Fórum Root.cz
Práce => Studium a uplatnění => Téma založeno: registrovany123 29. 10. 2024, 13:42:29
-
Dotaz, jak to v zaměstnaneckém poměru chodí u vývojářů na podpoře, má zaměstnanec, který dal třeba po 3 letech výpověď, vůbec šanci si na pracáku aspoň měsíc odpočinout? Nebo je tenhle luxus a pohodlíčko vyhrazeno jen pro různé instalatéry, řidiče kamionu a další, ale vývojáře na pracáku nenechají ani měsíc?
-
zaklepu na drevo, ale vzdycky jsem si nasel praci sam a na podpore, bych ani byt nechtel.
spis si ted hledam jeste vedlejsi kseftiky na ico.
a ty chces byt na pracaku a odpocivat, nebylo by lepsi si najit nejakou uplne jednoduchou praci,
kterou udelas levou zadni, treba za mene penez a byt v klidu?
-
Na pracak se hlasit vubec nemusi, ale to by si sam musel zaplatit odvody.
-
Nevím, čemu říkáte „nechat odpočinout“. Nárok na podporu v nezaměstnanosti máte 5 měsíců (od padesáti let se doba zvyšuje), pokud jste v předchozích dvou letech pracoval alespoň rok. Je to podpora po dobu hledání práce – takže normálně by vám Úřad práce ČR nabízel pracovní místa a pak chtěl potvrzení od zaměstnavatele, že jste místo přijal nebo že vás zaměstnavatel vyhodnotil jako nevhodného uchazeče. Ale pokud jste programátor, pravděpodobně s vámi nebude úředník ztrácet čas, protože ví, že si práci najdete sám.
-
Normalne te nechaji na pul roku vydechnout, ani o nich nebudes vedet. Budou ti posilat cca 23k podporu (je to strop takze je jedno jestli vypoved das nebo dostanes).
-
Je to uplne v pohode. Lidi, kteri prijdou v cas, pozdravi, v cistem, s pripravenymi podklady maji radi. Jen jim nesmis kecat do digitalizace a zefektivnovani procesu. Jejich rozdeleni zodpovednosti je semtam na povazenou. Co jim posles do datove schranky si vytisknou a nasledne zpracuji. Radeji vsechno resi jednou za mesic osobne a na papire. Nedavna zkusenost z jedne Prazske filialky.
-
zaklepu na drevo, ale vzdycky jsem si nasel praci sam a na podpore, bych ani byt nechtel.
spis si ted hledam jeste vedlejsi kseftiky na ico.
a ty chces byt na pracaku a odpocivat, nebylo by lepsi si najit nejakou uplne jednoduchou praci,
kterou udelas levou zadni, treba za mene penez a byt v klidu?
Ja byl na podpore kdyz jsem vyhorel a byla ze mne pololezici zombie. K tomu obcas navsteva bohnic. Je to stav kdy nemuzete delat ani velmi jednoduchou primitivni praci. A bezne veci typu pocitani penez nebo jednoducha kazdodenni rozhodnuti. Dojit do mistni samosky na nakup byla neskutecna namaha. Asi rok v haji. A pak dalsi rok abych se chytil zpatky v oboru. IT je mrcha. Jednou clovek vypadne a pak musi zatracene makat aby naskocil.
Postcovid byl proti tomu celkem pohoda.
-
Na podpoře si odpočineš, ale musíš si naspořit, protože tebe stát okrade (je tam strop). Pokud by byly zastropované i odvody, tak proč ne, ale odvody zastropované nejsou a stát tě ždímá co to dá, kdežto podpora zastropovaná už je.
Někdo třeba pět let dělá a pak si dá pět měsíců pauzu.
Prostě se věnuje rodině, udělá si vzdělávací kurzy, odpočine si a u toho si hledá lepší práci.
Kolega skonči, pak se půl roku věnoval mladýmu, udělal si kurzy a našel si líp placenou práci.
Jeho mladej ho alespoň zná.
Naopak mám kolegy, kteří jsou v kolečku pro křečka, o víkendu se pokouší nabrat trochu síly a pak zase blbnou v kolečku. Takhle jedou třeba dvacet let, pak jim cvakne v kedlubně a jdou skládat zboží do regálu nebo dostanou raka a chcípnou.
Jak píše Komenský "Kvaltování hovadům více než lidem připadající." = pracovat ano, ale nevys*** si u toho oko :-D
-
Ja byl na podpore kdyz jsem vyhorel a byla ze mne pololezici zombie.
No a právě jestli není lepší čas od času vyhodit rychlost, odpojit se od hnoje a zregenerovat se.
Možná, samozřejmě to nevím, kdybys ještě před vyhořením dal půl roku pauzu, třeba by sis celou tu nepříjemnost ušetřil. Možná bys přišel na to, že máš IT rád, že v něm chceš zůstat, ale možná na nějaké klidnější a pohodovější pozici. Takový "školní ajťák" se kolikrát nemá vůbec špatně.
BTW, nemáš se za co stydět, kamarád "v blázinci" končí pravidelně. Dře, dře, dře jako blbej, až se udře, pak se mu vrátí jeho autoimunitní onemocnění a doktoři, tady mě máte :-D
https://cs.wikipedia.org/wiki/Sabatikl (https://cs.wikipedia.org/wiki/Sabatikl)
...učitelům za účelem ... psychohygieny...
...Trvá obvykle déle než dva měsíce...
Pokud člověk intenzivně maká hlavou, pak se něco takového může dost hodit.
Tak mě napadá, že bych to docela taky potřeboval :-D
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne a kdyz to nevyjde tak stat at se o me postara… muj deda mi rikaval ze chlap ktery se neumi postarat sam o sebe stoji za hovno a neni chlap a zenska si vybere chlapa a ne padavku ktera se neumi o sebe postarat. Na podpore jsem nikdy nebyl, povazuji to za absolutni selhani cloveka a zivotniho planovani. Z kazde vyplaty jsem si odkladal prachy na horsi casy a kdyz nekdy horsi casy nastali tak jsem si nasel treba jinou praci za min penez ale jit na podporu bych povazoval za svou zivotni prohru. Kdyz jsem si potreboval odpocinout tak jsem pouzil nasetrene prachy a treba cestoval po svete.
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne a kdyz to nevyjde tak stat at se o me postara… muj deda mi rikaval ze chlap ktery se neumi postarat sam o sebe stoji za hovno a neni chlap [...] povazuji to za absolutni selhani cloveka a zivotniho planovani. Z kazde vyplaty jsem si odkladal prachy na horsi casy [...]
Jenomže taky si ta "mladá generace" umí spočítat, o kolik jí stát obírá na daních, to, že třeba někdo vzdělává děti doma, státu tím šetří cca 40 000 Kč měsíčně a nedostane z toho zpět už ani ten blbý odpočet na manželku v domácnosti a podobně a tak si pak ta mladá generace třeba řekne, že si ty peníze z toho státu zase klidně vytáhne (nejen) tímhle způsobem zpět. Naprosto to chápu. Až se stát přestane chovat jako loupežník, můžeme se o něčem bavit. Jednou věcí je neumět se o sebe postarat a jednou věcí je nechtít se o sebe postarat.
Takže bych se s tím "selháním" a tím kdo za co stojí mírně krotil.
-
Záleží jak kdo má v práci nálož, někdo ale může potřebovat utéct pryč, ale je unavený a potřebuje si odpočinout. Takže než přejít z firmy do firmy ihned, tak si chvíli pobýt na pracáku nemusí být špatné. A když to neuděláte vy, tak to místo vás udělá Dežo.
Jinak já si na sabatikly peníze dávám, ale pracuju na ičo. Avšak vzhledem k tomu, jaké jsou firmy zmr*, co se snaží z člověka udělat zombie, tak uvažuju, že zkusím po mnoha letech zase práci zaměstnance - jestli si pomůžu nevím, ale až zase budu potřebovat sabatikl, tak na něj jako zamšstnanec musím nějak našetřit - tak proč k tomu nevyužít i podpory, když člověk odvádí tolik daní.
A jinak, sabatikl to ideální věc není, jak už zde v minulosti někdo podotkl - člověk má mít v práci pohodu, aby si je brát nemusel. Že si člověk musí vzít sabatikl, to je důkaz toho, jak nás firmy ždímou. Sabatikl je ztráta peněz.
Stát nás tady vývojáře oškubává na daních a důchodech co jen to jde, a já mu nehodlám ještě přidávat vodu na mlejn jako to dělá výše uvedený Petr Braník. Znevýhodňování kvalifikované prac. síly mám tady v tom státě už dost.
-
Hele mě snad šálí zrak:
https://portal.gov.cz/sluzby-vs/podpora-v-nezamestnanosti-S11363
V podmínkách pro soc. podporu nevidím, že by požadovali chození na pohovory - co to je? To je nějaká změna? Kdysi bylo, že když tě pracák pošle za nabídkou, tak tam musíš jít, a můžeš maximálně 3x odmítnout - proto jsem nikdy na pracák nešel, protože bych ty 3 nabídky okamžitě měl, a dělat ze sebe u pohovoru vola se mi nechtělo.
Tak že by udělali nějakou změnu?
-
Pokud by byly zastropované i odvody, tak proč ne, ale odvody zastropované nejsou a stát tě ždímá co to dá, kdežto podpora zastropovaná už je.
Jestli se bavime o socialnim pro zamestnance tak to zastropovane je. https://www.cssz.cz/maximalni-vymerovaci-zaklad
Slusne placeny programator toho muze i dosahnout a koncem roku ma pak vyssi vyplatu.
