Zobrazení jiné webové adresy

Tom Liberec

Zobrazení jiné webové adresy
« kdy: 19. 09. 2014, 11:31:34 »
Jde mi o tohle. Přepisujeme web pro firmu v Německu. Ovšem až teď mi došlo, že se budou zobrazovat nikoliv ideální adresy.

Např : www.firmax.de/konfiguratorsluzeb.html       místo      www.firmax.de/sicherheit-configurator.html

Což nevypadá pro zákazníky v Německu dobře. Obzvlášť když v Německu je samostatná GmbH a na stránce kontakty jsou odkazy na obě firmy.

Jde mi o to zda to nejde nějak vyřešit, třeba jedním řádkem v hlavičce každé stránky, aby se zobrazovalo třeba pouze

http://www.firmax.de      Přiznávám, že jsem línej a nechce se mi přepisovat veškeré odkazy na všech stránkách.

Díky za rady nebo odkaz. A předem se omlouvám za to, že neumím napsat dobře ( nebo alespoň dostatečně ) dotaz do googlu.
« Poslední změna: 19. 09. 2014, 22:24:31 od Petr Krčmář »


Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #1 kdy: 19. 09. 2014, 11:56:44 »
Šlo by vložit celý web do rámce a odkazovat se jen v rámci toho rámce. Tím byste na první pohled pro uživatele adresy schoval. Ale silně nedoporučuju to dělat. Ta adresa nemá jen význam, aby se něco zobrazilo v adresním řádku. Ta adresa je především jednoznačný identifikátor té stránky. Uživatel ji může poslat e-mailem, uložit do záložek, může na ni odkázat vyhledávač. Tohle všechno byste tím rozbil. Pořád lepší pro uživatele i vyhledávače nečitelná adresa, ale funkční, než „žádná“ adresa. Ale samozřejmě je pro uživatele i vyhledávače adresa, která popisuje, o čem stránka je.

Dzavy

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #2 kdy: 19. 09. 2014, 12:07:32 »
Bez prepsani vsech odkazu to stejne nepujde, protoze i kdyby se Ti podarilo napr. pomoci mod_rewrite nebo nejakych presmerovani zobrazovat v adresnim radku nemeckou adresu, tak pri najeti mysi na odkaz/zkopirovani odkazu, atd. se bude porad ukazovat ceska varianta...

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #3 kdy: 19. 09. 2014, 12:08:35 »
proc to chcete delat? Proc nenechate puvodni nazvy?

1. to normalnim zpusobem nejde (aby se zobrazovala jen domena) - viz prispevek s iframy, ale to je blbost delat
2. byste tim ublizil klientovi, navstevnikum i webu (nejen z hlediska SEO)

3. pokud to prece jen budete prepisovat, nezapomente v souboru .htaccess presmerovat kodem 301 z puvodniho souboru na novy.
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

NooN

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #4 kdy: 19. 09. 2014, 12:45:24 »
No nemyslim si ze zmena odkazov je az taky problem, kedze predpokladam ze tak ci tak musite PREKLADAT cely web do nemciny, co si myslim ze je najviac prace a tak ci tak musi niekto prebehnut vestky texty.


Tom Liberec

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #5 kdy: 19. 09. 2014, 12:57:04 »
robin martinez:   Tohle nechápu : "
Citace
3. pokud to prece jen budete prepisovat, nezapomente v souboru .htaccess presmerovat kodem 301 z puvodniho souboru na novy.

Vůbec nechápu důvod.    Doména firmaX.de  zůstane stejná  tím pádem soubor index.html bude stejný, pouze s změní odkazy z něj a všechny další stránky změní názvy. Samozřejmě změna by se udála najednou v noci kdy všichni naši zákazníci i potenciální zákazníci  v Německu spí.

Možná jsem to špatně popsal doména je německá DE, ovšem názvy dalších souborů jsou špatně.

NooN :  Ano, ale to není moje práce. Německý text, který tam ještě tak s poloviny není, dostanu e-mailem nebo na server ve firmě.
Opravdu nejsme firma ( v podstatě firmy dvě ) 4 nebo 15 zaměstnanců. Vedení muselo skládat u sousedů dvoje zkoušky v němčině.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #6 kdy: 19. 09. 2014, 13:24:10 »
robin martinez:   Tohle nechápu : "
Citace
3. pokud to prece jen budete prepisovat, nezapomente v souboru .htaccess presmerovat kodem 301 z puvodniho souboru na novy.

