HP Probook 4740s pro studium VŠ

JamesXander

HP Probook 4740s pro studium VŠ
« kdy: 05. 01. 2015, 20:37:56 »
Zdravím,

zvažuji koupi použitého notebooku HP Probook 4740s (Intel Core i5 – 3210M Ivy Bridge, dvoujádro, 2,50 MHz, Paměť 4GB, s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7650M s vlastní pamětí 2GB, displej 17,3, baterie 8 článků, OS Windows 8 ) za nějakých 8000 Kč (A za nějakou tisícovku navíc bych dokoupil ještě zvlášť paměť). Nabídl mi ho jeden známý, který ho měl používat necelý rok, ale pak v práci dostal něco lepšího. Na závěr – cena není konečná, možná mi ještě trochu sleví.

Důvody proč koupit:

1. Vlastním přes pět let starý notebook HP Compaq 6730s (Intel Pentium Dual Core T 3400 s 2,16 GHz, displej 15,4, 320 GB harddisk, 3GB RAM) který sice funguje, ale už to není úplně ono. I přes pravidelné čištění od prachu a nečistot, čištění softwaru, defragmentace atd. V říjnu 2014 jsem byl nucen dát notebook do servisu, protože přestal úplně pracovat a nešel ani zapnout. Po celkovém rozebrání a vyčištění od prachu, přepastování a kompletní výměně napájení (konektor, adaptér) už notebook funguje, ale obávám se další poruchy, především kvůli stáří přístroje. Jeho cena je nyní asi pětinová (zakoupen za téměř 15 000 Kč, dnes se prodává mezi 4000 – 3000 Kč), proto bych znovu notebook do servisu nedával.

2. Chci po zvládnutí jedné vysoké školy s humanitním zaměřením přejít na jinou vysokou školu s technickým zaměřením. Pravděpodobně se specializací na IT, nebo elektrotechniku, případně stavitelství. Tento notebook by podle mého představoval přijatelnou alternativu za stolní PC s velkým monitorem (nepochybně výkonnější, lepší chlazení, ale bez možnosti přenášet). Věřím ve vysokou kvalitu HP a procesorů Intel, že mi notebook vystačí opět na několik let (bude určitě zastaralý, ale bezporuchový a bude stačit na většinu případných činností).

Pokud jsou moje úvahy úplně mimo mísu, tak mě prosím vyveďte z omylu. Například moje rozpětí možných škol a studií – vhodný notebook, úvahy o kvalitě HP, nebo jenom velikost displeje 17,3.

Pokud nějakou ze zmíněných škol studujete, napište mi prosím aspoň, jaký stroj používáte, případně jaký je podle vás vhodný.

Cenový strop nemám, jde mi o konkrétní nabídku. Jinak si počkám s koupí nového notebooku na léto.

Moje současné preference:

Za málo peněz hodně muziky.

Dlouhodobé využití.

Kvalitní displej

Kvalitní klávesnice

Kvalitní procesor – základ všeho

Díky za všechny konstruktivní postřehy.
« Poslední změna: 05. 01. 2015, 22:09:10 od Petr Krčmář »


Re:HP Probook 4740s pro studium na technicky zaměřené VŠ
« Odpověď #1 kdy: 05. 01. 2015, 21:52:15 »
Studuju fyziku, ale dost se orientuju na simulace, analyzu dat atd., proste dost programuju.
Od katedry sem vyfasoval na praci HP ProBook 4530s (i5 Sandy bridge, jen integrovana grafika) a sem s nim velice spokojeny. Mam ho uz 2.5 roku, bez jakyhokoli zavahani funguje, nema tendence se prehrivat. I baterka stale v pohode zije, bez vyznamnyho poklesu vydrze. V te dobe stal tusim neco malo pres 11kKc.
Klavesnice je docela dobra, u vyssich modelu jsou ale klavesnice preci jen znatelne prijemnejsi, coz sem mel tu moznost vyzkouset na ultrabooku kolegy. Nicmene ta na 4530s mi vyhovuje.
Sasi je castecne plast, castecne hlinik a celkove vypada pomerne odolne. Hlavne se ti beznym strkanim do batohu neosoupe viko.  Pristup k vnitrim komponentam je na dnesni pomery nadstandardni.
Jediny, co me trochu trapi, je DVD mechanika, ktera vlivem prachu atd. prestala byt spolehliva. Nicmene ji prakticky nepotrebuji (prinejhorsim mam externi). Do budoucna bych si koupil model, ktery ji jiz neobsahuje - v dnesni dobe to zacina byt prezitek.
V posledni dobe mi 4GB RAM prestala obcas dostacovat, tak sem osadil druhy 4GB modul a od te doby sem pri beznym pouzivani neswapoval.
Linux (openSUSE) funguje perfektne out of the box.

