1
Hardware / Re:Rozchození plotteru HP DesignJet 510ps 42 palců
« kdy: 09. 11. 2024, 19:41:19 »
Zkoušel jsi "Snappy Driver Installer Origin"? Už mi našel spoustu driverů (na windows).
Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.
Díky za sdílení zkušeností i za tip na Proxmark, na první pohled vypadá zajímavě, prostuduju. Mně hlavně zajímaly možnosti, co s tím, mimo můj hlavní zájem - čipy - protože jsem vytušil, že s moduly které nabízí přímo FZ toho až tolik nejde. I proto jsem se ptal na nějaký shop. Jinak se nechystám nic hackovat, maximálně si otestovat vlastní sítě tam, kde se o ně starám.Čau,Ano mám zkušenost. Zamyslel bych se prvně jestli se ti Flipper vyplatí za tu cenu. Protože to na oko umí hodně funkcí a zároveň je to jen taková hračka co nic pořádně neumí. Potom musíš dokupovat moduly, vytvářet si vlastní. Ale to už se ti vyplatí koupit specializovaný HW na konkrétní use-case co potřebuješ.
máte někdo zkušenosti s Flipper Zero? Bude se mi teď hodit na práci s čipy, ale chci prozkoumat další možnosti, co všechno se s tím dá dělat. Nezajímá mně gaming. Samozřejmě hledám na internetu, ale zajímají mně reálné zkušenosti kde to zařízení může být užitečné v naší kotlině. A taky pokud máte tip na dobrý eshop příslušenství/rozšíření, tak budu rád. Dík.
Příklad,
1. RFID tagy to načítat, klonovat, emulovat umí. Ale nevyplatí se ti radši koupit Proxmark, který toho umí daleko víc.
2. Bluetooth (eg.: mouse jacking), Flipper v základu neumí, musíš koupit/vyrobit desku. Nevyplatí se ti radši koupit nRF52840 Dongle, kde stejně na určitý typ útoků potřebuješ 3x tyto zařízení. (přičemž umí daleko víc protokolů)
3. Zigbee to samé jako 2.
4. SDR, Flipper taky nic moc neumí. Spíš nic, než moc. Není lepší HackRF One (který má také určité omezení) popřípadě dražší SDR TRX.
takto můžu pokračovat.
Takže pokud dělám penetrační testování v terénu a potřebuju něco do kapsy co dokážu schovat a zároveň nemám problém bastlit si vlastní moduly. Tak se mi to "asi" vyplatí.
Pokud jen sedím doma a všechno dělám v laboratorních podmínkách, tak bych řekl že nevyplatí.
ps.: nemusím doufám zmiňovat, že se bavím jenom o povoleném penetračním testování/red teaming.
Na výrobu můžu doporučit pragoboard.czJo, pragoboard můžu doporučit taky. Dělali pro mně řadu věcí, návrh i výrobu a maximální spokojenost. Umí i malovýrobu, ceny za mně super, velmi dobrá kvalita.
Ráno jsem mrkl na to naše ufo a máme PRO verzi. Spletl jsem si bo LR jsem kupoval jinam.Jsem to tak nějak odtušil, ke mně mluvila ta PRO verze
No, já ti nevím, jestli rozdíl nevidíš, tak špatně koukášTaky děkuju. Díky @maraou už jsem začal pokukovat po 6LR a 6Pro. Podle referencí na webu spíš Pro, ale 7 Pro je jen o 300,- dražší než 6Pro, tak půjdu asi do toho. Přikoupit se dá vždycky.
Ty rychlosti jsou na linkové vrstvě, čili těch reálně na přenosu nedosáhneš, budeš rád za 2/3.
"Ubiquiti UniFi AP 6 Lite" (PoE 802.3af) 802.11ax - 1200MBit/s@5GHz / 300MBit/s@2,4GHz - 2x2 MIMO 5G i 2,4G (antény 2,8dBi na 2,4GHz a 3dBi na 5GHz)
"Ubiquiti UniFi AP U6+" (PoE 802.3af) 802.11ax - 2400MBit/s@5GHz / 573MBit/s@2,4GHz - 2x2 MIMO 5G i 2,4G (antény 3dBi na 2,4GHz a 5,4dBi na 5GHz)
"Ubiquiti UniFi UAP-AC-LITE" (pasivní PoE 24V) 802.11ac 867MBis/s@5GHz / 300MBit/s@2,4GHz - DNES AC UŽ NEBRAT
Paramerty si porovnej u výrobce: https://eu.store.ui.com/eu/en/collections/unifi-wifi-flagship-compact
Možná se zamyslet jestli nevzít U7 Pro, sice je 2x dražší ale zahraje víc muziky i do budoucna.
Záleží na datové náročnosti klientů na wifi, určitě z tvého výběru vezmi AP U6+, počet musíš vzít podle tvaru prostoru a typu stěn, UniFi může běžet na čemkoli, tedy na stávajícím serveru nebo pokud chceš mít extra HW tak cloud key gen2.
Máme 300m2 celkem v 4 kancelare jedn zasedacka chodba a kuchynka. SDK steny. 25 zamestnancu. Tvar neni optimalni. Je to spis nudle. Vse se pokryje jednim Unifi AP AC LR (nevim cemu to odpovida podle noveho znaceni). Dosah spolehlive az na zachodky mimo kancelare. Nikdy zadny problem.Díky, to zní dobře, jednoduše a ušetřeně. Ale protože ten model se už neprodává, tak otázka jestli vzít "Ubiquiti UniFi 6 Long Range" s delším dosahem, nebo "Ubiquiti UniFi 6 Pro" s větší propustností a neznámým dosahem.
Lite verzim bych se asi vyhnul, pry nemaji takovy dosah usetri sr na tom par stovek, coz je v tomto nasazeni zbytecne.