Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe

Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« kdy: 19. 06. 2014, 09:36:59 »
Ahoj,
zajímalo by mně, zda se tu najdou lidi, kteří mají problém najít práci v IT v Praze (hlavně ti, co by chtěli testovat). Připadá mi, že je mnoho lidí, kteří mají hotovou školu (střední, VŠ) a hledají svojí první práci , narazí - všude očekávají, že budete mít předchozí praxi. A kde má člověk tu první práci získat, když na všech těch, které by mohly být super pro začátek, chtějí, aby měl člověk praxi. Takový začarovaný kruh. Co myslíte?


Jakub L.

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #1 kdy: 19. 06. 2014, 10:04:47 »
Neměl jsem skoro žádnou praxi (půl roku DPP) a našel jsem bez problémů při škole práci v IT. Pravda, umím programovat a mám nějaké projekty, které se dali ukázat u pohovoru

Kolemjdoucí

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #2 kdy: 19. 06. 2014, 10:08:44 »
Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě bez praxe v testování a bez VŠ. Stačilo jen projít přes testy, kde si ověřili, že ti to myslí a umíš AJ. Mou výhodou ale bylo, že jsem měl nějakou programovací praxi.

X125

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #3 kdy: 19. 06. 2014, 10:19:46 »
Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě bez praxe v testování a bez VŠ. Stačilo jen projít přes testy, kde si ověřili, že ti to myslí a umíš AJ. Mou výhodou ale bylo, že jsem měl nějakou programovací praxi.

"Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě BEZ PRAXE"
"výhodou ale bylo, že jsem MĚL nějakou programovací PRAXI"  ;D ;D ;D

DK

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #4 kdy: 19. 06. 2014, 10:28:09 »
Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě bez praxe v testování a bez VŠ. Stačilo jen projít přes testy, kde si ověřili, že ti to myslí a umíš AJ. Mou výhodou ale bylo, že jsem měl nějakou programovací praxi.

"Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě BEZ PRAXE"
"výhodou ale bylo, že jsem MĚL nějakou programovací PRAXI"  ;D ;D ;D

Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě bez praxe v testování a bez VŠ. Stačilo jen projít přes testy, kde si ověřili, že ti to myslí a umíš AJ. Mou výhodou ale bylo, že jsem měl nějakou programovací praxi.


Hmmm

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #5 kdy: 19. 06. 2014, 10:31:02 »
Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě bez praxe v testování a bez VŠ. Stačilo jen projít přes testy, kde si ověřili, že ti to myslí a umíš AJ. Mou výhodou ale bylo, že jsem měl nějakou programovací praxi.

"Dostal jsem na na test engineera v mezinárodní firmě BEZ PRAXE"
"výhodou ale bylo, že jsem MĚL nějakou programovací PRAXI"  ;D ;D ;D
Za vytrhavanie z kontextu by som strielal a za taketo hrube vytrhavanie z kontextu rovno vesal.

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #6 kdy: 19. 06. 2014, 10:44:11 »
A-Tester: Nezkoušejte prosím vkládat nabídky práce do fóra. Je to považováno za spam a bude vám to smazáno. Pracovní inzeráty patří do speciální, oddělené a zpoplatněné sekce.

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #7 kdy: 19. 06. 2014, 11:01:00 »
Děkuji za upozornění, už se to nebude opakovat

tommm

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #8 kdy: 19. 06. 2014, 11:03:41 »
Ahoj,
zajímalo by mně, zda se tu najdou lidi, kteří mají problém najít práci v IT v Praze (hlavně ti, co by chtěli testovat). Připadá mi, že je mnoho lidí, kteří mají hotovou školu (střední, VŠ) a hledají svojí první práci , narazí - všude očekávají, že budete mít předchozí praxi. A kde má člověk tu první práci získat, když na všech těch, které by mohly být super pro začátek, chtějí, aby měl člověk praxi. Takový začarovaný kruh. Co myslíte?

Samozrejme, ze chteji, aby mel praxi. To je idealni stav. Ale sou i pozice, kde to nepotrebujes. Kdyz se vypisou Junior pozice, tak tam nekdo nakou praxi ocekava snad jen jak bonus. A je praxe a praxe. Pokud si pri skole byl pohodlnej a nemas ani zadnou brigadu v oboru jako referenci, tak to je potom problem. Kdyz se nekdo nabira na juniora tak nikdo neceka, ze bude mit extra praxi.

Ale je zadouci, aby ten clovek vedel co to obnasi chodit do prace. :)

eMko

  • ****
  • 456
    • Zobrazit profil
    • E-mail
Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #9 kdy: 20. 06. 2014, 05:42:10 »
Ne všude tu praxi skutečně vyžadují. Je dobré se hlásit na pozice, které mají v job titulu "junior", na těchto pozicích se zpravidla praxe až tak nevyžaduje (či se vyžaduje minimum praxe - rok, dva...). Na takové pozice je možné se dostat i bez praxe, přestože v inzerátu je napsané něco jiného. Ale je potřeba firmě nabídnout něco víc, než ostatní uchazeči s praxí a vyvážit ten nedostatek praxe, např. dobrý přístup k práci, lepší znalost technologie, ochota věnovat osobní čas studiu technologií, znalost jazyků (víc než jen angličtina na úrovni základní školy), soft skills (často Tví konkurenti bez praxe nemají ani takový základ, že se zákazníkům nenadává do pohlavních orgánů) atd.

Případně je dobré obejít i firmy, které nemají pozici inzerovanou a nikoho zrovna nehledají.

A jinak ano, souhlasím - sehnat první praxi je problém. Často se to řeší částečným úvazkem nebo živnosťákem (a freelancováním) či vlastním projektem při škole. Aniž by člověk projevil zájem udělat něco nad rámec školy (škola dá obecnou teorii, zaměstnavatel chce znalosti konkrétní technologie), tak se těžko shání práce.

Tomáš Roll

Re:Úspěšnost uchazečů na pozici Tester bez praxe
« Odpověď #10 kdy: 20. 06. 2014, 09:45:10 »
Zrovna na práci testera beru nerad absolventy, protože u nich je větší pravděpodobnost, že svou práci začnou flákat a přijde se na to až u supportu. Radši někoho s praxí kdekoliv.