Lehký IM program pro Windows

Lehký IM program pro Windows
« kdy: 07. 07. 2014, 13:33:15 »
Ahoj,

nevíte někdo o prográmku pro Windows, který by splňoval následující požadavky? Potřeboval bych ho pro support uživatelů...

1. zobrazí ikonku v "oznamovací oblasti" (nebo jak se to na Windows jmenuje) a jinak ničím neotravuje
2. po kliknutí na ikonku zobrazí okýnko, kde je možné chatovat s předem definovaným kontaktem (support)
3. kromě chatu umožňuje i vyplnit a odeslat nějaký formulářík (výběr z několika různých předem nadefinovaných)
4. umožňuje odeslat na předem daný kontakt snímek obrazovky (jedním kliknutím)
5. to celé co nejmíň náročné na prostředky a co nejsnadnější na správu i použití (totální blbuvzdornost a jednoduchost)
6. v čem to je naprogramované je celkem jedno, hlavně ať se to snadno instaluje a nevyžaduje žádnou údržbu
7. jakými protokoly komunikuje je jedno, pokud je to něco rozumného standardního (jabber, http apod.)
8. asi určitě by to měl být opensource, abych si tam mohl v případě potřeby přidávat funkcionalitu

Nevíte o něčem?

Je to celkem jednoduchý problém, klidně bych si to i napsal sám, ale bohužel rozdělaných věcí mám teď víc a další nehodlám začínat... Navíc Windows... ehm... :)

Pokud nic nenajdu a ozval by se nějaký studentík, který by to chtěl za nějaký menší obnos napsat, nebo by to chtěl jako praxi, tak bych se tomu taky nebránil (jeho dílo bych klidně vydal jako OSS, podmínkou by byla licence BSD nebo WTFPL a klidně mu podepíšu papír s IČem, že pod mým vedením zrealizoval praktický projekt ;) ).

P.S. jak jste určitě pochopili, cílem je dát uživatelům co nejjednodušší a nejmíň opruzující nástroj, pomocí kterého by mohli snadno vytvářet tickety. Pokud máte nějaký jiný nápad, jak ten problém řešit, budu za něj taky moc rád, pojďme klidně do brainstormingu ;) Jenom předem říkám, že nějaká webové rozhranní apod. nejsou řešením - cílem je nástroj, který bude mít co nejmíň předpokladů -> bude fungovat v co nejvíc různých výpadkových situacích (což prohlížeč a web bohužel není...)
« Poslední změna: 07. 07. 2014, 13:38:48 od Petr Krčmář »


ryder

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #1 kdy: 07. 07. 2014, 14:51:34 »

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #2 kdy: 07. 07. 2014, 14:53:43 »
http://www.miranda-im.org/ + addony
Ne, tohle fakt ne - nechci uzivatelum instalovat normalniho kecalka. Chci fakt co nejjednodussi jednoucelovou vec - kliknu na ikonu, pisu. Zadne kontakty, okynka atd. Ani by to nemuselo byt porad pripojene - staci se pripojit, kdyz to chce uzivatel pouzit.

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #3 kdy: 07. 07. 2014, 15:13:42 »
Nebyl by pak lepší nějaký webový online chat? Dám na plochu ikonku „pomoc s problémem“, která otevře URL, tam bude jen jednoduchý chat s obsluhou a hotovo. Žádný software, žádná jeho správa, design podle tvého gusta.

reno

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #4 kdy: 07. 07. 2014, 15:28:27 »
  Dobrý den pane Prýmku,

něco podobného si zrovna píšu. Z větší části to vyhovuje vaším požadavkům, tak když budete chtít, tak se mi ozvěte na email reno at email dot cz.

S pozdravem

R.


lobo

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #5 kdy: 07. 07. 2014, 15:36:33 »
Ne, tohle fakt ne - nechci uzivatelum instalovat normalniho kecalka. Chci fakt co nejjednodussi jednoucelovou vec - kliknu na ikonu, pisu. Zadne kontakty, okynka atd. Ani by to nemuselo byt porad pripojene - staci se pripojit, kdyz to chce uzivatel pouzit.

mas tam 3 uplne specificke poziadavky, tak neviem ci je to najjednoduchsia jednoucelova vec..
podla mna najjednoduchsie to bude napisat - 1 vecer backend na ukladanie screenshotov, formularov a 2 vecer na aplikaciu :-)

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #6 kdy: 07. 07. 2014, 15:47:43 »
Nebyl by pak lepší nějaký webový online chat? Dám na plochu ikonku „pomoc s problémem“, která otevře URL, tam bude jen jednoduchý chat s obsluhou a hotovo. Žádný software, žádná jeho správa, design podle tvého gusta.
Webu bych se právě chtěl pokud možno vyvarovat, protože tam je spousta možností, kvůli kterým nemusí fungovat (výpadek DNS, nepřimountoval se home -> FF nemá profil a nenastartuje, nějaká jiná chyba v profilu...)

