Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - mikesznovu

Stran: [1] 2 3 ... 29
1
Hmm, tak je to skutečně, tak , že privilegium deaktivovat aplikace má uživatel jen ten vyvolený okruh předinstalovaných  >:( Tyhle omezení snad musí výmýšlet advokáti, policie a pojišťováci.

A na tu aplikaci jsem  neklikal v tom běžném smyslu - jen podržel prst a dal Vlastnosti aplikace. Jenom jsem to zkrátil.

A teď mám shrnutí pozorování (s viditelnou statusbar ikonkou, když běží(na pozadí) vlivem vlivem volby background notifications):
1. Za dobu(půlden), co jsem nezapnul bluetooth se Telegram nespustil. - To nabourává předchozí domněnku, co jsem napsal - možná nakonec bluetooth bude jen jediný trigger (plus zapnutí telefonu)
2. Po zapnutí BT , +killnutí se taky zatím.nespustil. Ani když jsem posilal soubory , pároval zařízení
3. Po vypnutí bt se taky nespustil
4. Po zapnutí "polohy" taky nic
5. Ani když vlezu do menu Nastavení - připojená zařízení  -Bluetooth , Přijaté soubory.Takže to vypadá pouze na při zapnutí BT .  Nechápu proč a jakým.mechanismem.

2
V settings Telegramu je "background notiffs" na hodnotu off. (Jinak by se mi ukázala v liště ikonka ve stylu "this app uses background sync". Což je novinka Androidu asi 10 že app na pozadí musí mít ikonku=" sticky/tichou "notifikaci) ale možná nebude od věci to paraxoně zapnout abych přesně věděl kdy běží
[/i] (jeden nesouvisející důvod byl že se mobil vybíjel rychleji - stejně jako když nechám imap idle&synchronizaci )
GCM má znamenat " G😈👿G!€ cloud messaging"? Tahle verze telegramm foss právě ho nevyužívá. A ostatně ani v Lineageos nemám nik gapps/microG. (Já jsem slovo notifikace nepoužil)

Problem je že zpráv mi moc nechodí,... Asi se zaregistruju u bota ;)
Mám.pocit, že by došla(resp.  by se ukázala nová nepřečtená zpráva), protože BT je spolehlivý ale ne jedinný trigger zapnutí aplikace(spustí se na pozadí) tipl bych řád hodin.

Příklad: tg je killnutý. Někdo napíše, za pul hod zapnu bt. Vyjede mu nova zpráva

Příklad:
Je killnutý. Nezapínàm bt. Po pul dni kouknu na plocha - tg:Info o app. Ukončit je klikatelné

3
Překvapila mě divná věc na LineageOS(Androidu (AOSP)). Mám roky nainstalovaný telegram  poslední rok jsem si začal všímat, že aplikace běží(není v přehlídce aplikací podle screenshotu s ikonkou) bez okenně(ale při vlastnotech aplikace je aktivní tlačítko Vynutit ukončení)

Jenže uplně  neplánovaně jsem přišel na to, že (i když je ukončena Vynutěním), tak při zapnutí Bluetooth seTelegram FOSS zapne, protože mi před půl hodinou někdo psal . A jelikož neběžela, tak mi nepřišlo nic (to mi nevadí, proto jsem ji ukončil).a ukázalo se mi oznámení o zprávě.
Ale co způsobuje, že při zapnutí Bluetooth se zapne a aplikace Telegram?
↑↑ Jednoduchá otázka.

Mimochodem: Ve vlastnostech aplikací nemám možnost Deaktivovat. Proč to tam není? V některých verzích androidu(a nebo se to ukazuje u jiného seznamu/typu jako systémové aplikace/součástúslužby)   jsem to viděl (znak přeskrtlý kružnice. Jak takovou aplikacei dočasně zakážu, když tam tlačítko nemám.

Pro jistotu jsem se podíval jaká má oprávnění: Mikrofon, Fotoaparát, Soubory(a média)

4
Hardware / Re:Hry jedou na nízké FPS - proč?
« kdy: 29. 01. 2024, 18:59:43 »
Není tam nějaká magie závislosti výběru grafické karty v závislosti na výstupu? Sice podle screenshotu tyo vypadá, že to jede na externí gpu, ale nemůže se to nějak ještě třeba posílat nějak přes integrovanou? To by nemělo mít vliv na výkon, když jde jen o poslání hotových obrazových dat, ale kdo ví

Můžeš tedy prozradit ty hodnoty rozlišení a zda mají některé displeje proměnnou obnovovací frekvenci?

5
Sítě / Re:Nutnost delšího rozsahu pro IPv6 než /64
« kdy: 29. 01. 2024, 18:54:10 »
No a /64 si rozsekat nemůžu? Hloubka /65 až /128 je nějaký jiný svět nebo bažina, kam se nesmí? Nebo s takto jemnými maskami něco nejde už dělat? Pokud ano, tak jaký byl toho důvod a proč to někdo vymyslel?
Znamená to, že s 2^64 adres nejde routovat a mohu je jen použít jen jako součást L2 segmentu ? Tolik prvků snad ani nemají všechny zařízení na zemi, kdyby se bůh rozhodl, že zruší síťovou vrstvu a pojede se jen na linkové vrstvě.

veskostku je hnusne: Takže jde jen o omezení několika výrobců, že pod /64  ztrácí rozlišovací schopnost? A nebo je to naopak, že naopak některá jiná zařízení co vidí nad /64 to mají jako bonus navíc?

6
Sítě / Nutnost kratšího prefixu pro IPv6 než /64
« kdy: 29. 01. 2024, 18:27:53 »
Já pořád nemohu přijít na kloub jedné omílané věci:  to, zda provider nabízí právě /64 nebo víc než /64 na IPv6 je jakýsi důležitý ukazatel. Tedy ve smyslu, že to to /64 je jakési minimum, a někdo říká že to dokonce je nedostatečné. Že správný provider měl nabídnou aspoň /56. 