-
No takže platí to pořád,
https://www.prace.cz/poradna/aktuality/detail/article/co-vas-ceka-na-uradu-prace/
Když člověk odmítne nabízené místo, tak ho můžou z ÚP vyřadit. Takže to je právě to, nechce se mi moc plazit někde před úředníky na pracáku. Možná udělat fintu a to tak, že výpověď dát aby člověk končil 1. prosince, potom co nejpozději přijít na úřad práce, to znamená někdy 4. prosince (je tam lhůta 3 dny). Tam potom dostane od úřednice pozvánku na konzultaci kam musí přijít, ta bude až někdy další týden, no a jsme někde na 10. prosinci, tam se naplánuje pohovor, ten bude až někdy 15. prosince... atd. atd. no prostě oddalovat, oddalovat, chápeme se :D
Nakonec když už bude téct do bot, tak ve firmě co nabídl pracák říct, že to berete, úřednice bude spokojená, ale oni vás vemou až začátkem dalšího měsíce. No a v den nástupu řeknete "Ups, já jsem se rozmyslel.", z pracáku vás sice vyhodí, ale za celou tu dobu budete mít podporu.
No a začátečník dostane podporu na 1 měsíc, pokročilý to udhraje na 2 měsíce, no a potom po pár takových kolečkách už je člověk expert a dostane se třeba nějak na 3 měsíce ???
-
Klid, zajdeš tam obratem, abys neprošvihl termíny.
Řekneš, že konec, protože jsi přestal být konkurenceschopný na trhu práce a potřebuješ nachytřit.
Že zaměstnavatelé chtějí ty mladší a víc nachytřené.
Tady si najdeš kurz (kurzy hradí ÚP i zaměstnaným lidem, kteří cítí, že potřebují vzdělávání).
https://www.mpsv.cz/jsem-v-kurzu
Oni nad tím budou měsíc přemýšlet a než/až ti to přiklepnou, neměli by tě nikam honit.
Za 1-2-3-4-5 měsíců si vyčerpáš těch 50 000, které na školení má každý člověk cca každé tři roky.
No a zpátky do rachoty, ovšem takové rachoty, abys to na pohodu zvládl.
Jo a máš lepší vzít si dvě školení = dva certifikáty. Víc certifikátů = víc Adidas.
Jsou firmy, kde školení pořídíš vyloženě za pár korun, třeba za 15 tisíc.
Jak už bylo zmíněno, nechceš vypadnout z IT, takže se chceš školit.
V principu můžeš mluvit pravdu, čas využít účelně a zároveň si slušně odpočinout.
-
Zalezi od uradnika. Ja som bol za vyse 20 rokov prace na podpore asi raz, aj to nejake 4 mesiace. U nas plati to, ze ak si najdes pracu skor, tak ti vyplatia podporu do tych 6 mesiacov. Akoze odmena za to, ze si bol aktivny.
Co sa tyka nosenia potvrdeni, ak je normalny uradnik, a vidi, ze si roky pracoval, tak to nejako neriesi a da ti dalsiu navstevu niekde na hranici max. doby (u nas to bolo vtedy 3 mesiace).
-
na pracaku som bol 3x je my vyse 40. berem to ako psychohygienu hlavne po 1x vyhoreni. odporucam to kazdemu.
momentalne mam relativne dobry job tak po 2rokoch asi este ostanem.
-
Ja byl na podpore kdyz jsem vyhorel a byla ze mne pololezici zombie. K tomu obcas navsteva bohnic. Je to stav kdy nemuzete delat ani velmi jednoduchou primitivni praci. A bezne veci typu pocitani penez nebo jednoducha kazdodenni rozhodnuti. Dojit do mistni samosky na nakup byla neskutecna namaha. Asi rok v haji. A pak dalsi rok abych se chytil zpatky v oboru. IT je mrcha. Jednou clovek vypadne a pak musi zatracene makat aby naskocil.
Postcovid byl proti tomu celkem pohoda.
A muzes prozradit cos delal za praci / pro koho, ze te to takto odrovnalo? Bezne ma clovek prece rodinu nebo nejake vlastni zajmy co ho bavi, kdyz ho neco jineho nebavi a to tomu zdimani udela slusnou protivahu snad, pokud neni clovek uplny exot, coz v IT je mnoho dusi mimo gaussovu krivku, to jako jo.
Padl tady nazor - ze je to urcitym zpusobem osobni selhani - k tomu mam blize a zatim jsem nepotreboval vyuzit / zjistovat jak funguje zdejsi socialni system.. a ani to nemam v umyslu/planu. Jiste, jsou nekdy lepsi dny, nekdy horsi dny.. lepsi ksefty, horsi ksefty.. lepsi kamaradi, horsi kamaradi - a casem se clovek tak nejak nauci nevsazet vsechno na jednu kartu.
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne a kdyz to nevyjde tak stat at se o me postara… muj deda mi rikaval ze chlap ktery se neumi postarat sam o sebe stoji za hovno a neni chlap a zenska si vybere chlapa a ne padavku ktera se neumi o sebe postarat. Na podpore jsem nikdy nebyl, povazuji to za absolutni selhani cloveka a zivotniho planovani. Z kazde vyplaty jsem si odkladal prachy na horsi casy a kdyz nekdy horsi casy nastali tak jsem si nasel treba jinou praci za min penez ale jit na podporu bych povazoval za svou zivotni prohru. Kdyz jsem si potreboval odpocinout tak jsem pouzil nasetrene prachy a treba cestoval po svete.
A muj otec zase rikaval staci mit kratky vojensky sestrih a nablyskane holinky a neni nic co bys nedokazal! Coz pronesl den pred tou nestastnou sebevrazdou. :P
-
Hele mě snad šálí zrak:
https://portal.gov.cz/sluzby-vs/podpora-v-nezamestnanosti-S11363
V podmínkách pro soc. podporu nevidím, že by požadovali chození na pohovory - co to je? To je nějaká změna? Kdysi bylo, že když tě pracák pošle za nabídkou, tak tam musíš jít, a můžeš maximálně 3x odmítnout - proto jsem nikdy na pracák nešel, protože bych ty 3 nabídky okamžitě měl, a dělat ze sebe u pohovoru vola se mi nechtělo.
Tak že by udělali nějakou změnu?
Nedělej z toho drama... :)
Byl jsem v roce 2021/2022 na pracáku půl roku (potřeboval jsem na půl roku vypnout, tak proč je trošku nezkásnout, když si to člověk celý život platí) ... Na pracáku jsem byl za celou tu dobu 1x (na začátku, po registraci - na pracák jsem se přihlásil datovkou - si mě jednou zavolali). Pak jsem o nich neslyšel. Ukončení pracáku , když jsem zas začal dělat, pak datovkou.
Relevantních pozic pro vývoj tam mají nula. Takže tě nikdo prudit nebude, pokud tam nejsi každej rok půl roku.
-
Četl jsem jen pár prvních příspěvků. Ale celkem se nestačím divit. Byl jsem po škole cca 2 měsíce nezaměstnaný než proběhla kolečka pohovorů atd. Nicméně jsem nechtěl zatěžovat stát a tak jsem si to sociální platil sám (tuším, že to byly nějaké nižší tisíce měsíčně). Bral jsem to jako svůj problém = nemít práci, podpora je pro ty kteří to opravdu potřebují a mají problémy, což u Tebe z toho co jsi napsal nevidím a chceš si jen odpočinout - což chápu a není na tom nic špatného (také to mám z projektu do projektu a většinou se to ještě překrývá a dovolenou si sotva mohu vzít, a když tak z ní stejně pracuji) a tak již 9 let...
Ale spíš bych tedy viděl jako řešení si platit sociální/zdravotní jako samoplátce (což věřím, že pro nikoho není po dobu pár měsíců problém), než si nechat od státu platit svojí "dovolenou", což mi přijde neetické...
-
Molex: do systému odvádíte hromadu peněz, které zpět nikdy neuvidíte. Když vám stát nabízí peníze zdarma, je hloupost si je nevzít.
-
Jo hned po vysoke škole než jsem narukoval.
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne...
Nevim jestli jsi zamestnanec a videl jsi nekdy vyplatni pasku. Realne ti stat vezme kazdy mesic 60% toho kolik stojis sveho zamestnavatel (mzdove naklady - cista mzda = ~1/2, z toho pak dalsi 1/5 na DPH, spotrebni, silnicni, televizni, nemovistostni a dalsi dane, pokuty apod).
Platim statu jako zamestnanec na socialni dani vic nez kolik by byla podpora kdybych potreboval pauzu tak proc bych se mel stydet si po x letech mezi dvouma rachotama pauzu? Kde tam, chytroline, vidis selhani? Venovat se pul roku rodine, cestovani, vzdelavani je selhani?
Mimochodem tip pro vsechny do bydli v baraku/na vesnici: na pracaku bez zduvodnovani muzes absolvovat treba kurz prace motorovkou nebo krovinakem apod. Na rekvalifikacnim "uctu" ma kazdy dve hromadky (myslim, ze na kazde cca 50k) kdy jedna je na IT a druha na non-IT skoleni. Nic se nikde nezduvodnuje, delat to muzes i kdyz jsi zamestnany. Daji se tam najit fakt dobry veci, ktery nekoho vyslovene bavi.
si platit sociální/zdravotní jako samoplátce (což věřím, že pro nikoho není po dobu pár měsíců problém), než si nechat od státu platit svojí "dovolenou", což mi přijde neetické...
Jediny neeticky je tady stat - zlodej a loupeznik. Cim vic penez lidem pod pohruzkou nasili vezme (to je princip daní) tim vic rozkutali. Tragicky neefektivni bumbrlicek, ktery si jede na fetu, utraci za nesmysly kdy kazdej druhej "umelec" historie ma svoji galerii placenou prave z dani apod. Stat ani nevi co vsechno vlastni a plati. Je eticke si z nej brat co nejvic jen pravidla dovolujou. Ted platis jak mourovatej "socialni", ale dostanes mozna duchod na urovni minimalni mzdy (a to si vem jak dlouho platis vs jak dlouha je ocekavana doba v duchodu).
-
to_je_jedno: u nas take nieco je z eu fondov a aj ked si zamestnanec. Proste obcas daju rekvalifikacny na nejaku oblast s tym, ze je to len pre zamestnanych, ked by chceli zmenit profesiu.
Molex1: neeticke je to, ze ty tam davas kopec penazi a nemas z toho nic. Keby aspon stat fungoval, tak ako ma, tak by to bolo o inom. Ale najma u nas je to len bezodna studna, a ked mam moznost ziskat aspon malu cast svojich penazi, tak preco to nevyuzit.
