Má smysl se učit Cobol?

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #360 kdy: 01. 11. 2014, 00:47:20 »
Ale nerika, jak k tomu dosel. To je to podstatny. Jak to vi, ze "slusne obleceni" znamena zrovna tohle a ne treba obleceni jenom v cerne nebo bile barve?
Ano,
"žena se má slušně oblékat"
znamená podle Lenina
"Nepohorsovat ostatni svym odevem, neoblekat se tak aby pritahovala pozornost muzu ci zavist ostatnich zen."
A tato interpretace je podle Lenina evidentní a jediná možná.

( Ale já se tomu chtěl divit až dostanu odpověď i na ostatní věci, které jsou mi teď nejasné. Pořád mám pocit, že je toho k divení víc. )
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."


Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #361 kdy: 01. 11. 2014, 00:52:51 »
Zduř borci, nevíte jak by začínající podnikatel mohl sepsat DPP smlouvu tak aby fungovala čistě jako podíl na čistém zisku ...

To, že smlouva musí být napsaná v Cobolu, je podmínka?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Lenin POWER!

 • ****
 • 434
 • Nekecat a delat!
  • Zobrazit profil
  • Tribut Leninovi
  • E-mail
vyznam bible
« Odpověď #362 kdy: 01. 11. 2014, 09:17:23 »
a proc porad trvdite ze bible potrebuje vyklad. Proc by potrebovala. Slunce taky nepotrebuje lampu.
A mainframe nepotrebuje manual.
Ty porad tvrdis ze bible potrebuje nejaky vyklad protoze ji nectes a nenasledujes. To, co ti neni jasny mas napsany v bibli. Kdybys ji opravdu cetl a premyslel o tom tak bys to uz davno vedel protoze na to pri cteni budes casto narazet.

Je v ni mnoho versu jako tenhle:

Act 17,11  Židé v Beroji byli přístupnější než v Tesalonice: přijali evangelium s velikou dychtivostí a každý den zkoumali v Písmu, zdali je to tak, jak zvěstuje Pavel.

Lenin POWER!

 • ****
 • 434
 • Nekecat a delat!
  • Zobrazit profil
  • Tribut Leninovi
  • E-mail
Re:otroctvi
« Odpověď #363 kdy: 01. 11. 2014, 09:58:52 »
Snazim se rict tohle: jestlize nekdo tvrdi, ze k porozumeni psanemu textu neni potreba znat kontext, tak zije na jine planete nez ja.

K porozumeni potrebujes kontext z Pisem, ne kulturni kontext te doby.

Cetl jsi nekdy skutky? Jak jim Pavel kazal? Zacal je nejdriv ucit Zidovskou kulturu aby byli schopni porozumet Bibli? Ne. Zvestoval jim Jezise.

Jo, nejake zakladni myslenky clovek vychytat muze, ale nedej matko prirodo, aby si myslel, ze to ma v maliku...
Jake zakladni myslenky? Co je cilem Bible? Naplnenim Noveho Zakona je naucit se projevovat lasku tak jak ji projevoval Jezis. TO JE CIL.

CIL NENI AKADEMICKE STUDIUM BIBLE KDE K PULCE VERSE DELAME HODINU A PUL PREDNASKU JAKO U KATOLIKU A NENASLEDUJEME PRAKTICKY VUBEC NIC. TO JE UPLNE BEZCENY.

"V rozporu s Bibli" muze byt cokoli a naopak nic. Zalezi na vykladu.
Proto mas bibli studovat abys temto kejklirum nenaletel. Z bible mas dostatek prikladu jak v praxi prekrucovani boziho poznani vypada, takze pokud studujes a na nekoho takoveho narazis tak si toho hned vsimnes. Pokud tohle nejses schopen v soucasnosti poznat tak studuj vic, ale studuj bibli a ne prednasky nejakych klaunu.

Navic uplne poznani neni ani mozne, to nemeli ani apostolove.

