VMware instaluje jinou verzi OS

bony

VMware instaluje jinou verzi OS
« kdy: 22. 08. 2014, 09:42:32 »
Ahoj, chtěl bych poprosit o radu. Testuju vmware workstation 10.0.2. Instaloval jsem do něj virtuál Win7 Pro. Instalace proběhla OK, ale nainstaloval se Win 7 Home Basic 64 x. Přitom DVD i licence je na Win 7 Pro 64x (legální). Kde by mohl být problém? Díky Bony
« Poslední změna: 22. 08. 2014, 10:44:45 od Petr Krčmář »


David1234

Re:vmware instaluje jinou verzi OS
« Odpověď #1 kdy: 22. 08. 2014, 09:59:24 »
Mezi klávesnicí a židlí? Ne, nebudu takové hovado, jako někteří tady. Zkusil bych v té instalačce zeditovat soubor ei.cfg - http://www.askvg.com/how-to-choose-desired-windows-7-edition-version-during-setup/. Potom by mělo být možné vybrat si, jakou verzi chceš nainstalovat.

bony

Re:vmware instaluje jinou verzi OS
« Odpověď #2 kdy: 22. 08. 2014, 10:05:23 »
Díky (i za tu židli :--)) ale mě zajímá proč si vmware vybere zrovna verzi home, když tam dávám originál instalačky Profi a lic.klíč patří k tomu médiu, takže taky Profi. proč, když to médium dám do Hyper V, tak se nainstaluje Profi, když dám do PC tak taky Profi, jen vm ware potřebuje upravit instalačku? Jak jsem psal výše vmware testuju a nikde v manuálu ani v diskuzích jsem nenašel, že by to někdo řešil, tak už jsem si prostě nevěděl rady. Za link díky

Bony

Lol Phirae

Re:vmware instaluje jinou verzi OS
« Odpověď #3 kdy: 22. 08. 2014, 10:10:04 »
Protože MS. Zeptej se Laela.

bony

Re:vmware instaluje jinou verzi OS
« Odpověď #4 kdy: 22. 08. 2014, 10:47:35 »
tak problém byl tam, kde to psal David výše (ta židle). Řešil jsem to i jinde a tam mě jeden týpek prostě napsal, že bych taky mohl vybrat OS... Tam to sem zkopíruju, kdyby byl někdo stejně slepej jako já..:
Abox:
Tak mi to nedalo...hele, co tam v tom pruvodci mas zadane..?http://www.imagehosting.cz/Defaultne je tam prednastavene Home - neni to ten tvuj problem..?

Bony:
Tak teď se stydím, ale přiznám to  :-[ Já jak projel tu první obrazovku, kde se detekuje Win z média a bylo tam Win 7x64 detected a dal "dalsi", tak na druhé už jsem zadal rychle jen klíč + přihl údaje a nevšimnul jsem si toho výběru. Jsem slepej osel... Je ale zvláštní, že klíč k Profi prošel na ty Homy. Teď dělám instalačku znovu jen jsem dal instalovat později. Příště už budu koukat i na to, co mám napsáno přímo pod nosem...bože..Bony