Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO

smajdalf

Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« kdy: 13. 12. 2017, 14:02:43 »
ahoj,

mam moznost zmenit zamestnani, dostal jsem zajimavou pozici jako systemak unix systemu

prosel jsem pohovorem - uspesne, jedine co ted je treba vyresit jsou penize, rekli mi, ze maximum co mi nyni muzou dat je 60k hpp s tim, ze pokud chci vice, muzeme se domluvit na kontrakt - precetl jsem si vyhody x nevyhody a asi do toho pujdu, nicmene co mi vrta hlavou je cena za MD

jakou cenu byste navrhovali jako ferovou pro obe strany?

me napadaji dve varianty

5k / md s tim, ze si vse hradim sam (notebook, mobil, pripadne certifikace, kurz anglictiny)
4k /md s tim, ze mi notebook, mobil poskytnou, svatky proplati atd ... (tady to moc smrdi svarcem)

s tim, ze k pozici spada i nejaka pohotovost a to uz vubec netusim, jak by mi proplaceli

mate nekdo nejakou zkusenost?

« Poslední změna: 13. 12. 2017, 14:19:22 od Petr Krčmář »


Wily

Re:nabidka práce, ekvivalent k 60k hpp > ičo
« Odpověď #1 kdy: 13. 12. 2017, 14:16:38 »
Je to jednoduchý, zjisti si super hrubou mzdu na 60k hpp a hned víš kolik jsou ochotní ti dát.
A pohotovost ti budou proplácet, tak jak se domluvíte. Klidně bych to viděl na 100% navýšení normální ceny.

smajdalf

Re:nabidka práce, ekvivalent k 60k hpp > ičo
« Odpověď #2 kdy: 13. 12. 2017, 14:17:32 »
superhruba mzda je sice super, ale musim zohlednit neproplacene svatky, dovolena atd ...

Wily

Re:nabidka práce, ekvivalent k 60k hpp > ičo
« Odpověď #3 kdy: 13. 12. 2017, 14:20:29 »
tak si s něma domluv, že ti to budou platit. Jinak pokud se firma k tobě postaví takto, tak ti o moc víc jak superhrubou mzdu dát nechce ideálně ještě míň. Proto ti to taky navrhli. A udělej si dobrou pojistku a dej do smlouvy jakou výši pokut chceš platit.

jojo

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #4 kdy: 13. 12. 2017, 14:31:05 »
Celkem máš přehled. Těch 5k je přesně tak, jak píšeš. Žádné svátky, žádné vybavení a podobně. Na švarc ty 4k, ale bacha na pokuty :D


smajdalf

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #5 kdy: 13. 12. 2017, 15:26:08 »
jaky pokuty? podstatu svarc systemu nenaplnim protoze, budu fakturovat i jinde (sic mensi castku, ale prece) dalsi vec, je smlouva vcetne NDA, kde chci aby bylo uvedeno, ze mi poskytnou vybaveni z duvodu bezpecnostni politiky firmy

ale jak o tom ziskavam dalsi informace, tak budu tlacit na variantu 5k/MD s tim, ze si vse zajistim sam

jpu

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #6 kdy: 13. 12. 2017, 15:45:39 »
Svarcu sa neboj. 3/4 roota tu je isto na svarc. Vies kolko ludi robi na svarc?

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #7 kdy: 13. 12. 2017, 19:30:07 »
...

Trochu jiná úvaha. 60 kKč hrubého vyjde zaměstnavatele na 80,4 kKč ve mzdových výdajích. Dál Vám musí dát aspoň 4 týdny dovolené, takže to je dalších +7 % navíc = 88,1 kKč, plus možná nějaké benefity a možná víc dovolené a určitě nějaké vybavení.

Pokud chcete 4 kKč / 1 MD, pak x21 pracovních dní v měsíci = 84 kKč. Tedy úspora pro zaměstnavatele jsou asi 4 kKč měsíčně a pro Vás daleko větší přínos. To podle mě nebude zaměstnavatel brát jako rovnou dohodu. Reálně bych viděl kompromis někde kolem 75 kKč / měs., tedy asi 3600 Kč / 1 MD.

Ale je to můj odhad.

wily

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #8 kdy: 13. 12. 2017, 20:00:15 »
jaky pokuty? podstatu svarc systemu nenaplnim protoze, budu fakturovat i jinde (sic mensi castku, ale prece) dalsi vec, je smlouva vcetne NDA, kde chci aby bylo uvedeno, ze mi poskytnou vybaveni z duvodu bezpecnostni politiky firmy

ale jak o tom ziskavam dalsi informace, tak budu tlacit na variantu 5k/MD s tim, ze si vse zajistim sam

Třeba za to, že něco pokazíš? Nezapomínej na to, že ručíš celým svým majetkem + tě může tvůj odběratel žalovat o částku, která v podstatě nemá strop, když to přeženu. Je důležitý, tohle si ujasnit ve smlouvě. Když jsi zaměstnanec tak máš velkou ochranu před tímto.

