Zobrazit příspěvky

Tato sekce Vám umožňuje zobrazit všechny příspěvky tohoto uživatele. Prosím uvědomte si, že můžete vidět příspěvky pouze z oblastí Vám přístupných.


Příspěvky - Le_Ze

Stran: [1] 2 3 ... 11
1
Jsem ve win zkusil TigerVNC a take nic  :'(

2
Zdravim.
Mam na tom doinstalovany openssh-server x11vnc a schranka je nefunkčni.
Poradi někdo?
Děkuji.

3
Distribuce / Re:V SystemRescue 13.01 nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 20:34:56 »
https://www.system-rescue.org/System-tools/
Citace
Remote control
You can run an OpenSSH client by using the ssh or sftp commands from a terminal
You can also connect from another machine to the OpenSSH server running on SystemRescue via the sshd service. You will need to set a root password and update firewall rules to be able to connect.
Mam připojeny monitor a automaticky mně to přihlasi.
Jsem zkoušel
systemctl stop nftables
systemctl start sshd
Furt putty mlči.  :'(



4
Distribuce / Re:V SystemRescue 13.01 nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 19:23:34 »
Tož mi neřikejte, že tu nejsou borci, co to umi zprovoznit přes shh?
Nebo že neni něco použitelneho.
Jsem zkoušel debian-live-13.5.0-amd64-xfce.iso
To zase čeka, až vyberu a potvrdim.

5
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 07:58:26 »
To take nefunguje   :'(
Koupil jsem si Acer Veriton N1502G jako nadradu za rasi.
Mam už na něm debian-13.5.0-amd64
Bude v technicke mistnosti bez monitoru.
Chci něco na zalohovani debiana abych nezalohoval běžici system.
Na raspi jsem měl M2 disk i SD kartu. A na obou systen a jen jsem přepl na SD a udělal zalohu.
Nemuže někdo doporučit něco funkčniho?
Děkuji

6
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 07:19:01 »
A flash disk byl panic, včera koupeny  :)

7
Distribuce / Re:systemrescue-13.01-amd64 - nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 07:12:13 »
Ano, vidim v mikrotiku a i ping na branu funguje.

8
Distribuce / V SystemRescue 13.01 nefunguje sshd
« kdy: 18. 06. 2026, 06:22:10 »
Zdravím Vás a prosim o radu.
Podle AL jsem vytvořil soubor sysrescue.d\100-autoconfig.yaml

Kód: [Vybrat]
global:
  copytoram: false

autorun:
  ar_disable: false
  ar_nowait: false

sshd:
  authorized_keys: ''
  passwd: 'tvojeHeslo'

Normalně to najede a přikazový řadek funguje, takže bych měl byt přihlašeny ale nefunguje ssh.
Putty se vubec nepřipoji.

9
Desktop / Re:Zrušení zamykaní plochy v Xfce
« kdy: 17. 06. 2026, 10:57:20 »
Pomohlo. Děkuji.

10
Desktop / Zrušení zamykaní plochy v Xfce
« kdy: 17. 06. 2026, 07:26:56 »
Hojte hošani.
Mam debian-13.5.0-amd64 a prostředí Xfce.
Správce napájení - systém - Uzamknout obrazovku při přechodu systému do režimu spánku jsem vypnul.
Správce napájení - Displej - správa napajní displeje mam také vypnute.
Stejnak po nějakém čase mi zčerná obrazovka a je tam napsane.
Toto sezeni je uzamčeno.
Na dialog odemčeni budete přeměřovaní během několika sekund.

Nemam připojeny monitor a připojují se přes doinstalovaný x11vnc VNC Server, který to nezvládne odemknout.
Co to způsobuje? Jak vyřešit aby obrazovka nezčernala?
Děkuji

11
Software / Přechod na Zigbee2MQTT 2.7.1
« kdy: 08. 12. 2025, 05:59:51 »
Zdravím.
Jen dotaz.
Jsem začínal, tak jsem instaloval Zigbee2MQTT 1.4.7
Postupně aktualizoval až na Zigbee2MQTT 2.6.3
Vždy jsem si udělal zálohu configuration.yaml a state.json.
I když se někdy update nepovedlo a musel jsem cely adresář smazat a nainstalovat znovu, tak pak stačilo tu zálohu hodit zpátky a vše ok.
U Zigbee2MQTT 2.7.1 žádné zařízení nemam.
Zigbee si smaže obsah souboru state.json.
Jelikož jsou všechny zařízeni v configuration.yaml, tak se některé pomalu znovu připojuji, ale u některých mám nepodporované zařízeni. Takže odebrat a znovu spárovat.
Funguje Vám Zigbee2MQTT 2.7.1 normálně?
Děkuji

12
Software / Mount disku
« kdy: 08. 08. 2025, 08:28:01 »
Kluci, kde dělam chybu?

sudo mkdir -p /media/disk
sudo chmod 777 /media/disk
sudo chown -R leo:leo /media/disk
sudo blkid
Muj disk.
/dev/nvme0n1p3: UUID="db860485-b0ad-489d-8999-0ffb413dec4c" BLOCK_SIZE="4096" TYPE="ext4" PARTUUID="1f4671d8-03"
sudo nano /etc/fstab
A vložim.
UUID=db860485-b0ad-489d-8999-0ffb413dec4c /media/disk ext4 rw,noatime,nofail,x-systemd.device-timeout=1 0 1

A reboot.
Přes GParted vidim že je mount do media/disk
Ale nazev nisku v pruzkumniku je Svazek 74 GB
Viz obrazek.






13
Hardware / Zigbee2MQTT - přidání nepodporovaného zařizení
« kdy: 11. 02. 2025, 13:31:12 »
Zdravím.
Nenajde se tu někdo, kdo umi přidat nepodporovane zařizení?
https://aliexpress.com/item/1005007757111601.html

https://www.zigbee2mqtt.io/advanced/support-new-devices/01_support_new_devices.html#_2-creating-the-external-definition

Jsem skončil v te vyvojařske konzole.
Kód: [Vybrat]
const definition = {
    zigbeeModel: ['TS0601'],
    model: 'TS0601',
    vendor: '_TZE204_uvvsxqrb',
    description: 'Automatically generated definition',
    extend: [],
    meta: {},

A toto vyplivne při zparovaní.

14
Software / PuTTY - Home Assistant přes bat skript
« kdy: 28. 01. 2025, 11:00:10 »
Dobrý den.
Bud jsem slepejš a nevidim kopanec, nebo je něco špatně.
Na obrazku je putty s ip adresou do Home Assistant  192.168.1.6:4582
Kliknu na open a vyskoči okno a chce zadat login.

Pak tam je bat skript.
putty.exe -ssh -pw heslo leo@192.168.1.5:4581
Je to na raspi a když spustim batak tak vyskoči okno a napiše Access denied.
Když vložim spravne heslo, tak se připoji.
Na druhem řadku je link na toho Home Assistant.
Vyskoči okno a hned chybova hlaška Network error"conection refused
Co je špatně?
Mam tam tu stejnou IP i stejný port jak v tom putty 192.168.1.6:4582






15
Software / Re:Chyba při startu zigbee2mqtt.service
« kdy: 14. 12. 2024, 15:28:31 »
Dik.

Stran: [1] 2 3 ... 11