Platí v něčem analogie, jako když v světě IPv4 nabízí jen připojení přes NAT nebo s funkční veřejnou  IPv4? (Jeden rozdíl tam vidím, NAT providera mi znemožní si udělat server  z nejzažšího prvku zstě-routeru).  Kdežto i s /96 si mohu udělat server(ů mraky)
Jsem v něčem omezen, když mi nabídne jen /64?
Jaké benefity mi nabídne /56?
K čemu například bych potřeboval /56?
Souvisí nějak /64 s zpracováním v routerech?  V starých jenom nebo celkově(i nyní)
Lze limit /64 nejak obejít?

Dám příklad: VPS mi nabízí /128 IPv6.
Dám příklad: route48 nabízelo dokonce /48 (překvapivě). Služba už nefunguje. A pro tazatele, tohle fungovalo bez nutnosti mít veřejnou IPv4. Běželo to přes wireguard (vlastně asi na výběr byly další 3 "underlay" metody) a stálost tunelu se zajišťovala pravidelnými UDP pakety  osvěžující NAT timeout pro případné NATy po cestě.. Nevím jaké jsou přesné důvody, lepší identifikace zákaznika, a jiný technologický model...

7
Odkladiště / Re:Proč český Google podporuje scam?
« kdy: 21. 12. 2023, 14:53:01 »
Posledni dobou me Google obecne prekvapuje, zalozil jsem nedavno zcela novy Google ucet pro seniora
A je nějaký důvod proč obcovat s google-účtem ?

8
Tak to mě vypeklo, Nearby Share na Lineageos taky nemám. Sice existuje nějaký  "Beam" na f-droid.org, ale nemám NFC a nezkoumal jsem to do hloubky. Ale jestli se nepletu, prý pro AOSP "Nearby share" existuje"


9
Ale proč bych měl jako debil něco posílat přes nějaké hopy kdesi přes svět, když to mohu poslat přímo on-link přes bluetooth?

10
Odkladiště / Re: kompatibilita bluetooth androidu a Apple
« kdy: 12. 11. 2023, 17:46:06 »
a dá se sehnat airdrop.apk? Nebo jablečný bluetooth a androidí bluetooth jsou dva nekompatibilní světy?

11
Chtěl jsem jedné pražadně co přijela na návštětu poslat obrázek přes Bluetooth. Samo sebou má iPhone a to je ten problém. Já android, nikdy mi odesílání souborů nečinilo problém. Jenže poté, co si aktivovala obrazovku s bluetoothem, aby byla zjistitelná (což mají i androidy a bohužel už nejde nastavit režim Viditelnosti dle mé volby kdykoli/nikdy/na-aktivní obrazovce/na-x-minut jako za starých časů, kdy si člověk mohl svůj přístroj nastavit  a prostě  tady natvrdo to funguje jen  tímto jedním způsobem, * )

a já vybral název zařízení, bohužel IHNED mi to napsalo, že soubory se nepodařilo odeslat na tento jablečný výdobytek. Klasická bublinová notifikace nahoře: Odeslané soubory: 0 úspěšné, 3 neúspěšné.
Nevíte kde je problém? Mám pocit, že ona ani nezaregistrovala, že by se něco dělo, jablečný telefon nedal nic znát na sobě.*jde to nastavit přes setprop nebo settings put?


Dodatek: nepárovali jsme se.

12
Tím bych se ale střelil do vlastní nohy ,protože login.szn.cz je pro prvotní hřích přihlášení do emailu.
Mám to  jen pro občasné použití, takže jsem líný si dělat account v mailovém IMAP klientu.

Zbytečné requesty z druhé pohledy: vždyťjá na super.cz bych ani nesjel okem a stream navštíví jednou za uherský rok.

13
Pokus se přihlasim na email.cz zadávám údaje na stránce login.szn.cz, jenže po odeslání formuláře login.szn.cz/continue jsem jak pešek hnán okolo všech čertů url domén níže (url /mticket)

✓  email.seznam.cz =✓  login.szn.cz
✓  login.seznam.cz=✓  login.szn.cz
✓  login.novinky.cz=✓  login.szn.cz
✓  login.super.cz=✓  login.szn.cz
✓  login.seznamzpravy.cz=✓  login.szn.cz
✓  login.stream.cz=✓  login.szn.cz
Email.cz


Jde to nějak udělat, aby redirect neproběhly?  Proti redirectům se blbě brání, jde o normální dokument. A navíc to probíhá potají,nic z toho nevidim v adresnim řádku Navíc to dle latence stihne se za třeba 780ms


Všiml jsem si totiž, že někdy se to nestávalo.

14
Server / Re:Řídí se SMTP odesilatelé bannerem 250-SIZE?
« kdy: 01. 11. 2023, 14:06:11 »
V pripade, ze MTA je ceskeho puvodu, tak se pri pohledu na 250-SIZE radeji vzda bez boje :-)
Ostatni MTA to zkusi - a pak budou mit alespon padni duvod vratit bounce.
To je řeč o ceskem MTA, nebo o ceskeho ESMTP serveru?

15
Software / Čtení souboru MTP bez kopírování do %TEMP%
« kdy: 01. 11. 2023, 14:03:03 »
Je možné  nějak udělat, aby operační systém mohl přistupovat k USB úložišti  připojenému přes MTP/PTP, aniž by se musel soubor  zaprvé kopírovat  >:( na disk ?, tedy ho začít číst(přehrávat videosoubor ihned)? A ne až bude zkopírovaný.
Zajímá mě Windows a Linux.

Stran: [1] 2 3 ... 29