V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát

georg

V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« kdy: 08. 09. 2014, 21:06:11 »
Po instalaci ubuntu 14.04 nejde upload přes wifi sít,router TP LINK TL WR 340G.Google vyhledává hodně omezeně po třeba půl minutě,nejde se přihlašet a odesílat příspěvky.Nenečte se ani emailová schránka.Přes kabel to jde dobře.Jiný počítač v téže síti-Windows jde také dobře.Zkoukl jsem nastavení routeru a sítě v notebooku a na nic jsem nepřišel.Může prosím někdo poradit?
« Poslední změna: 08. 09. 2014, 23:43:40 od Petr Krčmář »


Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #1 kdy: 08. 09. 2014, 23:44:45 »
Moc málo informací. Běžela na tom počítači někdy nějaká jiná linuxová distribuce? Takhle od boku se dá usuzovat jedině na problémy s ovladačem bezdrátové síťové karty. Co je to za počítač a jaká Wi-Fi je v něm?

georg

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #2 kdy: 09. 09. 2014, 04:34:39 »
Počítač notebook Dell inspiron 1545.Linux na něm používám asi 5 let.Tento problém se vyskytl po přechodu z Linuxu 12.04.Promazal jsem mezipamět a cocies,opětovně nainstaloval firefox,zkusil že na chrome je to stejné a odstranil doplnky též bez zlepšení.Bohužel druh wifi sítě na počítači nevím.

georg

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #3 kdy: 09. 09. 2014, 04:45:37 »
Ještě údaje o wifi v notebooku:Komunikace:
Síťová karta 10/100 Mbit/s
Bezdrátová minikarta Dell Wireless 1397 802.11b/g
BlueTooth Dell TrueMobile 365

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #4 kdy: 09. 09. 2014, 08:39:37 »
Jestli máš možnost, zkus se přes wifi připojit jinde (u kamaráda, v kavárně, ...), jestli to poběží v pořádku.

jinak bych zkusil takový kravinky jako lavinovej ping:
sudo ping -f 8.8.8.8

Pokud by tečky rychle přibejvaly a už nemizely, tak máš fakt problém v komunikaci (notebook <-> router). Pokud by to jelo dobře (tečky by nepřibejvaly nebo naskočila jedna za pár sekund), byl by problém možná jinde. To ale jen střílím od boku. Nejspíš to bude to, co psal Petr Krčmář - problém s ovladačem wifi karty, což mi tak připomíná, že by se hodilo sem dát výpis příkazů sudo lshw a taky lsmod. Pokud je to v Tvých silách a možnostech, nabootuj (z CD nebo USB flash) Ubuntu 12.04 LIVE (možnost "Try Ubuntu without installing") a tyhle dva příkazy spusť i tam a pošli i jejich výstup. Možná budou výstupy rozdílný a navedlo by nás to konkrétnějším směrem...


Val

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #5 kdy: 09. 09. 2014, 08:54:55 »
Ja měl na tomhle krámu podobné problémy akorát se počítač jako jediný nebyl sto připojit vůbec  (všechna ostatní zařízení fungovala ok a do jiných wifin Dell žádný problém ) pomohlo několikrát zapnout a vypnout router pak se počítač chytnul a běží ok. Taky jsem nepřišel na to kde byla chyba.



Marek_

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #6 kdy: 09. 09. 2014, 13:36:04 »
Možno to vôbec nesúvisí, ale podobne sa mi to správalo, keď som mal preklep v nastavení DNS servera na routri - skus si pozriet nastavenie oboch kariet, ci nie su staticke a pod...

georg

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #7 kdy: 09. 09. 2014, 20:21:55 »
Moc všem děkuji za pomoc! Bohužel není v mých silách Vaše rady realizovat. :( Nechce se mi,linux používám již dlouho,než zřejmě přejít na windows :(

Juro

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #8 kdy: 09. 09. 2014, 20:45:59 »
Podla mna nie je problem s routerom ale driverom na Wi-Fi.