-
Kdysi pradávno jeden měsíc, kdy se mi nekrylo nové a staré zaměstnání. Tak jsem se tam došel registrovat. Byla to tak strašná zkušenost - setkání s ouřadou - že jsem se z toho několik dní sbíral. Absolutně jsem nepobíral ten svět papírování.
Měl jsem pro úspěšnou registraci dodat ještě nějaké papíry, matně si pamatuju že to bylo něco ohledně chemického složení oběda z 2.třídy základní školy z 13.prosince 1984. Na to jsem se jim vyignoroval a pak nastoupil do nového zaměstnání. Jaké bylo mé překvapení, když asi za 2 roky mi přišel vymáhací dopis ohledně doplacení socky i s úroky za ten měsíc. Od té doby jsem se zařekl, že od státu nikdy nic chtít nebudu a dám mu jen bare minimum, abych s nim nemusel vůbec nijak interagovat. Zatím se mi to daří a vyplácí.
Takže když to vidím takto sepsané, tak jsem vlastně na podpoře ani nebyl. Sorry :-D
-
Vždy, když jsem v nějakém zaměstnání skončil, udělal jsem si volno v délce 3-6 měsíců, abych nabral nové síly, vyčistil si hlavu, věnoval se něčemu jinému než práci, cestoval, sportoval, udělal něco na baráku, naučil se nějakou novou technologii a podobně. Moc mi to takhle vyhovuje a budu to tak dělat pokaždé, budou li mi okolnosti příznivě nakloněny i v budoucnu. Nechtěl bych někde v pátek skončit a v pondělí nastoupit jinde.
Nicméně o podporu ani jiné sociální dávky jsem nikdy žádat nešel, vždycky jsem si tyhle prázdniny hradil z úspor, případně odstupného a zdravotní pojištění si platil jako samoplátce. Na pracáku jsem nikdy nebyl a upřímně doufám, že se nikdy nedostanu do takové situace, abych tam musel.
Co jsem slyšel od pár známých z oboru, jejich návštěva ÚP byla hodně nepříjemná. Frustrované, přapracované a podprůměrně placené úřednice si na takových lidech rády smlsnou, na rozdíl od jejich obvyklé práce s různými chráněnými menšinami zde můžou ukázat svoji moc. Ale asi se to bude lišit pobočka od pobočky.
P.S. Ano, samozřejmě vím kolik nenažranému státu odvádím, i jako zaměstnanec i jako OSVČ, vím i to, že budu čistým plátcem a důchod nebudu mít žádný, a pochopitelně mě z toho radost nemám, ale to je podle mě úplně jiná, nesouvisející otázka. Opt-out ze systému sociálního pojištění žel provést nelze.
Od té doby jsem se zařekl, že od státu nikdy nic chtít nebudu a dám mu jen bare minimum, abych s nim nemusel vůbec nijak interagovat. Zatím se mi to daří a vyplácí.
+1
-
Již při první návštěvě Úřadu práce může člověk od zprostředkovatele (který ho má na starost) dostat nabídku zaměstnání (tzv. Doporučenku) a do 3 dnů musí daného potenciálního zaměstnavatele kontaktovat a nechat si od něho potvrdit, že je buď přijat, anebo není (a z jakého důvodu) a tuto Doporučenku v této lhůtě vrátit zpět na ÚP. V opačném případě by byl na půl roku vyřazen z evidence uchazečů o zaměstnání. Naprostý mýtus je pak to, že lze údajně nějaká zaměstnání odmítnout, a to dokonce 3x - nelze. Kdo odmítne (a stačí i 1x), ten v evidenci končí. Celkově evidence na ÚP neslouží k tomu, aby si někdo oddychl a načerpal novou energii, ale aby získal zaměstnání. Jediný trochu vlídnější přístup je v případě, kdy jde člověk na ÚP s tím, že má např. od následujícího měsíce již nějaké zaměstnání domluvené a podepsanou i pracovní smlouvu (kterou na ÚP ukáže), pak mu zprostředkovatel žádnou Doporučenku nedává.
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne...
LOL
Anyway, já když jsem končil v mé předchozím zaměstnání tak jsem měl už slušně nakročeno na vyhoření, tak jsem si dal téměř půl roku volno na úřadě. Jak už bylo řečeno, tak není povinnost se na úřad hlásit. A ono těch ~23 tisíc měsíčně co člověk dostane není zase tolik v porovnání s průměrnou IT mzdou. Ale je fajn že člověk pak nemusí řešit zdravotní a sociální které by si jinak musel platit sám.
A ze zkušenosti musím říc že to bylo skvělé mít pár měsíců volno. Měl jsem dostatečný finanční polštář, takže jsem neměl problémy ani stres. Krásně jsem si odpočinul, znovu našel chuť do života a motivaci dělat na mých vlastních projektech, které jsem pak použil do CV jako portfolium.
Zkušenost s úřadem byla také super! Zcela doporučuju! Když jsem se tam poprvé ukázal tak se měl ptali na základní otázky jako proč mě vyhodili, a když jsem řekl že jsem dal výpověď protože ta práce mě už nebavila tak na mě paní koukala jako vyoraná myš. Naprosto skvělé :D
Také tam s IT moc zkušenosti nemají, takže se ani moc nepokoušeli mi nacházet práci, protože v nabídce toho stejně moc nemají.
Po té co jsem si odpočinul tak jsem si našel práci docela snadno. Takže zcela doporučuju. Na staré dědky nedej - starý dědek je pro mě ten kdo považuje jako životní cíl vlastnit Škodu Octavii a byt na hypotéku, a ten kdo to nemá je looser a příživník.
-
Hloupej kdo dává, hloupější kdo nebere.
Pokud někdo nemá nějakou fobii z jednání s úřady, může mu i těch pár tisíc pokrýk náklady, zatímco relaxuje třena na rybách. :-)
Zrovna ÚP asi nemusí být úplně příjemný úřad, protože není žádoucí, aby se tam lidi cítili dlouhodobě dobře. Zrovna lidi, který nemají problém si najít práci tam mohou ty úřednice v podstatě chodit trollit.
-
Co jsem slyšel od pár známých z oboru, jejich návštěva ÚP byla hodně nepříjemná. Frustrované, přapracované a podprůměrně placené úřednice si na takových lidech rády smlsnou, na rozdíl od jejich obvyklé práce s různými chráněnými menšinami zde můžou ukázat svoji moc. Ale asi se to bude lišit pobočka od pobočky.
Toto je vyřešeno "vynálezem" jmenem Datová schránka.
Plus zkusenosti mych znamych jsou diametralne odlisne. Ty zenske vidi, ze tam jdes jen na par mesicu (protoze z "zivotopisu" to je jasne videt) a jsou rady, ze maji nejaky pozitivni cisla ve statistikach na kterych nemusi palit svuj cas.
Jak bylo receno: zaroven s registraci na UP je vhodne si zrovna zazadat o nejaky kurz v tom jejich eshopu - rychlost zpracovani takove zadosti neni jejich silna zbran (vetsinou to nestihnou ani v zakonne lhute). Jeden priklad z meho okoli (zdravotnictvi) se v pulce zari na mesic registroval kvuli placeni zdravka a byl objednan na konzultaci na pulku unora (ta zenska moc dobre vi, ze ta zdravotni sestra uz tou dobou bude par mesicu robotovat).
-
Datová schránka ohledně ÚP moc nepomůže, protože zprostředkovatel zaměstnání dotyčného uchazeče vždy vyzve k osobní návštěvě.
Rekvalifikační kurzy se pak dávají až po delší době v evidenci, nikoliv hned.
Ještě na jednu věc jsem v minulém příspěvku zapomněl a sice, že si spousta lidí myslí, že jim ÚP musí nabízet jenom místa dle jejich kvalifikace nebo předchozích zaměstnání - samozřejmě nemusí. ÚP k tomu logicky přihlédne, ale pokud nemá v nabídce volná místa dle těchto požadavků, pak klidně může nabídnout naprosto cokoliv. Takže i ajťák s VŠ může dostat nabídku na skladníka (možná i ve šroubárně :D ).
-
To je ale blábol.
Viz. par.20 zákona č. 435/2004 Sb., kde je jasně definováno vhodné zaměstnání!
-
Nauč se číst pořádně:
"d) které odpovídá zdravotní způsobilosti fyzické osoby a pokud možno její kvalifikaci, schopnostem, dosavadní délce doby zaměstnání, možnosti ubytování a dopravní dosažitelnosti zaměstnání."
"pokud možno", v tom je ten klíč.
-
Datová schránka ohledně ÚP moc nepomůže, protože zprostředkovatel zaměstnání dotyčného uchazeče vždy vyzve k osobní návštěvě.
A podle okolností je třeba počítat s osobní návštěvou i několikrát do měsíce... Například když stojí o tu rekvalifikaci...
Rekvalifikační kurzy se pak dávají až po delší době v evidenci, nikoliv hned.
To není tak úplně pravda, kvůli rekvalifikaci ani nemusí být člověk v evidenci, stačí když se zaregistruje na ÚP jako zájemce o zaměstnání (= může být klidně zaměstnaný nebo mít aktivní živnost apod., což v evidenci nemůže...). Ale je pravda, že schválení a vyřízení rekvalifikace se může asi dost protáhnout...
-
U té rekvalifikace je to ještě tak, že pokud má člověk někde sjednané pracovní místo a potřebuje se kvůli tomu rekvalifikovat, typicky třeba nějaký svářeč, kterému chybí svářečský průkaz (nebo jak se to dneska nazývá, nevím přesně), tak mu může ÚP vyhovět hned.
-
Datová schránka ohledně ÚP moc nepomůže, protože zprostředkovatel zaměstnání dotyčného uchazeče vždy vyzve k osobní návštěvě.
Rekvalifikační kurzy se pak dávají až po delší době v evidenci, nikoliv hned.
