Slax a Porteus nebootují

kocour

Slax a Porteus nebootují
« kdy: 25. 09. 2014, 14:35:35 »
 Zdravím,

mám problém s bootovaním těchto dvou systému (Slax,Porteus). Instalace na disk vždy proběhne bez problému, ale po restartu PC, kdy se má systém bootnout, vyskočí jen podtržítko v levém horním rohu a nic se neděje - nereaguje nic, jen restart. Zkoušel jsem to rozběhnout na dvou různých počítačích, na dvou různých flash discích ale nepomáhá nic. Zaráží mě to, že na obou discích bez problému naběhne Debian, ale s těmito systémy si neporadí.

Děkuji za odpověď
« Poslední změna: 25. 09. 2014, 14:42:37 od Petr Krčmář »


Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #1 kdy: 25. 09. 2014, 15:26:20 »
Vypadá to jako by na těch fleshkách nebyl nastavený zavaděč. Je pravděpodobné, že obě distra (porteus i slax) používají ten samý způsob setupnutí boot recordu na flash disku, neb porteus vychází ze slaxu. a je možné že ten způsob má nějakou chybu nebo  z nějakého důvodu  nefunguje.

Co za verzi je ten Slax? v jakém OS je provedena "instalace" na flešku?

kocour

Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #2 kdy: 25. 09. 2014, 15:42:05 »
Slax verze 7.0.8  - instalace z Win8.1 . Zavaděč mě, pravda, vůbec nenapadl. Nicméně v instrukcích instalace o něm nebyla zmínka (Stejně tak u Porteu) . Dá se případně přidat ručně?

 

Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #3 kdy: 25. 09. 2014, 17:27:44 »
Navod na instalaci Slaxu je na webu:
http://www.slax.org/en/documentation.php

Po nakopirovani na USB Flashku je nutne spustit (ve windows jako administrator) z flashky soubor bootinst.bat, je v adresari /slax/boot/
Ten se postara o setup MBR.

kocour

Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #4 kdy: 25. 09. 2014, 17:36:57 »
Ano, to jsem samozřejmě provedl. Proto se vyptávám tady na fóru.


JardaP .

  • *****
  • 11 064
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #5 kdy: 25. 09. 2014, 20:25:08 »
Udelejte si boot flasku s Knoppixem, ten vetsinou bootuje na vsem. Zabootujte a podivejte se, co ta instalace na tom disku vlastne spachala.

(Pozor, v obraze Knoppixu je dnes vicero veci. Po nabehnuti boot promptu vyberte knoppix 32 nebo 64, Ariadne je pro slepe. Po stisku tabu si zeditujte rozlozeni klabosnice lang=cz nebo co mate.)

Fantomas

Re:Slax a Porteus nebootují
« Odpověď #6 kdy: 25. 09. 2014, 21:26:02 »
Nakopiruj SLAX na flashku pomoci unetbootin, ten funguje i na win. Vse ostatni je zbytecne slozite.