Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - mikee2185

Stran: [1]
1
Hardware / Re:Klávesnice bez numpadu
« kdy: 07. 05. 2022, 22:11:45 »
Používám Logitech G915 LIGHTSPEED TKL (nemá opěrku), ale cenově je to naprostý high-end. Má zbytečně nedotaženou možnost přeprogramování kláves (neumí v podstatě nic, barvičky nepočítám), a naprosto mi chybí tlačítko sleep.
Ale programuju, píšu i hraju na ní s radostí každý den. Investice nelituji. Má vlastní dongle + BT.

2
Vývoj / Re:ESP IDF prerušovanie Wi-Fi pripojenia
« kdy: 27. 09. 2021, 20:30:22 »
Nepodceňoval bych ani HW - ono většinou nejsou špatné samotné ESP čipy, ale to okolo. Obzvlášť čínské DevKity mívají velmi špatné napájení (lineární regulátor na 3.3V), a to dělá právě s WiFi (a také při bootu) dost velkou neplechu. A pozor, to, že je to z CZ eshopu nic neznamená, je to pořád stejný šmejd, jen s přirážkou.

3
Vývoj / Re:ESP32 - debugovanie
« kdy: 10. 06. 2021, 12:26:44 »
Bohužel, krom zmíněného dekódování adres, to pro nativní kód bez JTAG nejde.

Jinak z pohledu spolehlivosti doporučuji se držet Single-Resposibility Principle i pro IoT - tedy mít na jednom HW jen to, co skutečně potřebuje, a mít naopak víc zařízení pro různé účely (což neznamená, že to děláte špatně, jen lidi mají občas tendenci na jeden microcontroller nebo RPi pověsit celou domácnost).

4
Pokud neměníš desku, rizika jsou téměř nulová.
W10 nicméne ustojí (oproti třeba W7) často i výměnu všeho HW. Linux netřeba rozebírat :)

5
Hardware / Re:Obnovovací frekvence u pracovního monitoru
« kdy: 12. 02. 2021, 00:55:03 »
Pokud monitor schopnost běžet na vyšší frekvenci má, tam má smysl ji používat. LCD sice neblikají, ale mají např. ghosting, který se typicky s vyšší frekvencí zmenšuje. Já používám 165Hz s GSync i na desktopu, a rozdíl i na běžném pohybu myši je oproti 60Hz obrovský. Logicky to méně unavuje oči (třeba na scrollováni textu je to dost vidět).
Ono totiž výběr frekvence není jen frekvence, je to spíš režim řídící elektroniky (schválně nezacházím do detailů, zas tak moc tomu nerozumím). Proto je to ale kus od kusu, a nejlépe vyzkoušet.
Obecně bych ale doporučil LCD provozovat na frekvenci, na jakou je určené.

A pro práci bych si ještě ověřil, že podscvícení je "flicker-free" (výrobci tomu říkají různě, v praxi to znamená, že je jas řízen napětím, a nikoliv levnou PWM, tedy nebliká).

PS: Na nižší frekvenci to určitě méně žere, ale jestli je to vůbec statisticky významné, nedokážu posoudit.

Stran: [1]