1) pomuze ti protoze tam nemusis na registraci a nez si te pozvou tak uz budes jinde robotovat
2) ty mluvis o klasicke rekvalifikaci na konkretni misto, ja mluvim o tom jejich "e-shopu s kurzama"
-
Pozvou si tě prakticky hned, protože chtějí doložit dosažené vzdělání, případně absolvování nějakých kurzů atd. a taky třeba oprávnění k řízení motorových vozidel (ne, opravdu není státní správa propojená, aby toto z registru řidičů věděla). Takže jediný "prostor" je oněch 10 dnů, které má člověk na vyzvednutí zprávy z DS. Jestli mu to ale k něčemu pomůže, toť otázkou...
-
Pokud možno = taková práce existuje a máš na ní kvalifikaci.
Mezi zaniklá povolání patří třeba knoflíkáři. A kvalifikace = požadované vzdělání.
Rimmre...
-
Pokud možno = taková práce existuje a máš na ní kvalifikaci.
Mezi zaniklá povolání patří třeba knoflíkáři. A kvalifikace = požadované vzdělání.
Rimmre...
Ano, jenže to znamená, že studovanému IT nemůžou nabídnou místo lékaře, ale nic pracovnicím ÚP nebrání mu nabízet pozici administrativního pracovníka nebo nekvalifikované síly, protože na to kvalifikaci má...
-
A to není pravda :-)
Tak si o tom něco přečti a uvidíš, že úřednice není bůh, který pošle vš profesora na flek popeláře :-D
-
A to není pravda :-)
Tak si o tom něco přečti a uvidíš, že úřednice není bůh, který pošle vš profesora na flek popeláře :-D
-
A to není pravda :-)
Tak si o tom něco přečti a uvidíš, že úřednice není bůh, který pošle vš profesora na flek popeláře :-D
V zákoně je aby pokud možno přihlíželi ke kvalifikaci a schopnostem. Jestli na nějakém dezinformačním serveru píšou něco jiného nevím, ale z praxe vím, že klidně absolventa VŠ pošlou na místo SŠ sekretářky bez mrknutí oka... A pokud by byl nějaký VŠ profesor dlouhodobě nezaměstnaný, tak ho pošlou i na to výběrko na toho popeláře pokud by nic jiného nebylo...
-
Představuješ si to jako Hurvínek válku ;-)
Ze zákoná máš i právo takové místo odmítnout ( vážný důvod = zničení profesní kariéry) - ALE - nesmíš být častý návštěvník ÚP ;-)
Asi žiješ v dost divné sociální skupině :-D
Ty jsi někde z Předlic, Duchcova nebo Bíliny ne?
-
A to není pravda :-)
Tak si o tom něco přečti a uvidíš, že úřednice není bůh, který pošle vš profesora na flek popeláře :-D
V zákoně je aby pokud možno přihlíželi ke kvalifikaci a schopnostem. Jestli na nějakém dezinformačním serveru píšou něco jiného nevím, ale z praxe vím, že klidně absolventa VŠ pošlou na místo SŠ sekretářky bez mrknutí oka... A pokud by byl nějaký VŠ profesor dlouhodobě nezaměstnaný, tak ho pošlou i na to výběrko na toho popeláře pokud by nic jiného nebylo...
No ale tam ho pak nevezmou, protoze je prekvalifikovany... Nemyslim si ze by to takto fungovalo...
-
Ze zákoná máš i právo takové místo odmítnout ( vážný důvod = zničení profesní kariéry) - ALE - nesmíš být častý návštěvník ÚP ;-)
To bych ten paragraf chtěla vidět, kde je uvedeno, že vážný důvod je zničení profesní kariéry... LOL :D
Asi žiješ v dost divné sociální skupině :-D
Ty jsi někde z Předlic, Duchcova nebo Bíliny ne?
V mojí sociální skupině jsou nejen IT a lékaři, ale i lidé s různými obory z filozofické fakulty... Napříč celou ČR, ale je fakt že v Předlicích, Duchcově ani Bílině jsem nikdy nebyla a ani nevím kde to je :D
-
No ale tam ho pak nevezmou, protoze je prekvalifikovany... Nemyslim si ze by to takto fungovalo...
No záleží na tom, jak moc o zaměstnance stojí... Ale s tím, že je problém, že je někdo překvalifikovaný jsem se zatím setkala jen na úřadě, kde vedoucí měl jen Bc. nebo jen SŠ a jeho potencionální zaměstnanec Mgr.
-
Ale ono to někdy není chyba úředníků na ÚP, že vysokoškolákovi nabízí nekvalifikovanou práci za minimální mzdu, protože často je to chyba těch firem, že požadují totální nesmysly a nadnesou nabídku a ve výsledku je skutečnost úplně jiná... Například kamarádce se stalo, že jí těsně po VŠ poslali na pozici sektretářky, kde požadovali perfektní znalost angličtiny a dalších nevím kolik jazyků + řidičák B, takže většinou tomu profilu odpovídali právě jen VŠ absolventi, ale ve skutečnosti to měl být poskok za minimální mzdu, který měl být 24/7 připraven přijet a komunikovat se zahraničními majiteli nějaké pofidérní firmy + běžné administrativní práce... Ale stačilo, aby řekla nějakou šílenou částku, když se jí zeptali na představu o platu a u výběrka neuspěla a na ÚP byli spokojení, že to aspoň zkusila ;D
-
Pokud možno = taková práce existuje a máš na ní kvalifikaci.
Mezi zaniklá povolání patří třeba knoflíkáři. A kvalifikace = požadované vzdělání.
Rimmre...
Ano, jenže to znamená, že studovanému IT nemůžou nabídnou místo lékaře, ale nic pracovnicím ÚP nebrání mu nabízet pozici administrativního pracovníka nebo nekvalifikované síly, protože na to kvalifikaci má...
Přesně tak. To jenom CPU si naivně myslí, že bude 20 let sedět na pracáku a vymýšlet si, že má nějaké vzdělání a ÚP mu musí nabídnout co si on usmyslí a nic jiného. V reálu by se s ním samozřejmě vůbec nikdo nebavil a pokud nevezme co mu dají, tak letí na první dobrou z evidence. A může se pak se státem leda soudit, ale i tak nemá žádnou šanci.
-
Přesně tak. To jenom CPU si naivně myslí, že bude 20 let sedět na pracáku a vymýšlet si, že má nějaké vzdělání a ÚP mu musí nabídnout co si on usmyslí a nic jiného. V reálu by se s ním samozřejmě vůbec nikdo nebavil a pokud nevezme co mu dají, tak letí na první dobrou z evidence. A může se pak se státem leda soudit, ale i tak nemá žádnou šanci.
A nemusí být na ÚP 20 let, stačí, že bude nezaměstnaný chvíli a bude například programátor se specializací na Python a když bude mít štěstí, tak mu nabídnou pozici programátora C++ a když žádná taková nebude, tak prostě bude muset jít na výběrko třeba správce sítí v nemocnici nebo třeba na nějakou administrativní pozici, kde požadují random VŠ. Pokud chce práci v oboru, musí si jí aktivně hledat a pokud na ÚP doloží, že si jí hledá sám, pak nemají úředníci důvod ho někam posílat sami... Fakt od ÚP nečekejte, že budete ležet několik měsíců doma, na ÚP se ani neukážete a zaměstnání vám bude ÚP hledat jen 100% přesně dle vaší kvalifikace...
-
+1 :-)
-
¨
Kebule A +B: Nejsem tu od toho, abych tu někoho dovzdělával. ;)
2 Ostatní:
Pokud nebudete na ÚP často a dlouho (přes šest měsíců)...a nebudete úřednici provokovat..., budou vám nabízeny práce odpovídající vaší kvalifikaci. Viz interní řád úřadu.
-
Tvl odkud jste ctrlp a luke? To vymetate dlouhe roky pracak a jste nekde ze sudet? Stejne z toho citim multinick jak si notujete.
Nic takoveho se fakt nedeje lidem kteri jdou po x letech v rachote na chvili dachnout. Neznam nikoho komu by behem tech 5 nebo 6 mesicu vubec stihli nejakou praci nabidnout. Vsem bohate stacilo rict, ze uz maji praci domluvenou.
-
Ty jsi někde z Předlic, Duchcova nebo Bíliny ne?
...pán bude můj krajan :-) [/ot]
-
Tvl odkud jste ctrlp a luke? To vymetate dlouhe roky pracak a jste nekde ze sudet? Stejne z toho citim multinick jak si notujete.
Nic takoveho se fakt nedeje lidem kteri jdou po x letech v rachote na chvili dachnout. Neznam nikoho komu by behem tech 5 nebo 6 mesicu vubec stihli nejakou praci nabidnout. Vsem bohate stacilo rict, ze uz maji praci domluvenou.
A co třeba, že na ÚP dělá manželka v pozici zprostředkovatele a člověk tak má informace z první ruky?
-
A co třeba, že na ÚP dělá manželka v
Tak určitě :-D
Ale pokud ano, tak si s ní promluv, ať ti to vysvětlí a neplácáš kraviny :-D
-
Byl jsem 2x na podpore, jednou 8 mesicu a podruhe asi 6. Jako IT jsem bral strop (coz bylo asi 20 tisic). Pokazde jsem narovinu rekl, at mi praci nehledaji, ze si potrebuju odpocinout a praci si pak najdu sam. Jedine, co jsem musel se "fyzicky" dostavit na kontrolu kazdy mesic. Jednou jsem to prosvihl a byl z toho trochu prusvih, chteli me vyhodit z podpory, ale nakonec se slitovali.
Zaver:
Pokud vas netlaci penize, chcete chvili delat neco jineho nez IT, tak doporucuji. Ostatni na vas mozna budou koukat trochu skrz prsty jako na flakace, ale na druhou stranu, pokud nekdo pracuje 10 let v kuse v narocne stresujici praci, tak proc si pak nedat par mesicu pauzu. Napr. ucitele maji kazdy rok 2 mesice pauzu.
-
Výstřižek je z metodické příručky, která vyhovuje § 20 zákona č. 435/2004 Sb.
Celá situace s tou příručkou je složitější, ale je to metodika, kterou by se měla úřednice řídit.
