Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - listoper

Stran: [1] 2 3 ... 54
1
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 26. 05. 2026, 08:54:09 »
A ano, jesle jsou pokrok, a to že žena nemusí sedět doma a maželovi podkuřovat aby dostala kapesný je taky pokrok.

Ne to je levicackej bullshit. I kdyz ti dvacatnice a tricatnice bude rikat jak chce byt emancipovana a jakou chce mit karieru tak se ji zeptej v 45 a pokud dokaze byt trochu uprimna tak ti prizna, ze by ji bylo lip v domacnosti.

Nikoliv, to tvé tvrzení je bullshit. Trefil jsi věk mé ženy a rozhodně nic takového neříká, právě naopak.

Vsak sem psal, ze musi bejt uprimna :-D.

Ale samozrejme muzou existovat vyjimky.

2
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 26. 05. 2026, 00:00:31 »
Fajn, pokud nedas odkazy, povazuju to za ideologicky blabol. To muzu uplne stejne rict, ze muzi doma by se taky citili lepe, nez kdyby tmuseli do fabriky na dvanactku.

Me se libi jak to vysvetluje Peterson tady https://www.youtube.com/watch?v=1EmrMTRj5jc&t=859s

3
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 25. 05. 2026, 20:10:26 »
A ano, jesle jsou pokrok, a to že žena nemusí sedět doma a maželovi podkuřovat aby dostala kapesný je taky pokrok.

Ne to je levicackej bullshit. I kdyz ti dvacatnice a tricatnice bude rikat jak chce byt emancipovana a jakou chce mit karieru tak se ji zeptej v 45 a pokud dokaze byt trochu uprimna tak ti prizna, ze by ji bylo lip v domacnosti.

Jak by se ti líbilo, kdyby ti někdo říkal, že by ti bylo líp v domácnosti?

Nejspis nelibilo. Proto to taky nikomu jinemu sam nerikam. Rikaji to sami ty zeny. Je to velmi dobre prostudovane tema.

4
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 25. 05. 2026, 16:44:59 »
A ano, jesle jsou pokrok, a to že žena nemusí sedět doma a maželovi podkuřovat aby dostala kapesný je taky pokrok.

Ne to je levicackej bullshit. I kdyz ti dvacatnice a tricatnice bude rikat jak chce byt emancipovana a jakou chce mit karieru tak se ji zeptej v 45 a pokud dokaze byt trochu uprimna tak ti prizna, ze by ji bylo lip v domacnosti.

5
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 25. 05. 2026, 12:37:06 »

To že si něco myslíš ty, neznamená že je to pravda. Když dítě bude třeba 5-8 hodin v jeslích bez matky na něm žádné následky nezanechá. Je to desítky, možná stovky let fungující princip. A abychom ten západ vůbec dotáhli, měli bychom aplikovat všechno co zefektivní fungování v naší české společnosti a zvýší HDP. Krátká mateřská, a jesle jsou jedny z nich, pak například školní docházka od 5ti let, zkrácení povinné školní docházky na 8let,   omezení dávek a tedy motivace k práci, zrušení úřadů práce, a tak dále.

co se týče těch žen v domácnosti, nikdo tomu samozřejmě nemůže bránit, ale měly by být podmínky aby si to samotná žena rozhodla a měla možnost, protože né všechny ženy s dětmi mají manžele co je dokážou uživit. A bránit těm možnostem zavání bigotností.

Fakt nevim jestli chci dotahnout zapad zrovna takhle... V US ty matky jdou do prace jen aby vydelaly na ty jesle a svoje antidepresiva.

6
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 14. 05. 2026, 10:24:02 »
Na kod se koukam jen v tech ridkych pripadech, kdy vim, ze se na to bude koukat jeste nekdo po me protoze podle procesu musi tak se snazim bejt hodnej a zkontroluju, ze se to da cist...
Jestli děláte na projektech, kde už předem víte, že se na výsledný kód už nikdo nikdy dívat nebude, vlastně se vašemu přístupu moc nedivím. Blbý je, že to je use-case v nejlepším případě pro nějakého mediora ale ještě spíš pro študáka, co se tím přiživuje a má to jako brigádu.
Bude na to koukat claude nebo codex nebo copilot. Ale kvuli nim to ja cist nemusim. A ne neni to pro studaka ani mediora. Kdyby to dokazal umanagovat nekdo takovej tak na to nebudou platit me.
Nedavno jsem tu psal v jinem tematu o takovem PoC ktery jsem uz predal a tam to mozna zvladne medior, ale klicovy tam bude ze bude ten medior k ruce senior analytikovi.
To na cem delam ted je vetsiho rozsahu uz je to nejakou dobu v produkci a ocekavana zivotnost je 5-10 let.

