1
Hardware / Re:Chvilkové záblesky vysokých teplot na NTB
« kdy: 25. 06. 2026, 10:09:55 »
Presne tak.
Thermal manazment Intelu funguje tak, ze ak je pozadovany vykon tak to vypali na plny kotol, maximalnu pracovnu teplotu ma stanovenu na 110C takze tesne nad 100C zacne obmedzovat vykon, aby sa teplota dostala nizsie.
Ten procesor ma PL1 (dlhodoby vykon) stanoveny na 28W, ale vyrobca notebooku ho moze posunut.
Spickovy vykon PL2 je 115W teda tolko moze zozrat po kratku dobu Tau (cca minutu) ak neprekroci 110C.
Tieto hodnoty sa obcas daju nastavit v BIOSe, zalezi od vyrobcu a modelu. Skus sa v nom povrtat (upravit PL2 smerom dole).
Thermal manazment Intelu funguje tak, ze ak je pozadovany vykon tak to vypali na plny kotol, maximalnu pracovnu teplotu ma stanovenu na 110C takze tesne nad 100C zacne obmedzovat vykon, aby sa teplota dostala nizsie.
Ten procesor ma PL1 (dlhodoby vykon) stanoveny na 28W, ale vyrobca notebooku ho moze posunut.
Spickovy vykon PL2 je 115W teda tolko moze zozrat po kratku dobu Tau (cca minutu) ak neprekroci 110C.
Tieto hodnoty sa obcas daju nastavit v BIOSe, zalezi od vyrobcu a modelu. Skus sa v nom povrtat (upravit PL2 smerom dole).