reklama

VŠ studium (aplikované) matematiky

win

Re:VŠ studium (aplikované) matematiky
« Odpověď #30 kdy: 14. 07. 2014, 20:27:55 »
No, on i ten desne dulezitej badatel/programator je pohodlnej lenoch, co si pocitac uz koupi hotovy a nespaji si ho doma z rodineho stribra a medi, to ze nekdo oblitava lidi a pumpuje do nich penize je to same, jen next level, je linej tomu venovat 24/7 sam.

U auta je dulezitejsi motor. Na rovince s dostatecne silnym motorem muzes misto kol pouzit hranate krabice a nekam se dostanes, proste ten zdroj kineticke energie, jestli pouzijes vrtuli jako u vznasedla nebo kola je uz jedno. Spolecensky prinosnejsi je ten, kdo obstara vice zdroju pro preziti.
stejne tak se da argumentovat, ze u auta jsou dulezitejsi kola, protoze se jinak s prvni povodni utopis v udoli, ze nevyjedes kopec.

reklama

HAL3000

« Odpověď #31 kdy: 14. 07. 2014, 20:31:40 »
Supr nahrazka hydrauliky, jeste na to namalovat ohne aby to bylo frikulinovske

HAL3000

« Odpověď #32 kdy: 14. 07. 2014, 20:35:45 »
stejne tak se da argumentovat, ze u auta jsou dulezitejsi kola, protoze se jinak s prvni povodni utopis v udoli, ze nevyjedes kopec.

Kopec s krabicema misto kol vyjedes v pohode, ve vode mas tu vrtuli bud jako lodni sroub nebo na hladine jako vznasedlo co zene vzduch pod sebe.

Zas tu nedelejme jak je problem slepice / vejce nerozlousknutelny, driv bylo vejco pac ptaci so z plazu / dinosauru.

Sklenice je napul plna, protoze plna NENI jeji pocatecni stav.

Co tam mame dal?

badatel

« Odpověď #33 kdy: 29. 10. 2014, 21:40:47 »
Ahoj, chtěl jsem se zeptat v podobně laděném tématu. Když mám studium za sebou a čekám nějakou práci, kde se i něco zajímavého dělá. Ne jen lepení webů a používání cool technologií, ale něco víc s matematikou v IT. Kde je nejlepší hledat? Většinou narážím na nabídky pro maximálně středoškoláky, kde jste taková lepší pokladní, jen na smlouvě máte programátor. Když to je pro VŠ, tak to zase znamená málo peněz atd. Díky za tipy.

rut

« Odpověď #34 kdy: 29. 10. 2014, 22:10:45 »
Ahoj, chtěl jsem se zeptat v podobně laděném tématu. Když mám studium za sebou a čekám nějakou práci, kde se i něco zajímavého dělá. Ne jen lepení webů a používání cool technologií, ale něco víc s matematikou v IT. Kde je nejlepší hledat? Většinou narážím na nabídky pro maximálně středoškoláky, kde jste taková lepší pokladní, jen na smlouvě máte programátor. Když to je pro VŠ, tak to zase znamená málo peněz atd. Díky za tipy.
Tuzemský trh je v tomto ohledu mrtvý, lepit za pár šupů budeš všude, musíš se zaměřit na mezinárodní trh. Pokud dáš dohromady vlastní technologii, založ vlastní firmu, uvažuješ jako zaměstnanec, místo toho abys uvažoval jako investor, nakonec zaměstnavatel tvé schopnosti akorát zneužije.

reklama

win

« Odpověď #35 kdy: 29. 10. 2014, 22:43:33 »
cern?

badatel

« Odpověď #36 kdy: 29. 10. 2014, 22:56:37 »

Tuzemský trh je v tomto ohledu mrtvý, lepit za pár šupů budeš všude, musíš se zaměřit na mezinárodní trh. Pokud dáš dohromady vlastní technologii, založ vlastní firmu, uvažuješ jako zaměstnanec, místo toho abys uvažoval jako investor, nakonec zaměstnavatel tvé schopnosti akorát zneužije.