_____________________________________________________
UoZ = uchazeč o zaměstnání
(https://i.ibb.co/ctvTSTB/metodika.png)
https://i.ibb.co/ctvTSTB/metodika.png (https://i.ibb.co/ctvTSTB/metodika.png)
Porovnejte to s § 20: (1) Fyzická osoba má právo na zprostředkování vhodného zaměstnání. Vhodným zaměstnáním, pokud tento zákon nestanoví jinak, je zaměstnání
...
d) které odpovídá zdravotní způsobilosti fyzické osoby a pokud možno její kvalifikaci, schopnostem, dosavadní délce doby zaměstnání, možnosti ubytování a dopravní dosažitelnosti zaměstnání.
A teď, do kdy to vlastně platí, prakticky do doby, než je vypracován Individuální akční plán dle § 33 zákona, ten je povinný pro uchazeče, kteří jsou na ÚP déle než pět měsíců. Po roce se má za to, že ve svém oboru možná nenajdete uplatnění, takže už neplatí "pokud možno", ale snaží se vás upíchnout fakticky kamkoliv.
Nicméně čas na ÚP je důležité využít ke zvýšení kvalifikace tak, aby měl člověk lepší práce, ve které nevyhoří a bude v ní spokojenější. Nikoliv k flákání.
-
To je ta mlada generace, nejradsi by delala za pul mega mesicne 2 hodiny tydne a kdyz to nevyjde tak stat at se o me postara… muj deda mi rikaval ze chlap ktery se neumi postarat sam o sebe stoji za hovno a neni chlap a zenska si vybere chlapa a ne padavku ktera se neumi o sebe postarat. Na podpore jsem nikdy nebyl, povazuji to za absolutni selhani cloveka a zivotniho planovani. Z kazde vyplaty jsem si odkladal prachy na horsi casy a kdyz nekdy horsi casy nastali tak jsem si nasel treba jinou praci za min penez ale jit na podporu bych povazoval za svou zivotni prohru. Kdyz jsem si potreboval odpocinout tak jsem pouzil nasetrene prachy a treba cestoval po svete.
Nikdo te nenuti brat podporu. Jsou na to 2 formulare: a) evidence na UP, b) zadost o podporu v nezamestnanosti. Klidne ty penize muzes statu nechat.
-
A co třeba, že na ÚP dělá manželka v
Tak určitě :-D
Ale pokud ano, tak si s ní promluv, ať ti to vysvětlí a neplácáš kraviny :-D
Opravdu nemohu za to, že jsi zcela dezorientovaný v dané problematice a díky tomu i notně frustrován, holt se musíš věnovat něčemu, čemu rozumíš (pokud tedy taková oblast vůbec existuje) :D
-
Pracák je jedna z možností jak mezi dvěma korporáty alespoň na chvíli utéct od krysího závodu a vybrat si něco málo zpět z toho, o co mne stát okrad na daních.
Po dobu registrace je potřeba pozastavit IČO.
Pracák vyžaduje jednou měsíčně osobní návštěvu, jinak s ničím neotravují. Ajťákům stejně nemají co nabídnout.
Před nástupem do práce chtějí vidět novou pracovní smlouvu a ukončení registrace, pak už neobtěžují vůbec.
Až 3 roky na pracáku je náhradní doba pojištění a 80% z toho se započítá na důchod.
Ekonomicky výhodější variantou je nemocenská.
Půlrok na pracáku uteče rychle, za tu dobu člověk stihne sotva třetinu aktivit a domácích projektů, na které předtím nebyl čas nebo energie.
Po měsíci v nové práci je únava zpět a odpočinek jako by žádný nebyl.
-
Po měsíci v nové práci je únava zpět a odpočinek jako by žádný nebyl.
Přesně, akorát ne po měsíci - existují však firmy, které to opravdu za měsíc zvládnou, ale v korporaci to bývá v pohodě.
Pokud to někdy má zpátky za měsíc, tak doporučuju snížit laťku, jako např. přejít z vývoje na testing atd.
-
Po měsíci v nové práci je únava zpět a odpočinek jako by žádný nebyl.
Přesně, akorát ne po měsíci - existují však firmy, které to opravdu za měsíc zvládnou, ale v korporaci to bývá v pohodě.
Pokud to někdy má zpátky za měsíc, tak doporučuju snížit laťku, jako např. přejít z vývoje na testing atd.
Pokud delate pro nemecke firmy tak Vas narozdil od americkych, nebo asijskych firem takhle nevyzdimou. Tam je to ciste o Vasi zivotosprave - jak kvalitne spite, a jak umite regenerovat.
-
Pracák je jedna z možností jak mezi dvěma korporáty alespoň na chvíli utéct od krysího závodu [...]
Že se tak hloupě ptám, vás někdo nutí ty krysí závody běžet? Pak se nemůžete divit, že máte únavu po měsíci zpět jak píšete dál. To je totiž zjevně problém spíš v mindsetu než někde jinde.
-
Pracák je jedna z možností jak mezi dvěma korporáty alespoň na chvíli utéct od krysího závodu [...]
Že se tak hloupě ptám, vás někdo nutí ty krysí závody běžet?
Odpověď na tuto otázku je: Ano, nutí. Na to jsi ještě nepřišel, že v každé firmě a na každém projektu se provozují zákeřné metody projekt. managementu zacílené na vyždímání co nejvíce práce z vývojářů?
-
Nemyslím si, že nutí. Každý si může vybrat, kde bude pracovat, a někde je to lepší a někde horší. ;)
-
Pracák je jedna z možností jak mezi dvěma korporáty alespoň na chvíli utéct od krysího závodu [...]
Že se tak hloupě ptám, vás někdo nutí ty krysí závody běžet?
Odpověď na tuto otázku je: Ano, nutí. Na to jsi ještě nepřišel, že v každé firmě a na každém projektu se provozují zákeřné metody projekt. managementu zacílené na vyždímání co nejvíce práce z vývojářů?
Ne, nepřišel. Právě proto, že to je hlavně věcí mindsetu. Ovšem vašeho. A je jenom na vás jak si ty hranice nastavíte. Na nikom jiném.
-
Odpověď na tuto otázku je: Ano, nutí. Na to jsi ještě nepřišel, že v každé firmě a na každém projektu se provozují zákeřné metody projekt. managementu zacílené na vyždímání co nejvíce práce z vývojářů?
Uber drogy a zmen otrokare.
-
Agilní metody vývoje a podobné kraviny mají samozřejmě za cíl vyvolat tlak a dostat z citrónků co nejvíc, ať se z toho klidně citrónek podělá, ale dokud z něj kape šťáva (kód), tak tlačit. A Češi, když řekneš vyskoč metr, skáčou metr padesát.
Je zajímavé, že v ČR je tlak na lidi významně větší než v Německu (nejméně 2x) a přitom produktivitu máme podobou, u nás se dělá spousta zbytečné práce, protože Němčouři (staroněmčouři) jsou schopní projekt docela dobře připravit.
Samozřejmě, když ten projekt připravuje nějaký novoněmčour, tak mají produktivitu na 50 % naší.
A je to vtipné, protože dokonce i Indové utíkají z ČR se slovy "Lidi tu dřou jako otroky, za třetinu peněz a ani si většiny neváží." Počkají si na udělení EU lejstra a mizí.
-
Agilní metody vývoje a podobné kraviny mají samozřejmě za cíl vyvolat tlak a dostat z citrónků co nejvíc, ať se z toho klidně citrónek podělá, ale dokud z něj kape šťáva (kód), tak tlačit. A Češi, když řekneš vyskoč metr, skáčou metr padesát.
Protože "hloupí" citrónek si nejen u toho "honí ego nějakými iluzemi" ale vidí v tom příležitost "karierního růstu" a nikoliv taktiku jak "citronek pořádně vymačkat a pak odhodit do koše(na pracák)".
Jak to říkají mí známí ve světě realita je humáč( real live is ugly).
-
A Češi, když řekneš vyskoč metr, skáčou metr padesát.
A je to tak opravdu? Nebo je to jinak a Nečeši řeknou Čechům "vyskoč metr", ale myslí tím přitom ti Nečeši "vyskoč metr padesát"? A tak ten Čech skáče metr padesát, aby se uživil.
-
Ne, nepřišel. Právě proto, že to je hlavně věcí mindsetu. Ovšem vašeho. A je jenom na vás jak si ty hranice nastavíte. Na nikom jiném.
Obecně mylná tvrzení:
1. "Je to hlavně věcí mindestu, vašeho" - nejste sám, kdo má mindest, to je váš mindest proti mindestu toho, co z vás chce dostat nejvíc peněz.
2. "A je jenom na vás jak si ty hranice nastavíte, na nikom jiném" - nesmysl, nejste sám, kdo nastavuje hranice, viz. bod 1
Doporučuju příště požádat o pomoc Chat bota, protože i ten chat bot by ti řekl, že to máš blbě. V podstatě v roce 2024 by se o tom dalo prohlásit, že i ten "blbý" chatbot to ví líp, než ty.
Mimochodem kde jsi na takové pitominy přišel? V nějaké New Age knížce alá "The Secret"?
-
Obecně mylná tvrzení:
1. "Je to hlavně věcí mindestu, vašeho" - nejste sám, kdo má mindest, to je váš mindest proti mindestu toho, co z vás chce dostat nejvíc peněz.
Je na vás, co tomu někomu dovolíte. Pokud tomu někomu dovolíte víc, než chcete, pak se nedivte. Holt vám to tedy budu muset napsat polopatě.
2. "A je jenom na vás jak si ty hranice nastavíte, na nikom jiném" - nesmysl, nejste sám, kdo nastavuje hranice, viz. bod 1
Jsem. Jediné, co skutečně musíte je umřít. Můžete si myslet co chcete, to je váš problém, jen si pak nestěžujte. S tímhle přístupem se doopravdy nemůžete divit tomu, že žijete jak žijete. A je to váš problém. A žádný ÚP to nevyřeší. Je to ovšem klasické polodezolární uvažování: já za nic nemohu, za všechno v mém životě mohou všichni ostatní a proto to nemohu nikdy změnit když za to mohou ti ostatní a ne já. Klasika.
