Ta služba co mají na generování vlastní image s přidanými a/nebo odebranými balíčky je parádní věc. Dá se to použít i na upgrady přímo z konzole pomocí balíčku auc.
Jinak z těch balíčků co píšete asi dost prostoru zabral mc a jeho závislosti. Jestli ho potřebujete jenom občas, tak je možná lepší ho instalovat jen dočasně do RAM přes opkg -d ram install. Akorát je pak pro ty knihovny potřeba nastavit LD_LIBRARY_PATH=/tmp/usr/lib.
Díky.
mc jsem vyhodil a místo toho dal relativně malý
openssh-sftp-server. Tedy mohu si namountovat souborový systém routeru přímo na svém pracovním počítači pomocí.
sshfs root@192.168.0.1:/ openwrt_linksys -o idmap=user -o allow_other,reconnect,ServerAliveInterval=15,ServerAliveCountMax=3,Compression=no,auto_cacheAž skončím odpojení pak provedu pomoci
fusermount -u openwrt_linksysTakže mohu použít mc, vimdiff, neořezaný vim a jiné nástroje svého hlavního počítače bez omezení. Ze 16 MB zbývá 4.5MB volných.
Objednal jsem si tři wifi zásuvky, co by měli umět měřit i spotřebu za 350 Kč.
https://www.czc.cz/solarmi-tp29-pg01/341388/produkt V těch zásuvkách je Tasmota opensource firmware, takže bych neměl být omezován nějakým hloupým a arogantním výrobcem.
Předpokládám, že řídit to z toho openwrt routeru bude celkem hračka. První co udělám je automatický restart kabelového modemu, pokud ráno nepůjde internet, protože nej.cz se v tom v noci vrtali a restart je nutný. Je to dlouhodobý problém, nic s tím nechtějí dělat, stane se to tak jednou za týden až čtrnáct dnů. Prostě profíci.