1 Cor
9  Vždyť naše poznání je jen částečné, i naše prorokování je jen částečné; 10  až přijde plnost, tehdy to, co je částečné, bude překonáno. 11  Dokud jsem byl dítě, mluvil jsem jako dítě, smýšlel jsem jako dítě, usuzoval jsem jako dítě; když jsem se stal mužem, překonal jsem to, co je dětinské. 12  Nyní vidíme jako v zrcadle, jen v hádance, potom však uzříme tváří v tvář. Nyní poznávám částečně, ale potom poznám plně, jako Bůh zná mne.

JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #364 kdy: 01. 11. 2014, 10:52:13 »
Nabozenstvi je naopak k ovladani to nejvhodnejsi, znovu zejmena krestanstvi. Strach z Boha udrzuje lidi v poslusnosti, coz vyjde mnohem levneji nez armada, navic si lidi sami plati provoz cirkve z desatek.

Jezis strach z boha neucil. Pokud to nekdo hraje na strach z boha tak keca.

To je uplne jedno, teorie neni podstatna, pocita se praxe.


JardaP .

 • *****
 • 11 064
  • Zobrazit profil
  • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #365 kdy: 01. 11. 2014, 10:54:08 »
Ale nerika, jak k tomu dosel. To je to podstatny. Jak to vi, ze "slusne obleceni" znamena zrovna tohle a ne treba obleceni jenom v cerne nebo bile barve?
Ano,
"žena se má slušně oblékat"
znamená podle Lenina
"Nepohorsovat ostatni svym odevem, neoblekat se tak aby pritahovala pozornost muzu ci zavist ostatnich zen."

Takze ty dve kravy, co tuhle pobihaly v plavkach po naturisticke saune akorat spatne pochopily Bibli, ted je mi to jasne.

Re:otroctvi
« Odpověď #366 kdy: 01. 11. 2014, 11:16:04 »
K porozumeni potrebujes kontext z Pisem, ne kulturni kontext te doby.
Beru, že to tak máš, akorát tímpádem prostě žiješ na nějaké jiné planetě než já, jak jsem byl řekl.

Víc o tom nemá smysl diskutovat, prostě na to máme jiný názor.

Lenin POWER!

 • ****
 • 434
 • Nekecat a delat!
  • Zobrazit profil
  • Tribut Leninovi
  • E-mail
Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #367 kdy: 01. 11. 2014, 11:45:46 »
Ve kmeni, kde všichni chodí nazí, je slušným oblečením být nahý.
Nazi chodit nemuzeme, zakazuje to Mojzisuv zakon, kde je predepsana velikost lneneho spodniho pradla od pasu az po stehna. Podprsenky predepsane nejsou.

Co ale s konkrétnějším termínem, třeba "nezdobí se zlatem a perlami". Jak bych to měl chápat ve společnosti, kde by perly a zlato měly malou cenu, a symbolem bohatství by bylo něco jiného?
V tehle spolecnosti to zlato a perly vynechas, pokud je symbolem bohatsvi i neco jineho tak s tim nesmis machrovat pred ostatnimy (to se pise jinde).

Vsimli jste si kontextove reklamy?

http://www.hledamboha.cz/

Ateista

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #368 kdy: 01. 11. 2014, 12:56:58 »
Citace
Nazi chodit nemuzeme, zakazuje to Mojzisuv zakon

Problém je v tom, že třeba mně je úplně jedno, co říká nějaký Mojžíš. Dokážete ještě uvažovat aspoň trochu kriticky nebo už jste mozek definitivně nahradil Biblí? "Bible říká" má kupříkladu pro mě úplně stejnou váhu jako "říkal to Standa Mrdka z vedlejšího baráku". "Myslím si", "osobně bych řekl", "vysvětluju si to", "chápu to jako", to bych byl ještě ochotný si poslechnout. Ale "říká to Bible" není žádný argument.

BLEK.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #369 kdy: 01. 11. 2014, 13:23:14 »
Citace
žádnou poruchu nemám, psycholožka je blbá a nerozumí tomu

Jenze ono to tak je  :D Ta psycholozka tvou "poruchu" nema, nezna ji, nerozumi ji, mozna trochu ano, ale jen do urcite miry.

