Notebook na střední školu

Honza

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #15 kdy: 04. 09. 2014, 15:37:32 »
Ebay nepřipadá v úvahu, nekoupím NTB, který jsem neviděl a nevím v jakém je stavu...
A u staršího NTB se obávám, že už nebude baterie v dobrém stavu a nebude mít solidní výdrž.


eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #16 kdy: 04. 09. 2014, 18:33:25 »
Li-ion baterie jsou bohužel chemicky ne-zcela-stabilní (viz třeba když začínaly a nebylo vše úplně vychytané, tak tu a tam některá shořela/vybuchla) a výsledek toho je, že časem půjde do kytek. Osobně jsem počítal u baterky životnost max 2 roky. Jestli teď koupíš notebook s výdrží na baterce 8 hodin, za půl roku budeš rád za 6 a za rok 3-4. Baterku bych fak nijak zvlášť neřešil, jestli ji nutně (fakt nutně) nepotřebuješ. Do školy jsme vždy nosili rozdvojku a prodlužovačku.

j

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #17 kdy: 04. 09. 2014, 18:56:37 »
Ebay nepřipadá v úvahu, nekoupím NTB, který jsem neviděl a nevím v jakém je stavu...
A u staršího NTB se obávám, že už nebude baterie v dobrém stavu a nebude mít solidní výdrž.

Baterie bude v haji v kazdym pripade, ale to je taky to jediny. Navic na ebay nemas vubec zadnej problem protoze tam se obecne kazdej desi, ze nahlasis fraud, coz povede k tomu, ze ti paypal automaticky vrati prachy, a on bude muset vysletlovat/prijde o acc/...

Prikoupis k tomu za litr az dva podle modelu novou baterku ... nemluve o tom, ze na starsi modely sezenes dil po dilu za doslova jednotky Kc zcela libovolnej nahradni dil. Porad budes mit notes o 3 rady kvalitnejsi a vykonnejsi.

Muzu nadhodit trebas priklad, chladic do R500, v ceskych luzich a hajich ho koupis novej za 2k5 (lol), z frcu na aukru za 800 (lol) ... z ciny na ebay vcetne dopravy zdarma, zcela novej, vcetne headpipe (ty cesky byly bez) ... za 200Kc.

Ale jo, kup si plastacka za 9k, on se ti za 1/2 roku rozpadne, reklamaci ti nebudou chtit uznat ... Pokud totiz chces ten notes nekam nosit a nechces ho nechat doma na stole, tak ti muzu vpodstate garantovat, ze nic pod 20-25k (bez DPH) to nema sanci vydrzet. Par starsich sme odprodavali nedavno, vsechno pracovni notesy, po 5+ letech pouzivani (a v rukavickach snima nikdo nezachazel) a vsechny byly az na drobnosti OK.


Honza

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #18 kdy: 04. 09. 2014, 20:53:45 »
No tak stejne paypal, abych mel jak na ebayi zaplatit nemám. A furt je pro mne přijatelnější koupit plasťáčka za 8 kterej vydrží rok a něco málo, než "pracovní" asus co mě vydržel 2 a půl roku a stál 22k

Honza

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #19 kdy: 04. 09. 2014, 21:32:17 »
ok, takže je ještě jedna možnost a to http://www.gigacomputer.cz/zbozi/610922-ibm-thinkpad-t410.html nějaké názory?


nobody

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #20 kdy: 04. 09. 2014, 21:50:41 »
t410 urcite fajn, ale kup spis tady:
http://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-t410-i5-520m-1440x900-ubuntu.html
sice o 300kc drazsi a bez Windows, ale:
- zaruka 24 mesicu (misto 6)
- HDD 320GB (misto 160GB)
- stav A (misto stav B) :)

Trollik

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #21 kdy: 04. 09. 2014, 22:05:23 »
t410 urcite fajn, ale kup spis tady:
http://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-t410-i5-520m-1440x900-ubuntu.html
sice o 300kc drazsi a bez Windows, ale:
- zaruka 24 mesicu (misto 6)
- HDD 320GB (misto 160GB)
- stav A (misto stav B) :)