Vim ze u tveho modelu muze byt par veci jinak, ale moje doporuceni je: jdi do toho. Pokud chces za malo penez hodne muziky, je to presne to co ti ten znamy nabizi (akorat si neuvedl, kolik stal novy).
Az ten co mam ted doslouzi, urcite pujdu do HP.

Dfasdfasfda

Re:HP Probook 4740s pro studium na technicky zaměřené VŠ
« Odpověď #2 kdy: 05. 01. 2015, 22:03:48 »
a vam katedry nezajisti pristup k poradnym vypocetnim masinam na ty simulace apod.?

Zdenek Henek

Re:HP Probook 4740s pro studium VŠ
« Odpověď #3 kdy: 05. 01. 2015, 22:18:55 »
Zdravím,

zvažuji koupi použitého notebooku HP Probook 4740s (Intel Core i5 – 3210M Ivy Bridge, dvoujádro, 2,50 MHz, Paměť 4GB, s integrovanou grafickou kartou Intel HD Graphics 4000 + AMD Radeon HD 7650M s vlastní pamětí 2GB, displej 17,3, baterie 8 článků, OS Windows 8 ) za nějakých 8000 Kč (A za nějakou tisícovku navíc bych dokoupil ještě zvlášť paměť). Nabídl mi ho jeden známý, který ho měl používat necelý rok, ale pak v práci dostal něco lepšího. Na závěr – cena není konečná, možná mi ještě trochu sleví.

Důvody proč koupit:

1. Vlastním přes pět let starý notebook HP Compaq 6730s (Intel Pentium Dual Core T 3400 s 2,16 GHz, displej 15,4, 320 GB harddisk, 3GB RAM) který sice funguje, ale už to není úplně ono. I přes pravidelné čištění od prachu a nečistot, čištění softwaru, defragmentace atd. V říjnu 2014 jsem byl nucen dát notebook do servisu, protože přestal úplně pracovat a nešel ani zapnout. Po celkovém rozebrání a vyčištění od prachu, přepastování a kompletní výměně napájení (konektor, adaptér) už notebook funguje, ale obávám se další poruchy, především kvůli stáří přístroje. Jeho cena je nyní asi pětinová (zakoupen za téměř 15 000 Kč, dnes se prodává mezi 4000 – 3000 Kč), proto bych znovu notebook do servisu nedával.

2. Chci po zvládnutí jedné vysoké školy s humanitním zaměřením přejít na jinou vysokou školu s technickým zaměřením. Pravděpodobně se specializací na IT, nebo elektrotechniku, případně stavitelství. Tento notebook by podle mého představoval přijatelnou alternativu za stolní PC s velkým monitorem (nepochybně výkonnější, lepší chlazení, ale bez možnosti přenášet). Věřím ve vysokou kvalitu HP a procesorů Intel, že mi notebook vystačí opět na několik let (bude určitě zastaralý, ale bezporuchový a bude stačit na většinu případných činností).

Pokud jsou moje úvahy úplně mimo mísu, tak mě prosím vyveďte z omylu. Například moje rozpětí možných škol a studií – vhodný notebook, úvahy o kvalitě HP, nebo jenom velikost displeje 17,3.

Pokud nějakou ze zmíněných škol studujete, napište mi prosím aspoň, jaký stroj používáte, případně jaký je podle vás vhodný.

Cenový strop nemám, jde mi o konkrétní nabídku. Jinak si počkám s koupí nového notebooku na léto.

Moje současné preference:

Za málo peněz hodně muziky.

Dlouhodobé využití.

Kvalitní displej

Kvalitní klávesnice

Kvalitní procesor – základ všeho

Díky za všechny konstruktivní postřehy.

Podivej se po nakem repasovanem notebooku.

www.device.cz - nakoupil jsem 2 notebooky (cca 2 roky zpet)
www.usanotebook.cz - nakoupil jsem 2 notebooky - velmi spokojeny (oba 2014)
www.levnapc.cz nenakoupil jsem nic, ale vypada to dobre

http://www.levne-notebooky-pc.cz/ nakoupil jsem jeden Dell s dvouletou zarukou za 300 kc v roce 2014

Re:HP Probook 4740s pro studium na technicky zaměřené VŠ
« Odpověď #4 kdy: 05. 01. 2015, 22:22:08 »
a vam katedry nezajisti pristup k poradnym vypocetnim masinam na ty simulace apod.?
Ano, mam pristup na servery, kde realne delam vyznamnou cast prace; jednak na katedre, jednak v zahranici pro celou pracovni skupinu.
Tohle je ale uz OT. Ja proste popsal svoje kladne zkusenosti s konkretnim HW.