Zvýšenie platu až po výpovedi

Mirek

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #90 kdy: 29. 06. 2017, 17:05:13 »
Prijat zvysenie a odist pri prvej prilezitosti. Dalsie uz nehrozi, a ked s tebou priamy nadriadeny takto vy.ebaval urcite budes podla neho lahko nahraditelny a taketo spravanie mu treba dat vyzrat.
Vyjebával? Upřímně, kde vidíš to tvoje vyjebávání?


Radovan.

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #91 kdy: 29. 06. 2017, 17:16:15 »
To jde už teď a jmenuje se to akciovka :)
Spíš Družstvo. Nějak podobně měla fungovat i JZD ;-)

Q

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #92 kdy: 29. 06. 2017, 18:02:08 »
Jo tohle muzu potvrdit z vice zdroju v IT i mimo, takhle to chodi bohuzel ve hodne firmach.
Řešili jsme něco podobného. Párkrát jsem kolegovi říkal, že zaměstnanci X by chtělo trošku zvýšit plat, ať vidí, že se nějakým způsobem posouvá, že to má smyl. Kolega vždy jen vyrukoval s tím, že ne a našel si pár věci, co v nedávné minulosti zadrbal jako argument. X mu následující den po našem posledním rozhovoru řekl, že chce zvýšit plat o N Kč (Cca 30%), jinak dává výpověď. Moc jsem z načasování radost neměl, protože to vypadalo, jako bychom byli spolu domluvení, což nebyla pravda. Jen jsem lépe odhadl stav.

Prachy tenkrát dostal a zákulisní dohoda vedení byla taková, že se nenecháme vydírat, že si najdeme náhradu a až se tak stane, tak se mu ty peníze navíc zase seberou a on dá výpověď sám. Podali jsme inzerát na danou pozici s nabídkou platu někde uprostřed mezí tím co měl a co si vydupal. Za 3/4 roku se nikdo rozumný nepřihlásil. Z dřívějška vím, že když na danou pozici nastoupí nový člověk, tak mu trvá půl roku, než se rozkouká. Jeho nároky nebyly přehnané. Spíš bych řekl, že má pořád míň, než si zaslouží.

Je to tak 2 roky a zase vše stagnuje. X si založil rodinu, splácí hypotéku a peníze navíc by se mu jistě šikly. V podstatě jen čekám, kdy se bude situace opakovat a něco mi říká, že to nebude dlouho trvat. Já už nějak nemám chuť řešit s kolegou, že ten špatný není X, co chce zvednou plat, ale jeho nerealistický pohled na svět. Už mě nebaví zaučovat nové lidi a kolegu usměrňovat, že to nemůže srovnávat se svou výplatní páskou po stejné době praxe před 15 lety. Vážně uvažuji, že až se tak stane, že z firmy odejdu také.

qwertz

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #93 kdy: 29. 06. 2017, 18:29:13 »
Prachy tenkrát dostal a zákulisní dohoda vedení byla taková, že se nenecháme vydírat...

To je bohužel velmi častý přístup. Co si to ten nespokojený zaměstnanec dovolil dát výpověď. Proto je výpověď jako nátlaková metoda většinou neefektivní, a i když člověk dostane přidáno, je lépe jít jinam. Ješitných managrů ve struktuře nehoru se totiž vždycky pár nejde.

Q

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #94 kdy: 29. 06. 2017, 18:58:01 »
To je bohužel velmi častý přístup. Co si to ten nespokojený zaměstnanec dovolil dát výpověď.
Na druhou stranu, X mohl prvně říct, že se cítí podhodnocen. Začít řešit stížnost na plat s výpovědí v ruce je druhý extrém.


Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #95 kdy: 29. 06. 2017, 19:17:27 »
Jenže mzdu platit musí. U dividendy lze kdykoliv říct "sorry, potřebujeme ty prachy na rozvoj" a všichni utřou.
No však jo - člověk by si musel vybrat, jestli chce prodávat svoji práci za předem dohodnutou cenu (a k tomu pak patří ty různé vyjednávací praktiky), anebo nechce a podílí se na zisku stejně jako všichni ostatní investoři. S tím rizikem, že když se nevydělává, nebo je potřeba reinvestovat, tak má holt jenom tu minimální mzdu.

Takový systém je nesmyslný, protože
1. dividendy dostáváte podle podílu, ne podle výkonu.
To je dobrá, relevantní připomínka.

2. když dostanete padáka, tak vám akcie zůstanou.
je tam trochu problém, jak vyřešit, aby zaměstnanec musel akcie "vrátit", když odejde. Ale to by asi taky šlo ošetřit nějakou opcí na nákup za nízkou cenu nebo tak něco.

akoze

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #96 kdy: 29. 06. 2017, 22:06:36 »
Prijat zvysenie a odist pri prvej prilezitosti. Dalsie uz nehrozi, a ked s tebou priamy nadriadeny takto vy.ebaval urcite budes podla neho lahko nahraditelny a taketo spravanie mu treba dat vyzrat.
Vyjebával? Upřímně, kde vidíš to tvoje vyjebávání?

Zvysenie ktore preberal s "malym sefom" nepreslo, ked podal vypoved okamzite zasiahol "velky sef" a bolo. Predpokladam, ze ak niekto ziada pridat, tak vie preco pyta viac a ma zmapovane kolko zarabaju kolegovia z brandze. Maly sef motivovany drzat naklady na uzde si odtrhnuty od reality mysli ze lepsie je svojich ludi strasit ako sa ich zastat.

Mirek

Re:Zvýšenie platu až po výpovedi
« Odpověď #97 kdy: 29. 06. 2017, 23:37:54 »
Prijat zvysenie a odist pri prvej prilezitosti. Dalsie uz nehrozi, a ked s tebou priamy nadriadeny takto vy.ebaval urcite budes podla neho lahko nahraditelny a taketo spravanie mu treba dat vyzrat.
Vyjebával? Upřímně, kde vidíš to tvoje vyjebávání?

Zvysenie ktore preberal s "malym sefom" nepreslo, ked podal vypoved okamzite zasiahol "velky sef" a bolo. Predpokladam, ze ak niekto ziada pridat, tak vie preco pyta viac a ma zmapovane kolko zarabaju kolegovia z brandze. Maly sef motivovany drzat naklady na uzde si odtrhnuty od reality mysli ze lepsie je svojich ludi strasit ako sa ich zastat.
Aha, tak tedy už jen z principu má podle tebe vždy pravdu zaměstnane. Dobré. A co ty případy kdy to právě jen zkouší ten zaměstnanec? Ty neznáš? Já ano.