SMS Gateway

h7

Re:SMS Gateway
« Odpověď #15 kdy: 26. 06. 2014, 14:39:37 »
Siemens S45 jsem používal jako modem a po zkušenosti s první nafouknutou baterkou jsem baterku vyndal a napájení tam dal přímo na kontakty pro baterku. Fungovalo to spolehlivě a dlouhodobě. Ale bylo před mnoha lety, dneska bych řešil tím USB modemem, který dávají do různých předplacených sad internetu apod. a jsou jich plné bazary.

Josef

« Odpověď #16 kdy: 26. 06. 2014, 14:47:14 »
Siemens S45 jsem používal jako modem a po zkušenosti s první nafouknutou baterkou jsem baterku vyndal a napájení tam dal přímo na kontakty pro baterku. Fungovalo to spolehlivě a dlouhodobě. Ale bylo před mnoha lety, dneska bych řešil tím USB modemem, který dávají do různých předplacených sad internetu apod. a jsou jich plné bazary.

Takze muzu pripojit primo adapter misto nabijecky? jsou tam tri kontakty ... jak to mam pripojit?

Josef

« Odpověď #17 kdy: 26. 06. 2014, 14:53:25 »
* misto baterky

Josef

« Odpověď #18 kdy: 26. 06. 2014, 15:16:22 »

Takze muzu pripojit primo adapter misto nabijecky? jsou tam tri kontakty ... jak to mam pripojit?

Jeste s tim usb modemem... ja sem nikde nenasel nejaky how to ktery dobre popisuje jak poslat tu sms ...

Josef

« Odpověď #19 kdy: 26. 06. 2014, 15:22:46 »
NEbo jestli mate nekdo zkusenost s nejakym modemem, ktery se da sehnat treba v Alze?

David1234

« Odpověď #20 kdy: 26. 06. 2014, 15:25:02 »
Tady je hezký návod - http://edvoncken.net/2013/01/sending-sms-notifications-with-gnokii-on-centos-6/. Používá gnokii na posílání sms. Tento program mám ozkoušený.

Josef

« Odpověď #21 kdy: 26. 06. 2014, 15:37:59 »
Diky moc zkusim sehnat ten modem..

h7

« Odpověď #22 kdy: 26. 06. 2014, 15:42:57 »
Ano, dal jsem to na kontakty místo baterie. Konkrétně jsem to měl udělané tak, že jsem vykuchal tu nafouknutou baterii a místo toho vlastního akumulátoru připájel dráty a ty byly zapojené na 5 V napájení (5 V měla i ta nabíječka, ale nabíječku jsem nechtěl ničit a neměl jsem protikus konektoru, tak jsem ji na to nepoužil). Je možné, že nabíječka by nevydržela zapnutí proudově (tedy ne, že by se jí něco stalo, ale telefon by se nezapnul nebo restartoval pořád dokola, protože by nabíječka nedávala dostatečný proud) - měl jsem to připojené k silnějšímu zdroji. Jinak tohle byla S45, ale pravděpodobně S55 bude obdobná. Zaručit to samozřejmě nemohu. Jinak tam ta byly 3 kontakty na baterii, jeden byl zřejmě nějaký řídící pro komunikaci s elektronickou v akumulátoru (při rozebrání aku tam byl takový malý plošňáček), která řídila asi nabíjení nebo měřila teplotu nebo tak něco. Tuším, že jsem to připojoval na ty krajní kontakty, ale jistý si už nejsem.

Dříve jen s nabíječkou se kromě nafouknutí baterie, což jsem zjistil až po nějakém čase, telefon občas vypínal. To tím přímým připojením na napájení ustalo. Bylo to v době Eurotel Data Nonstop, tedy sloužilo to několik let jako modem pro připojení k internetu.

Jinak ten USB modem (který jsem měl, nevím teď modelové označení, bylo to ve starší sadě internetu od O2) se choval jako USB-SERIAL převodník a na tom sériový modem. Tedy komunikovalo se s tím pomocí AT příkazů přes virtuální COM port stejně jako s tím Siemensem. Jak se moc lišila sada AT příkazů jsem nezkoumal. Ale na internetu myslím nebude problém dohledat nějakou dokumentaci (alespoň neoficiální). A nejspíše ty základ AT příkazy budou obecně standardizované a stejné např. s tím Siemensem.