To je jak kdybys řekl, že doktor, který ti diagnostikuje rakovinu je blbec. Zhroutí se ti svět, upadneš do beznaděje, budeš snášet šílené vedlejší účinky chemoterapie a nakonec stejně umřeš, jako kdyby ti nic nediagnostikovali. Můžeš říct, že ten doktor ti tou diagnózou vlastně uškodil - a může to být i pravda.

Tak to prostě je, že vědecké poznání občas vede k tomu, že je lidem hůř. Člověk ve středověku umřel na rakovinu tak jako nyní, ale v tom středověku to aspoň nevěděl, že má rakovinu, a cítil se líp. Když měl člověk psychotický záchvat v nějaké primitivní společnosti, tak se řeklo, že komunikoval s božstvy, mohl se stát váženým šamanem, prorokem a podobně; nyní ho zavřou do blázince a dají mu otupující prášky. Když člověk neprovozoval sex v 19 století, byl to znak vysoké mravnosti, když člověk neprovozuje sex nyní, je to přitěžující okolnost při diagnóze poruchy osobnosti. Věda hledá pravdu a občas se holt stane, že je lidem je ta pravda nepříjemná. Tak jako člověk s rakovinou se trápí kvůli tomu, že má rakovinu, tak já se trápím kvůli tomu, že mám poruchu osobnosti.

Tvůj problém zase je, že bereš psychologii exaktně, což je samozřejmě nesmysl. Já mám třeba výhodu dvojího vzdělání - jednoho matematicko-fyzikálního a druhého humanitního, takže nemám problémy nacházet společné body, ale taky momenty a přístupy, kdy se tyto obory naprosto rozcházejí, a taky vidět, jak jsou lidi z jedné či druhé skupiny omezení a neschopni vystoupit ze sevření myšlenkových schemat typických pro jejich obory. Psycholog těžko pochopí, že když matematik říká ano/ano/ne/ne/nula/stojedna/pí/tehdy-a-jen-tehdy/Gaussova-křivka, tak tím myslí to, co říká, a myslí to naprosto přesně. Matematik zase těžko chápe, že oproti psychice i podprůměrně mentálně nadaného jedince je celá matematika jen dětská hračka a není možné při jejím studiu a popisu postupovat stejnými metodami jako v matematice a že když psycholog řekne "Gaussova křivka", tak z pohledu matematika sám vůbec netuší, o čem to vlastně blábolí a proč to tedy dělá.
Stačí si projít dějiny psychologie, kdy člověk jen za posledních 200 let narazí na několik různých škol, jež si více či méně protiřečí a žádnou nelze brát nějak příliš vážně, protože každá je založena na vágních, nepřesně definovaných pojmech, pocitech, jejichž objektivní určitelnost je velmi sporná a závěry na nich budované jsou jen orientační a všechno to slouží jen k tomu, aby si jedinec mohl o něčem vytvořit jakousi představu.

Podle mě hlavní problém tady těch společenských věd je to, když vědec popisuje nějaký společenský jev, tak se ten jev v důsledku toho popisu může měnit. V fyzice a přírodních vědách obecně k tomuto nedochází. Když třeba fyzik řekne, že nalezl problém v raketoplánu, tak to tvrzení, že tam je problém, chování raketoplánu vůbec neovlivní. Když psycholog řekne, že nalezl problém v nějaké skupině lidí, tak ti lidi v té skupině to tvrzení vnímají, reagují na ně - a typická reakce je, že se ten problém zhorší. Nebo je dokonce možné, že když psycholog bude tvrdit, že je ve skupině lidí problém, tak tam vznikne problém, který tam předtím vůbec nebyl.

Tohoto jevu, že manipulací s výzkumem je možno měnit chování zkoumaných lidí, si různí chtráci všimli, a začli toho využívat. Když třeba jako programátor zmanipuluju testy, aby nedetekovaly chyby, tak si nijak nepomůžu - leda budu mít v programu víc chyb, než kdybych ty testy nemanipuloval. Když psycholog zmanipuluje test, aby ukazoval, že v pacientech žádný problém není, tak se ti pacienti v důsledku toho začnou cítit líp (což jde i statisticky dokázat). Tak si ten psycholog řekne, že místo, aby hledal o pacientech pravdu, bude svá tvrzení účelově manipulovat, aby pacientům pomáhal. Když pacient zjistí, že mu psycholog lže, tak mu přestane věřit a terapie přestane fungovat.