CoffeeMan

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #9 kdy: 13. 12. 2017, 20:11:58 »
Dotaz je trochu dementní, protože firma jako nemůže nakoupit techniku a jen tak si ji dát externistovi k užívání. Z toho by asi účetní spadla ze židle.
Může se ta technika a všechno okolo tak maximálně pronajmout. A vůbec. Prvky švarcu nesplňuje pouze varianta, že si všechno zařídíte prostě sám. A následně si to vyfakturujete.
A jestli si myslíte, že když na to přijde, že jako úřady to hodí celé na firmu, tak jste na velkém omylu. Jeden pytel.

Takže ano, varianta A je správně.

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #10 kdy: 13. 12. 2017, 20:27:59 »
...

Ano, na švarc je potřeba si dávat pozor, ale nechal bych to na tom zaměstnavateli. Jestli má na švarc jen zlomek pracovníků, tak se s tím účetní vyrovná. Lze to např. obhájit bezpečnostní politikou firmy (musíme půjčovat speciálně nastavený notebook se šifrovanými daty, ...), ale především je to jejich problém. Prokázat švarc zaměstnavateli je jednodušší, než tomu "zaměstnanci".

Pokud by "zaměstnavatel" půjčil techniku zadarmo, je to nepeněžní příjem, a na straně "zaměstnance" stačí takový příjem jen odhadnout finančně a zdanit. Samozřejmě, vycházím z toho, že bude opravdu pracovat pro víc, než jednoho zadavatele, případně že to nebude v poměru 80k vs. 3k měsíčně apod.

CoffeeMan

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #11 kdy: 13. 12. 2017, 20:52:31 »
...

Ano, na švarc je potřeba si dávat pozor, ale nechal bych to na tom zaměstnavateli. Jestli má na švarc jen zlomek pracovníků, tak se s tím účetní vyrovná. Lze to např. obhájit bezpečnostní politikou firmy (musíme půjčovat speciálně nastavený notebook se šifrovanými daty, ...), ale především je to jejich problém. Prokázat švarc zaměstnavateli je jednodušší, než tomu "zaměstnanci".

Pokud by "zaměstnavatel" půjčil techniku zadarmo, je to nepeněžní příjem, a na straně "zaměstnance" stačí takový příjem jen odhadnout finančně a zdanit. Samozřejmě, vycházím z toho, že bude opravdu pracovat pro víc, než jednoho zadavatele, případně že to nebude v poměru 80k vs. 3k měsíčně apod.

Já být účetní ve firmě, tak mám prostě hubu na stranu. Ale papír snese vše, že.

sdflkj

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #12 kdy: 14. 12. 2017, 00:27:34 »
no já to vidím zase trošku jinýma očima, když zaměstnavatel nabídne na HPP 60k / měsíc, tak ho bude stát cca lehce přes 80k za měsíc na mzdových nákladech, počítá se s tím, že dnes je dovolená 25 dní standard, stravenky taktéž, dále vychází +- 10 svátků za rok, takže dohromady to hodí cca 35 dní, kdy zaměstnavatel musí platit i když zaměstnanec nevydělává, takže reálně za něj dá přes 90k určitě

dále bych si dal pozor na tyto věci:

1) švarc jako takový není úplně jednoduché prokázat, pokud se na to jde chytře (a nemusí ani být fakturace na více než jeden subjekt, je to plný internet, stačí mrknout)

2) smluvně si ošetřit, že při průseru neproděláš gatě + případná pojistka (zde nemám info, musel bych ověřit)

3) pokud se jedná o externí práci pro korporaci s nastavenou bezpečnostní politikou, tak opravdu je možné vybavení pronajmout, pokus si externista donese vlastní hardware, tak mu firma nesmí diktovat, co tam má a nemá mít - takže dostane pronajmutý hardware od společnosti a odůvodní si to bezpečnostní politikou

