dedikovanou místnost jako pracovnu a na začátku si s ostatními členy rodiny vyjasnit, že ačkoliv nejezdím nikam pryč, že jsem prostě v práci a že se jim mimo řekněme půlhodiny u společného oběda přes den prostě věnovat nemůžu. Po skončení pracovního času naopak opouštím pracovnu a už se věnuji pouze jim.

Tohle funguje buď pokud máte jen tak nula až dvě děti a čím víc jich je, tím navíc musí být vyšší jejich průměrný věk. Nemluvě tedy o tom, že mě i jimi produkovaný hluk dost ruší. A to jsem ještě z vysoké zvyklý pracovat na nádražích a v posluchárnách. Obdivuji, že vás ne. Jako věřím, že až jim bude o pět víc než teď, bude to (doufám) o dost lepší.

Je to daleko efektivnější, když si vzpomenu, jak jsem kdysi seděl pět dní v týdnu v kanceláři a každou chvíli za mnou někdo chodil, vyrušoval mě ze soustředění, že na mě začal mluvit, aniž by sám věděl co vlastně chce a já tak reálně začínal pracovat až pozdě odpoledne...

Ono ovšem záleží, jak si to nastavíte nejen doma, ale i v té kanceláři. Kolegové vás budou rušit proto, že ví, že vás rušit mohou. A to platí i pro nadřízené.
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 11:12:56 od Martin Poljak »


r443

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #20 kdy: 21. 08. 2024, 11:42:44 »
Tohle funguje buď pokud máte jen tak nula až dvě děti a čím víc jich je, tím navíc musí být vyšší jejich průměrný věk. Nemluvě tedy o tom, že mě i jimi produkovaný hluk dost ruší. A to jsem ještě z vysoké zvyklý pracovat na nádražích a v posluchárnách. Obdivuji, že vás ne. Jako věřím, že až jim bude o pět víc než teď, bude to (doufám) o dost lepší.
Mám syna mladšího školního věku a dobrými dveřmi opatřenou pracovnu v RD od obytných místností relativně daleko, takže uznávám, že tahle rada nemusí být univerzálně přenositelná.

Ono ovšem záleží, jak si to nastavíte nejen doma, ale i v té kanceláři. Kolegové vás budou rušit proto, že ví, že vás rušit mohou. A to platí i pro nadřízené.
Souhlasím, to je velká pravda, jakmile se proti tomuto člověk na začátku hned nevymezí a chce být vstřícný, už se toho až do změny zaměstnání nezbaví. Už bych si to dnes také nastavil jinak, kdyby bylo třeba. Nicméně je ale také zároveň pravda, že člověk většinou nemá kancelář jenom sám pro sebe (tedy alespoň já nikdy neměl) a i když si nastaví striktní pravdila, stejně musí půl dne nedobrovolně poslouchat rozhovory či telefonáty jiných, často i různě hlučné, vyhrocené a emotivní. A to pak vyjde skoro nastejno.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #21 kdy: 21. 08. 2024, 11:45:01 »
Tohle mají všechny vrozené a jen ty nejsilnější to v sobě umi popřít (je jich tak 8 na celém světě). Když je chlap doma, tak je potřeba ho zaměstnat a využít toho, ze tam je - nezávisle na tom co dělá, nebo jestli byl před tím venku v lomu 12 hodin roztloukat kameni…

Doma jsi něco jako vysavač, hadr na podlahu, v lepším případě mixer…

Jo tohle znám (nejen z HO - sorry za OT), dělal jsem teď hodně na baráku a zahradě věci jako výkop na trubky, bazén, vozím hlínu v kolečkách atd, přijdu po několika hodinách (co jsem spěchal abych něco stihl dodělat třeba před bouřkou) totálně zničenej - jsem rád že vyjdu schody a ženská mi hned vrazí do ruky děcko že potřebuje tamhle něco udělat nebo že mám jít s odpadkama. To mě dokázalo neskutečně vytočit...

Nebo klasika "stokrát nic umořilo osla" - potřebuju dělat něco, co manželka dělat nemůže/neumí atd - třeba fyzicky na zahradě. OK, nemá na to fyzičku, dokážu pochopit. Ale předtím musím támhle udělat 20malých blbostí (který by určitě ona zvládla) a já se pak k té velké věci vůbec nedostanu. A pak se diví, že ten bazén trvá nějak dlouho. Ale já se prostě nemůžu dívat na to, jak je třeba doma bordel, nevyskládaná myčka...nebo je schopná z mrazáku vytáhnout pytlík s předpřipraveným masem a teď jí nejde oddělit kus co bude potřebovat na aktuální jídlo. Tak to nechá venku rozmrznout všechno a pak zbytek dá zase zmrznout do mrazáku - tak tohle raději udělám zase sám atd atd...

