Staré zdrojáky - hříchy mládí

Chobot

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí (bonus: cenzura na Zdrojak.cz)
« Odpověď #15 kdy: 21. 07. 2014, 23:11:04 »
tuto chybu upozorňoval smazali

Taky mi právě smázli komentář, kde jsem s tebou souhlasil :-)
Tož jsem tam bouchnul ještě jeden o poznání méně slušný, no, vlastně jsem mu napsal, že je kurví syn a že si léčí komplex s něčím krátkým v kalhotech 8)
Když už je v tom mazání, ať si to pořádně užije, jestli z toho má erekci, tož to bych byl pěkná svině, kdybych mu to odepřel.

To nebylo moc chytré - viz jeho Twitter - použil stejnou taktiku jako již několikrát: maže, maže, pak vyprovokuje lidi až k nadávkám, ty sprosté komentáře zveřejní a tím se snaží ospravedlnit smazání těch všech předchozích - shodit je a vyvolat dojem, že byly stejné kvality a že jich vlastně nebyla škoda. Je otázka, jestli mu to ještě někdo věří - ale někdo neinformovaný se asi stále najde a skočí mu na to.


Bla

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí (bonus: cenzura na Zdrojak.cz)
« Odpověď #16 kdy: 21. 07. 2014, 23:20:13 »

Hele, když se na tom ukájí, no tak ať si to užije.
Jsem přející člověk.
Evidentně je tak strašně nudný, že na Twitter musí dávat každou kravinu, budiž mu to přáno.
Je kdo je, to je jeho zločin a zároveň i jeho trest. ;D

+100 bodů, moc mě pobavil ;D

Já se obvykle nechlubím tím, když o mě prohlašuje něco ošklivého, spíš se chlubím tím, jak mě kdo pochválí a ocení  ;D
Holt, každý jsme z jiného těsta  ;D

Chobot

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí (bonus: cenzura na Zdrojak.cz)
« Odpověď #17 kdy: 21. 07. 2014, 23:26:08 »
Jsem přející člověk.

To já taky, ale mám i lepší věci na práci. Dobrý skutek jsem pro tentokrát už udělal - upozornil jsem na chybu v autorově zdrojáku - dál už je to na nich, jak s touto informací naloží - více úsilí z mé strany už do toho nemá cenu investovat.

Jardaa

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #18 kdy: 21. 07. 2014, 23:36:53 »
Něco na spravení nálady. Znalí vědí :)

http://www.hovnokod.cz/

JmJ

  • ****
  • 315
    • Zobrazit profil
Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #19 kdy: 22. 07. 2014, 09:11:01 »
Ja si hlavne myslim, ze vetsine lidi, kteri publikuji sva dila v oblasti programovani a it by sluselo vice pokory a skromnosti.

Zdrojak se tu resi casto. Vzdy, kdyz se pri te prilezitosti podivam na ten web, tak tam nenajdu nic extra. Claneku o SQL injection uz byly mraky za mraky let. Ze to napsal clovek, ktery pred 6 lety mel takove sebevedomi, ze sve dilo zverejnil, i kdyz jeho znalosti prace s db v php byly temer nulove, to docela dost vypovida (pokud je tedy pravda to, co zde uvedli diskutujici). Takovemu cloveku chybela prave ta skromnost a sebekritika. Ze nekdo tohle na nej vytahne a jeho obrana je vlastne utok misto vysvetleni, to je dalsi ukazka toho, jake maji panove na zdrojaku sebevedomi.

Samozrejme chtit po nekom, aby opravoval nebo nejak resil sve stare kody je docela blbost. Pokud vec opravdu probehla tak jak probehla, tak nevidim zadny duvod Zdrojak nejak resit.

Nutnost ventilovat sve jednani na twitteru je jistym znakem toho, ze pan Hassman neni uplne dusevne vyrovnan a vlastne si neni jist, ze dela dobre. Chce slyset, ze udelal dobre, ze je dobrej a ti ostatni jsou zli a neslusni a on je pastyrem co vyvede zbloudile deti... nebo jak to bylo ;-).

Najde se spousta jinych webu a diskusi, ktere jsou uzitecnejsi nez je Zdrojak. Tak na nej kaslete a nechte je tam zhnit.


Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #20 kdy: 22. 07. 2014, 10:00:33 »
Ze to napsal clovek, ktery pred 6 lety mel takove sebevedomi, ze sve dilo zverejnil, i kdyz jeho znalosti prace s db v php byly temer nulove, to docela dost vypovida (pokud je tedy pravda to, co zde uvedli diskutujici).

Jednou jsem měl na pohovoru zájemce o zaměstnání (ing.), k diplomové práci psal program v PHP a MySQL (?!?!? - no ale to teď nechám stranou). Prostě LAMPa

Když jsme se ho ptali (protože se hlásil na místo technika), na takové věci, jak se MySQL instaluje, provozuje a zálohuje, nebyl schopen odpovědět. Stejně tak neznal vůbec žádný systém správy verzí. Nevěděl, jak se nastavuje Apache. Neveděl vlastně nic.

Přiznám se, že mi to leží v hlavně dodnes. Jak vůbec může takový člověk dostat akademický titul? Tohle běžně zvládají středoškoláci.