Toto nepomoze?
http://ubuntuforums.org/showthread.php?t=2158691


Neviditelný

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #9 kdy: 09. 09. 2014, 20:50:54 »
Moc všem děkuji za pomoc! Bohužel není v mých silách Vaše rady realizovat. :( Nechce se mi,linux používám již dlouho,než zřejmě přejít na windows :(

Tomu nerozumím. Proč to není ve vašich silách? Pokud nevíte, jak se která operace provádí, zeptejte se, od toho diskusní fóra existují. Jestli vám to na Ubuntu 12.04 fungovalo, můžete ho nastartovat z LiveCD a zkusit to z něj. Nejste náhodou připojen k Internetu přes ADSL od O2? Tam se vystkytuje velmi známý problém s velikostí MTU, kterou je někdy potřeba ručně snížit na 1492.

georg

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #10 kdy: 10. 09. 2014, 06:50:19 »
Děkuji,ADSL připojení nemám.Chyba musí být v rozdílu mezi 12.04 a distribucí 13.10,12.04 když jsem přešel na 13.10 měl jsem ten samý problém,proto jsem zůstával na 12.04,no a ted se to objevilo znovu,jinak přes drát naprostá spokojenost a manželčin notebook s Windows také v pořádku.Prostě nejde upload přes wifi.To jsem zjistil při měření rychlosti internetu.Nastavení připojení mám na DHCP a dynamické IP.

Jimm

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #11 kdy: 10. 09. 2014, 07:53:05 »
Aha, on zjistil že mu nejde upload v online měření rychlosti. :) Tak je vše jinak. :)

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #12 kdy: 10. 09. 2014, 09:03:40 »
Aha, on zjistil že mu nejde upload v online měření rychlosti. :) Tak je vše jinak. :)
No pozor. Nedávno jsem měl stejný problém s jedním starým Mikrotikem. Ke mně šlo všechno jak mělo, ode mne neodešlo skoro nic. Zvláštní bylo, že wifi jela, kabel ne. Měl jsem nejnovější RouterOS, který v té době byl. Downgradoval sjem o jeden níž a od tý doby jedu v pohodě.

Takže: Zkus svůj notebook na jiný wifi. Problém může být kdekoliv a tohle by měla být první věc, která se zkusí.

georg

Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #13 kdy: 10. 09. 2014, 11:01:28 »
Dík,zkusím,nebude to ale hned.

Pavouk106

  • *****
  • 2 395
    • Zobrazit profil
    • Můj blog
    • E-mail
Re:V Ubuntu 14.04 nefunguje dobře bezdrát
« Odpověď #14 kdy: 10. 09. 2014, 11:28:49 »
To ani nemusí být hned ;-)

Pokud se Ti chce zkoušet a máš volnou flashku (2GB by měly stačit), tak si z ní pomocí programu "unetbootin" udělej Ubuntu live (14.04) a zkus ho nabootovat na manželky notebooku (možnost "Try Ubuntu without installing"). Pokud by se problém projevil i tam, tak bude SW a bude v nový verzi Ubuntu nebo v routeru (tj. nebyl by to s ovladači wifi karet nebo hardwarový problém routeru, spíš nějaký špatný nastavení něčeho).

Pokud Tvůj notebook pojede i jinde a ten manželčin s Ubuntu live pojede doma v pohodě, tak máš nejspíš extra smůlu (protožeby to nebylo ani ovladačem karty, ani SW chybou v routeru nebo Ubuntu, ani jakýmsi "pochybnym" problémem nespolupráce wifi v NTB a v routeru - protože na 12.04 to jelo, jak jsi psal). Uvidíme, až něco zkusíš ;-)

PS: Ubuntu live, pokud ho omylem nenainstaluješ (už se to tu někomu povedlo), na disku v notebooku nic nesmaže ani nepřepíše, ztráta dat pouze vyzkoušením Ubuntu nehrozí. Jediná ztráta dat v takovym případě hrozí, pokud uživatel sám provede něco jako: mazání souborů, předělání oddílů disku, formátování oddílů disku, instalace Ubuntu. To jen pro informaci, pokud bys nevěděl.