4) je potřeba si pořádně spočítat cenu za MD, jak někdo zmiňoval výše, tak 3,5k / MD je málo, nevyplatí se immo přenést tak velké riziko za tak malou cenu, další z argumentů je, že pokud cenu nevyšroubuješ na začátku, pak to jde ztuha, většinou je nutné změnit projekt / firmu, takže bych si spočítal cenu za MD s tím, že bych počítal i s "dovolenou" chápej neplacené dny, protože pokud vyšroubuješ cenu na 5k / MD tak se ti může stát, že překročíš roční zisk 1 mio a pak je průser s DPH (jde to řešit, jde optimalizovat, ale je s tím oser a immo za ty prachy to nestojí)


takže za mě buď vzít HPP a být v suchu s menším výdělkem, nebo si říct o 4,5-5k MD s tím, že si vše zajistíš sám, ošetříš švarct a smlovu a buď v klidu a hlavně s penězma hospodař, ano chápu, že výdělej na osvč je super, ale je tolik věcí, které se ti můžou stát a bez pořádného finančního polštáře tě to může zruinovat (chybějící prachy na daně, nemoc atd ...)

mikrom

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #13 kdy: 14. 12. 2017, 01:06:53 »
ahoj,

mam moznost zmenit zamestnani, dostal jsem zajimavou pozici jako systemak unix systemu

prosel jsem pohovorem - uspesne, jedine co ted je treba vyresit jsou penize, rekli mi, ze maximum co mi nyni muzou dat je 60k hpp s tim, ze pokud chci vice, muzeme se domluvit na kontrakt - precetl jsem si vyhody x nevyhody a asi do toho pujdu, nicmene co mi vrta hlavou je cena za MD

jakou cenu byste navrhovali jako ferovou pro obe strany?

me napadaji dve varianty

5k / md s tim, ze si vse hradim sam (notebook, mobil, pripadne certifikace, kurz anglictiny)
4k /md s tim, ze mi notebook, mobil poskytnou, svatky proplati atd ... (tady to moc smrdi svarcem)

s tim, ze k pozici spada i nejaka pohotovost a to uz vubec netusim, jak by mi proplaceli

mate nekdo nejakou zkusenost?
Neviem co je to za firma, ale podla mna 5 k CZK je dost malo.
Podla toho ci budes pre nich pracovat kazdy den v mesiaci. Ak denne tak na zaciatok minimalne 300 EUR MD t.j. cca 7500 CZK s tym ze si hradis vsetky veci sam. Ak menej dni tak viac EUR. Najlepsie si hradit vsetko sam aby nepindali, ze maju s tebou dalsie naklady. 5k CZK je dost malo, nezabudni kolko odvedies, ake budes mat dalsie naklady (auto + palivo), ze na dovolenku si musis zarobit a ze rucis svojim majetkom.
Najlepsie porad sa v nejakej uctovnisckej firme aby ti to prepocitali.

Naprah lopatou

Re:Nabídka práce, ekvivalent k 60k hpp na IČO
« Odpověď #14 kdy: 14. 12. 2017, 03:29:15 »
ahoj,

mam moznost zmenit zamestnani, dostal jsem zajimavou pozici jako systemak unix systemu

prosel jsem pohovorem - uspesne, jedine co ted je treba vyresit jsou penize, rekli mi, ze maximum co mi nyni muzou dat je 60k hpp s tim, ze pokud chci vice, muzeme se domluvit na kontrakt - precetl jsem si vyhody x nevyhody a asi do toho pujdu, nicmene co mi vrta hlavou je cena za MD

jakou cenu byste navrhovali jako ferovou pro obe strany?

me napadaji dve varianty

5k / md s tim, ze si vse hradim sam (notebook, mobil, pripadne certifikace, kurz anglictiny)
4k /md s tim, ze mi notebook, mobil poskytnou, svatky proplati atd ... (tady to moc smrdi svarcem)

s tim, ze k pozici spada i nejaka pohotovost a to uz vubec netusim, jak by mi proplaceli

mate nekdo nejakou zkusenost?
Neviem co je to za firma, ale podla mna 5 k CZK je dost malo.
Podla toho ci budes pre nich pracovat kazdy den v mesiaci. Ak denne tak na zaciatok minimalne 300 EUR MD t.j. cca 7500 CZK s tym ze si hradis vsetky veci sam. Ak menej dni tak viac EUR. Najlepsie si hradit vsetko sam aby nepindali, ze maju s tebou dalsie naklady. 5k CZK je dost malo, nezabudni kolko odvedies, ake budes mat dalsie naklady (auto + palivo), ze na dovolenku si musis zarobit a ze rucis svojim majetkom.
Najlepsie porad sa v nejakej uctovnisckej firme aby ti to prepocitali.

7.5k/MD  ;D ;D ;D Firma, ktera nabizi 60k HPP. Obcas mi prijde, ze do bohnic zavedli net i na klecova luzka.