Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Témata - NoxNox

Stran: [1]
1
Bazar / Koupím klávesnici pro Lenovo Thinkpad X201
« kdy: 02. 07. 2022, 12:08:48 »
Koupim ceskou nebo anglickou klavesnici pro Lenovo Thinkpad X201. Na moji bohuzel nefunguji sipky nahoru a vlevo, coz me depta.
Pripadne prodam cely ntb nekomu, koho bude bavit dat si jej dohromady.

2
Sítě / Routery MikroTik - velikost úložiště
« kdy: 28. 02. 2021, 12:01:57 »
Zdravim,
pouzivam Mikrotik RB951G-2HnD jako bezny domaci router. Nic pokrocileho tam nemam, neb sitarinu neovladam, v podstate to jen rozdeluje Internet mezi nekolik domacich PC/ntb plus jsem tam experimentalne rozchodil automatickou aktualizaci. Chtel jsem prejit na novejsi model RB962UiGS-5HacT2HnT. Ovsem co me zarazi je, ze stary model ma 128MB flash uloziste, kdezto ten novejsi jen 16MB. Udaje cerpam z oficialnich stranek Mikrotiku. V prve rade mi to prijde divne - ze by spatny udaj u vyrobce? Druha vec je, ma to na neco vliv? Prvni, co me napada zda budou fungovat aktualizace normalne pres www rozhrani, kdyz se nebude mit kam stahnout novy OS, kdyz tam bude jeste ten stary, aby se zaktualizoval, dalsi vec je, jak brzo se mensi flash pamet opotrebi zapisem, ikdyz router by snad moc zapisovat nemel.
Nebo se na neco divam spatne?

3
Sítě / Wi-Fi síť pro hosty s jinou DNS
« kdy: 06. 10. 2020, 16:16:37 »
Je mozne vytvorit na 1 routeru 2 WiFi site, kazda s jinou DNS? Jedna sit by provozovala klasicky "necenzurovany" internet, druha "omezeny" filtrovany pres Pi-hole. V nastaveni bezneho routeru jsem tuto moznost nenasel, ve screenshotech nastaveni Turrisu taky ne, Mikrotik to mozna v te zaplave nastaveni ma, ale nemam tuseni kde.
Neprovozuje tu nahodou nekdo neco takoveho? Zatim me jako nejjednodussi reseni napada pouzit 2 routery.

4
Hardware / Raspberry Pi 4 B 4GB RAM jako desktop
« kdy: 04. 10. 2019, 09:55:11 »
Jakozto clovek vyrostly na x86 a Windows bych rad vyzkousel Raspberry Pi 4 B 4GB RAM jako jednoduchy desktop na internet, kancelarinu, atd. Pred koupi bych se na par veci radeji zeptal:

1. RPi ma microHDMI, muj monitor ma VGA, DVI a DisplayPort. Lze ocekavat nejake problemy s redukcemi z microHDMI na HDMI a pote z HDMI na DisplayPort? Rozliseni je 1920x1200.

2. Ma smysl nejak resit trvanlivost pametove karty s OS? Rad bych koupil rovnou s nahranym Raspbianem, coz by mela byt 32GB SanDisk microSDHC UHS-I U1. Vim, ze existuje prumyslove karty s vetsi vydrzi, otazka je, zda ma cenu zkouset je shanet.

3. Chlazeni - videl jsem nejake krabicky s ventilatory, coz ovsem degraduje bezhlucnost tohoto pocitace. Topi RPi tak moc, aby melo aktivni chlazeni smysl? Zase ho ho nechci provozovat na vysokych teplotach snizujicich zivotnost nebo frekvenci procesoru. Minimalne vzhledem k nenazranosti dnesnich webovych stranek ocekavam, ze procesor dostane zabrat.

4. Mikrofon - dle popisku ma RPi "čtyřpólový 3,5mm jack - výstup zvuku a kompozitního videa (PAL a NTSC)", v originale "4-pole stereo audio and composite video port". Chapu to spravne, ze nema mikrofon a ten je treba pridat napriklad USB zvukovkou?

Jinak k nemu budu pouzivat beznou USB mys a klavesnici, reproduktory v monitoru (3,5 jack) a originalni RPi zdroj, zde neocekavam problem.

5
Hardware / Redukce SATA, mSATA a M.2 do USB
« kdy: 23. 07. 2019, 19:46:30 »
Pred mnoha lety jsem si koupil redukci, ktera zvladala pripojit desktopove i notebookove PATA a SATA disky pres USB. Doba vsak uz pokrocila a tak se dneska setkavam spise se SATA, mSATA a M.2. Bohuzel se mi nepodarilo najit novodobou nahradu, ktera by zvladala vsechny tyto moznosti, idealne M.2 ve variante SATA i PCIe a u nenarocnych zarizenich bez pridavneho napajeni. Nevite nekdo o necem takovem? V beznych e-shopech jsem na nic smysluplneho nenarazil.
Jeste dodam, ze to budu tahat v batohu spolecne s dalsim milionem kramu, takze mala velikost a hmotnost by byla taky fajn. Nepracuji v IT, takze mozna mi jen unika neco, co lide z oboru bezne znaji a maji.
Dekuji

6
Sítě / Máte zkušenost s Mikrotik RB941-2nD-TC?
« kdy: 29. 05. 2016, 17:48:30 »
Zdravim,
zaujal me Mikrotik RB941-2nD-TC, ktery by za tech cca 600 Kc mohl byt dobry router pro bezne siti neznale panelakove domacnosti, ktere potrebuji neco, co by jim vysilalo internet do notebooku/mobilu a pritom moc nestalo. Zajimaly by me 2 veci, ktere se mi nepodarilo najit.
1. Umi automaticke aktualizace ze serveru vyrobce? Jde mi o to, ze to musim nastavit a nainstalovat majitelum do bytu a az do smrti routeru na to nemuzu sahnout, cili potrebuji, aby se to aktualizovalo samo bez cizi pomoci. V tom bych videl hlavni vyhodu Mikrotiku, ze vydava nove verze a tak snad by to melo byt alespon o trochu bezpecnejsi nez bezne routery ostatnich vyrobcu. Pobezi na tom opravdu jen internet pres WiFi bez WPS, cili by nove verze nemeli nic rozstelovat. Ja sam mam Mikrotik RB951G-2HnD a na tom se mi to nepodarilo zprovoznit, vsechny navody to bud delaji rucne, nebo pres nejaky vlastni FTP server, coz je v tomhle pripade k nicemu.
2. Vyrobce uvadi, ze se napaji pres USB konektor a podle fotek to vypada na microUSB, ale je tomu skutecne tak? Jde mi o to, ze v pripade umrti zdroje by melo staci koupit napr. nabijecku na mobil, podle vyrobce ma ta originalni 5V a 0,7A (viz obrazek):
http://routerboard.com/RB941-2nD-TC
Nikde se totiz primo o microUSB nepise, tak chci mit jistotu.

Stran: [1]