Editor ala PSPad pre Mac OS X

Editor ala PSPad pre Mac OS X
« kdy: 15. 06. 2011, 09:49:09 »
Prajem dobry den,

kamarat si kupil MacBook a potreboval by tam nejaky editor na obcasne zmeny v HTML a CSS.

Mozete niekto poradit nieco zauzivane ?

P.S: Predtym pracoval na widlach v PSPade...

Dakujem
« Poslední změna: 15. 06. 2011, 23:11:52 od Petr Krčmář »


TKL

Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« Odpověď #1 kdy: 15. 06. 2011, 10:44:36 »
TextWrangler.
Je zdarma v App Store nebo na http://www.barebones.com/products/textwrangler/

kubbing

Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« Odpověď #2 kdy: 15. 06. 2011, 12:29:46 »
TextMate rozhodne

Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« Odpověď #3 kdy: 15. 06. 2011, 16:59:16 »
Dakujem za typy, ten textmate vyzera dobre...

Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« Odpověď #4 kdy: 15. 06. 2011, 23:06:31 »
TextMate je subjektivně nejlepší editor pro Mac OS X, přičemž ty rozdíly jsou z mého pohledu hlavně v detailech, které usnadňují život. Jenže, některé věcí také docela dost chybí - například podpora editace vzdálených souborů (SFTP, FTP, WebDav), lepší podpora různých kódování, lepší práce s velkými soubory. Má také pár bugů, jako například ne zcela ideálně fungující prohledávání položek menu přes Help > Search, kterážto funkce mi navíc občas TextMate i shodí (jiné programy s tím problém nemají).

Výsledkem je lehce rozpačitý pocit, ale budiž, žádný program není bez chyby. Jenže, autor TextMate prakticky nevyvíjí, sem tam vyjde opravný build na pár chybek, ale jinak v podstatě nic. TextMate 2 je v současnosti možná nejznámější vaporware široko daleko.

Je samozřejmě na každém, jestli mu za těchto okolností přijde rozumné zaplatit 45 EUR za program, který s velkou pravděpodobností nemá žádnou budoucnost. Já jsem tu odvahu nenašel, i když stále váhám. Kdyby mi jiný editor nabídl ty dvě, tři chybějící funkce a sedl by mi "do ruky" aspoň z 80 % tak jako TextMate, bylo by to rozhodování jednodušší.

Pro mě je tomu nejblíž MacVim, což je dáno tím, že se s Vimem léta kamarádím. Některé jeho pluginy, jako např. ten pro Rails, jsou podle mého názoru špičkou ve své kategorii, ale zase tomu chybí jiné věci.

Jinak aby tahle moje litanie byla alespoň trochu užitečná, přikládám seznam editorů, které by mohly vyhovět požadavku (pořadím nic nenaznačuji):

MacVim - pokud umíte s Vi-like editorem nebo se chcete něco nového naučit
Aquamacs - pokud jste příznivcem Emacs nebo se chcete něco nového naučit
TextWrangler (nebo jeho větší bráška BBEdit)
Komodo Edit
Coda
Espresso
Smultron
Editra
UltraEdit
Pacu
SubEthaEdit

Časem možná dozrají
textadept
Kod
Redcar
Sublime Text 2 (na ten už teď někteří přísahají jako na skutečného nástupce TextMate, ale verze pro Mac je na mě v příliš raném stádiu vývoje)

Z větších řešení (IDE) pak
Netbeans
Aptana Studio
Komodo IDE

Pokud jsem přehlédl nějakou perlu mezi editory, rád si rozšířím obzory, protože grál stále s ohledem na stav TextMate hledám.


stewe

Re: Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #5 kdy: 16. 06. 2011, 00:33:17 »
Ja som s TextWranglerom velmi spokojny. Chvilu som pouzival Smultron ale wrangler ho prevalcoval ... S TextMate nemam skusenost.

chris

Re: Editor ala PSPad pre MacOS
« Odpověď #6 kdy: 16. 06. 2011, 00:58:22 »
...
Pokud jsem přehlédl nějakou perlu mezi editory, rád si rozšířím obzory, protože grál stále s ohledem na stav TextMate hledám.
...
Moje volba už mnoho let: (Mac)Vim a jEdit, podle nálady a aktuální potřeby.
Proč: protože mi fungují všude mac/lin/win.

Re: Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #7 kdy: 16. 06. 2011, 08:49:03 »
Pravda, na jEdit jsem zapomněl. Také u něj mám pocit, že vývojově trochu ustrnul, nebo se pletu?

f.e

Re: Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #8 kdy: 06. 07. 2011, 16:51:25 »
ze ozivujem mrtvy thread, co tak pspad pod wine? ak si na pspad zvykol, tych par sekund na spustenie wine + Xiek pod OSX by mu za to mohlo stat, nie?

Parles

Re:Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #9 kdy: 15. 05. 2014, 17:08:39 »
tady máte pspad editor na mac os x
http://forums.macrumors.com/showthread.php?t=1422562

bydga

Re:Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #10 kdy: 15. 05. 2014, 19:38:46 »
sublime text

David1234

Re:Editor ala PSPad pre Mac OS X
« Odpověď #11 kdy: 16. 05. 2014, 08:56:54 »
Co třeba editor Geany? Je multiplatformní - používám na Linuxu a na Windows... měl by fungovat i na OS X, je to poměrně dost slušný editor.

Obrázek:
http://wiki.geany.org/_media/howtos/osx/geany-osx.png