Chtěl bych prostě, aby tomu k funkčnosti stačilo funkční IP síťování (podmínka, kterou nejde odstranit :) )

Jinak by web byl samozřejmě nejsnadnější - pár formulářů + jednoduchý chat přes websockety, to by bylo za dva večery sfouknutý...

tak když budete chtít, tak se mi ozvěte na email reno at email dot cz.
Díky, mail odeslán :)

mas tam 3 uplne specificke poziadavky, tak neviem ci je to najjednoduchsia jednoucelova vec..
Nejjednodušší věc plnící daný jeden účel - jednoduché klikátko na tickety + IM s podporou :)

podla mna najjednoduchsie to bude napisat - 1 vecer backend na ukladanie screenshotov, formularov a 2 vecer na aplikaciu :-)
Nojo, to já si říkám u všeho a pak se to zvrhne v kolečko "a co to udělat takhle a změnit tam ještě tohle?" :) Ale hlavně pro Windows normálně neprogramuju, takže jenom rozjet si někde devel prostředí a oprášit znalosti dotNETU by mi zabralo čas, kterej tomu prostě věnovat nechci, pokud by to nebylo naprosto nevyhnutelný...

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #7 kdy: 07. 07. 2014, 16:12:17 »
http://www.miranda-im.org/ + addony
Ne, tohle fakt ne - nechci uzivatelum instalovat normalniho kecalka. Chci fakt co nejjednodussi jednoucelovou vec - kliknu na ikonu, pisu. Zadne kontakty, okynka atd. Ani by to nemuselo byt porad pripojene - staci se pripojit, kdyz to chce uzivatel pouzit.

Bojím, že chceš po jedné aplikaci moc  (docela odlehlých) věcí najednou.
A ještě prej, že "opensource",  :D :D


PS: Přiznávám, že moje reakce není asi moc konstruktivní, ale chtěl jsem se otřít o ten široký vějíř požadavků ...

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #8 kdy: 07. 07. 2014, 16:40:32 »
PS: Přiznávám, že moje reakce není asi moc konstruktivní, ale chtěl jsem se otřít o ten široký vějíř požadavků ...
Požavky na funkcionalitu jsou tam jenom tři: screenshot je AFAIK otázka zavolání jedné funkce, formulář je trivialita a chat se často používá jako ukázková aplikace, takže taky žádná jaderná elektrárna. Přišlo by mi spíš trapný, kdyby někdo něco takovýho chtěl prodávat...

andy

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #9 kdy: 07. 07. 2014, 17:04:43 »
Ja by som to asi naklikal v ultimate++ (qt je moloch) a cez curl by to posielalo tie veci na nejaky web server. Toto by sa dalo zvladnut za 1 den, no bohuzial, teraz pracujem na niecom inom. Este to nevies, ale budes chciet aj tickety :), preto by som to spojil s webserverom.

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #10 kdy: 07. 07. 2014, 17:06:55 »
Este to nevies, ale budes chciet aj tickety :)
To vim velmi dobre a uz mam :) Cilem tehle snahy je dat uzivatelum co nejjednodusi rozhranni - zadne prihlasovani, zadny slozity web atd.

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #11 kdy: 08. 07. 2014, 23:25:22 »
Reno, psal jsem mail, ale nepřišla žádná odpověď, můžeš se prosím ozvat?

reno

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #12 kdy: 09. 07. 2014, 11:00:31 »
Čaues,

odpovídal jsem. Pošlu ještě jednou. ;o)

R.

icsss

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #13 kdy: 10. 07. 2014, 11:04:30 »
http://sourceforge.net/projects/q-chat/
vo firme to pouzivame a da sa slusne naskriptovat bot

Re:Lehký IM program pro Windows
« Odpověď #14 kdy: 10. 07. 2014, 11:44:31 »
http://sourceforge.net/projects/q-chat/
vo firme to pouzivame a da sa slusne naskriptovat bot
Vypada to mrtve, dokumentace zadna :( Mohl bys pls par vetama napsat, jak to presne funguje a pripadne i hodit screenshot? Dik moc.