Absence Windows je nejaka vyhoda? Muze mit notebook o 300Kc levnejsi, s Windows v cene, Ubuntu si muze doinstalovat do dualbootu.

nobody

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #22 kdy: 04. 09. 2014, 22:10:39 »
precli si to jeste jednou troliku :) zminka o windows je na stejne urovni jako zminka o vyssi cenne, cili je to protiklad tech ostatnich bodu...
nicmene, kdyz uz se ptas, tak za 300kc navic mit 2x vetsi hdd, 4x delsi zaruku a stav A misto B, mi prijde (obzvlast na linux foru) rozhodne lepsi pridana hodnota nez windows :)

Honza

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #23 kdy: 04. 09. 2014, 22:16:33 »
wow, to taky zní dobře, jen mi chybí ty win, protože je potřebuji na ArchiCAD co používáme v TK. Tak ještě tady jsem našel http://www.gigacomputer.cz/zbozi/663408-hp-probook-6450b.html

nobody

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #24 kdy: 04. 09. 2014, 22:29:44 »
tak s win je to drazsi, pokud bys chtel tu lepsi vybavu a hlavne tu delsi zaruku:
http://www.importpc.cz/lenovo-thinkpad-t410-i5-520m-1440x900-win7-pro-office.html

k tomu HP nemam co rict, ja bych do niceho jineho nez ibm/lenovo thinkpad uz asi nesel :)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #25 kdy: 05. 09. 2014, 08:24:35 »
ArchiCAD licenci dostaneš ze školy? Na vysoké škole je běžné, že školy dávají studentům licence jak na běžícím páse (i když ne na všechen software, co je opravdu třeba, ale aspoň něco), ale na střední jsem se s tím ještě nesetkal.

Anebo Tě licence za něj jen "netrápí"? Jestli je to tak, pak Tě nemusí "trápit" ani licence za Windows; kromě toho licence Windows Home edition většinou moc nestojí - byť já bych si ji nepořídil bo je hodně ořezaná a nestačí mi.

j: Ono záleží na tom, jak se k tomu noťasu chováš. Znám lidi, co mají "plasťáka" za 10 a vydržel jim bez problémů 6 let. Znám lidi, co dokážou rozflákat Tčkovej ThinkPad.

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #26 kdy: 05. 09. 2014, 12:10:49 »
ArchiCAD licenci dostaneš ze školy? Na vysoké škole je běžné, že školy dávají studentům licence jak na běžícím páse (i když ne na všechen software, co je opravdu třeba, ale aspoň něco), ale na střední jsem se s tím ještě nesetkal.
tuším že zrovna ArchiCad má "studenskou" licenci, kde ji lze získat u výrobce legálně zdarma, pouze veškeré výstupy jsou označeny, že jsou z studentské verze, a kdyby to již neplatilo (info 5let stará) rozhodně není problém ji sehnat přes nějakého studenta VŠ


Anebo Tě licence za něj jen "netrápí"? Jestli je to tak, pak Tě nemusí "trápit" ani licence za Windows; kromě toho licence Windows Home edition většinou moc nestojí - byť já bych si ji nepořídil bo je hodně ořezaná a nestačí mi.
Otázka jakou chce verzi windows, ale máš pravdu, XP sežene v podstatě zdarma, W7 za hubičku, pokud koupí repas, většinou tam bude.

Avšak dá-li tam nějaký linux, a Windows do VirtualBoxu obávám se, že tam licenci moc řešit nebude...

j: Ono záleží na tom, jak se k tomu noťasu chováš. Znám lidi, co mají "plasťáka" za 10 a vydržel jim bez problémů 6 let. Znám lidi, co dokážou rozflákat Tčkovej ThinkPad.
Plně s tebou souhlasím, on "J" má takové svérázné názory, a všichni ostatní jsou blbci, dle jeho příspěvků zde na ROOTu.