Doporučuju příště požádat o pomoc Chat bota, protože i ten chat bot by ti řekl, že to máš blbě. V podstatě v roce 2024 by se o tom dalo prohlásit, že i ten "blbý" chatbot to ví líp, než ty.
Měl bych ctít vaší vlastní zkušenost? Raději ne :D
Mimochodem kde jsi na takové pitominy přišel? V nějaké New Age knížce alá "The Secret"?
Ne. Za těch pár desítek let vlastního života. Na to fakt nepotřebujete být žádný guru. Jenomže někteří, že, jsou co se těchhle věcí týká prostě poněkud levější. Což bych vám nevyčítal, každý má své dobré i špatné vlastnosti, jen tu svou neschopnost nesvádějte na ostatní a nerozčilujte se, když vám někdo píše opak těch vašich poněkud ovcoidních dojmů.
-
Je na vás, co tomu někomu dovolíte. Pokud tomu někomu dovolíte víc, než chcete, pak se nedivte.
Mylné tvrzení. Co někomu dovolíte je na vás A ZÁROVEŇ na tom druhém, co on se rozhodne dovolit vám.
Vyhrát olympijskou zlatou medaily taky není jen o mindsetu a o tom, co komu dovolíte. Dál už nebudu na ty tvoje řeči reagovat, všechno už bylo řečeno. To si raději půjdu dopisovat s Chatbotem, bude to produktivnější diskuze než tohle.
-
Vyhrát olympijskou zlatou medaily taky není jen o mindsetu a o tom, co komu dovolíte.
Tak jasně a určitě člověk vyhraje olympijskou medaily v jakékoliv disciplíně, i v té, ke které nemá vůbec předpoklady... Například člověk, co nezvládá stres, by si měl hledat práci, kde ho nebude šéf zkoušet vysávat až na dřeň byť bude méně placená... A o nastavení mindsetu je to, že i v takové práci bude spokojený...
-
Kdysi pro mě byl nejdůležitější šéf, tohle byly red-flagy:
- Od pohledu frikulín, kříženec roupa dětského a ambiciózního magora
- Workoholik bez rodiny, který žije jen prací, což chce i po ostatních
- Pan "nic nestíhám", panika je životní styl
- Vtipálek "teď pojedeme měsíc agilně, můžete spát po svým stolem", přesčasy si vyberete jindy, třeba na svatého Dindy...
Jak začne pindat o tom, že se dokončuje produkt, tak se pojede 14 hodin denně, jak slibuje nerealistické termíny, pokud je sám přepracovaný a bojuje se záchvaty paniky, nemá rodinu a žije jen pro svojí práci... nic pěkného z toho nekouká.
Naopak pozitivní znamení bývá, když ten člověk má svojí rodinu, že se jí aktivně věnuje, že v pět hodin už je doma a nezačíná makat znova v sedm hodin, že mu to doma funguje, má rád pohodu a snaží se o pohodu v práci...
Jinak výše mzdy a odmakaný čas spolu MŮŽE, ALE TAKÉ NEMUSÍ souviset.
Výše mzdy ani nemusí souviset s produktivitou.
Co je tedy to důležité? Často jde hlavně o to, jestli má firma dobře placené zakázky, nebo honí pochybné a hodně hubené vrabce, kvůli kterým se hodně naběhá.
Obecně bys měl pracovat jen 6-7 hodin za den a být spokojený, mít čas si po sobě opravit chyby i s rezervou na růst.
Tvůj mindset pak ovlivňuje to, jak moc se necháš strhnout k idiotskému chování.
Mindset bys měl mít takový, aby tohle po tobě sklouzlo jako olej po novém teflonu.
-
Kdysi pro mě byl nejdůležitější šéf, tohle byly red-flagy:
- Od pohledu frikulín, kříženec roupa dětského a ambiciózního magora
- Workoholik bez rodiny, který žije jen prací, což chce i po ostatních
- Pan "nic nestíhám", panika je životní styl
- Vtipálek "teď pojedeme měsíc agilně, můžete spát po svým stolem", přesčasy si vyberete jindy, třeba na svatého Dindy...
Mám poněkod rozšířený seznam red flagů:
1. Někam, kde budu pracovat přímo pod šéfem firmy, bych rovnou ani nešel. Jednou jedenkrát jsem u pohovoru našel šéfa, který vypadal jakž takž rozumně.
2. Někam, kde budu hodně blízko šéfovi firmy, jako např. že je tam jen 50 zaměstnanců, bych taky rovnou ani nešel. Sorry, ale tihle lidi často bývají psychopati nebo sociopati, a ať si tohle vyžerou ekonomáci. Čím větší vzdálenost tím líp.
3. Firma má <~200 zaměstnanců a nedaří se ji dlouhodobě nabrat víc - red flag.
4. Firma má dlouhá léta ~100 zaměstnanců a nedaří se jí nabrat víc - velmi velký red flag.
5. Firma se hemží pestrobarevnými židličkami jako pro děti a na skupinové fotce se všichni usmívají jako žabičky - velmi velmi velký red flag, psychopat black alert.
6. Na teambuilding fotkách na facebooku mají všichni pravidelně trička s nápisy firmy - velký red flag.
7. Všichni mají na fotkách trička s nápisy firmy, ale jen šéfové ne - velmi velký red flag.
8. Firma v jednom kuse pořádá nejúžasnější konference, které pořád postují na FB a Linkedin - red flag.
9. Šéf hned první den řekne, že vždycky mezi 17:00-18:00 pořádají akce a dají si společně pizzu a posedají do společenské místnosti, protože jeho žabičky strašně rádi tráví čas ve firmě - psychopat black alert.
11. Na oběd všichni chodí se šéfem - red alert.
12. Šéf řekne že s ním všichni rádi chodí na oběd - black alert.
Že šéf firmy je nějaký sociopat či psychopat to ani neřeším, prostě s tím dopředu počítám. Proto rád pracuju pro korporáty, tam se dají najít jakž takž bubliny normálnosti, kde se občas zázrakem sejde ucházející tým celkem normálních lidí.
-
by si měl hledat práci, kde ho nebude šéf zkoušet vysávat až na dřeň byť bude méně placená...
Takovou práci najdeš kde, pouč mě. Mě by to zajímalo. Co to je za povolání a do jakých firem doporučuješ zajít. A připomínám, že s klesajícím množstvím peněz za práci ti rostou problémy v oblasti ekonomické svobody, zejména budeš hůř bydlet, hůř jíst, míň naspoříš.
-
Pod hromadu těch red flagů bych se podepsal :-D
PS: Zdá se mi, že od Covidu lidi nějak víc zblbli, resp. za těch pět let část starých kádrů hodila ručník do ringu, část šla do důchodu nebo se uklidili na místa, kde nejsou vidět. Jejich pozice často zaujali docela divní lidé.
-
Jak začne pindat o tom, že se dokončuje produkt, tak se pojede 14 hodin denně, [...]
Tak nějak. A přesně s tímhle jsem už taky pár těch "šéfů" s potřebnou diplomacií odkázal tam, kam slunce nesvítí. Zcela nepřekvapivě to nejenže prošlo, ale ti dotyční okamžitě pochopili, že se sebou nenechám orat a začali se mnou jednat rozumně a normálně jsme se dohodli protože pochopili, že kdyby pokračovali, nemuselo by taky být vůbec nic a nepomohlo by to nikomu. A to je v aplikované podobě přesně to, o čem píši. Je třeba bát zdravě asertivní. Nic více, nic méně. Ve výsledku je to obvykle ku prospěchu všech stran, projektu i firmy jako takové. Zdravé pracovní prostředí se totiž samo fakt nezařídí a bez zdravého pracovního prostředí se rozumné výsledky jaksi dlouhodobě nedostavují.
Tvůj mindset pak ovlivňuje to, jak moc se necháš strhnout k idiotskému chování.
Mindset bys měl mít takový, aby tohle po tobě sklouzlo jako olej po novém teflonu.
Přesně.
-
by si měl hledat práci, kde ho nebude šéf zkoušet vysávat až na dřeň byť bude méně placená...
Takovou práci najdeš kde, pouč mě. Mě by to zajímalo. Co to je za povolání a do jakých firem doporučuješ zajít. A připomínám, že s klesajícím množstvím peněz za práci ti rostou problémy v oblasti ekonomické svobody, zejména budeš hůř bydlet, hůř jíst, míň naspoříš.
Skoro určitě to nebude ta první, na kterou narazíte. Pokud nebudete mít štěstí. A peníze fakt, ale fakt nejsou všechno. Ona to není jenom prázdná fráze. Mít spoustu peněz a totálně vyhořelý se poflakovat po psychiatrech za to opravdu nestojí. Ostatně zajímalo by mě, co znamená "hůř bydlet, hůř jíst". Se ženou mámě pět dětí. Co je to "hůř bydlet"? Pokud tam je dostatečně teplo a sucho a alespoň trochu místa, je to s mírnou nadsázkou tak asi 80 % toho, co člověk reálně potřebuje. A když je sám, o tom ani nemluvě. S jídlem to pak nesouvisí vůbec. Dobře a kvalitně se dá jíst i celkem za pár korun.
Problém je, že spousta lidí má dnes problém rozlišovat co je chtěné a co je skutečně nutné. A upínají se k naprostým nesmyslům.
-
Že se tak hloupě ptám, vás někdo nutí ty krysí závody běžet? Pak se nemůžete divit, že máte únavu po měsíci zpět jak píšete dál. To je totiž zjevně problém spíš v mindsetu než někde jinde.
Když někdo napíše v roce 2024 takovou kravinu, a já v kombinaci s tím vidím, že:
1. Se o tom hádá a píše obecně nepravdivé věci, které by mu zvládla opravit i Chatgpt
2. Na jeho Linkedinu jde vidět, že nedokončil ani jednu z VŠ, které studoval
3. Dělá dlouhá léta webdevelopment
4. Píše pod vlastním jménem, takže narozdíl od nás ostaních tady dělá na foru pozera podobně jako Jirsák
Tak si to zaslouží akorát ignore. Seber se Poljak, zruš účet, vyrob si normální účet s přezdívkou tak, jak se sluší a patří na internetové diskuzní forum, a pak se můžeme o něčem bavit. Protože diskuze jsou s tebou stejně pitomé, jako s pozerem Jirsákem a už poněkolikáte jsem si všiml, že mají charakter spamu. Jak někde vidím, že se točí diskuze s Poljakem, tak už tam ani nevlezu. Tady do tohoto tematu už taky nikdo nevleze. Jsi internetový pozer.