Nebo jsem jí říkal aby mi občas donesla pití když jsem venku...kolikrát myslíte že za mnou přišla? Doslova jednou, 15minut po tom co jsem jí to řekl. Pak už ani jednou, ikdyž jsem jí to každej den připomínal po tom co jsem z "kamenolomu" přišel. A to tam dělám blbosti co se na zahradě vymyslela čistě ona (třeba ten bazén co jsem já ani nechtěl)...fakt přístup na přesdržku. Prej nemá čas když se má starat o děti jít s flaškou vody....

S HO je to stejný. Nikdo nerespektuje že jsem v práci. Sice "počet požadavků na hodinu" je výrazně snížený, ale rozhodně to není tak že by mi dali 100% klid. Meetingy předem speciálně říkám, kdy budu opravdu potřebovat 100% klid. A co myslíte? 5minut v meetingu mi přijde malá do pokoje a začne mávat do kamery a ptát se co je to tam za pány...a manželka ani neví že je u mě v pokoji (zamčít moc nepomůže, to pak škrabe a bouchá na dveře atd atd, ještě horší ve výsledku)

Být to naopak, tak bych se musel hanbou propadnout, že se nedokážu postarat o děcka a případně nějak pomáhat partnerovi co vydělává, zatímco já jsem doma na mateřské...Nebo se snažit aspoň udělat co nejvíc drobností co můžu udělat sám, aby ten druhej měl čas a energii dělat opravdu ty velký věci...
Tenhle přístup bohužel člověk nezjístí dokud s tou holkou jen chodí na VŠ a nemá děti, barák, práci...
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 11:50:11 od czAtlantis »

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #22 kdy: 21. 08. 2024, 11:59:09 »
...stejně musí půl dne nedobrovolně poslouchat rozhovory či telefonáty jiných, často i různě hlučné, vyhrocené a emotivní. A to pak vyjde skoro nastejno.

I tohle je dost o zvyku (takže taky dost individuální). Telefonáty nebo cizí rozhovory mi třeba osobně skoro nevadí pokud nejsou fakt extrémně hlučné a takových lidí je naštěstí jen dost málo. Ale hluk dětí prostě nedávám...
« Poslední změna: 21. 08. 2024, 12:01:45 od Martin Poljak »

mikrom

  • ****
  • 357
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #23 kdy: 21. 08. 2024, 12:01:48 »
Nechapem preco ste teda na HO ked na to nemate podmienky.
Zrusili vam vo firme kancelarie, ze nemate kam ist?

xyz

  • ***
  • 234
    • Zobrazit profil
Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #24 kdy: 21. 08. 2024, 12:05:45 »
Tohle mají všechny vrozené a jen ty nejsilnější to v sobě umi popřít (je jich tak 8 na celém světě). Když je chlap doma, tak je potřeba ho zaměstnat a využít toho, ze tam je - nezávisle na tom co dělá, nebo jestli byl před tím venku v lomu 12 hodin roztloukat kameni…

Doma jsi něco jako vysavač, hadr na podlahu, v lepším případě mixer…

Jo tohle znám (nejen z HO - sorry za OT), dělal jsem teď hodně na baráku a zahradě věci jako výkop na trubky, bazén, vozím hlínu v kolečkách atd, přijdu po několika hodinách (co jsem spěchal abych něco stihl dodělat třeba před bouřkou) totálně zničenej - jsem rád že vyjdu schody a ženská mi hned vrazí do ruky děcko že potřebuje tamhle něco udělat nebo že mám jít s odpadkama. To mě dokázalo neskutečně vytočit...

Nebo klasika "stokrát nic umořilo osla" - potřebuju dělat něco, co manželka dělat nemůže/neumí atd - třeba fyzicky na zahradě. OK, nemá na to fyzičku, dokážu pochopit. Ale předtím musím támhle udělat 20malých blbostí (který by určitě ona zvládla) a já se pak k té velké věci vůbec nedostanu. A pak se diví, že ten bazén trvá nějak dlouho. Ale já se prostě nemůžu dívat na to, jak je třeba doma bordel, nevyskládaná myčka...nebo je schopná z mrazáku vytáhnout pytlík s předpřipraveným masem a teď jí nejde oddělit kus co bude potřebovat na aktuální jídlo. Tak to nechá venku rozmrznout všechno a pak zbytek dá zase zmrznout do mrazáku - tak tohle raději udělám zase sám atd atd...

Nebo jsem jí říkal aby mi občas donesla pití když jsem venku...kolikrát myslíte že za mnou přišla? Doslova jednou, 15minut po tom co jsem jí to řekl. Pak už ani jednou, ikdyž jsem jí to každej den připomínal po tom co jsem z "kamenolomu" přišel. A to tam dělám blbosti co se na zahradě vymyslela čistě ona (třeba ten bazén co jsem já ani nechtěl)...fakt přístup na přesdržku. Prej nemá čas když se má starat o děti jít s flaškou vody....