Podle mě ty společenské vědy nikdy nedosáhnou úrovně přírodních věd, vždy to bude tak trochu pavěda, protože tenhle problém, že zkoumaní lidé reagují na tvrzení, která o nich vědec dělá, nikdy nepůjde úplně odstranit.

Jak bys třeba posoudil pravdivostní hodnotu tvrzení "jsem nemocen" nebo "je hloupý"?

Diagnózou a IQ testem.

Terapie spočívající ve změně pohledu na určitý jev z negativního na neutrální či pozitivní je vyzkoušená a dá se říci, že je to nutný předpoklad, jak nějaký problém přestat vnímat jako něco nepřekonatelného. Tady nejde o to, že by pravdivostní hodnota nějakého tvrzení závisela na tom, zda vyvolává pozitivní či negativní emoce, ale o přehodnocení toho tvrzení samého.

Tak si o sobě můžu myslet, že jsem skvělý člověk, ale svou povahu tím nezměním. Stejně jako si můžu myslet, že v programu, co jsem napsal, nemám žádné chyby, ale takové pozitivní myšlení ničemu nepomůže. Lidi, kteří ten program budou používat, zajímá jestli tam chyby jsou nebo ne. Nezajímá je, co si o chybách já myslím.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #370 kdy: 01. 11. 2014, 14:26:53 »
Nazi chodit nemuzeme, zakazuje to Mojzisuv zakon, kde je predepsana velikost lneneho spodniho pradla od pasu az po stehna. Podprsenky predepsane nejsou.

Naučil jsi mě hledat v bibli :)
Myslíš toto?
"Uděláš jim také plátěné spodky, aby zakrývaly jejich nahotu: budou jim sahat od beder po stehna."
Našel jsem to v pasáži "kněžská roucha". Z jakého důvodu toto pravidlo rozšiřuješ i na nekněží?

V tehle spolecnosti to zlato a perly vynechas, pokud je symbolem bohatsvi i neco jineho tak s tim nesmis machrovat pred ostatnimy (to se pise jinde).

Slovem "vynechám" míníš vynechám z bible nebo z oblečení?

Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #371 kdy: 01. 11. 2014, 14:55:03 »
Naučil jsi mě hledat v bibli :)
Když už jseš v tom, je tam spoustu pasáží, který by bylo zajímavý nechat si od Lenina vysvětlit, např.:

Citace
Když se budou muži prát, může se stát, že manželka jednoho přistoupí, aby svého muže uchránila před tím, který ho bije. Pokud vztáhne ruku a chytí jej za přirození, pak jí bez milosti usekni dlaň.

Citace
Kdokoli by zlořečil svému otci nebo matce, musí zemřít.
- Lenin má *povinnost* jít a ukamenovat každého, o kom se tohle dozví.

Citace
5Když budou bratři bydlet pospolu a jeden z nich zemře, aniž by měl syna, neprovdá se žena zesnulého ven z rodiny, za cizího muže. Ať se s ní spojí její švagr; ten ať si ji vezme za ženu, aby splnil švagrovskou povinnost. 6Prvorozený, jehož mu porodí, pak ponese jméno onoho zesnulého bratra, aby jeho jméno nevymizelo z Izraele.
7Když si ten muž nebude chtít svou švagrovou vzít, půjde švagrová ke stařešinům do městské brány a řekne: „Můj švagr odmítá svému bratru vzbudit potomstvo v Izraeli. Nechce vůči mně splnit svou švagrovskou povinnost!“ 8Stařešinové města jej tedy předvolají a promluví s ním. Bude-li stát na svém a řekne: „Nechci si ji vzít“, 9přistoupí k němu jeho švagrová a před zraky stařešinů mu zuje z nohy sandál, plivne mu do tváře a prohlásí: „To si zaslouží muž, který nechce zbudovat rodinu svého bratra!“ 10Jeho rodina pak bude v Izraeli známá pod jménem „Rodina vyzutého“.