Já někdy píšu blog, ale dokonce i to píšu pod pseudonymem, abych mohl opravdu sdělovat to, co si o některých věcech opravdu myslím. Ty jsi na diskuzním foru root.cz, kde skoro všihni píšou pod přezdívkou, a dokonce i tady píšeš pod svým pravým jménem. Jsi pozer a dost dobře i zmr, protože zneužíváš diskuze k vlastní propagaci.
Člověk co píše pod svým jménem na Internet, tak nikdy nebude říkat to, co si doopravdy myslí, a místo toho bude žvanit jako Poljak a Jirsák.
-
Důkaz, že Poljak, který nedostudoval ani jednu VŠ kterou studoval, píše kraviny, které by mu opravil i chatbot.
www.chatgpt.com
Otázka:
Na diskuzním foru v tématu o nadměrné zátěži v práci říká jeden člověk, říkejme mu Pepa, že se v práci běží krysí závody. Druhý člověk, říkejme mu Franta, na to však tvrdí, že je to jen o mindsetu. Je to tedy v práci tzv. kryší závod, nebo má pravdu Franta a je to jen o mindsetu?
Odpověď:
Debata mezi Pepou a Frantou v podstatě odráží dvě různé perspektivy na pracovní prostředí a motivaci: strukturální a osobní. Pepa mluví o "krysích závodech" jako o symbolu neustálého soutěžení a tlaku, který zaměstnance nutí pracovat stále víc a honit se za kariérním růstem nebo finančními úspěchy. Franta na druhou stranu zdůrazňuje "mindset", tedy že je to otázka přístupu jednotlivce k práci a jakým způsobem se na svou roli v práci dívá. Obě perspektivy mají něco do sebe, a pravděpodobně je to kombinace obou faktorů, která formuje pracovní zkušenost.
Pohled Pepy: "Krysí závod"
Pojem "krysí závod" popisuje pracovní prostředí, kde se zdá, že úsilí nemá konce ani přímý cíl, protože lidé jsou v nekonečném cyklu soutěžení a růstu bez možnosti skutečného naplnění. Důvody mohou být například:
Pohled Franty: "Je to jen o mindsetu"
Franta tvrdí, že vnímání práce jako krysích závodů je otázkou přístupu. Tento názor se zakládá na myšlence, že způsob, jakým se k práci stavíme, může ovlivnit, jak ji prožíváme. Pokud je zaměstnanec schopen si uvědomit, co ho naplňuje, co ho stresuje, a případně se naučí stanovovat si osobní hranice, může předejít pocitům frustrace nebo vyhoření. Tento postoj má několik výhod:
Pravda je nejspíš mezi oběma přístupy
Pravda leží často někde uprostřed, protože pracovní prostředí je formováno jak organizačními faktory, tak přístupem jednotlivců. Pro mnoho lidí jsou pracovní podmínky a nastavení firemní kultury hlavním faktorem, ale na druhou stranu osobní přístup a dovednosti zvládání stresu hrají také velkou roli. Pokud někdo pracuje v extrémně konkurenčním prostředí, změna mindsetu pomůže jen částečně, protože tlak je výrazně dán samotným systémem. Naopak, pokud člověk pracuje ve firmě, kde je soutěživost jen mírná, může změna mindsetu výrazně zlepšit jeho zkušenost.
-
Co te tak ctu, tak takovej uzlicek nestesti a frustrace aby clovek pohledal ;)
Tobe v nejaky prsci museli strasne moc ublizit a zanechalo to nasledky.
-
Necitujes, tak by mne zajimalo na koho odpovidas.
Tohle plati minimalne na tretinu lidi tady.
Ja citim frustraci jen kdyz to ctu, nejen frustraci ohledne toho primarniho tematu (ktery je relevantni i pro mne, mam vlastni zkusenosti a pohled, ale nestoji ti za publikovani kvuli tem osobnim pseudointelektualnim utokum).
A nejen v tomhle vlaknu. Root komunita je vskutku specialni. Aby clovek dostal dve relevatni odpovedi, musi se prohrabat 90% arogantniho balastu.
Co te tak ctu, tak takovej uzlicek nestesti a frustrace aby clovek pohledal ;)
Tobe v nejaky prsci museli strasne moc ublizit a zanechalo to nasledky.
-
necituju, bo jsem reagoval na posledního předřečníka.
-
Stejně už bylo všechno řečeno, úředníci jsou benevolentní když někdo pracuje a po delší době jde na pracák.
To jen zase nějaký pozér a ptm Poljak, co píše a otravuje pod svým vlastním jménem podobě jako Jirsk, aby se prezentoval když HR napíše do Google vyhledavače "Martin Poljak", tady kvůli pár stovkám navíc na MD-rate vytěžuje diskuzí svých kolegů a píše pozerské chujoviny, které by i ten blbý Chatbot identifikoval jako nesmysly.
HRko, jestli to tady čteš, protože hledáš něco na Poljaka, který se u vás uchází o práci, tak je to trefa do černého, přesně takového pozéra na tu prac. pozici web vývojáře hledáte, skvěle zapadne do vašeho zm. kolektivu a když si nějaká ovce bude stěžovat na únavu z práce, pomůže firmě a řekne ji, "Nikdo tě nenutí Franto, je to jen otázka mindsetu.". Je to váš člověk.
-
....
Na rozdiel od nezmyslov ktore pises Ty, pise MP zvycajne celkom civilizovane a k veci.
Mozno raz dospejes, ale to co predvadzas nie je hodne ani pubertiaka. A rozhodne to nie je ziadny prinos k diskusii.
-
Nechapu kde se vzal ten FUD, ze agile = zadirani. Pokud to nekdo tvrdi tak nepracoval agilne a/nebo mel vedeni kikoti. Ja uz bych teda nechtel delat jinak - at uz jako lopata v korpo nebo jako SM/PO "na svem".
-
Nechapu kde se vzal ten FUD, ze agile = zadirani. Pokud to nekdo tvrdi tak nepracoval agilne a/nebo mel vedeni kikoti. Ja uz bych teda nechtel delat jinak - at uz jako lopata v korpo nebo jako SM/PO "na svem".
Tohle mě zaujalo. Proc už ne jinak než agilne?
-
Taky si neumím představovat pracovat jinak než agilně, to spíše dotyční to měli blbě vedené, a metody neetického managementu nepřesně označují jako že za to může agile, popř. něco jiného. Přitom za to může to, že s váma někdo jebká a ještě ke všemu to neumí.
Mě agile jako vývojáře chrání, stejně tak Jira a sprinty. Používám to jako páku i jako obranu. Když je pořádek a organizace práce je jasně daná, tak se v tom potom protistraně hůře hledá stupidní argumentace proti mě a rovněž to i zákazníkovi zvyšuje důvěru, protože sám může vidět, co vývoj obnáší a co trvá.
-
Ve státní správě s jejími výběrovými řízeními je to občas problém.
Protože už zadání na začátku obsahuje kompletní seznam požadavků, termíny, případně i postupy kontroly před převzetím. A samozřejmě vyhrává nejnižší cena.
Žádné možnosti oficiální úpravy zadání během vývoje, protože by to mohl někdo napadnout.
A neoficiálně také raději ne, protože se pak po tobě akorát může někdo začít vozit při přebírání výsledku podle původního zadání.
Už jsme se státními organizacemi absolvovali dva soudy o podobné věci, kdy to nechtěli převzít a zaplatit.
-
Tak ksefty z verejnych jsou v tomhle by default waterfall, tam snad nikoho pricetnyho nenapadne, ze by to bylo rizeno poradne. A vysledky vidime kazdou chvili. Plne souhlasim s popisem od registrovanyho123. Agile odstranuje stresy s releasem jak tady nekdo rikal. Akorat agilne neni zpravidla to jak vam to rekne "certifikovany" prodejce teple vody. A hlavne to musi byt neco co zakaznik akceptuje (a pak zjisti, ze to chce).
-
Odpověď na tuto otázku je: Ano, nutí. Na to jsi ještě nepřišel, že v každé firmě a na každém projektu se provozují zákeřné metody projekt. managementu zacílené na vyždímání co nejvíce práce z vývojářů?
Můžeš nám tedy přiblížit, jak to nucení, vysávání a ždímání probíhá? Když řekneš že už ty přesčasy dělat nebudeš, atd., tak za tebou přijede domů firemní zásahovka, spoutá tě, převeze tě do práce a přiváže k počítači, dokud práci nedoděláš? Nebo co se ti nejhoršího může stát? Vyhodí tě? Cool.
-
Odpověď na tuto otázku je: Ano, nutí. Na to jsi ještě nepřišel, že v každé firmě a na každém projektu se provozují zákeřné metody projekt. managementu zacílené na vyždímání co nejvíce práce z vývojářů?
Kecy. A jestli se ti to deje, tak si za to muzes sam, protoze nekoho tak toxickyho jako tebe jsem uz dlouho nevidel. Tebe bych jako kolegu nebo podrizenyho nechtel.
tohle je o vztazich a o tom, jaky si to udelas, takovy to mas. a pokud se v praci chovas jako tady, tak se neni co divit, ze se k tobe chovaji, jak chovaji.
mam za sebou 20+ let praxe v IT, od prohramatora-poskoka az po architekta a vedouciho vycojare, v asi 7-8 firmach.
to, co se tu snazis popsat, jsem nezazil v jedine firme - naooak, vzdy a vsude seriozni a korektni vztahy cilici na vzajemnou spokojenost.
a to to byly firmy od velikosti 10 lidi do velikosti nadnarodniho korporatu s desetitisici lidma.
-
a to to byly firmy od velikosti 10 lidi do velikosti nadnarodniho korporatu s desetitisici lidma.