S HO je to stejný. Nikdo nerespektuje že jsem v práci. Sice "počet požadavků na hodinu" je výrazně snížený, ale rozhodně to není tak že by mi dali 100% klid. Meetingy předem speciálně říkám, kdy budu opravdu potřebovat 100% klid. A co myslíte? 5minut v meetingu mi přijde malá do pokoje a začne mávat do kamery a ptát se co je to tam za pány...a manželka ani neví že je u mě v pokoji (zamčít moc nepomůže, to pak škrabe a bouchá na dveře atd atd, ještě horší ve výsledku)

Být to naopak, tak bych se musel hanbou propadnout, že se nedokážu postarat o děcka a případně nějak pomáhat partnerovi co vydělává, zatímco já jsem doma na mateřské...Nebo se snažit aspoň udělat co nejvíc drobností co můžu udělat sám, aby ten druhej měl čas a energii dělat opravdu ty velký věci...
Tenhle přístup bohužel člověk nezjístí dokud s tou holkou jen chodí na VŠ a nemá děti, barák, práci...

OT: Bazen v Cesku jsem nikdy nepochopil, kdyz je 7 mesicu zima (rijen-duben).

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #25 kdy: 21. 08. 2024, 12:08:47 »
Nechapem preco ste teda na HO ked na to nemate podmienky.

Asi právě proto se ptá, že zjistil, že na to nemá podmínky, a jak jiní dělají, že na to podmínky mají. Co vás na tom překvapuje?

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #26 kdy: 21. 08. 2024, 12:09:48 »
Já beru že HO je ten nejdůležitější benefit co firma může nabídnout (kromě peněz). Už jen ta minimálně hodina denně co ušetřím na cestování, nebo dostupnost a rychlost jídla co si pořeším doma dle aktuální chuti.

Hlavně v době, kdy třeba není té práce tolik, tak je HA k nezaplacení a člvoěk si třeba doma pořeší i osobní věci co potřebuje udělat v mezičase mezi meetingama například. A nejenom v příapdě málo práce - ono odreagovat se po práci hlavou třeba sekáním zahrady není úplně od věci...A meetingy jsou stejně se zahraničím, takže je jedno jestli ho beru z kanclu nebo z domu. A přijde mi že i přes ty děcka je pořád doma větší klid než v kanclu plným lidí...jen ti single to mají v případě HO mnohem jendodušší

Ad bazén: Nj, má to malý využití když to takto spočítáš, ale pro ty děcka na prázdniny je to dobrý. Úplně stejně jako klimatizace. Taky je potřeba jen na 2-3měsíce v roce, ale vůbec si nedokážu představit ji nemít...

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #27 kdy: 21. 08. 2024, 12:10:30 »
OT: Bazen v Cesku jsem nikdy nepochopil, kdyz je 7 mesicu zima (rijen-duben).

Češi mají různé divné obsese. Bazény, obývací pokoje, snahu krájet malé byty na nespočet ještě menších místností atd. atd. Ale nějaké takové má skoro každý národ.

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #28 kdy: 21. 08. 2024, 12:15:56 »
...nebo dostupnost a rychlost jídla co si pořeším doma dle aktuální chuti.

My tu máme lednici a když chci něco vlastního, tak si to buď koupím nebo přinesu a uskladním. To je fakt taková výhoda? (Na obědy nechodím.)

A přijde mi že i přes ty děcka je pořád doma větší klid než v kanclu plným lidí...

Věřte mi, že tři děti vydají za kancelář plnou dětí a pět tak za tři kanceláře :D

Ad bazén: Nj, má to malý využití když to takto spočítáš, ale pro ty děcka na prázdniny je to dobrý. Úplně stejně jako klimatizace. Taky je potřeba jen na 2-3měsíce v roce, ale vůbec si nedokážu představit ji nemít...

Klimatizace? Jako jo, v těch dnešních dobře maskovaných králikárnách s ytongovými zdmi možná...

Re:Ako fungujete na HO v spojení s rodinou?
« Odpověď #29 kdy: 21. 08. 2024, 12:20:13 »
Mám cihlový zdi, betonový stropy, zatepleno a spodní patro skoro celý beton a pod úrovní terénu. Ale stejně by tu bez klimy bylo na chcípnutí. Když je prostě venku 35°C ve dne, 22°C v noci a ještě mám doma 15-25kWh odpadního tepla (cca spotřeba baráku v létě), tak to teplo nikam zázračně nezmizí a i těch XY tun betonu a cihel má omezenou akumulační schopnost. Ano, když vypnu klimu/topení tak to první den skoro nepoznám, ale jak to trvá delší dobu, tak prostě ta teplota začne ujíždět do nepříjemné oblasti...Naopak když jsme byli dlouho pryč (a barák se rozehřál) a zapnuli pak klimu, tak snad ještě 3 dny bylo cítit jak je tu hnusně vedro a to klima jela naplno