Vůbec nechápu důvod.    Doména firmaX.de...


ja nevim, jak vam moc jde/nejde o ranky a navstevniky a hlavne, jak dlouho uz web bezi, ale pokud Vam prohlizec zaindexuje nejaky stranky pod nejakym nazvem a o mesic dyl prijde na to, ze je stejnej obsah na strance s uplne jinym nazvem, tak z toho nadsenej nebude a strhava body. Navic pokud ma uzivatel nejaky stranky treba zabookmarkovany, tak mu to jinak hodi 404 not found. Proto se dela to, ze se to 301ckou presmeruje ze staryho nazvu na novej,
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

OMG

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #7 kdy: 19. 09. 2014, 13:42:39 »
Jde mi o tohle. Přepisujeme web pro firmu v Německu. Ovšem až teď mi došlo, že se budou zobrazovat nikoliv ideální adresy.

Např : www.firmax.de/konfiguratorsluzeb.html       místo      www.firmax.de/sicherheit-configurator.html

Což nevypadá pro zákazníky v Německu dobře. Obzvlášť když v Německu je samostatná GmbH a na stránce kontakty jsou odkazy na obě firmy.

Jde mi o to zda to nejde nějak vyřešit, třeba jedním řádkem v hlavičce každé stránky, aby se zobrazovalo třeba pouze

http://www.firmax.de      Přiznávám, že jsem línej a nechce se mi přepisovat veškeré odkazy na všech stránkách.

Díky za rady nebo odkaz. A předem se omlouvám za to, že neumím napsat dobře ( nebo alespoň dostatečně ) dotaz do googlu.

Tohle je trochu cele nezmysl, protoze nemecka GmbH bude mit jinou adresu, jiny kontakt, ze zakona musi mit v nemecke verzi uvedene nektere specificke informace kvuli kterym bude cely web vypadat jinak, takze prekladat linky je proste nezmysl. Pokud tam mate GmbH, pak ta GmbH si urcite vydela na to aby mela sve stranky, ktere budou treba bezet na stejnem serveru, ale jejich struktura bude jina (treba i kvuli pozadavkum nemeckych zakonu)...

Tom Liberec

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #8 kdy: 19. 09. 2014, 14:48:55 »
Citace
OMG: Tohle je trochu cele nezmysl, protoze nemecka GmbH bude mit jinou adresu, jiny kontakt, ze zakona musi mit v nemecke verzi uvedene nektere specificke informace kvuli kterym bude cely web vypadat jinak, takze prekladat linky je proste nezmysl. Pokud tam mate GmbH, pak ta GmbH si urcite vydela na to aby mela sve stranky, ktere budou treba bezet na stejnem serveru, ale jejich struktura bude jina (treba i kvuli pozadavkum nemeckych zakonu)...

Nesmysl to není. Máme dvě domény firmaX.cz (s.r.o.)   a   firmaX.de  (GmbH)  Obě mají na stránce v kontaktech uvedenu i stránku druhé firmy ve vedlejším státě. Včetně odkazů na mapy, certifikáty atd.
Samozřejmě všechny další povinné náležitosti  údaje.
Jde o to, že oba weby mají hodně podobnou náplň nabídky, ale hlavně identický desing, který je zároveň na firemních autech, atd.

Robin Martinez: Web pro Německo běží cca rok, nyní došlo k velké úpravě desingu webu v Čechách a následně dochází ke sjednocení i pro Německo. Konkrétně nyní mne již jeden problém napadl. Jak mají klienti uloženu ( s jakým jménem stránky ) přístup do klientské části záznamů o funkcích technologie. Jeden odkaz byť na všech stránkách nebude problém........
Fajn, tak dosud jsme zákazníkům v Německu tuto možnost ani nenabízeli. ( Cca.14 dní ještě přítomný stav. )
Důležité bude sladit změnu webu s letákovou kampaní.

Všem moc díky.
 

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #9 kdy: 19. 09. 2014, 15:07:03 »
jasny, to je v pohode. Ja jen rikam, jak se to kdyztak ma udelat spravne, protoze tyhle veci resim uz nejakou chvili u nas ve firme, tak rikam, ze jsem se s tim uz setkal :)
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Přejmenování, zobrazení jiné webové adresy.
« Odpověď #10 kdy: 19. 09. 2014, 16:17:58 »
jestli to placas v html fajlech tak ... no proste preber si to jak chces, ale je tady rok 2014.
pokud neumi vas redakcak pracovat s url aliasy podle jazyka tak ho vymente.
Děkuji za možnost editace příspěvku.