Založení s.r.o. při zaměstnání

pohoda

Re:Založení s.r.o. při zaměstnání
« Odpověď #45 kdy: 01. 03. 2018, 18:41:03 »
Zaměstnavateli to může být fuk, pokud budeš stíhat práci pro něj. Jsi zaměstnanec, ne otrok bez práv. ;)


Zdenek Henek nereg.

Re:Založení s.r.o. při zaměstnání
« Odpověď #46 kdy: 01. 03. 2018, 22:45:48 »
Jenže ouha, oslovil jsem několik hypotečních poradců a sám jsem obešel snad všechny banky, které u nás hypotéky poskytují. Banky nejsou schopny akceptovat příjmy z kapitálového majetku a už vůbec ne pokud pochází ze zahraničí. Nakonec mi poradci poradili, že mi nezbude nic jiného, než založit české eseróčko a udělat si pracovní smlouvu. Protože když si udělám pracovní smlouvu se svojí anglickou firmou, tak to nic neřeší, české banky nebudou ochotné/schopné zkoumat zdroj příjmů a ověřovat anglické daňové přiznání mé firmy.
To je dost zvláštní teda. Možná je to tím, že jsi to řešil 7 let zpátky a od té doby se úvěrový trh dost posunul? Páč dneska by to neměl být vůbec problém, viz např. https://www.fio.cz/bankovni-sluzby/uvery/americke-hypoteky (sazba je jenom o procento vyšší než u normální hypotéky, což se dá, zvlášť když je tam možnost offsetu, který využiješ, pokud máš velké přijmy).

P.S. podobný problém je i u OSVČ - kvůli paušálním nákladům má člověk daleko nižší účetní příjmy než reálné a u hypo je to pak problém.

U FIO neni problem v prijmech, u FIO je problem ve FIO ... za 4 mesice nevyresili nic, v jine bance za 3 tydny byla odsouhlasena a podepsana uverova smlouva, dokonce za lepsich podminek nez FIO a taky s offsetem.