Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)

Karmelos

  • *****
  • 1 017
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #15 kdy: 25. 01. 2024, 17:02:09 »
Nakoniec vidím že nikto mi tu neporadí, a keď človek chce A, tak mu tu odporúčajú B. Nakoniec som objednal teda HP Wireless Silent Mouse 280. Síc viem že to asi viac ako záruku a niečo neprežije, ale čo už. Keď všetky miši sú drobné a posypané tlačítkami na každej strane.

No, já jsem vám prozradil své myši, které provozuji od 5ti po více než 10 let a fungují stále. Jsou to herní, velké myši, s dostatečným DPI takže jsou ergonomické a nezpůsobují mi bolest v karpální oblasti ruky.
Tlačítka na boku u žádné z nich omylem nemačkám, jsou v oblasti nad palcem. A naopak využívám jich ke komfortnímu procházení webu. Pokud vy je mačkáte, asi je něco špatně. Možná byste mohl vyzkoušet nějakou tu lepší, větší myš, protože ty levné fakt nestojí většinou za nic. A mmchdm, to instantní kliknutí zpět je opravdu návykové :-)
Gréta je nejlepší.


Mlocik97

  • *****
  • 888
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #16 kdy: 25. 01. 2024, 17:17:07 »
Nakoniec vidím že nikto mi tu neporadí, a keď človek chce A, tak mu tu odporúčajú B. Nakoniec som objednal teda HP Wireless Silent Mouse 280. Síc viem že to asi viac ako záruku a niečo neprežije, ale čo už. Keď všetky miši sú drobné a posypané tlačítkami na každej strane.

No, já jsem vám prozradil své myši, které provozuji od 5ti po více než 10 let a fungují stále. Jsou to herní, velké myši, s dostatečným DPI takže jsou ergonomické a nezpůsobují mi bolest v karpální oblasti ruky.
Tlačítka na boku u žádné z nich omylem nemačkám, jsou v oblasti nad palcem. A naopak využívám jich ke komfortnímu procházení webu. Pokud vy je mačkáte, asi je něco špatně. Možná byste mohl vyzkoušet nějakou tu lepší, větší myš, protože ty levné fakt nestojí většinou za nic. A mmchdm, to instantní kliknutí zpět je opravdu návykové :-)

Ja mal v rukách už troje rôzne myši s tlačítkami na boku. Nechcené stlačenie bolo bežné, a všetky myši mi vyložene vadili. Na to ako popisuješ že je to návykové, tak ja som si nenavykol. Mne vyhovujú jednoduché 3 tlačítkové myši. Mne také myši s bočnými tlačítkami nevyhovujú a nikdy nevyhovovali. Ešte si viem predstaviť myš s naklápacím kolečkom a tlačítkami pod kolečkom. Ale rozhodne nie na boku.

Don.J

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #17 kdy: 25. 01. 2024, 20:52:44 »
U té 7200 ani nevím, že tam jsou, designově splynou s hranou a ještě se mi teda nepovedlo je omylem použít. Jsou výš nad hranicí palce a nejsou příliš měkké, pokud tu myš tedy nedržíš jak prase kost tak o nich ani vědět nebudeš.

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #18 kdy: 25. 01. 2024, 21:01:50 »
Ono je to věc zvyku.
Podobné ovšem drátové HP jsem měl v ruce.Prostě taková levná základní myš.Tvar osobně nic moc.Proti ní je G502 ergonomický zázrak:)
Druhá věc je nízké DPI.Pokud máš FullHD tak je to asi v pohodě...4K a atd bych se asi myší ukvedlal k moji smrti nebo upadlé ruce...
Třetí.Jak má vyřešený sundávací horní kryt se mi vůbec ale vůbec nelíbí.Asi se to toho bude hrozně chytat bordel a otázka je mechanická výdrž.
No a v neposlední míře...Když ne G502 tak třeba některá z řady MX od Logitechu.Naprosto geniální kolečko.Něco podobného má mimo Logitech snad jenom Razer.
A proč se dávají tlačítka na bok? Pokrok a trh to prostě chce.Dnes se tak nějak očekává že u dražších myší bude vysoké DPI a RGB podsvícení,tedy ,,herní,, No a poté ty tlačítka...

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #19 kdy: 25. 01. 2024, 21:29:48 »
Logitech M650 L


Mlocik97

  • *****
  • 888
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #20 kdy: 26. 01. 2024, 17:05:34 »
Tak už mám HP Wireless Silent Mouse 280 v ruke, a je to skvelá myš... len trocha si musím zvyknúť na vyššiu citlivosť než mala pôvodná Logitech M110s. Dosť kurzor behá rýchlo po obrazovke.

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #21 kdy: 26. 01. 2024, 19:06:57 »
Rychlost pohybu myši si můžeš doladit v nastavení.
(Třeba ve Win10 Settings->Devices->Mouse->Cursor Speed)

Taky mi dnes myška (výše zmíněná Logitech M90) začala zlobit (zlomený ztvrdlý kabel u těla myši), pomohlo zkrácení kabelu o cca 15 cm, běhá jak nová  ;D.

Mlocik97

  • *****
  • 888
  • Ubunťák, JS dev.
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #22 kdy: 27. 01. 2024, 00:50:03 »
Rychlost pohybu myši si můžeš doladit v nastavení.
(Třeba ve Win10 Settings->Devices->Mouse->Cursor Speed)

Taky mi dnes myška (výše zmíněná Logitech M90) začala zlobit (zlomený ztvrdlý kabel u těla myši), pomohlo zkrácení kabelu o cca 15 cm, běhá jak nová  ;D.

