Dneska jsem si udelal radost tim, ze jsem zbastlil jednoduche ovladani LED pasku pomoci ESP32. Z prikladu z ESP-IDF to slo poskladat asi za 20 minut i s pajenim. Ma to jednoduchou WWW stranku, na ktere jsou slidery, ktere ovladaji PWM (5kHz, 0..100%), za kterymi je N-MOSFET IRLZ48N, ktery spina LEDky. Bude nutna nejaka linearizacni tabulka (PWM x svitivost), ale chodi to jinak vcelku OK.
Do budoucna tam pridam RGB + vyber z color pickeru a nastaveni intenzity RGB + nejake podminky, aby to nepretizilo zdroj, pripadne nesvitila barva + white soucasne.
Mam pocit, ze kdyz se daji seriove 3 LED pasky (=15m), uz tam vznika docela slusna kapacita a hlavne antena. Nejsem si jist, zda je uplne dobry napad takhle ovladat ty LEDky PWMkou bez nejake indukcnosti. Co si o tom myslite? Spravne reseni by bylo to asi vyhladit a merit proud, jenze to uz je nad ramec toho jak to chci delat. Kazdopadne nerad bych do sveta zaril svymi dvema 15m LED pasky (navic jeden RGB, takze 3 anteny v jedne !) a cekal na navstevu od CTU.
Nejaky napad jak zmerit co to vyzaruje do sveta ? Na osciloskopu vidim jen "kapacitni prubeh", na zadne odrazy to nevypada. Musim se na rovinu priznat, ze katedru radioelektroniky v Dejvicich jsem obchazel vzdy opatrne po spickach.