Analog mod gamepadu

D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Analog mod gamepadu
« kdy: 27. 08. 2014, 23:26:40 »
Zdravim.

Nedavno jsem pri uklidu vyhrabal usb gamepad Trust Predator ( http://images.quebarato.com.br/T440x/joystick+trust+predator+para+pc+ou+ps2+campinas+sp+brasil__24279B_1.jpg ). Chtel bych si jej zprovoznit, tak jsem podle nekolika navodu nainstaloval balicek joystick a jstest-gtk, pripojeni gamepadu k pocitaci se vytvori soubor zarizeni /dev/input/js0, vse vypada OK, tak jsem zacal s kalibraci. A narazil jsem na nemily problem: jstest-gtk hlasi, ze zarizeni podporuje 7 os (axis), ale konfigurovatelnych je jen 6 a to jeste jen tehdy, je-li aktivni analogovy rezim, jinak jsou k dispozici jen 2 (pres tlacitkovy ovladac, ktery funguje v podstate stejne jak sipky na klavesnici). Nejhorsi je, ze kdyz zmacknu tlacitko "analog", po nejake dobe (pokazde ruzne dlouhe) se proste samovolne analogovy mod vypne (klidne v prostred kalibrace) a je nahlaseno, ze zarizeni /dev/input/js0 neexistuje. Testovaci hra (Kobo deluxe) prestane byt pres gamepad ovladatelna - chova se, jakoby zadny gamepad nebyl. :-(

Nevite nekdo prosim, cim to muze byt? Je to nejaka "feature" tohodle zarizeni, nebo je problem v nastaveni (a pripadne kde)? 
System: Debian 7.0 GNU/Linux 3.2.0-4-686-pae V priloze je i muj xorg.conf

Dopredu diky


D.A. Tiger

  • ****
  • 486
  • Tygr, který žere tučňáka ;-)
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Analog mod gamepadu
« Odpověď #1 kdy: 27. 08. 2014, 23:32:42 »
PS.
dodavam, ze nez dojde k samovolnemu vypnuti analogoveho rezimu gamepadu, funguje podle ocekavani. A vypada to, ze i soubor /dev/input/js0 nezmizi (jak hlasi nektere aplikace). Bohuzel, nepomuze znovu stisknout tlacitko "analog", tak jednoduche to neni. Je nutno restartovat i aplikaci....