Wi-Fi router a Eduroam

lolo

Re:Wi-Fi router a Eduroam
« Odpověď #30 kdy: 16. 02. 2014, 11:01:24 »
Zdravím ja mám podobný problém avšak ja chytám sieť eduroam cez wifi a nie po kábli a rozhodujem sa či kúpiť usb wifi adaptér ktorý musím mať cez kábel pripojený k PC a adaptér musí byť pri okne kde je dobrý signál alebo klasický wifi router s funkciu AP a neviem či je možné pripojiť klasický wifi router k eduroam a využiť ho ako repeater mne ide iba o to aby som mal lepší signál v izbe a nemusel biť káblom pripojený k routru. A využíval by som ho iba ja na notebooku čiže prihlasovacie údaje by som mal len svoje ??  za rady vopred dakujem :)

Jenda

« Odpověď #31 kdy: 16. 02. 2014, 16:23:39 »
a neviem či je možné pripojiť klasický wifi router k eduroam
S originálním firmware možná, s OpenWRT určitě.

a využiť ho ako repeater
K tomu budeš potřebovat dvě rádia.

Tomros

« Odpověď #32 kdy: 09. 10. 2014, 13:52:21 »
Zdravim,

mam router tp-LINK TL-WR741ND  a nainstaloval som donho openwrt.Potrebujem sa routrom cez wifi pripojit na eduroam. Je mi niekto ochotny pomoct nastavit openwrt aby to pripojenie fungovalo za odmenu poslem dake peniaze cez paypal.
Tomas

lama

Re:Wifi router a eduroam
« Odpověď #33 kdy: 09. 10. 2014, 14:24:56 »
Navíc, tedy alespoň u nás na MU, když odhlédnu od politických problémů, tak vystavení vlastního AP, které vysílá WiFi je na některých kolejích problém kvůli zarušení. Naše APčka jsou certálně řízena a díky tomu se snaží pokrýt daný prostor tak, aby nedocházelo k rušení kanálů, minimálnímu překryvu a optimálnímu signálu. Přidáním vlastního AP můžeš toto rozbít a tím se vystavuješ riziku, že si na Tebe spolubydlící počkají a dostaneš pořádnou deku, protože jim zrušíš signál.

Ehem no na jednej koleji sa mi podobna vec stala :D
Na koleji podvecer net skoro vobec nesiel a kedze AP vysielal zaroven na 2.4 aj 5 ghz a vsetci sa pripajali k 2.4 nastavil som aby wifi komunikovala na 5ghz a tym padom mi to islo rychlejsie. (Netusim presne preco na siete moc nie som a do signalov sa tiez moc nevyznam). Problem bol v tom ze akonahle som sa pripojil ja vsetkym okolo mna klesol signal o tretinu a zaroven kedze som stahoval takmer plnou rychlostou, tak som ich dost odrezal od netu.

Dodnes neviem ako je mozne aby 5 ghz malo vplyv na signal na 2.4 ghz.