iVysílání není podporováno v OS Linux

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #45 kdy: 15. 08. 2023, 14:08:52 »
Do záznamu: Debian 10 64b, FF 102.10.0 ESR. Problém s DRM v iVysílání, doprovázený jednoznačnými chybovými hláškami, jsem vyřešil konfigurací asi před rokem... od té doby jsem si nevšiml nějakých zádrhelů.


Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #46 kdy: 16. 08. 2023, 07:13:51 »
Já si nemyslím, že je to Linuxem. Ani ve Windows to nejede (pořady s DRM), pokud to nespouštíte v prohlížeči ale v Kodi s doplňkem. trik je v použitém CDM modulu pro DRM. Takto například ani nejede Netflix, ačkoliv na steujném stroji ve FF nebo Brave funguje. Takže bych si zkontroloval, zda mám v prohlížeči CDM aktivní a správně funkční.

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #47 kdy: 16. 08. 2023, 08:46:57 »
Mne to v linuxu (ubuntu LTS 22.x) funguje, ale musim pouzivat firefox a povolit DRM. Pak mi jede vsechno (CT, Voyo, iPrima, O2 TV...) . Neco castecne chodi i v Edge pro Linux, ale nejlepsi je asi pouzit ten Firefox posledni verze. Vozim notes s linuxem i na dovolenou, koukam na to na televizi pres HDMI a zadny problem jsem nezaznamenal.

Tonda

  • *****
  • 635
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #48 kdy: 16. 08. 2023, 22:41:57 »
Udělal sem čistou instalaci Ubuntu 23.04 do Virtualboxu 7.10 provozovaného na Windows 10. Nechal sem nainstalovat rozšířenou podporu médií a ve Firefoxu povolil DRM. A funguje to bez problému, jak živý stream ČT24 na odkaze z 1. příspěvku tak francouzský film z archivu.

Čili v Linuxu to funguje a nelze říct, že ČT Linux zazdila, chyba je na straně přijímače známého zakladatele diskuse. Ovšem těch dister je skutečně tolik a prohlížeče si tvůrci sami různě upravují, že poskytovat na to nějakou podporu je fakt nereálné.

Re:iVysílání ukazuje uselou výšku obrazu
« Odpověď #49 kdy: 24. 08. 2023, 19:27:30 »
Jako musím uznat ,že na tam fakt makají ™. Od stavu, kdy na ivysílání  oblast pro video pro jistotu byla nulová je teď nudlová. Viz přílohy.

Řečnická otázka:
A Není to Antone Pavloviči Součku málo? My chceme ukázat víc!
Kdo je za toto zodpovědný ? Pan dvořák Nebo pan souček? Kdo bude zodpovědný za zobrazení celé výšky videooblasti?

Jelikož nemám rád čtyřsmysly:tak to vyjmenuju:
1. Kdy videoblast fungovala. Tečka.
2. Kdy videooblast dělníci ostrých  lopat závoorek  pomlátili na nulovou výšku
3. Kdy videooblast kodér Amgularnce aspoň fixnul aspoň na 50až 70%.
4. Kdo byde zodpovědný za uvedení do funkčního stavu(v bodě 1), tj, že se ukáže celý výška videa?

Stejné chování v desktop mode, s mobilem na výšku, se split screen.
PS:  Jistou nadějí je, že samostatně otevřený příslušný IFRAME (player.ceskatelevize.cz).  se zobrazuje v plné kráse výšce.
« Poslední změna: 24. 08. 2023, 19:32:14 od Ħαℓ₸℮ℵ ␏⫢ ⦚ »


Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #50 kdy: 25. 08. 2023, 12:13:55 »
Mint + Firefox + uBlock + Adblock na routeru = už 10 minut to hraje.

Nevím co vše zkoušel, ale já bych asi zkusil nabootovat živý systém a vyzkušet to tam. Pokud by to tam fungovalo, tak asi rovnou reinstall.

Případně takto zkusit i jinou distribuci.
Mám uBlock Origin... to jen pro upresneni. Ten Adblock dela navíc co?

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #51 kdy: 25. 08. 2023, 12:16:10 »
Moduly FF
https://ibb.co/94QK9fD
Mně to funguje už roky na Linu i Win v FF. Akorát jednu dobu jim tam padal nějaký plugin.

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #52 kdy: 25. 08. 2023, 12:18:36 »
ffmpeg+libav
Už roky nemám ffmpeg a jede mi to. Libavcodec-extra tu teď mám, ale... zkusil jsem ho odinstalovat a jede to i bez něj.
Ale mám tu ještě libav-extra58. Ten má více závislostí. Zkusil jsem jej oddělat a už to nefunguje a píše to:
Citace
Video se nepodařilo načíst.
Usilovně pracujeme na opravě chyby. Zkuste prosím video spustit později.

Shrnuto: Je potřeba libav-extra58 nebo něco z jeho závislostí a DRM modul, viz obrázek výše.
« Poslední změna: 25. 08. 2023, 12:22:02 od Rovano _ »

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #53 kdy: 25. 08. 2023, 12:35:37 »

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #54 kdy: 10. 09. 2023, 20:35:32 »
Nechtěl jsem reagovat na každý příspevěk, počkal jsem, zda nebude něco "vyčuhovat", 😉. Takže děkuji všem, co se pokusili pomoci a jen pár mých reakcí:

* Speciálně bych chtěl poděkovat všem, co si dali tu práci a testovali to na fresh systému (a běželo jim to). Nicméně, problém nebyl v tom, že by to nenaběhlo, ale v tom, że přehrávání se normálně spustilo, x minut to jelo a pak konec a  objevila ta chybová hláška. Zkoušeli to nějakou "statisticky" významnou dobu?
* DRM bylo samozřejme zapnuté.
* Nemrzí mne, že jsem známému neřekl, aby to zkusil na dalších prohlížečích - Chrome, Chromium, Opera, Vivaldi, Brave, .... (ehm, kde ten seznam končí?)
* Provider Vodafone (původní UPC).
* Podle aktuální legislativy se samozřejmě odhlásit z povinnosti platit tv poplatek dá.

V každém případě ale pointa mého příspěvku nebyla v tom, že to přestalo fungovat (nakonec to nějak rozchodil), ale že se i v roce 2023 najde instituce, která prohlásí, že linux nepodporuje. Natož pak taková, jako je Česká televize.
Obzvláště po té, co se tak těžce vybojovalo, aby třeba "jediný správný formát" nebyl jen ten od Microsoftu...

Re:iVysílání není podporováno v OS Linux
« Odpověď #55 kdy: 11. 09. 2023, 00:16:30 »
Nejspis to k nicemu nebude, ale mozna by nebylo na skodu si zkusit otevrit konzoli v prohlizeci, pustit stream a koukat, jestli tam nevyleti nejaka chyba, se kterou by se pak dalo pracovat. Bud by mohl error vyhodit primo HTML5 player, nebo middleware, ktery resi cpani toho streamu do prehravace.

Taky by stalo za to vyzkouset novy profil Firefoxu.
« Poslední změna: 11. 09. 2023, 00:19:47 od mivasi_ »