Takže to, že autor článku na zdrojáku neví nic o tématu článku by se tak nějak dalo pochopit. Co ale nelze pochopit vůbec je fakt, že mu ten článek někdo otiskl.

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #21 kdy: 22. 07. 2014, 10:04:30 »
Jednou jsem viděl mnohem větší pecku: v javascriptu na straně klienta se vytvořil celý SQL dotaz a ten se jen
poslal do skriptu na serveru, který ho tak jak přišel provedl ;D

Hlavně si myslím, že nejhorší jsou právě lepiči kódu z internetu, prostě je to jen příklad a někdo na tom klidně slepí ostrou aplikaci (to je smutné)

Co se týče novodobých easy-vysokoškoláků tam u některých jsem si jist, že jejich IQ nepřesahuje 90 bodů. Jsem přesvědčen, že kdysi by stěží dali výuční list.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

ET

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #22 kdy: 22. 07. 2014, 11:40:45 »
Proto je nezodpovědné nechávat někde vyset vyloženě špatný kód.

mazej to opravit  :D

Trollda

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #23 kdy: 22. 07. 2014, 11:54:40 »
Najde se spousta jinych webu a diskusi, ktere jsou uzitecnejsi nez je Zdrojak. Tak na nej kaslete a nechte je tam zhnit.

njn. teď na Zdrojáku vychází agitky o MS Azure a pak tyhle perly jako "SQL Injection pre každého". On i ten autor tam o sobě píše "Autor je absolventom softvérového inžinierstva na Univerzite Karlovej v Prahe, pracuje ako Windows Azure a Windows Phone vývojár v Inmite, občas publikuje a prednáša." Prostě vrána k vráně sedá a celé to podtrhuje Hassman se svým mindrákem a cenzorským fetišem. BTW: taky nechápu ty jeho výlevy na twitteru, kde se naváží do žen a snaží se působit snad sexisticky a "chlapácky". Asi mu v minulosti nějaká hodně ublížila (nebo aspoň on má pocit, že mu bylo ublíženo).

Chobot

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #24 kdy: 22. 07. 2014, 11:59:57 »
Proto je nezodpovědné nechávat někde vyset vyloženě špatný kód.
mazej to opravit  :D

Pardon, když jsem si to po sobě četl, tak jsem se taky zhrozil. Původně jsem chtěl psát "vystavit" a pak si to rozmyslel a dopadlo to takhle. Prosím někoho z moderátorů o opravu, ať neprzníme češtinu.

robin martinez

  • *****
  • 1 138
  • Have you hugged your toilet today?
    • Zobrazit profil
    • Null Storage
    • E-mail
Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #25 kdy: 22. 07. 2014, 12:20:54 »
Tak on se špatný kód dá bez problému i vyset.
Třeba po serverech nebo klientech :P
One machine can do the work of fifty ordinary men. No machine can do the work of one extraordinary man.

I do Linux, Hardware and spaghetti code in PHP, Python and JavaScript

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #26 kdy: 22. 07. 2014, 13:48:32 »
> Nutnost ventilovat sve jednani na twitteru je jistym znakem toho, ze neni uplne dusevne vyrovnan

Vy mi dáváte! :-)))

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #27 kdy: 22. 07. 2014, 13:50:32 »
Každopádně je skvělé, jak jsou všichni nadávající velmi důsledně anonymní, aby na ně náhodou nemohl někdo vytáhnout chybu, kterou před šesti lety udělali.

Chobot

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #28 kdy: 22. 07. 2014, 14:25:59 »
> Nutnost ventilovat sve jednani na twitteru je jistym znakem toho, ze neni uplne dusevne vyrovnan
Vy mi dáváte! :-)))

Předpokládám, že tím byla myšlena ventilace těch smazaných komentářů (potažmo prosba o veřejné schválení tohoto jednání), nikoli psaní na Twitter obecně, což provozuješ třeba i ty (někdy je to vtipné, někdy méně, někdy zajímavé... ale žádný mindrák z toho AFAIK nevyzařuje).

Každopádně je skvělé, jak jsou všichni nadávající velmi důsledně anonymní, aby na ně náhodou nemohl někdo vytáhnout chybu, kterou před šesti lety udělali.

Psát jako "nepřihlášený anonym" nutí člověka používat fakta a argumentovat, protože nemůže názor podpořit autoritou své osoby. Je to zajímavé cvičení, schválně si to někdy zkus :-) Případně takové zamyšlení: jak by působily tvoje příspěvky nebo komentáře jiných známých lidí, kdyby nebyly podepsané...

Chobot

Re:Staré zdrojáky - hříchy mládí
« Odpověď #29 kdy: 22. 07. 2014, 14:33:38 »
P.S. kritiku tady i na zdrojáku tu máš i od přihlášených uživatelů, dokonce jsi jedním z nich. A asi se všichni shodneme, že ten článek opravdu za moc nestál. Jediný, kdo si to odmítá přiznat je Martin Hassman, který radši smaže deset komentářů, obviní uživatele z kde čeho a okolíruje screenshoty na twitter - místo aby si přečetl článek, který se chystá vydat, a poslal připomínky autorovi.