Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - thisisroot

Stran: [1]
1
Server / Re:Decentralizovaný hosting s vysokou dostupností
« kdy: 17. 07. 2024, 12:39:33 »
Riesenie je:
- Docker swarm, minimalne 3 nody (jeden co bude presmerovavat traffic na 2 uzly)
- GlusterFS pre real-time synchronizovanie assetov (napriklad uploadnute subory webu)
- Traefik
- replikovana databaza - pre PostgresSQL existuje Spilo projekt od Zalando, ako je to u MySQL neviem
- HaProxy

Tohle by šlo dobře např. na cloudu od Oracle. Ale nevím jak moc výkonné servery potřebujete. Zatím mají ve free tier 24GB RAM, 4OCPU a 200GB HDD na ARM. Takže by z toho šly udělat 4 instance po 6GB, 1OCPU a 50GB. Na nějaký PoC by to mohlo stačit, pak uvidíte dále.

2
Server / Re:Poraďte levné VPS na testování
« kdy: 17. 02. 2024, 08:29:19 »
Jakým způsobem musí být u Oracle nastavena karta? Používal jsem to a několikrát se pokusili strhnout z karty nějakou částku. Nakonec mi zrušili účet.

Pokud myslíte při registraci, tak moje poznatky jsou následující.

  • Nepoužívát předplacené karty ani jednorázově virtuální, např. Revolut. Jen klasickou debetní od "kamenné" banky např. Fio
  • Je potřeba uvést stejnou adresu, jaká je spojena s bankovním účtem, resp. kartou. Nevím jestli to lze přes platební bránu nějak kontrolovat, ale mne to prostě nešlo, dokud jsem nezadal správnou...
  • Nebýt na VPN.

Registrační proces je hodně restriktivní, ale podle mě je to asi kvůli zneužívání těch instancí, resp registraci multiple účtú. Přece jen 4 CPU, 24 GB RAM a 200 GB HDD je pořádná "nálož" oproti AWS, Azure, GCP, kteří nabídnou max 1 CPU a 512 MB RAM.

3
Server / Re:Poraďte levné VPS na testování
« kdy: 17. 02. 2024, 00:55:56 »
Kdyby ti stačili 4 tak Oracle free tier čili zdarma.
Je to VPS na ARMu, máš k dispozici 4 CPU, 24GB RAM a 200GB disk ..
Kde toto zařídit a jaké jsou požadavky na získání ? Děkuji

No kde asi ... www.lidl.cz :-( sorry jako ....

Škoda, že tam nemají třeba i obiee, kdyby náhodou někdo neměl cestu do lidlu, tak se do dá registrovat i online https://www.oracle.com/cloud/free/

Tipy pro registraci na Oracle Cloud. Nelze použít jednorázové virtuální karty nebo předplacenky jako Revolut. Zvolte si jiný domácí region než Frankfurt, protože kvůli nedostatečné kapacitě pro free tier nemáte šanci rozjet jakoukoliv ARM instanci a po registraci nejde region změnit.Takže doporučuji třeba Paris (tam to provozuji já), Amsterdam atd. Případně si udělat čekačku pomocí https:/github.com/hitrov/oci-arm-host-capacity

4
Server / Re:Oracle Free Tier - založení účtu
« kdy: 26. 09. 2023, 02:48:11 »
Já z toho taky kvetl. Nakonec jsem zjistil, že zadávám jinou adresu než na jakou adresu je registrovaná karta (bankovní účet). Někdo tu psal, že může být problém s 3DS, ale to snad mají dnes všechny CZ banky a Oracle Cloud to podporuje také. Jinak ta hláška s prepaid crads je podle mě taková obecná. Hlásilo mi to zprvu u Revolut a poté i u Airbank.

5
Studium a uplatnění / Re:V IT po čtyřicítce
« kdy: 23. 09. 2023, 11:51:34 »
Já se hned na startu kariéry začal řídit tím, že pokud mě to v práci nebaví nebo nevím co bych tam dál dělal, šel jsem jinam. Nové prostředí a kolegové mě vždycky nakopli i když jsem dělal defacto pořád to samé. Po maturitě jsem dělal 4 roky onsite IT ve dvou výrobních firmách, kdy jsem pobíhal a zapojoval kolegům myšky, natahoval kabely, instaloval servery a PC, prostě taková všehochuť ve firemním IT. Nicméně ke konci už jsem měl pocit, že už vím všechno a byl to pro mne stereotyp. Tak jsem si našel job ve firmách, které dodávaly IT právě různým fabrikám a veřejným organizacím, prostě remote support postupně od L1 po L3. Takhle jsem prošel během 5 let další 3 zaměstnavatele. Ale zase na mě přišlo jakési vyhoření. Tak jsem šel dělat na půl roku tesaře. Lidi z okolí si klepali na čelo a říkali že mi hrabe. Ale během toho půlroku jsem dostal nový elán do života a hlavně do IT. Protože jsem nemusel při té manuální práci nijak zvlášť přemýšlet, měl jsem pohyb na čerstvém vzduchu a ikdyž to bylo fyzicky náročné měl jsem po práci chuť se dále vzdělávat v IT a vůbec mi bylo skvěle. Jedna firma mi dala příležitost jako junior devopsákovi a od té doby jsem chytil druhý dech. Řekl bych že mi to jde, ale hlavně mám chuť se v tom rozvíjet. Firmy oceňují můj široký přehled ikdyž defacto neumím nic pořádně a snažím se profilovat vlastně až po třicítce. Takže za mne bych řekl, že i krok zpět je někdy cesta vpřed. Chápu že někomu to ego nebo okolnosti jen tak nedovolí, ale né vždy je nutné stoupat po kariérním žebříčku výš a výš a hrát korporátní rat race jak se nám snaží "všichni" namluvit.

6
Pokud chceš spolupracovat se zahraniční firmou, tak za mne, jedině na OSVČ, případně s.r.o. (za pár kaček si můžeš založit firmu i v USA svépomocí online, pokud by to mělo pro tebe výhody). Dělal jsem takhle v průběhu let remote Lx support pro 3 firmy (US, CH, CZ). Musíš to chápat spíše jako vztah dodavatel-zákazník, než jako zaměstnání. Upřímně nevím jak to je se švarcem, ale já měl vždy své vybavení od PC po kávu 🙂 Všechno jsem si platil z toho co jsem firmě vyfakturoval, tedy soc zdrav pojištění, nemocenskou a další náklady tady v ČR.

S danými společnostmi jsem měl vždy něco jako Service Agreement, kde se píše co po tobě chtějí, kdy to máš dodat, co se stane když to nedodáš, kdy ti budou platit atd. a Bilateral Agreement, kde byla další ustanovení ohledně volna, konkurenční doložka, vystupování směrem k zákazníkům společnosti apod.

Jak tady ale píšou jiní, švarc by to podle mne byl až když by jsi začal používat jejich PC, kancl nebo cokoliv jiného. Někdy jsou ale speciální případy, kdy ti i jako OSVČ musí dát PC, protože to tak chce zákazník (např. kvůli security politikám).

Stran: [1]