Ano, protože jsem zaměstnanec. Podnikatel nikdy nebude tak dobrý jako já v konkrétním směru. Nepotřebuju se starat o nesmysly. Stačí mi supernáročný úkol za jakékoli peníze. Nepotřebuju být bohatý. Matematika se nestuduje proto, abys pak podnikal. To dělají jen lemplové, kteří šli studovat jen pro prestiž oboru.

cern?

Těžko říct, ale asi zkusím i to.

rut

« Odpověď #37 kdy: 29. 10. 2014, 23:39:08 »
Podnikatel nikdy nebude tak dobrý jako já v konkrétním směru. Nepotřebuju se starat o nesmysly. Stačí mi supernáročný úkol za jakékoli peníze. Nepotřebuju být bohatý. Matematika se nestuduje proto, abys pak podnikal. To dělají jen lemplové, kteří šli studovat jen pro prestiž oboru.
Takovou logiku bych dokázal pochopit jedině v případě, že už jsi finančně dostatenčně zajištěný, jinak opravdu netuším oč se snažíš na trhu práce, s takovou filosofií by ses měl spíš poohlédnout po ryze akademickém prostředí.

badatel

« Odpověď #38 kdy: 29. 10. 2014, 23:48:58 »
Podnikatel nikdy nebude tak dobrý jako já v konkrétním směru. Nepotřebuju se starat o nesmysly. Stačí mi supernáročný úkol za jakékoli peníze. Nepotřebuju být bohatý. Matematika se nestuduje proto, abys pak podnikal. To dělají jen lemplové, kteří šli studovat jen pro prestiž oboru.
Takovou logiku bych dokázal pochopit jedině v případě, že už jsi finančně dostatenčně zajištěný, jinak opravdu netuším oč se snažíš na trhu práce, s takovou filosofií by ses měl spíš poohlédnout po ryze akademickém prostředí.

Peníze nepotřebuju, ale je fakt, že za pořádnou práci si představuju pořádné peníze. Jen tak, stejně pro ně nemám využití. V akademickém prostředí je právě plno lemplů. Tam jsem si to užil při škole.

rut

« Odpověď #39 kdy: 30. 10. 2014, 00:09:14 »

Peníze nepotřebuju, ale je fakt, že za pořádnou práci si představuju pořádné peníze. Jen tak, stejně pro ně nemám využití. V akademickém prostředí je právě plno lemplů. Tam jsem si to užil při škole.
Každého zaměstnavatele v komerční sféře zajímá na prvním místě zisk. Tím, že dokážeš velkou Fermatovu větu dosud neznámým způsobem, nebo rozšíříš teorii kvantových algeber o další operátory, si s velkou dávkou štěstí zajistíš maximálně obdiv u odborné akademické obce, pokud ti to stačí, oslov filantropy, třeba bude nějaký pro tuto cestu dostatečně zainteresován, v opačném případě utop svůj potenciál na některé z VŠ, nebo se zkus intenzivně zapojit do výzkumu, chceš-li do CERNu v IT segmentu, nasměruji tě na FJFI a MFF, jako přestupní stanici, v opačném případě získáš nutné reference a zkušenosti v tuzemsku jen velmi obtížně.

Poslusna ovce

« Odpověď #40 kdy: 30. 10. 2014, 01:18:13 »
Lol, nechce se starat o detaily....

Ja se nechci starat o administrativu, chozeni na urady, vareni, uklizeni, udrzovani domu, vstavani do prace a nechci pracovat.

Na to vsechno je treba mit spoustu penez, jen umyvanim nadobi clovek stravi 1 rok zivota. Do prace nejdes delat svuj konicek, i kdyz te dana problematika zajima, budes vzdy delat na konkretnim problemu, ktery ti nekdo prikaze a ne vzdy to bude tvuj vysneny problem.

Ja radeji budu chvili podnikat a potom nemuset chodit po zbytek zivota do prace. Mohu si potom skutecne delat co chci, kdy chci, jak chci, kde chci, zatimco zamestnanec bude muset porad cas od casu resit neco, co ho nebavi a to neco, co ho bavi.....ver mi, ze vse jednou omrzi.