Sám mám před sebou plasťáka jehož jsem druhý majitel, a má ten laptop už 10 křížků na svém hrbu, a původní majitel s ním sjezdil jako obchodník půlku evropy, se mnou cestuje dnes a denně. Jediná vada, kromě patiny odřenin, je že mi odskakuje jeden plastovej bazmeček co kryje pant. Nějak se tam uvolnil plast.

Zatím co u jiných klientů mých, jsem viděl laptopy ThinkPad s rozmlácenými case, urvanými panty, prohnutým display, o prasklých LCD se ani nezmiňuji.

Takže ono je to v podstatě jedno. To že mám titanový kryt neznamená, že vydrží ten laptop vše. A aby pak zbyl jen ten "nezničitelný" kryt a zbytek byl za 20-25tis v háji je docela maso.
A to se nebavím o tom, že když ti někdo čubne laptop za 7tisíc je to sice průser, ale máš-li zálohovaná data, tak se to ještě dá přežít, ale při ztrátě laptopu za 20-25 a více tis je takový stav na zabití.

Ale asi se jen mýlím, a jsem ovlivněn těmi stovkami uživatelů plastových laptopů :-)
--- léta jsem znal pouze Windows - pak jsem potkal Macbook - a chtěl jsem to taky -------
-- a tak mám Ubuntu ---------- Philips Freevents X52CZ Intel Core Duo CPU T2700 @ 2.33GHz x2, 2GB RAM,  500GB SSHD Seagate 8GB NAND,- Ubuntu 14.04LTS ---

Tomáš Roll

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #27 kdy: 05. 09. 2014, 12:40:05 »
ok, takže je ještě jedna možnost a to http://www.gigacomputer.cz/zbozi/610922-ibm-thinkpad-t410.html nějaké názory?
Lepší než nějaký nový plasťák. Jen by to chtělo víc paměti.

j

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #28 kdy: 05. 09. 2014, 13:14:23 »
j: Ono záleží na tom, jak se k tomu noťasu chováš. Znám lidi, co mají "plasťáka" za 10 a vydržel jim bez problémů 6 let. Znám lidi, co dokážou rozflákat Tčkovej ThinkPad.
Ale jiste, ale ja videl uz peknych par desitek rozlamanych plastaku vs nekolik jednotek zlikvidovanych Tcek. Ono kdyz nekdo s notesem svihne o futra a rozlomi mu display ... tak to ani hodne pevny sasi nezachrani. Ale uvedom si, ze pokud nekdo hodla nosit notes do skoly, tak to znamena rekneme 10x denne otevrit a zavrit. Pokud ma nekdo plastaka doma na stole misto PC ... tak mu jiste vydrzet muze, protoze snim proste nehejbe a nikam ho nenosi.

Plně s tebou souhlasím, on "J" má takové svérázné názory, a všichni ostatní jsou blbci, dle jeho příspěvků zde na ROOTu.
Ale kdepak, blbec ses tu predevsim ty ... mam opet citovat ty tvoje moudra na tema 700W zdroj, 512bit pci-express a dalsi?

ok, takže je ještě jedna možnost a to http://www.gigacomputer.cz/zbozi/610922-ibm-thinkpad-t410.html nějaké názory?
Lepší než nějaký nový plasťák. Jen by to chtělo víc paměti.
V kazdym pripade, jen ja bych ho proste za tuhle cenu nekupoval, kdyz za ty prachy lze koupit dva ... jestli je v tom 1x4, tak se dam druha da kdykoli docvaknout, jen bacha na to, je treba ji nejdriv (idealne pred koupi) vyzkouset, ne kazda mu budu chutnat.

Honza

Re:Notebook na střední školu
« Odpověď #29 kdy: 05. 09. 2014, 13:32:25 »
tak ArchiCAD licence je opravdu od školy a ještě od školy dostáváme licenční klíče na ProgeCAD.