Blíží se Skynet?

milo

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #15 kdy: 04. 07. 2014, 10:22:57 »
Je celkový počet všech neuronů u člověka relevantní? Většinou jich používáme současně asi tak 10 %.
No toto je omílaný "fakt" už dost dlouho ohledně procenta použití, jak si tím jste jist? Žádnou solidní studii jsem na toto téma nenašel, ani nevím jak to udělat, míra prokrvení a spotřeby energie není dostatečná. Existuje proti argument člověka trefí mrtvička a poškodí 0.1-3% povrchu mozku a má to tak nedozírný následky, prostě přírodní výběr jede na doraz přílišná redundace ve funkčnosti se nevyplácí. To že se mozek může reoganizovat tímto nezpochybňuji.


karel

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #16 kdy: 04. 07. 2014, 10:45:15 »
Nevim proc by skynet mel umet primo myslet, v hrach je ui jen nascriptovane chovani a presto dokaze dost zavarit, podobne by to mohlo byt i v realu, vyhodou je ze lidska mysl ma moznost takove chovani obelstit a vyhrat, jen v realu neni seve a load.

Ono defakto opravdu neni nutne aby se dany system zdokonaloval, ale ve chvily kdy bude mit jasny cil sirit se a pripadne pomoci robotu obsazovat uzemi a bude mit moznost sam si ridit i vyrobni, tezebni kapacity tak mu to celkem postaci.

Takze apokalipticky skynet casem hrozit muze. Proto na sve systemy vzdy davejte velke cervene tlacitko na vypnuti, nebo javu, ona ta deravost se nam muze jednou hodit :D

Kolemjdoucí

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #17 kdy: 04. 07. 2014, 13:39:42 »
Myslíte, že v dohledné době, řekněme několika následujících desítek let, existuje reálné nebezpečí toho, že vznikne "samoučící se stroj", který se sám začne i zdokonalovat a vyvíjet natolik intenzivně a takovým směrem, že se vyvine v něco, co nikdo z jeho původních vývojářů nepředpokládal?

Je to naprostá jistota. Dle Moorova zákona bude v roce 2042 běžný počítač stejně inteligentní jako člověk a to je dostatečné pro Skynet.
http://cs.wikipedia.org/wiki/Moore%C5%AFv_z%C3%A1kon
Již dnes je možné s běžným hardware simulovat živý organismus s IQ 5, IQ 100 není tak vzdáleno.

Je celkový počet všech neuronů u člověka relevantní? Většinou jich používáme současně asi tak 10 %.

Používají se všechny neurony a na každodenní bázi.

fail

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #18 kdy: 04. 07. 2014, 13:50:11 »
... I'll be back.
dalsi co pochopil, proc vesmirny vyzkum uz neni vladni/vojensky a proc se skutecne odzbrojuji jaderne zbrane, kdyz si muzu zkopirovat horizont cerne diry...

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #19 kdy: 04. 07. 2014, 14:38:19 »
Pocet neuronu neni moc relevantni bez ohledu na to, zda a kdy se pouzivaji nebo ne. Mozek je typicka evolucni fuserina (to neni urazka, jde o terminus technicus) a temer jiste lze mnoho z toho, co dela, delat podstatne efektivneji. O tom, ze AI (a mozna i silna AI) mnoho z toho, co dela mozek, vlastne delat nemusi, nemluve.


