Poslední příspěvky

Stran: 1 ... 8 9 [10]
91
Software / Webová aplikace pro poznámky, náčrtky, obrázky
« Poslední příspěvek od jafy kdy 20. 10. 2024, 19:21:24 »
Dobrý den, nevíte o nějaké webové aplikaci, která umožňuje vkládat a sdílet poznámky, náčrtky, obrázky, texty typu Evernote, ale s možností mít "data" na vlastním serveru? Tolik možností jako Evernote to mít nemusí. Děkuji.
92
Hardware / Zachytávací karta Elgato Game Capture HD
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 20. 10. 2024, 18:51:26 »
měl jsem systém Debian Buster , ten jsem povýšil na Debian Bookworm se zachováním software v něm

můj problém nastal po přidávání software do systému a aktualizacích

přestal mi správně fungovat program obs-studio

jde o toto zařízení hardware https://obsproject.com/forum/resources/streaming-on-linux-using-elgato-game-capture-hd-and-obs-studio.294/

mám vše zkompilované a ověřené používáním pod Busterem i pod Bookworm , po pár přidáních závislostí se zřejmě aktualizovalo obs

nejde mi otevírat soubor pipe = |gchd.ts

v obs studiu se má načítat a použít jako zachytávání ze zdroje

nejde otevřít v dialogovém boxu ani zadat manuálně cesta , chybí tlačítko otevřít je šedé
93
Server / Re:Mají dnes Extended Validation certifikáty smysl?
« Poslední příspěvek od Petr Krčmář kdy 20. 10. 2024, 18:25:46 »
Ono to smysl vlastně nemělo nikdy. EV certifikát vyžadoval složitější ruční ověření žadatele včetně kontroly v různých rejstřících a výsledkem byl název firmy v adresním řádku. To je sice na první pohled moc pěkné, ale mělo to nejméně dva zásadní problémy.

Název subjektu není globálně unikátní. V jiném státě může existovat organizace stejného názvu a autority na ni samozřejmě taky EV certifikát vystaví.

Ještě větší problém byl, že neexistuje vazba mezi určitou doménou a povinností mít EV certifikát. Například PayPal nějakou dobu EV měl, pak potichu na pár let přešel na DV a pak se zase vrátil k EV. Očividně to ale nikomu nevadilo, takže to vlastně nakonec ani neřešilo žádný bezpečnostní problém.

K tomu přišly mobilní prohlížeče, které EV v adresním řádku nezohledňovaly vůbec. To byla ale jen poslední kapka a EV prakticky umřelo. Asi se to ještě dá pořídit, ale valného smyslu to nemá.
94
Windows a jiné systémy / Re:Windows 10 a neúspěšné spojení na Sambu
« Poslední příspěvek od František Ryšánek kdy 20. 10. 2024, 18:22:56 »
Nevím zda je něco z následujících poznámek relevantní:

Mám historickou zkušenost, že když z namapovaného síťového disku spustím instalátor (něčeho), tak on se následně switchne na jiného uživatele - čímž nemusí mít přístup na ten namapovaný síťový disk. Ten "jiný uživatel" by mohl být "LOCAL SYSTEM" nebo tak něco. U starších generací Windows (XP?) na tom instalátory havarovaly = "nešlo spustit instalátor přímo ze sítě". Novější verze Windows (sedmy a výš) si v této situaci "nepochopitelně" řeknou o login na síťový disk (přestože už je jednou namapovaný).
Z podobného soudku: síťové disky přimapované konkrétním uživatelem fungují pouze v době, kdy je tento uživatel přihlášený (a pouze pro něj). Pokud se dotyčný odhlásí z desktopu, disk se patrně odmapuje (nebo není přístupný pro jiné usery). Toto je konkrétně problém v "naplánovaných úlohách". Pokud jako naplánovanou úlohu spouštím skript, musím v rámci tohoto skriptu disk přimapovat (NET USE) a po použití opět odmapovat (NET USE /DELETE). V těchto případech nepoužívám /PERSISTENT:YES.

Jo a jak kolega zmiňoval credentials manager, tak do něj jsem lezl tradičně v příkazovém řádku příkazem "cmdkey". Začal bych cmdkey /list . Pokud systém při pokusu o přimapování disku házel chybu, aniž by se zeptal na heslo, bývalo to tímhle. Cmdkey v tom případě umí jednotlivý záznam smazat.
95
Server / Re:Mají dnes Extended Validation certifikáty smysl?
« Poslední příspěvek od Filip Jirsák kdy 20. 10. 2024, 17:11:29 »
Prohlížeče dnes EV certifikát zobrazují stejně, jako DV nebo OV certifikát – přičemž zobrazení v prohlížeči byl jediný důvod existence EV certifikátů. Takže to smysl nemá.
96
Sítě / Re:nefunkční torrenty deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 20. 10. 2024, 16:59:37 »
tak už je to jasné

zrušil jsem platbu za veřejnou vyhrazenou IP adresu a už ji nemám a jak jsem pochopil je to k tomu potřebné

mělo by stále jít stahovat torrent od někoho jiného

97
Sítě / Re:nefunkční torrenty deluge
« Poslední příspěvek od McFly kdy 20. 10. 2024, 16:57:17 »
https://pentest-tools.com/network-vulnerability-scanning/port-scanner-online-nmap

zadat veřejnou IP adresu, vybrat porty k otestování (list of ports), mít spuštěnu aplikaci (a povoleny porty v případném lokálním firewallu v OS) a mělo by být ve stavu open

hint: vyhrazená veřejná ip adresa je? ISP neblokuje příchozí spojení? atd atd atd.
98
Sítě / Re:nefunkční torrenty deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 20. 10. 2024, 16:56:52 »
tyhle trackery jsem použil dal jsem tam všechny

https://www.torrenttrackerlist.com/torrent-tracker-list/
99
Sítě / Re:nefunkční torrenty deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 20. 10. 2024, 16:54:50 »
tento soubor jsem chtěl sdílet

https://file.io/6EwbHxQXftS5

můžete mi ho někdo prosím zkusit torrentovat třeba na zkoušku ? má 2KB

pak bych si ho třeba sosnul a už to půjde
100
Sítě / Re:nefunkční torrenty deluge
« Poslední příspěvek od Martin Koleček kdy 20. 10. 2024, 16:46:07 »
tak nevím jestli je to vůbec povolené u ISP , podle čeho na to přijdu ?

kdo to rozjede ?
Stran: 1 ... 8 9 [10]