Josef

« Odpověď #23 kdy: 26. 06. 2014, 16:00:42 »
Ano, dal jsem to na kontakty místo baterie. Konkrétně jsem to měl udělané tak, že jsem vykuchal tu nafouknutou baterii a místo toho vlastního akumulátoru připájel dráty a ty byly zapojené na 5 V napájení (5 V měla i ta nabíječka, ale nabíječku jsem nechtěl ničit a neměl jsem protikus konektoru, tak jsem ji na to nepoužil). Je možné, že nabíječka by nevydržela zapnutí proudově (tedy ne, že by se jí něco stalo, ale telefon by se nezapnul nebo restartoval pořád dokola, protože by nabíječka nedávala dostatečný proud) - měl jsem to připojené k silnějšímu zdroji. Jinak tohle byla S45, ale pravděpodobně S55 bude obdobná. Zaručit to samozřejmě nemohu. Jinak tam ta byly 3 kontakty na baterii, jeden byl zřejmě nějaký řídící pro komunikaci s elektronickou v akumulátoru (při rozebrání aku tam byl takový malý plošňáček), která řídila asi nabíjení nebo měřila teplotu nebo tak něco. Tuším, že jsem to připojoval na ty krajní kontakty, ale jistý si už nejsem.

Dříve jen s nabíječkou se kromě nafouknutí baterie, což jsem zjistil až po nějakém čase, telefon občas vypínal. To tím přímým připojením na napájení ustalo. Bylo to v době Eurotel Data Nonstop, tedy sloužilo to několik let jako modem pro připojení k internetu.

Jinak ten USB modem (který jsem měl, nevím teď modelové označení, bylo to ve starší sadě internetu od O2) se choval jako USB-SERIAL převodník a na tom sériový modem. Tedy komunikovalo se s tím pomocí AT příkazů přes virtuální COM port stejně jako s tím Siemensem. Jak se moc lišila sada AT příkazů jsem nezkoumal. Ale na internetu myslím nebude problém dohledat nějakou dokumentaci (alespoň neoficiální). A nejspíše ty základ AT příkazy budou obecně standardizované a stejné např. s tím Siemensem.

Diky za info. Zkusim poshanet ten modem... pres gnokii to vypada fakt nejvic easy.

« Odpověď #24 kdy: 26. 06. 2014, 18:01:53 »
len pozor, nemozes priamo nabijacku dat namiesto baterky, nabijacky maju trocha vyssie napatie a to elektronika mobilu nemusi zvladnut. v lacnych branach bol nejaky stary ericsson a zdroj, ktory daval napatie zhruba ako plne nabita baterka, ale s velkym kondenzatorom, ktory pokryl prudove narazy pri registracii telefonu do siete, kedy ma najvacsi odber.
AT prikazy, co som mal moznost odsledovat na roznych telefonoch a gsm branach je v zaklade rovnaky, praca s sms, vytocenie cisla, kontrola na prichadzajuci hovor, to, ci je registrovany a v akej sieti - to  vsetko bolo rovnake, plus k tomu zakladu si vyrobca obcas pridal nejake svoje vychytavky. takze tebe staci pozriet zakladne AT prikazy.

h7

« Odpověď #25 kdy: 26. 06. 2014, 21:45:31 »
Nabitý Li-on akumulátor má kolik voltů? Tuším cca 4,2 V. Každopádně jsem S45 provozoval na 5 V přímo a to několik let bez problémů. Nemohu pochopitelně zaručit, že jiný telefon (nebo kus) to vydrží.

jenda

« Odpověď #26 kdy: 27. 06. 2014, 08:50:14 »
je to uz hodne davno, co jsem to zkousel,
nekde mam jeste jakysi seriovy modem wavecom tusim, kdyz tak pohledam,
za 200 je vas i s postovnym a antenou a kablama.
kdyz tak

xdrz@centrum.cz

ale bez zaruky, kdysi to jelo,
mam i nejaky scripty pro python

Mareg

« Odpověď #27 kdy: 27. 06. 2014, 09:41:42 »
Arduino + eth + GSM modul.

Posílání/stahování/mazání SMS přes GET.
Možnost provádět ping z toho Arduina na vybraná zařízení ( v základu asi 5) a kontrola ( ve spolupráci se kriptem na straně serveru) některých dalších služeb (např. mysql, http). V případě chyby to pošle SMS na zadaná čísla.

Jednotlivé funkce už mám v podstatě odladěné, ale musím to ještě dát dohromady a začít vyrábět ;-)
Viděl bych to tak na začátek příštího roku.

Dzavy

« Odpověď #28 kdy: 27. 06. 2014, 10:40:29 »
Siemens MC 35i nebo nejakej USB 3G modem. A k tomu gammu-smsd (http://wammu.eu/gammu/).

diverman

« Odpověď #29 kdy: 27. 06. 2014, 11:16:40 »
Pouzivam GSM modem SIEMENS ES75, ma USB i serie rozhranni. http://www.wmshop.cz/Modemy-Terminaly/Modem-ES75-sada.html

Mam ho pripojen k Mikrotik Routerboard a posila mi to stavove SMS.