Ale veď

Hm, tak já jsem si na ty dvě tlačítka na boku rychle zvyknul - v prohlížeči mají funkci zpět a vpřed - jako ty šipky na liště. Velmi mi to usnadňuje prohlížení.  Co teda opravdu potřebuji je alespoň 2500dpi - přejíždím přes dvě okna vedle sebe a menší rozlišení je už dost pomalé a musím myš zvedat, což způsobuje bolest zápěstí. Těch 2500 mi zajistí že myš potřebuje jen cca 10x10 cm. To ty obyčejné myši nemají.

Tak to potom musí niekto táraž nezmysli žejo, Karmelos.


O zmene rýchlosti viem, zas na druhú stranu trafiť tú cistlivosť na stejno je fakt len od citu. Ostatne som si ale nechal default nastavenie, a už som si po pol dni aj zvykol na vyššiu citlivosť.

_Jenda

  • *****
  • 1 592
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #23 kdy: 27. 01. 2024, 07:33:18 »
Já mám už 4.5 roku https://www.alza.cz/connect-it-cmo-2500-bk-vertical-ergonomic-wired-d5123331.htm a stále funguje. Je velká, vertikální, nic se neodlepuje, boční tlačítka nemačkám omylem. Nevýhody: modře svítí i když se softwarově vypne, což v noci ruší, musím ji zakrývat (též by šlo odpojovat napájení); kolečko středně blbě kliká, což je tak nějak problém všech moderních myší, přemapoval jsem si střední klik na boční tlačítka.

Pokud ti vadí boční tlačítka, nechápu, proč si je softwarově nevypneš.

Mám i bezdrátovou verzi, ale má nepříjemný lag.

_Jenda

  • *****
  • 1 592
    • Zobrazit profil
    • https://jenda.hrach.eu/
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #24 kdy: 27. 01. 2024, 07:36:17 »
Pokud máš, nebo plánuješ pořídit pájku, tak prostě tlačítka vyměnit
Já jsem pár myší rozdělával z důvodu opravy tlačítek/kolečka, a současnou myš bych chtěl rozdělat, abych odpojil modré boční LEDky. Ale vždycky jsem měl problém, že jsem odlepil slidery (šroubky jsou jako msta výrobců pod slidery) a pak už nešly nikdy přilepit tak, aby to trochu nedrhlo na látkové podložce. Obzvláště když mají z boku už nalepenou vrstvu prachu, kterou bys pak potřeboval dokonale zarovnat s okolím. Jak to řešíš?

Karmelos

  • *****
  • 1 017
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #25 kdy: 27. 01. 2024, 17:24:18 »
Rychlost pohybu myši si můžeš doladit v nastavení.
(Třeba ve Win10 Settings->Devices->Mouse->Cursor Speed)

Taky mi dnes myška (výše zmíněná Logitech M90) začala zlobit (zlomený ztvrdlý kabel u těla myši), pomohlo zkrácení kabelu o cca 15 cm, běhá jak nová  ;D.

Ale veď

Hm, tak já jsem si na ty dvě tlačítka na boku rychle zvyknul - v prohlížeči mají funkci zpět a vpřed - jako ty šipky na liště. Velmi mi to usnadňuje prohlížení.  Co teda opravdu potřebuji je alespoň 2500dpi - přejíždím přes dvě okna vedle sebe a menší rozlišení je už dost pomalé a musím myš zvedat, což způsobuje bolest zápěstí. Těch 2500 mi zajistí že myš potřebuje jen cca 10x10 cm. To ty obyčejné myši nemají.

Tak to potom musí niekto táraž nezmysli žejo, Karmelos.


O zmene rýchlosti viem, zas na druhú stranu trafiť tú cistlivosť na stejno je fakt len od citu. Ostatne som si ale nechal default nastavenie, a už som si po pol dni aj zvykol na vyššiu citlivosť.

Ty dva příspěvky spolu nesouvisí. Tomáš píše o opravě staré myši, které zkrátil kábl o 15 cm a já píšu o rozlišení které používám při práci  a že s tím mi stačí prostor pro myš cca 10x10 cm, abych přejel 2 monitory na šířku . Jediný čo tu tára jsi bohužel ty  ;D
Gréta je nejlepší.

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #26 kdy: 27. 01. 2024, 17:46:08 »
... Ale vždycky jsem měl problém, že jsem odlepil slidery (šroubky jsou jako msta výrobců pod slidery) a pak už nešly nikdy přilepit tak, aby to trochu nedrhlo na látkové podložce...
No vidíš, já mám zespodu jediný šroubek vzadu uprostřed (mimo slidery), vepředu jsou západky uvolňující se nadzvednutím toho zadku  :)

Re:Jednoduchá veľká myš do 20€ (max 30€)
« Odpověď #27 kdy: 28. 01. 2024, 09:15:59 »
Pokud máš, nebo plánuješ pořídit pájku, tak prostě tlačítka vyměnit
Já jsem pár myší rozdělával z důvodu opravy tlačítek/kolečka, a současnou myš bych chtěl rozdělat, abych odpojil modré boční LEDky. Ale vždycky jsem měl problém, že jsem odlepil slidery (šroubky jsou jako msta výrobců pod slidery) a pak už nešly nikdy přilepit tak, aby to trochu nedrhlo na látkové podložce. Obzvláště když mají z boku už nalepenou vrstvu prachu, kterou bys pak potřeboval dokonale zarovnat s okolím. Jak to řešíš?
Jakmile je odlepíš tak se zvlní a je po ptákách...Na Alliku koupíš nové za pár korun.