Podnikatelovi je burt, jestli je nekdo v necem konkretnim lepsi nez on, najme si ty nejvetsi mozky planety a tebe s radosti vynecha. Spolecne postavi fuzni elektrarny, hned nato generatory na antihmotu a nasledne sestroji mezihvezdny pohon na antihmotu, vsichni si splni klukovsky sen, ktery by nebyl mozny bez jeho penez, casu a managementu.

Imho si tu nekdo potrebuje neco dokazat a nediva se moc do budoucnosti.

badatel

« Odpověď #41 kdy: 30. 10. 2014, 01:41:38 »
Tak vidíš, já třeba nádobí nemyju a ani mi to neschází. Celkově si dělám, co chci a na ostatní mám lidi. Jako zaměstnanec. Protože si i tím koníčkem vydělám tolik, že nic nemusím. Když ztratím práci, mám dost peněz na několik let. Ne že bych měl o ni nouzi. Jen o tu velmi kvalitní.

Pokud mi někdo dá problém, který se mi nelíbí, tak ho neřeším. Jednoduché. Blbců, kteří se budou předhánět, aby ho udělali, je všude plno.

Takže klidně podnikej a ztrácej čas, ale necpi mi, že já musím něco co ty. Nemusím, je to o myšlení a přístupu k věcem. Ty nikdy nebudeš tak svobodný, jak si myslíš, že ti podnikání umožní.

Raději mi poraď, kde se řeší věci trochu na úrovni. Věřím, že v tvé firmě to nebude, ale co jinde?

rut

« Odpověď #42 kdy: 30. 10. 2014, 09:48:31 »
Tak vidíš, já třeba nádobí nemyju a ani mi to neschází. Celkově si dělám, co chci a na ostatní mám lidi. Jako zaměstnanec. Protože si i tím koníčkem vydělám tolik, že nic nemusím. Když ztratím práci, mám dost peněz na několik let. Ne že bych měl o ni nouzi. Jen o tu velmi kvalitní.

Pokud mi někdo dá problém, který se mi nelíbí, tak ho neřeším. Jednoduché. Blbců, kteří se budou předhánět, aby ho udělali, je všude plno.

Takže klidně podnikej a ztrácej čas, ale necpi mi, že já musím něco co ty. Nemusím, je to o myšlení a přístupu k věcem. Ty nikdy nebudeš tak svobodný, jak si myslíš, že ti podnikání umožní.

Raději mi poraď, kde se řeší věci trochu na úrovni. Věřím, že v tvé firmě to nebude, ale co jinde?

Takže ty jsi vlastně takový Stephen Hawking na volné noze a čekáš až ti někdo dá nějaký úkol, co tě bude bavit a slušně ti za to zaplatí?

bagrista

« Odpověď #43 kdy: 30. 10. 2014, 09:57:46 »
Jak již bylo uvedeno ve východní Evropě je to o deset let zpátky. V západní Evropě je to opačně, minimální požadavky jsou v oborech matematika (analýza, statistika, matematické modelování), CS (teoretická, čekej spíš Category theory, než Spring framework v4), není ani opomíjená fyzika (astronomie hlubokého vesmíru, Control Theory, Statistická fyzika).
Takže MFF UK Praha, FJFI ČVUT. Ale pokud nechceš jenom být kodér, ale jet si vlastní projekty, tak počítej spíš až od PhD. Ještě je fajn mít nějaké stáže (CERN, GOOGLE atp.).
Peníze nejsou ten hlavní driver a to je to co se vlastně nejvíc počítá.
U pohoru se standarně počítá a to z hlavy (popř. tužka papír), není to nic složitého, většinou dvacet příkladů čas na každý 1-5 minut.
Ale pak je plat řádově 15-20 tis Eur měsíčně. Najdi si "Quant".
Nebo jsou věci jako posílání raket do vesmíru, 3d tisk, atd. kde platí stejné, ale větší záběr je potřeba z fyziky, popřípadě z medicíny.
Pak je dobrá robotika na FELu, možná i Liberec.
A ještě jedna věc - podívej se jak co nejvíc vydojit Erasmus, stáže, zahraniční pobyty.

Kolemjdoucí

« Odpověď #44 kdy: 30. 10. 2014, 10:15:50 »
něco víc s matematikou v IT. Kde je nejlepší hledat?

Nyní je v kurzu výzkum AI, hledej třeba u IBM.

reklama