Takze, bolo by fajn vytvorit jazyk s generikami, ale je mozne, ze preklad tehdajsich programov by sa nezmestil do RAM-ky. A tiez to, ze C-sko pokryvalo tehdajsie pozidavky a jeho vlastnosti su adkevatne jeho urceniu.
Však jo, historickou užitečnost mu asi nikdo nebere. Když jsem v devadesátkách porovnával Turbo Pascal s Turbo C, byl jsem nadšený tím, jak má C vymakanou základní knihovnu, úspornou syntaxi a (po přečtení Učebnice od P. Herouta) všechno do sebe smysluplně zapadá (z mého pohledu trochu na rozdíl od Pascalu - ten měl zase výhodu v rychlé kompilaci apod.).
Pak už to všechno začalo být poněkud složitější - přišlo C++ a problémy s kompatibilitou, nástup Javy, která měla všechno vyřešit apod...
Java ve své době taky řešila akutní požadavky Stejně jako Cobol svého času Nebo Objective-C...
No já jsem ani nechtěl hejtovat Javu (teda mám k ní milion výhrad), spíš ten pocit, že "tohle je ono". No a pak jsem poznal Python apod. jazyky, jasně, znal jsem základy Lispu a Prologu, zkoušel nějaký Smalltalk, ML, Haskell, Julii... Ten Rust a Go - taky to je součást cesty, v pohodě, když přijde něco lepšího, zase super.