Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - yesdude

Stran: [1]
1
Vývoj / Re:Jak moc se "opisuje"?
« kdy: 29. 12. 2017, 16:56:38 »
Vím, že něco takového jsem kdysi dávno viděl řešit jinde.

Ve finále je to tak, že nesmíš použít jen copy-paste, to by podléhohalo autorskému zákonu, ale pokud přepíšeš danou knihovnu sám a jinak pojmenuješ funkce, proměné atd, tak už to není považováno za krádež duševního vlastnictví.

Proto si defakto větší firmy takhle chrání source code, on ten kod sam o sobě má hodnotu nula, to v čem jsou prachy je business logika a implementace. A ta když se dostane ven, tak ji může použít každý ve svém vlastním projektu a beztrestně

2
/dev/null / Re:Moznosti pre transsexualku v IT
« kdy: 29. 12. 2017, 12:29:15 »
Já bych se asi na Scratch vykašlal, radši se nauč Assembler, v tom se dělá full-stack na jedničku. A nikdo tě nezaplatí (ani nebude chtít zaplatit)

3
Procedural už se dá dneska použít jedině na embed atd, kdy pracuješ s železem a potřebuješ co nejlepší optimalizaci, a je velký předpoklad že to po tobě už nebude muset nikdo předělávata  a štourat se v tom. Ale na cokoliv jiného, kde se předpokládá že bude probíhat udržba/vývoj ještě klidně několik let po spuštění je procedural absolutně nevhodný. Představte si, že by shop velikosti třeba alza byl jeden procedurální monolit. Až by jim odešli současní vyvojaři do důchodu, mohli by to zabalit a nechat si udělat rovnou nový shop. Třeba psát něco v dnešní době procedurálně PHP, tak si nezaměstnatelnej.

Takže na proceduralu nic špatně není, pokud se využívá správně - tedy na HW. Ale obávám se, že i na HW do pár let nebude stačit jen procedural.


co je na proceeduralnim kodu spatneho?

je znlost cvs dostacujici a nebo je to take nedostatecne?

4
Stejně se tady řešit od začátku uplná blbost.

Je jedno, jestli je to uchazeč nebo uchazečka, nebo jestli je z nějakého kurzu Czechitas nebo má vystované FIT v Praze. Zaleží jaký ten uchazeč opravdu je. Může přijít uchazeč namarchrovaný studentík z FIT kterému ještě nezaschla barva na diplomu a tvrdit jaký je borec a chce nastupní plat aspoň 50k, ale ve skutečnosti umí bastlit jen procedurální kod a verzování je pro něj sprostý pojem (ono na vysokých školách se to stejně ani neučí, což je chyba školství) a chraň bůh aby se musel učit něco ještě - na škole ve volném čase taky nic nedělal/neprogramoval. Nebo může přijít "přeškolená" žena z nějakého kurzu, která umí to samé jako připad první, s tím, že si je vědoma že nic defakto neumí a že pro firmu bude třeba půl roku jen mrtvá váha, ale chce na sobě pracovat a chce hlavně pracovat, tak si řekne o minimum, s tím že bude na sobě fakt dřít a třeba má i nějaký soukromý passion projekt. Samozřejmě, prohoďte si gender/školu/praxi jak chcete, hlavní jsou ty dva typy, které se nejčastěji hlásí do práce.

Který typ bude pro zaměstnavatele asi výhodnější a ve finále více produktivní?

5
Tak dovolit si to samozřejmě může, ale zaleží na tom, jak si firma věří, že by sehnala někoho více schopného a jak rychle. Většina lidí tady nepochopila otázku asi, autor myslel to, že i když ta lopata příspívá třeba 10% k celkovému dílu a veze se, jakmile tu lopatu vyhodíte a nemáte náhradu, najednou vám těch 10% chybí a musí se přesunout opět k jiným programátorům. A hlava programátora není nafukovací, a jakmile je přetěžován, jeho produktivita jde dolů, takže i když papírově chybí 10% za vyhozenou lopatu, produktivita ostatních členů půjde taky dolů, takže výsledek propuštění lopaty sniží realně produktivitu třeba i o těch 20%, což třeba při týdenním 40 hodinovém sprintu znamená, že se sprint nestihne a je třeba potřeba víc času. A pak už se to začíná velmi rychle vézt.

Takže z mého pohledu je pro menší firmy rozhodně lepší mít stále zaměstnance s co nejnižší fluktuací, hlavně pokud se jedná o specializované projekty, kde už se předpokládá nějaká doménová znalost a taky znalost firemního know-how.

6
Jistě že mají ve firmě místo, ale musíš je vzít na pozici juniora a čekat že je to investice tak na pár měsíců, než budou přispívat k produktivitě zbytku týmu a do té doby je bude muset někdo kdo je tam dýl kontrolovat a držet je za ručičku. Ovšem většina dnešních zaměstnavatelů by nejradši týpka, který tam přijde, den se zaučí a druhý den napíše novou feature pro zákazníka v projektu o codebase 100k+ řádku, která byla v pipeline už půl roku, protože ji neměl kdo udělat, pokud možno aby to nemusel nikdo po něm code-reviewovat a hned se to nasadilo na live, a za to všechno by byl spokojený s 25k hrubého.

Stran: [1]