any

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #20 kdy: 04. 07. 2014, 14:43:25 »
Co říkáte na tuhle zprávu?
http://connect.zive.cz/clanky/pracujeme-na-zcela-nove-ere-vypocetni-techniky-tvrdi-ibm/sc-320-a-172532
ale zpatky do prirovnavanii. treba mereni gravitacnich vln v case. a vztah paradoxu gravitace a casu. merime, ale nevysvetlime?
tak vezmu horizont udalosti vesmiru a horizont udalosti cerne diry tvori dohromady vanu. u vany je kohoutek na napusteni vodou, vypust na napusteni vzduchem a sani a trysky na rezim vyrivky. a v te vane kdyz je voda do ktere kdyz se ponorim, tak slysim vlastni tep zesilene. tak jak by se dala zesilit gravitacni vlna pomoci dalsich paradoxu? Jsou to ruzne tridy paradoxu? Muzu mit i paradox kdy nezavru kohoutek vody a necham vanu pretikat? A muzu mit paradox pretikani pri soucasnem napousteni a vypousteni? A co kdyz byde soucasne s paradoxem nepretikani s vypoustenim. Je to ten priklad neresitelneho? Kdyz vyleju paradox vody, tak se muze vylit mimo vanu nebo odparit do jinych trid nebo do stejnych trid a porad mi ve vane vzduch paradox stejne tridy jine semantiky a kdyz je vyleju vsechny, tak porad zustane vakuum z nizsi tridy paradoxu a i ten muzu vylit a bude tam temna hmota z jeste nizsi tridy a mezi tim decko vylezlo z vany do vyssi tridy paradoxu ve kterem existuje vana a ne horizont udalosti a jde se kouknout do vodarny. ale to uz by mel dokazat popsat kazdy.
co k velikosti a propojenosti mozku, uz ted je vetsi nez velikost vesmiru v popsatelne casove vzdalenosti od velkeho tresku. jen v uplne odlisne semantice. spis reste tu dezinterpretaci "okolni vesmir". i ta jaderna fuze by mohla byt vynosna pokud do ni pustim spravne semanticke teleso.

jinak k tem transfinitnim cislum... uz mas transfinitni integral? aspon nejakou sadu transfinitnich numerickych metod? prece jen ten pythagoricky popis jako nejvyssiho spolecneho delitele nespojiteho a libovolneho i transfinitniho grafu a nejmensiho spolecneho nasobku jako jednoho z moznych reseni neni nic moc...

any


JS

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #22 kdy: 04. 07. 2014, 15:09:46 »
O tom, ze AI (a mozna i silna AI) mnoho z toho, co dela mozek, vlastne delat nemusi, nemluve.

Souhlasim. Treba Turinguv test je v tomhle dost zavadejici, IMHO. Myslim, ze budeme mit daleko drive myslici stroje, nez stroje, ktere jsou schopne napodobit cloveka.

I kdyz mi pripada, ze velka cast nasi inteligence spociva v empatii. To ilustruje ten "klasicky" IT vtip: "Kam jdeme?" "Na obed." Lidska schopnost efektivne komunikovat je z velke casti zalozena na schopnosti rozumet tomu, jake cile sleduje druha strana, a jake informace ma k dispozici. Proto je programovani tak doslovne - pocitac tuhle informaci o umyslu a ucelu nezna, a tudiz nemuze domyslet to, co po nem clovek chce.

any

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #23 kdy: 04. 07. 2014, 15:10:02 »
jo a samozrejme ta voda ve vane je pak jen syntaxe gravitacniho stroje a syntaxe casoveho stroje, ale jake teleso je spojuje. to by mohlo byt uplnejsi reseni nez to ktere je rozdeluje coz bude ten nejmensi spolecny nasobek.

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #24 kdy: 04. 07. 2014, 15:17:29 »
S tím mozkem jsem to pochopil tak, že člověk nepoužívá najednou víc jak 10% z energetických důvodů.
Těžko říct, jestli to tak je, ale pokud ano spíš bych si to představil jako obrovskou knihovnu o deseti místnostech - svítíte jen v jedné.
Nicméně dostupná je celá po částech nikoliv jako celek.

Je to spíš takový odhad.
„Řemeslo se naučí každý. Umění nikdo.“
„Jednoduchost je nejvyšší úroveň sofistikovanosti.“
- Leonardo Da Vinci

any

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #25 kdy: 04. 07. 2014, 15:37:20 »

any

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #26 kdy: 04. 07. 2014, 15:38:50 »
a tady mas takove nezavazne pokracovani http://www.youtube.com/watch?v=7udZ5ux0dYE

Bystroushaak

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #27 kdy: 04. 07. 2014, 15:54:32 »

any

Re:Blíží se Skynet?
« Odpověď #28 kdy: 04. 07. 2014, 15:57:25 »