Kvalita vystupu je podle me vyssi nez u vetsiny senioru co sem potkal
Přemýšlím, jestli mám litovat ty seniory nebo vás. Ale chápu, že existuje mnoho vesmírů...
Na me ani na ty seniory neni treba plytvat litosti. Stejne pozorovani ma i treba Uncle Bob Martin nebo Martin Fowler.


Posledni dobou dokonce kdyz zacinam nejakej novej projekt tak mam tendenci vybirat techstack kterej moc neznam abych mel jeste o duvod mit na ten kod koukat a misto toho vetsi motivaci spravne definovat FR a NFR.
Vás bych teda chtěl platit, fakt...

Myslim, ze ne , ale jestli chces poslu btc adresu :-)
Ale musim se priznat ze s timhle napadem jsem neprisel sam. Je to trend ktery pozuruju ve svych sirsich kruzich.

7
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 13. 05. 2026, 19:39:05 »
...
Takže po ní kontroluješ jenom ty testy a na kód nekoukáš? Nebo ani ty testy? Kdyby to místo AI vyprodukoval junior nebo Ind, měl bys v to stejnou důvěru nebo považuješ výstup AI za lepší?

Ja si vetsinou sednu "s popcornem" a sleduju jak sjizdi ty testy a kdyz se mi zda ze neco nejak sidi tak zasahnu.
Taky si nechavam vygenerovat test report. Se screenshotama jako dukaz ze to funguje. nebo treba s "EXPLAIN ANALYZE" vystupy jako dukaz ze tam nejsou full scany atp.

Na kod se koukam jen v tech ridkych pripadech, kdy vim, ze se na to bude koukat jeste nekdo po me protoze podle procesu musi tak se snazim bejt hodnej a zkontroluju, ze se to da cist...

Kvalita vystupu je podle me vyssi nez u vetsiny senioru co sem potkal (coz je dalsi duvod proc podle me nema cenu se snazit nutit AI psat kod tak jak chci aby vypadal.) Ale pouzivam takrka porad jen vlajkove modely takze nedokazu rict jak by to napsal nejakej sonnet nebo haiku.

Posledni dobou dokonce kdyz zacinam nejakej novej projekt tak mam tendenci vybirat techstack kterej moc neznam abych mel jeste o duvod mit na ten kod koukat a misto toho vetsi motivaci spravne definovat FR a NFR.


8
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 13. 05. 2026, 17:08:28 »

...
Tohle mě zajímá - když to běží několik dní, kolik kódu to vyprodukuje? To je nějaký feedback loop, že to vygeneruje kód, další agent dělá review a takhle dokola? Nebo to prostě dva dny generuje haldu kódu? A jak podrobně to potom ten kamarád prochází?
Na zaklade nejen svych zkusenosti to vypada tak, ze kdyby sis to napsal sam rovnou, bude to za 1/2 casu a s 1/10 chyb. A to i v pripade, ze do klavesnice datlujes vsema dvema.

Protoze i kdyz po AIcku chces vlastne primitivni funci na par desitek radku, budes se sni par hodin dohadovat nez ten vysledek vzdas, na tema lepsi uz to nebude. A pak si stejne budes muset pulku dopsat a u ty druhy se tak maximalne modlit, protoze na zkoumani uz nebudes mit silu a odkud to je vykradeny vubec netusis. (to bude jeste velky spatny az to nekdo da k soudum)

Tohle je ale spatne. To je jasny ze to nebude fungovat.. po AI nemuzes chtit at ti napise primitivni funkci tak jak ji ty chces mit napsanou. Dokud tohle budes po AI chtit tak s ni budes jenom bojovat.
To jsem davno vzdal. Ja chci po AI at mi napise neco co vyhovi business pozadavkum a NFR. a pokud ty jsou vsechny dobre nadefinovany tak si ta AI umi napsat takovy testy ktery budou kontrolovat ze to opravdu vsechno splnuje a bude psat kod dokud to vsechno neprojde. A az to vsechno projde tak uz me fakt nezajima jestli je ta funkce napsana podle toho jak bych to chtel ja.

