Z pohlesu uživatelského:
1, Money - mám z toho dojem, že to dělal někdo, kdo je v první řadě účtař a až potom ajťák. IT je ohnuto pro účetly účtování. A je to vidět na práci se seznamy, formuláři, podformuláři. Velice rychlé, efektivní. Zrovna teď Money začaly vypadat trochu ve stylu Win10, ale zatím mě to neprudí.
...dlouho nic...
2, Pohoda - zbastleno zřejmě v Accessu 2003, vypadá to jak Office 2003. Před 10 lety byli na stejné úrovni s Money, ale Money se vyvíjelo dál, Pohoda je přesně tam, kde před 10 lety. Pracovat se s tím dá, v systému jsou ostrůvky geniality, kde je něco lepší než v Money, ale Money je celkově přívětivější. Dojem je ten, že proces účtování je ohnut tak, aby to šlo dělat v tom, co nabízí prostředí Access.
...dlouho nic...
3, FlexiBee - beru spíš jako nadšenecký projekt. A sám tím ztrácím čas taky jenom jako nadšenec pro Lin. V porovnání s Money je to jako cestování s ultralightem vs cestování 1. třídou Emirates. Obsluha MUSÍ být ajťák, jinak zvládne jenom základní věci. Hromadné řešení čehokoliv lze pouze s pokročilou znalostí několika technologií IT (prakticky je potřeba napsat skript, který na základě dotazů přes web vygeneruje xml a to potom nahrát do flexibee - v Money se hromadné přeúčtování dá naklikat). Prostředí je hodně pomalé. Ale držím jim palce.
Z pohledu technického
1, Flexibee (linux + databáze)
2, Pohoda (pouze windows, ale možnost databáze)
3, Modey (pouze win, databáze až v dražší verzi S4)
Doporučil bych stáhnout si ke všemu zkušební verzi a proklikat si pár příkladů. Pozorovat, jak jde udělat co, kolik úhozů a kliknutí zabere na provedení základních úloh, klokrát musíš přehmátnout z klávesnice na myš. Co jde jak vyfiltrovat, jak systém komunikuje se státem, jak vypadají tiskové sestavy a jestli je jde upravit. Jinak teda všechny 3 systémy jsou použitelné.