Zjištění cizí veřejné IP adresy

Raskal

Re:Zjištění cizí veřejné IP adresy
« Odpověď #15 kdy: 08. 11. 2012, 17:51:07 »
A nebo jestli na mi muzes tisknout, tak si sedni, napis si dokument s textem, ktery pak na te tiskarne vytisknes. Neco jako "Prosim, zavolejtem mi na mobil +420... nebo me kontaktujte na email ... . Vas cesky kolega XYZ :o"


Jose D

  • *****
  • 890
    • Zobrazit profil
Re:Zjištění cizí veřejné IP adresy
« Odpověď #16 kdy: 08. 11. 2012, 22:02:39 »
A nebo jestli na mi muzes tisknout, tak si sedni, napis si dokument s textem, ktery pak na te tiskarne vytisknes. Neco jako "Prosim, zavolejtem mi na mobil +420... nebo me kontaktujte na email ... . Vas cesky kolega XYZ :o"
To bych spíš nechal vytisknout fake slevový kupón pro jehož aktivaci se musí zavolat... :D

JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zjištění cizí veřejné IP adresy
« Odpověď #17 kdy: 08. 11. 2012, 22:19:23 »
Spis na ne nalicit bonzovaci odkaz tady: http://shivampatel.net/trace/ . Kdyz to opisi do browseru, prijde vam report s ip adresou. Idealne pouzit moznost popsanou v bodu 3. Vypada to mene podezrele. Mohli by se treba leknout a s tiskarnou zase nekam uteci.

Me

Re:Zjištění cizí veřejné IP adresy
« Odpověď #18 kdy: 08. 11. 2012, 23:09:14 »
Jde o to, že logy se posílají na server, který tady fyzicky nemám. Logují se na něj všechny tiskárny a kopírky dané značky. Já se jen přihlásím a vidím informace o všech strojích včetně spotřeby materiálu apod. Podle toho taky objednávám spotřební materiál. Bohužel jeden z těchto strojů byl "fyzicky" přemístěn někam jinam a já bych potřeboval zjistit kam. K dispozici mám jenom log, který přijde každé čtyři hodiny, mac adresu stroje a ID stroje. Takže jsem dost omezen. Nicméně se vzdáleně na stroj přes webové rozhraní dostanu. Chtěl jsem tedy vědět, jestli existuje nástroj, něco jako traceroute, který by mi dokázal říct, kde ten stroj stojí.

Nakonfigurovat ji tak, abyste na ní mohl tiskout jen vy, a jednou za hodinu vytisknout "Systémová porucha, kontaktujte servis: tel. č. 123455667?"

alfi

  • ****
  • 335
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Zjištění cizí veřejné IP adresy
« Odpověď #19 kdy: 09. 11. 2012, 09:53:49 »
Nakonfigurovat ji tak, abyste na ní mohl tiskout jen vy, a jednou za hodinu vytisknout "Systémová porucha, kontaktujte servis: tel. č. 123455667?"

moc pěkný nápad :-)

Zdravím, chtěl bych se zeptat, jestli existuje možnost jak vyhledat cizí veřejnou IP adresu, pokud mám v počítači nainstalovaný program pro vzdálené sledování např. tiskárny a vidím v systému její připojení i momentální lokální IP adresu a její stav...

připojuje se po veřejném internetu? pak musí být vidět i její veřejná IP. s ní už se dá jakž takž pracovat - whois nebo ripe komu patří (a příp. dotaz na admina, že vám z ní chodí nějaký spam..) a traceroute cca kam vede (většina providerů kontektivity má routery pojmenované po lokalitách - praha, brno, newyork..). to pak může indikovat polohu. zkomplikovat to ale může velká firemní síť, která se podle veřejné IP tváří jako finsko, ale neveřejná adresa za ní může být ve firemní síti i v praze.