9
Studium a uplatnění / Re:Kam odejít z IT v době AI?
« kdy: 12. 05. 2026, 17:56:25 »
Co? Tak tady mame tema o tom, ze programatori jsou namydleny a ty jim radis jit do skolstvi protoze je potreba ucit decka programovat?

10
/dev/null / Re:Jste připraveni na život offline?
« kdy: 24. 04. 2026, 12:31:48 »
Válka v palestině, libanonu, íránu, pak spousta současných válek v africe jsou vedené čistě z náboženských důvodů.

Blbost.. .
Netanjahu neni verici...
V izraelskem knessetu sedi i muslimove (pravda posledni doubou dost malo).
Valky v "palestine", Libanonu a Iranu jsou valky mocenske a protiteroristicke. (Izrael nebojuje proti Libanonu, ale proti hnuti hizbalah a stejne tak ne proti palestincum ale proti hnuti hamas)

11
/dev/null / Re:Jste připraveni na život offline?
« kdy: 23. 04. 2026, 22:36:02 »
Co bys získal kdybys některé lidi odradil od náboženství? Třeba by nebyly určité současné války.  Třeba by se miliardy lidí nevymezovaly vůči několika desítkám milionů jiných lidí. Třeba by několik desítek milionů lidí nebylo přesvědčeno, že jsou vyvolenými.  Třeba by několik miliard lidí nevěřilo v nadřazenost jednoho pohlaví.  Třeba by pro miliardy lidí nebylo narození holčičky neštěstím.  A tak dále.

Predstava, ze valky jsou kvuli nabozenstvi je dost naivni. Driv mozna, ale i tam dost pochybuju.
Ty miliardy lidi co maji nestesti z narozeni holcicky jsou kde? Pokud vim tak to z velke casti nesouvisi s nabozenstvim, ale s politikou a ekonomikou a socialnim postavenim.



12
/dev/null / Re:Jste připraveni na život offline?
« kdy: 23. 04. 2026, 13:10:40 »
Otázkou je proč? Protože se někteří jedinci odmítají smířit s absolutním koncem, tak vymýšlejí podobné ptákoviny.

Vis co by ty lidi delali za zverstva kdyby nemeli ten rad a ty noticky od duchovnich jak se maji chovat?
Ja ackoli ignorant jsem celkem rad ze je kolem spousta vericich.. drzi to moralku v rozumnych mezich. A to ze to mozna funguje na nejakych iluzich a lzich mi zily netrha (sem si to nechal zkontrolovat od doktorky).
Co ziskam kdyz nekoho od viry odradim?


13
Citace
licencia v tomto smere bude skor ako manifest, nez realne pouzitelna a vymahatelna zmluva

Ano to si uvedomujem a o to ide.

To je ale vazne hloupe. To ma asi stejne velkou vahu jako seznam tech spravnejch vlajek v profilu na twitru..



14
/dev/null / Re:Jste připraveni na život offline?
« kdy: 17. 04. 2026, 11:51:53 »
Tak tohle uz je "offline" uplne v jinym slova smyslu...
Co vsichni ti lidi co se s nima setkat uz nechci?

15
/dev/null / Re:Jste připraveni na život offline?
« kdy: 15. 04. 2026, 18:36:24 »
Prosím, vraťte se do tématu, ať diskusi nezahlcujeme. Aby byla plodná a ke čtení i v pozdějších dobách.

Předem děkuji.
nm

P.S. Tohle je moje první odpověď "Vrátit se do tématu" zde na forum.root.cz, tak jsem zvědav co to udělá  :)

Sorry cet sem to az ted :-D uz mlcim

Stran: [1] 2 3 ... 54