Jiné podobné zajímavosti viz např. http://www.ranker.com/list/top-20-bible-passages-to-use-against-fundamentalists/ivana-wynn :)

Ateista

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #372 kdy: 01. 11. 2014, 15:07:19 »
Citace
Pokud vztáhne ruku a chytí jej za přirození, pak jí bez milosti usekni dlaň.

Tak konkrétně s tímhle plně souhlasím :D Drtit někomu koule není nic pěknýho.

BLEK.

Re:Má smysl se učit Cobol?
« Odpověď #373 kdy: 01. 11. 2014, 15:09:11 »
A nemas pocit marnosti napriklad nad tym ze zabijas cas rozpitvavanim svojich "problemov" na tomto fore ?

Zatím ještě ne.

Zazraky sa nedeju a ked si nepomozes sam nikto ti iny nepomoze. Ale ked prekonas vlastnu lenivost a budes velmi chciet, niekto ta moze usmernit aby si to zvladol. Podstatna cast prace je ale na tebe.

No však jo - překonal jsem lenivost, zkusil fyzicky makat - a dostavil se pocit prázdnoty.

Vinis zo svojich uchyliek a mindrakov rodicov?
Mozno ich cbyba bola v tom, ze ta dostatocne nezamestnavali, neorganizovali ti volny cas, ale dali ti priliz vela volnosti a to sa v konecnom dosledku zvrhlo na to ze si sa zacal zaoberat chorobne sam sebou.

Ne, viním je z toho, jak se ke mně chovali. Otec mi 8 let nadával, pak rok nadával matce, oba se ten rok strašně pomlouvali, matka se s ním chtěla rozvést, když chtěla odejít, tak se usmířili a pár dní na to mi matka začala rozkazovat, abych si s otcem vytvářel vztahy.

Matka otce pomlouvala, třeba říkala, že se ke mně v dětství choval tak zle, že mě nemohla nechat samotného doma a musela mě brát na služební cestu. No a po chvíli mi rozkazovala, abych si s otcem vytvářel vztahy. Otec taky matku pomlouval, třeba mi říkal, že má psychické problémy, že po svatbě často poplakávala, že s ní byl špatný sex.

Jsou to zlí lidé - když by rozhádaní, tak si do dětí kydali svoje pomluvy, štvali děti jeden proti druhému - a když se usmířili, tak si začli rozkazama vynucovat, aby to děti všechno polkly a dělaly, jak jsme šťasný rodinka.

S otcem se nedá vyjít, když jsem ho měl rád, tak mi nadával, když jsem ho po mnoha letech nadávek přestal mít rád, tak se úplně změnil a začal se ke mně chovat úlisně - přehnaně nepřirozeně hezky. To úlisné chování je mi víc nepříjemné než ty nadávky.

Ake tazke je byt rodicom si zistis, ked budes vychovavat vlastne deti.

Nehodlám mít děti, uvědomuju si, že bych jim svou poruchou osobnosti ubližoval. Zavřel bych se sám k počítači a děti by tím strádaly.

Teraz ked si dospely nema zmysel vinit zo svojich problemov niekoho ineho, pretoze to ti nijako nepomoze.

Možná, že kdyby se ke mně rodiče tak zle nechovali, tak bych nemusel chodit k psychologovi, a nikdy bych se nedozvěděl, že mám poruchu osobnosti. Těžko říct, to nejde přesně určit, co by se stalo. Za to, že mám poruchu osobnosti, však rodiče nemůžou, z toho je vinit nelze.

Re:otroctvi
« Odpověď #374 kdy: 01. 11. 2014, 15:42:27 »
ještě jsem se podíval zpět na diskuzi o otroctví:

To co je nebo neni zrovna legalni v CR je pro studii bible irelevantni.

Bible říká, že můžu mít otroka a že můžu zbít svého otroka tak, že neumře hned ale až za tři dny.
Můžu to dneska v ČR podle bible udělat nebo ne? (to, že budu muset zvážit riziko, že se za to dostanu do vězení, je jiná věc)
Pokud ne, proč?
Filip Jirsák: "Úplně stejně se ale jedná o podvod, když uživatel zamlčí provozovateli webu, že blokuje reklamu."