Instalace Kubuntu a disky

David

Instalace Kubuntu a disky
« kdy: 28. 09. 2010, 17:55:36 »
Ahoj, mam takovy problem, na Lenovo Thinkpad L512 mam nainstalovane W7. Chtel jsem si k tomu nainstalovat nejaky Linux, vybral jsem is Kubuntu. Vytvoril jsem partition o 60ti GB pro linux a sel jsem instalovat. Pri vyberu disku mi ale naskocila nabidka jen zformatovani celeho disku, nebo vytvoreni prazdne oblasti. Kazdopadne vsude na netu nachazim obrazky kde je jeste jedna moznost,a to instalace vedle sebe, kde se vytvori nebo vybere partition pro linux. Tuhle moznost pri instalaci proste nemam. Strasne nerad bych prisel o origo widle. Tak se ptam jestli by nekdo dokazal poradit.

Jediny co me napada, ze by na tom disku byl "koberec"

Diky za pomoc
« Poslední změna: 28. 09. 2010, 21:34:29 od Petr Krčmář »


Re: Instalace Kubuntu
« Odpověď #1 kdy: 28. 09. 2010, 19:07:41 »
Tak toto nechápem, asi by som skúsil alternate CD. Dnes som zhodou okolností jedno Kubuntu 10.04 inštaloval, preto si pamätám, že som mal 2 voľby: použiť celý disk, alebo upraviť partície ručne. Predtým tam bol samozrejme tiež linux, nejaké totálne rozbité gentoo a jedno ani nevedel čo, možno nejaké *buntu.

David

Re: Instalace Kubuntu
« Odpověď #2 kdy: 28. 09. 2010, 19:24:46 »
No ja tam jakousi moznost Rucne rozdelit, a tam pak je moznost new partition table, nebo neco takoveho. Kazdopadne mi to napise ze kdyz vytvorim novou prazdnou oblast, ztratim data. coz prave nechci. Priznam se s linuxem jsem zacatecnik, ale takove problemy jsem necekal.

Petr

Re: Instalace Kubuntu
« Odpověď #3 kdy: 28. 09. 2010, 21:11:01 »
Nejdřív zmenši partition windows (http://www.howtogeek.com/howto/windows-vista/resize-a-partition-for-free-in-windows-vista/) a pak do volného místa vytvoř partitiony pro linux.

Re: Instalace Kubuntu
« Odpověď #4 kdy: 28. 09. 2010, 21:34:17 »
Problém je zřejmě v tom "vytvořil jsem 60GB oddíl pro Linux". On ale neví, že to je "oddíl pro něj". Proto tam nevidí volné místo a nabízí jen smazání disku. Doporučuji ten oddíl úplně smazat a pak ho v prázdném místě vytvořit až během instalace.