Šlápl jsem ti na kuří očko tím, jak jsem poslal dopr* Poljaka, že se tu na úkor ostatních napařuje před HRkama? A naštval tě můj výpis red flagů u firem, dotklo se tě to osobně, Lorde Kadibudko, kterýžto bys mi nechtěl dělat nadřízeného? Vylij si tady srdíčko, nepíšeš pod svým pravým jménem jako Poljak, takže můžeš být v internetové diskuzi upřímný - všichni ostatní jsou. Napiš mi výčet věcí, kvůli kterým jsem u tebe taková strašně toxická osoba.
Pokud jsi pracoval v tolika firmách a všude panovaly korektní vztahy jak ty říkáš, všechno bylo v nejlepším pořádku, a já jsem taková toxická osoba kterou jsi už dlouho neviděl... Tak by mě zajímal ten výčet věcí, kterýma jsem podle tebe tak toxický. Pojďme na to. Začni mnou zmiňovanými red flagy - který z nich se tě dotýká nejvíc a je nejtoxičtější, vyber nějaký.
Co nějaký z těchto dvou, nenaštvaly tě?
11. Na oběd všichni chodí se šéfem - red alert.
12. Šéf řekne že s ním všichni rádi chodí na oběd - black alert.
-
Nebo tě spíše více naštval tenhle mnou zmíněný red flag?
5. Firma se hemží pestrobarevnými židličkami jako pro děti a na skupinové fotce se všichni usmívají jako žabičky - velmi velmi velký red flag, psychopat black alert.
Pověz, co tě z toho rozzuřilo víc, Pitzbudko, kterýžto jsi nikdy neměl za těch 20 let v práci problém a všude byly korektní vztahy a mě bys "ani náhodou nechtěl za podřízeného".
A pověz mi, je tohle pěkný obrázek, který by se dal pověsit třeba do kanceláře na zeď? Líbí se ti?
(https://i.pinimg.com/564x/f2/38/28/f23828a225c39283f57514e24d8d4d8c.jpg)
-
na vsech otazky jsi si sam odpovedel timhle poslednim vybuchem.
bez se lecit.
-
na vsech otazky jsi si sam odpovedel timhle poslednim vybuchem.
bez se lecit.
Ale prosimtě, Pitzbudko, to není žádný výbuch. Normální otázky. Aspoň jestli ten obrázek se ti líbí jsi mohl napsat, a ne mi jen tak odseknout.
Potom se můžeme třeba i pobavit, kdo by se měl jít léčit - jestli já, nebo ty, kterýžto jsi za 20 let nic v práci nezaznamenal a všude jsi měl korektní vztahy.
-
Na podporu bych nesel z principu. Vsichni pravicacci, dokud je zivil fotr, meli plnou hubu nemakacenku a zneuzivacu davek. Pak se meli zacit zivit sami (nektery z nich ani nemaj rodinu) a hned tuhle a tamhle na davkach, i kdyz by praci nasli rychle, ale - svete div se - nebyl by to reditel investicni banky za 300 tycek mesicne...
Zadny davky nikomu, jen tem, co jsou skutecne nemocny a nemuzou. Kdo nepracuje, at neji. A zadnej pravicak nejsem.
-
Osobní útoky na Poljaka, protože se mi nelíbí, co napsal
Osobní útoky na Lorda Pitzbudku, protože napsal něco, co se mi nelíbí
Sračky
Kámo, ty máš fakt nějakej problém. Víš, oni existujou lidi, co se za svoje názory nestydí, a ti pak nepotřebujou psát pod přezdívkou. Ovšem většinou to nejsou takoví zapšklí dědci, co chtějí každýho jenom urážet.
Taky jsem byl v několika firmách a taky se mě nikdo nesnažil vyždímat. A kdyby to zkusili, tak prostě smůla - mám určenou pracovní dobu, v té dělám svoji práci svědomitě a dobře, ale tím to končí. Nelíbí se? Tak ať mě třeba vyhodí, najdu jinou práci s lepším šéfem. Fakt nechápu, proč bych se dobrovolně měl nechat ždímat. A už tuplem nechápu, co na tom ty nechápeš.
-
Sračky
Tak pak by mě ještě zajímalo, kolik jsi v těch firmách měl peněz. Protože naposledy jsem viděl jednoho týpka, co dělal v korporátu 6 let už od dob co byl absolvent, a zatímco si většina na ten korporát stěžovala, co je to za binec, tak ten jeden jediný týpek byl vždycky proti a korporát bránil. Všechno tam podle něj bylo v pohodě a my jsme podle něj byli blbí, a ti co na tu firmu nadávali, což dělal skoro každý kdo odcházel, tak na ty by se křivě podíval. Až na to, že nakolik byl v té firmě tak spokojený a tady by mi určitě oponoval jak neměl problém, tak po těch 6 letech bral v roce 2021/22 ten kokosko nějakých 43000,- Kč hrubého. A nepřišlo mi, že by se narozdíl od nás ostatních předřel. Bbčk jeden.
Každý vývojář, co atakuje alespoň průměrnou mzdu ve svém oboru a chce svoji práci adekvátně zaplatit, tak se setká s adekvátním protitlakem od managementu, který si myslí, že vývojáři jsou nějaký póvl co by měl brát o dost míň než oni. Když ale bereš hodně málo, tak tě nechají napokoji.
Ještě jeden způsob existuje, jak mít finanční zajištění a nemít tolik problémů - že je dotyčná osoba s firmou konformní a jde na ruku managementu na úkor svých kolegů, tzn. nejtypičtější je, že donáší, nebo často k vidění v menší firmě se snaží co nejrychleji prodrat do vedoucích pozic, aby mohl být on ten zmr. To druhé je často k vidění v menších "dravých" firmách, kde si jdou všichni víc po krku.
-
no, mit te za kolegu, to musi byt opravdu super kauf.
zacinam nyt presvedceny, ze te tak dreli zejmenampeoto, aby se te co nejrychleji zbavili.
-
Člověk co píše pod svým jménem na Internet, tak nikdy nebude říkat to, co si doopravdy myslí, a místo toho bude žvanit jako Poljak a Jirsák.
Zapomněl jsi na Šilhavého, to byl taky takový agitační exot.
-
Člověk co píše pod svým jménem na Internet, tak nikdy nebude říkat to, co si doopravdy myslí, a místo toho bude žvanit jako Poljak a Jirsák.
To potvrzuji. Napsat, co si o vás doopravdy myslím, právem mě tu zablokují :D
Ale jinak děkujeme za učebnicovou sebeprojekci.
-
To potvrzuji. Napsat, co si o vás doopravdy myslím, právem mě tu zablokují :D
Ale jinak děkujeme za učebnicovou sebeprojekci.
Nezablokují, naopak bych na to byl mnohem víc zvědav místo těch tvých stupidních pozérských žvástů, že něco je jen o mindsetu, a dalších, Poljaku.
-
Tak pak by mě ještě zajímalo, kolik jsi v těch firmách měl peněz. Protože naposledy jsem viděl jednoho týpka, co dělal v korporátu 6 let už od dob co byl absolvent, a zatímco si většina na ten korporát stěžovala, co je to za binec, tak ten jeden jediný týpek byl vždycky proti a korporát bránil. Všechno tam podle něj bylo v pohodě a my jsme podle něj byli blbí, a ti co na tu firmu nadávali, což dělal skoro každý kdo odcházel, tak na ty by se křivě podíval. Až na to, že nakolik byl v té firmě tak spokojený a tady by mi určitě oponoval jak neměl problém, tak po těch 6 letech bral v roce 2021/22 ten kokosko nějakých 43000,- Kč hrubého. A nepřišlo mi, že by se narozdíl od nás ostatních předřel. Bbčk jeden.
Každý vývojář, co atakuje alespoň průměrnou mzdu ve svém oboru a chce svoji práci adekvátně zaplatit, tak se setká s adekvátním protitlakem od managementu, který si myslí, že vývojáři jsou nějaký póvl co by měl brát o dost míň než oni. Když ale bereš hodně málo, tak tě nechají napokoji.
Ještě jeden způsob existuje, jak mít finanční zajištění a nemít tolik problémů - že je dotyčná osoba s firmou konformní a jde na ruku managementu na úkor svých kolegů, tzn. nejtypičtější je, že donáší, nebo často k vidění v menší firmě se snaží co nejrychleji prodrat do vedoucích pozic, aby mohl být on ten zmr. To druhé je často k vidění v menších "dravých" firmách, kde si jdou všichni víc po krku.
Díky za smysluplnou reakci bez hysterie.
43 tisíc hrubýho fakt nemám, ani jen dvojnásobek, ale je fakt, že někde jinde bych možná mohl mít ještě o trochu víc než tam, kde jsem teď. Jenže tam už bych možná začal narážet na druh lidí, co popisuješ ty. Já ti rozhodně věřím, že takový firmy, co ličíš, existujou, ale nejsou to rozhodně všechny, jak se snažíš tvrdit. Jsou i normální firmy. Jen je potřeba trochu hledat a asi nejít po nejvyšších penězích.
-
Možnost být na podpoře bych si šetřil.do před důchodového věku. Jen tuším 1,5 roku podpory.se.zapocitava.do.duchodu za celý.zivot. za mlada a ve.strednim věku bych se snažil být zaměstnán třeba i agentuře mimo obor
-
Nezablokují, naopak bych na to byl mnohem víc zvědav místo těch tvých stupidních pozérských žvástů, že něco je jen o mindsetu, a dalších, Poljaku.
Za to, že nejste schopný pozitivně myslet a konstruktivně pracovat s vlastním životem vám ostatní fakt nemohou :D
-
Možnost být na podpoře bych si šetřil.do před důchodového věku. Jen tuším 1,5 roku podpory.se.zapocitava.do.duchodu za celý.zivot.
Započítává se max 1 rok do 55 let a max 3 roky na podpoře za život, vše zkrácené na 80%.
Na výši důchodu mají větší vliv získané zápočty (odpracované roky), než výše odvodů na asociální dani.
Zásluhová složka je sotva 25%. Nevyplatí se do systému sypat víc než je průměr.